Player za reprodukciju filmova

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
ExNihilo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Player za reprodukciju filmova

Post by ExNihilo » 02/03/2011 00:14

Odlučio sam da uzmem plazmu/lcd i zanima me kakav player mi je potreban da pustam filmove visoke kvalitete na tv putem usb stick-a? TV, najvjerovatnije, nece imati ugradjen usb port, pa to otpada. Da li ce sve funkcionirati ako prikopcam tv za dvd player koji ima na sebi usb port? Ako ne, koji uredjaj biste mi preporučili? Unaprijed hvala.

Ghost_Rider_XXX

Re: Player za reprodukciju filmova

Post by Ghost_Rider_XXX » 02/03/2011 10:39

Imaš masu media playera, meni se čini da je prošli mjesec bio hard test i u bugu i u infu, pa nafataj to negdje i pročitaj. pa vidi šta ti se svidja i koliko ti je dubok džep.

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 02/03/2011 10:50

Ellinor wrote:Odlučio sam da uzmem plazmu/lcd i zanima me kakav player mi je potreban da pustam filmove visoke kvalitete na tv putem usb stick-a? TV, najvjerovatnije, nece imati ugradjen usb port, pa to otpada. Da li ce sve funkcionirati ako prikopcam tv za dvd player koji ima na sebi usb port? Ako ne, koji uredjaj biste mi preporučili? Unaprijed hvala.

DVD player ne moze pustati HD filmove (ako na to mislis pod "visoki kvalitet"). Za HD filmove ti je potreban Blueray player...ili neki player koji je u mogucnosti pustati HD filmove sa HDD-a/USB-a/LAN-a. Imas Wester Digitalove player, koji nisu losi. Pored toga, ja sam naletio na Mede8er...nije neka poznata marka...ali za 300 KM dobijes solidan uredjaj. Pogledaj na ovom PDF, imas temu o tom playeru...posto sam ga svojevremeno i ja imao namjeru kupiti...ali sam nasao jednostavnije i jeftinije rjesenje. Imas i Popcorn uredjaje...koji su kvalitetni...ali su skupi, i tesko dobavljivi kod nas. :mrgreen:

nedzadk

Post by nedzadk » 02/03/2011 11:12

Zdravo,
Ja koristim trenutno WD TV Live media player i mogu da ti kazem da je extra, ima dva USB porta, LAN port, HDMI, Composite, Component, Optical Audio Output.
Zadnji oficijalni firmware dodaje podrsku za facebook, flicker i td.
YouTube je podrzan takodje.

Sa custom firmwareom koji lako nadjes na netu prosiris uredjaj mnogo, jedna od dodatnih mogucnosti sa custom firmwareom je i ta da mozes skidat torrente direkt na disk koji je spojen na USB.

Player podrzava sve formate koje mozes naci na netu (ja jos uvijek nisam naisao na format koji nije mogao plejati).
Podrzava full hd rezoluciju 1080p bez ikakvih problema i stekanja.

Mislim da mu je cijena negdje oko 250tak maraka, u plus je bilo pa provjeri.
Uglavnom sve pohvale za player.

Zdravo

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 02/03/2011 11:41

nedzadk wrote:Zdravo,
Ja koristim trenutno WD TV Live media player i mogu da ti kazem da je extra, ima dva USB porta, LAN port, HDMI, Composite, Component, Optical Audio Output.

Sa custom firmwareom koji lako nadjes na netu prosiris uredjaj mnogo, jedna od dodatnih mogucnosti sa custom firmwareom je i ta da mozes skidat torrente direkt na disk koji je spojen na USB.

Player podrzava sve formate koje mozes naci na netu (ja jos uvijek nisam naisao na format koji nije mogao plejati).

Zdravo

Moja jedina zamjerka WD TV Live uredjaju je nemogucnost ugradnje HDD-a. Opcija mi je bio Mede8er, jer ne bih volio pored media playera da moram imati i eksterni disk na komodi u dnevnoj sobi. Ostale karakteristike su dobre...tako da...zavisi od toga treba li nekome interni drive ili ne :mrgreen:

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 02/03/2011 11:44

Novatron Iamm NTR 83 po meni najbolji i najkompletniji uređaj

jastuk1

Post by jastuk1 » 02/03/2011 12:06

davorf wrote:
nedzadk wrote:Zdravo,

Zdravo

Moja jedina zamjerka WD TV Live uredjaju je nemogucnost ugradnje HDD-a. Opcija mi je bio Mede8er, jer ne bih volio pored media playera da moram imati i eksterni disk na komodi u dnevnoj sobi. Ostale karakteristike su dobre...tako da...zavisi od toga treba li nekome interni drive ili ne :mrgreen:

Vrlo je važno da player podržava DTS zvuk preko HDMI i kompozitnog izlaza, jer nemamo svi pojačala da spajamo optical out. WD HDD tu mogućnost nema, a ja pokušavam saznati da li to ima Mede8er, pa bih ga uzeo, ako znači radi DTS out na HDMI i kompozitni izlaz. Većina HD materijala je sa zvukom u DTS-u.

Ja sad koristim neki LG blue ray player sa mkv podrškom, ima USB, i podržava DTS na kompozitni i HDMI izlaz, ali ne otvara sve fajlove.

