PlayStation 3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28742
Joined: 29/12/2010 17:31

#1401 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

Ne trebas onda :D Odnosno provjeri mozda je opet moguce mada sumnjam znam da je prije par godina takva situacija bila ..
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#1402 Re: PlayStation 3

Post by Kinaski »

a znas li mozda gdje bih mogao naci originalni djojstik za neku pristojnu cijenu kod nas u sarajevu ?
User avatar
Mustang1
Posts: 28742
Joined: 29/12/2010 17:31

#1403 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

Nisam ja iz Sarajeva a i sumnjam da ces naci igdje jeftinije od pika .. Ne govorim o polovnom nego nadji novo kod onog ko ima puno transakcija i uzmi .. Pisano je o tome puno puta kod njih su cijene jeftinije jer nemaju radnje i ne placaju poreze i slicno ..
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#1404 Re: PlayStation 3

Post by Kinaski »

kod mene je software 4.65 majku mu
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1405 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Kinaski wrote:kod mene je software 4.65 majku mu
Cisto da znas, kontroler od PS4 moze na PS3 uglavnom za sve igre uz neku ogranicenu funkcionalnnost tipa nema vibracije ....ima nekih igri koje ne rade ali vecina radi. Ovo govorim jer ako ces mozda prelaziti na PS4 da ti moze ostati kontroler.

Meni su radili svi kineski na PS3 ...
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#1406 Re: PlayStation 3

Post by Kinaski »

UnscarD wrote:
Kinaski wrote:kod mene je software 4.65 majku mu
Cisto da znas, kontroler od PS4 moze na PS3 uglavnom za sve igre uz neku ogranicenu funkcionalnnost tipa nema vibracije ....ima nekih igri koje ne rade ali vecina radi. Ovo govorim jer ako ces mozda prelaziti na PS4 da ti moze ostati kontroler.

Meni su radili svi kineski na PS3 ...
koji firmware je kod tebe ?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1407 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Kinaski wrote:
UnscarD wrote:
Kinaski wrote:kod mene je software 4.65 majku mu
Cisto da znas, kontroler od PS4 moze na PS3 uglavnom za sve igre uz neku ogranicenu funkcionalnnost tipa nema vibracije ....ima nekih igri koje ne rade ali vecina radi. Ovo govorim jer ako ces mozda prelaziti na PS4 da ti moze ostati kontroler.

Meni su radili svi kineski na PS3 ...
koji firmware je kod tebe ?
4.65 ...dok ga ne upalim onda ce biti zadnji 4.66
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1409 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Nisam , prvi put cujem za ovo , probat cu prvom prilikom...nije ostalo puno toga za tricu sto hocu da igram ali ima par naslova...hvala za tip.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1410 Re: PlayStation 3

Post by rayman90 »

juce razmisljam da hoce mafija 2 na snizenju nekom bit na psn radnji i danas je ugleda - 4.99 :D ko je propustio igrat, odlicna cijena, lagani trofeji, pravac amazon po psn usa kodove :D
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#1411 Re: PlayStation 3

Post by Kal El »

Ima li ko da prodaje originalni(polovni) joystick sa usb dodatkom? :)
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#1412 Re: PlayStation 3

Post by gilla »

Ako nekoga zanima prodajem

mgs hd kolekciju
max payne 3
skyrim

Sve kolekcionarski ocuvano, uk pal izdanja. Cijena po dogovoru na pp.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#1413 Re: PlayStation 3

Post by madridist »

Mislim kupit ps3 pa ako nije problem da neko ko je vec kupio napise na sta obratit paznju ono slim ili ne chipovana i tako to,hvala unaprijed
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1414 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

madridist wrote:Mislim kupit ps3 pa ako nije problem da neko ko je vec kupio napise na sta obratit paznju ono slim ili ne chipovana i tako to,hvala unaprijed
vecina slimova i svi superslim se ne mogu chipovati... guzonja i prve verzije slima koje se mogu vratit na 3.55 mogu ...
ako ti se ne zuri sacekaj da se pojavi neki vec chipovan a da nije velika razlika u cijeni...
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#1415 Re: PlayStation 3

Post by Ironmen »

Ovako ljudi ako moze pomoc ukratko da mi pomognete nesnalazim se bas najbolje sa tehnikom a pogotovo sa ovim konzoloma jer sam malo stariji :D

Ovako klinac mi probija glavu za PS3 e sta sada dali kupiti novu ili polovnu koja je razlika u cipovanoj i ogrginalnoj gdje su najpovoljnije kako se krecu igre kakva je razlika izmedju ovih 150 i 500 gb i mozeli se obicni HDD od racunara spojiti na nju ??

Kako ide spajanje preko neta WIFI ili kablom i sta nudi vise orginalna konzola od cipovane..

Hvala unapirjed na replikama.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1416 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

Ironmen wrote:Ovako ljudi ako moze pomoc ukratko da mi pomognete nesnalazim se bas najbolje sa tehnikom a pogotovo sa ovim konzoloma jer sam malo stariji :D

Ovako klinac mi probija glavu za PS3 e sta sada dali kupiti novu ili polovnu koja je razlika u cipovanoj i ogrginalnoj gdje su najpovoljnije kako se krecu igre kakva je razlika izmedju ovih 150 i 500 gb i mozeli se obicni HDD od racunara spojiti na nju ??

Kako ide spajanje preko neta WIFI ili kablom i sta nudi vise orginalna konzola od cipovane..

Hvala unapirjed na replikama.
Ako imas pare naravno da je bolje novu, ali ako mislis crackovati racunaj da su ti to dodatni troskovi(mada ima radnji koje prodaju nove , samo cipovane)
razlika izmedju cipovane i originalne je ta da ne moras kupovati igre... skines sa neta prebacis usb-om na PS i to je to...
Sto se tice originala imas ih na dosta mjesta kupiti,ali za sve popularnije igre racunaj 80+ maraka...(game shop u BBI npr...)
takodjer razlika izmedju 150 i 500 gb je okruglo 350 :P igre ti se instaliraju na hdd vecinom, i originali i crackovane, tako da vise gigabajta znaci manje brisanja starih igrica sa PS... (tipa GTA 5 zauzima nesto oko 20GB interne memorije, Far Cry isto tako...)
Ako mislis obicni HDD, moze uz odgovarajuci drzac koji trebas kupiti uz njega, ako mislis na prenosni, on takodjer moze, ali opet igre koje zahtijevaju instalaciju na PS moras instalirati na interni HDD...
WIFI se spaja najnormalnije, kablom jos lakse...

Iz mog iskustva originalna nema niti jednu prednost u odnosu na cipovanu s obzirom da sve igre imas na netu, a takodjer mogu igrati i online...

ako sam sta zaboravio ili pogrijesio neka me neko popravi
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#1417 Re: PlayStation 3

Post by Kinaski »

Ja koliko znam da ti na cipovanoj odmah banuju konzolu cim pokusas nesto online
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#1418 Re: PlayStation 3

Post by Ironmen »

Pa cek sad ispade ako GTA V zauzima 20 gb instalirano jel to znaci da se on nemoze igrati na PS3 konzoli od 12 gb :D

Zanimaju me kakva su online iskustva jer eto znam da cipovana nemoze na net.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1419 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

Kinaski wrote:Ja koliko znam da ti na cipovanoj odmah banuju konzolu cim pokusas nesto online
igram trenutno GTA 5, Call of Duty Ghosts, FIFU 15, Need for speed Rivals,TDU 2, NBA 2k15 itd... sve online :)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1420 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

Ironmen wrote:Pa cek sad ispade ako GTA V zauzima 20 gb instalirano jel to znaci da se on nemoze igrati na PS3 konzoli od 12 gb :D

Zanimaju me kakva su online iskustva jer eto znam da cipovana nemoze na net.
17GB je oficijelni requirement koliko vidim na netu..citao sam da se moze na neki fol ugurati na onaj od 12GB , ali ne mozes online igrati jer nema mjesta za patcheve...
racunaj da ti i sistem zauzme 2-3 GB...
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#1421 Re: PlayStation 3

Post by Ironmen »

azdralovic wrote:
Kinaski wrote:Ja koliko znam da ti na cipovanoj odmah banuju konzolu cim pokusas nesto online
igram trenutno GTA 5, Call of Duty Ghosts, FIFU 15, Need for speed Rivals,TDU 2, NBA 2k15 itd... sve online :)

Kako sa cipovanom igras online koji je cip u cemu je kvaka ???