ExNihilo

Post by ExNihilo » 03/03/2011 12:09

davorf wrote:
Ellinor wrote:Odlučio sam da uzmem plazmu/lcd i zanima me kakav player mi je potreban da pustam filmove visoke kvalitete na tv putem usb stick-a? TV, najvjerovatnije, nece imati ugradjen usb port, pa to otpada. Da li ce sve funkcionirati ako prikopcam tv za dvd player koji ima na sebi usb port? Ako ne, koji uredjaj biste mi preporučili? Unaprijed hvala.

DVD player ne moze pustati HD filmove (ako na to mislis pod "visoki kvalitet"). Za HD filmove ti je potreban Blueray player...ili neki player koji je u mogucnosti pustati HD filmove sa HDD-a/USB-a/LAN-a. Imas Wester Digitalove player, koji nisu losi. Pored toga, ja sam naletio na Mede8er...nije neka poznata marka...ali za 300 KM dobijes solidan uredjaj. Pogledaj na ovom PDF, imas temu o tom playeru...posto sam ga svojevremeno i ja imao namjeru kupiti...ali sam nasao jednostavnije i jeftinije rjesenje. Imas i Popcorn uredjaje...koji su kvalitetni...ali su skupi, i tesko dobavljivi kod nas. :mrgreen:

A koje je to jednostavnije i jeftinije rjesenje, ako se smije znati :D

davorf

Post by davorf » 03/03/2011 13:00

Ellinor wrote:
davorf wrote:

A koje je to jednostavnije i jeftinije rjesenje, ako se smije znati :D

Ma moze...samo ne vjerujem da ce tebi rjesenje odgovarati, posto kazes da vjerovatno neces imati USB, pa samim tim sumnjam da ce TV imati Ethernet port i DLNA klijent. U svakom slucaju, posto moj TV ima certificirani DLNA klijent, a imam i stari P4 racunar, na racunaru sam instalirao uPnP (DLNA) server, koji je mrezom spojen s TVom. Na tom racunaru drzim filmove, a gledam ih direktno na TVu preko ugradjenog DLNA klijenta. :mrgreen:

eyesburn

Post by eyesburn » 03/03/2011 18:18

znači ja ne mogu sad prebaciti neki film u .avi formatu na usb stick, prikopčati usb stick na lcd tv i gledati taj film? treba i neki posebni program?

ČikaJosip

Post by ČikaJosip » 03/03/2011 18:40

Inače, malo off topica.
Ja sam kupio davno DVD player i VHS zajedno radi kaseta. Samsungov je. A kako je kod nas sve piratluk skoro svaki film koji uzmem iz dvdteke ilitiga videoteke ne može očitavati. Najviše 10-ak minuta i počme štopati. Jedino orginale. I vidio sam da to nije samo problem kod moga Samsunga.
A ovi što su kupovali nekakve dvd playere za 60-70 KM, njihovi sve čitaju bez problema.

davorf

Post by davorf » 04/03/2011 09:09

eyesburn wrote:znači ja ne mogu sad prebaciti neki film u .avi formatu na usb stick, prikopčati usb stick na lcd tv i gledati taj film? treba i neki posebni program?

Ma mozes...ovo sto ja pricam nema veze sa USB-om...ovo je samo u slucaju da hoces da imas Media Server sa filmovima i da ih gledas direktno sa racunara na TVu. :mrgreen:

ExNihilo

Post by ExNihilo » 05/03/2011 15:53

ČikaJosip wrote:Inače, malo off topica.
Ja sam kupio davno DVD player i VHS zajedno radi kaseta. Samsungov je. A kako je kod nas sve piratluk skoro svaki film koji uzmem iz dvdteke ilitiga videoteke ne može očitavati. Najviše 10-ak minuta i počme štopati. Jedino orginale. I vidio sam da to nije samo problem kod moga Samsunga.
A ovi što su kupovali nekakve dvd playere za 60-70 KM, njihovi sve čitaju bez problema.

Haha, to je tačno. Ja nekad davno uzeo Vivax i sve je živo očitao sto sam ikad ubacio :D

Richard Peti

Post by Richard Peti » 06/03/2011 08:26

.
Last edited by Richard Peti on 08/06/2015 08:16, edited 2 times in total.

Domy31

Post by Domy31 » 08/06/2011 18:44

Jel neko ima prijedlog koji player da koristim da gledam blue ray filmove preko racunara na LCD? :roll:

mayab
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Post by mayab » 08/06/2011 22:28

Ja ne gledam Blu ray, ali za MKV je odlican GOM player, probao sam i VLC, ali imam problema sa nasim slovima u titlovima; Kod GOM sve za 10.

sinha

Post by sinha » 09/06/2011 06:38

thanks for sharing

davorf

Post by davorf » 09/06/2011 08:24

mayab wrote:Ja ne gledam Blu ray, ali za MKV je odlican GOM player, probao sam i VLC, ali imam problema sa nasim slovima u titlovima; Kod GOM sve za 10.

KM Player - alternativa ovim playerima

XBMC - kao medija centar - pusta sve moguce i nemoguce formate, a odlican je :mrgreen:

Hame_
Has thanked: 15 times

Post by Hame_ » 29/06/2011 14:42

Post Reply