Ovako nasao sam ps3 160 gb cipovan 4,75 za 350 km sa 10 igara e sad sta je ovo 4,75 jeli to vrsta cipa ??
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#1422 Re: PlayStation 3

Post by Altsa »

Ironmen wrote:Pa cek sad ispade ako GTA V zauzima 20 gb instalirano jel to znaci da se on nemoze igrati na PS3 konzoli od 12 gb :D

Zanimaju me kakva su online iskustva jer eto znam da cipovana nemoze na net.
pa normalno da ne moze odmah te banuju u tome i jest razlika sto sa originalom mozes igrati online dok sa cipovanom ne mozes. kome to nije bitno normalno je da ce uzeti cipovanu.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1423 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

Altsa wrote:
Ironmen wrote:Pa cek sad ispade ako GTA V zauzima 20 gb instalirano jel to znaci da se on nemoze igrati na PS3 konzoli od 12 gb :D

Zanimaju me kakva su online iskustva jer eto znam da cipovana nemoze na net.
pa normalno da ne moze odmah te banuju u tome i jest razlika sto sa originalom mozes igrati online dok sa cipovanom ne mozes. kome to nije bitno normalno je da ce uzeti cipovanu.
druze igram vec godinu dana cipovanu ps3ku online bez i jednog bana.... citaj malo sta se pise na temi :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28742
Joined: 29/12/2010 17:31

#1424 Re: PlayStation 3

Post by Mustang1 »

Pa napisi ljudima kako i sta treba uraditi da se igra online sta trolas. Skontali su svi da ti mozes online
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1425 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

Ironmen wrote:
azdralovic wrote:
Kinaski wrote:Ja koliko znam da ti na cipovanoj odmah banuju konzolu cim pokusas nesto online
igram trenutno GTA 5, Call of Duty Ghosts, FIFU 15, Need for speed Rivals,TDU 2, NBA 2k15 itd... sve online :)

Kako sa cipovanom igras online koji je cip u cemu je kvaka ???

Ovako nasao sam ps3 160 gb cipovan 4,75 za 350 km sa 10 igara e sad sta je ovo 4,75 jeli to vrsta cipa ??
kod mene je vec dosao crackovan, rogero verzija 4.50 i zadnja verzija multimana...
na to sam ja instalirao SEN enabler (ili neku slicnu verziju programa tipa PSN patch), koji krije tvoje stvarne podatke sa PS3 i "glumi" da ima odgovarajuci update i da nije crackovan kako bi se mogao spojiti online... kad god sony napravi update play stationa, ovaj program takodjer bude updateovan u roku dan dva tako da mozes nastaviti igrati online...

ni ja sam nisam imao nikakvog znanja kad sam tek kupio PS3 ali na internetu ima bezbroj tutorijala i download linkova koji detaljno objasnjavaju sta treba da se uradi... u sustini sve je jako jako jednostavan proces a ne mozes nista zeznuti osim ako sam ne pokrenes oficijelni update (valjda niko nije tako glup)...
takodjer da napomenem da igre najnormalnije update-am na onom pocetnom skrinu... tipa zadnji update za GTA 5 (iako multiman ima opciju za update sa "neoficijelnih" servera, ja do sada nisam imao potrebe za tim)...
Mustang1 wrote:Pa napisi ljudima kako i sta treba uraditi da se igra online sta trolas. Skontali su svi da ti mozes online
taman sam bio u procesu pisanja :)
Post Reply