Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#76 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by poostar »

Ovde ce se i za sto godina pričati gdje je ko bio za vrijeme rata.
Čobani
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#77 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

poostar wrote:Ovde ce se i za sto godina pričati gdje je ko bio za vrijeme rata.
Čobani
Čoban te napravio, pobjeguljo.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#78 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kiligonzales »

Streptokok wrote::
Prpa.ba wrote:Covjek imao dovoljno vizije da je jos 1990. snimio situaciju i djelavao u svoju korist, cime se oko 1.6 miliona Bosnjaka ne moze pohvaliti. :D
Sad si se posrao na vojnike i sehide ovog naroda.
Sad se prica svodi na to jeli covjek kvalitet za lidera ili nije samo zato sto je 1990. godine otisao za Ameriku...

Pa bolje 1990. godine, dvije godine pred rat nego u jeku rata otici iz BiH...

Vazda ista prica, dobar si samo ako pogines, budes ranjen i izgubis zdravlje za ovu drzavu... Dok zvanicna politika bez minute u rovu uzima sebi s budzeta za dobrobit vlastite djece, tudju ko jebe, jebite se po privatnom sektoru, radite na crno, postanite kriminalci ili idite vani... Posteno bez stranke necete daleko dogurati, a ni bez veza...

Zajebimo to sto smo povalili omladinu tada, koja je mahom izginula da bi danas plodove njihove borbe pobrali neodgovorni pojedinci i kriminalci na vlasti, kojima je vrhunac postovanja prema borackoj populaciji sraman odnost prema prezivjelima i pustanje da mrznu guzove pred vladom FBIH mjesecima, gdje se bivsi vojnici Armije BiH tretiraju kao psi, neki umiru od bijede, zive u rusevnim kucama, neki skacu sa zgrada, a neki se samozapaljuju kao onaj u Krajini prije par godina ili sebi prosviraju mozak. Toliko je izdanih Sakiba Mahmuljina u BiH, generala, komadanata, vojnika koji su ostavljeni na cijedilu...

Krenuli su od Alagica, Sakiba, pa do masu malih ljudi koji su zalozili najbolje godine za BiH, a gdje su danas?

Svima njima hvala, sto su postupili casno i branili svoje, uradili su sto je bilo neophodno i jeli ovaj danasnji odnos prema njima nase veliko HVALA...

Da je ovim nacionalistickim smradovima u BiH stalo da nesto naprave za narod, rat u BiH nebi imao 4 puta vise zrtava nego u Hrvatskoj, a u tome ratu nebi poginuo pozamasan broj djece, niti bi se snajperisala, granatirala djeca, skole, bolnice, porodilista, igralista i td. Njihovoj djeci je i tada bolje bilo nego nasoj i sad im je bolje i sutra ce im biti bolje i vidi se iz prilozenog njihova djeca su ovdje i kurce se po gradovima, svaki grad ima nekog tatinog i babinog sina koji uziva tatine politicarske privilegije, a sta imaju gradjani koji nisu u politici ? Njihova djeca od BiH pa preko meridijana traze svoju srecu i nafaku jer je ne mogu naci ovdje. Kako ce je dobiti od onih koji su povalili sve samo da bi njima bilo dobro?

Zato Streptokoku pusti mi se demagogije.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#79 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kiligonzales »

poostar wrote:Ovde ce se i za sto godina pričati gdje je ko bio za vrijeme rata.
Čobani
Nije to nebitna tema da se razumijemo, medjutim ovdje se spori covjeku koji je otisao dvije godine pred rat vani.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#80 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by MOSALJOZE »

Zar poatoje ljudi koji misle da Zvizdić neće izdominirati izbore :zoka: :-)
Opet Bošnjaci sa 10 kandidata...
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#81 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

MOSALJOZE wrote:Zar poatoje ljudi koji misle da Zvizdić neće izdominirati izbore :zoka: :-)
Opet Bošnjaci sa 10 kandidata...
Jos jedan dezerter, mozda a mozda i nece.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#82 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by palermo »

Pa mislim da bi prvi preduslov da glasaš za nekoga ko želi biti član Predsjedništva BiH jeste da se čovjek vrati potpuno u Bosnu i Hercegovinu, da se sa njim vrati i njegova familija, i da svoju ličnu sudbinu u potpunosti veže za ovu zemlju.

Bez toga, meni je sve šuplje.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#83 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by seldzuk »

Od '84. u Americi. Hoće u Predsjedništvo. Smiješno. Čovjek ovog profila bi trebao ući u neku od dvije vlade. Ne znam šta će u Predsjedništvu.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#84 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

palermo wrote:Pa mislim da bi prvi preduslov da glasaš za nekoga ko želi biti član Predsjedništva BiH jeste da se čovjek vrati potpuno u Bosnu i Hercegovinu, da se sa njim vrati i njegova familija, i da svoju ličnu sudbinu u potpunosti veže za ovu zemlju.

Bez toga, meni je sve šuplje.
U doticnom slucaju i da se vrati, u slucaju prve naznake rata on ce se ispaliti za ameriku. To je vec jednom uradio i nema razloga da to ne uradi opet.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#85 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GeeTnT »

Streptokok wrote:
palermo wrote:Pa mislim da bi prvi preduslov da glasaš za nekoga ko želi biti član Predsjedništva BiH jeste da se čovjek vrati potpuno u Bosnu i Hercegovinu, da se sa njim vrati i njegova familija, i da svoju ličnu sudbinu u potpunosti veže za ovu zemlju.

Bez toga, meni je sve šuplje.
U doticnom slucaju i da se vrati, u slucaju prve naznake rata on ce se ispaliti za ameriku. To je vec jednom uradio i nema razloga da to ne uradi opet.
Da li si se ikad zapitao koliko „dezertera“ trenutno sjedi u skupstinskim klupama...kreni od kantonalnih pa do drzavnih.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#86 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Streptokok »

GeeTnT wrote:
Streptokok wrote:
palermo wrote:Pa mislim da bi prvi preduslov da glasaš za nekoga ko želi biti član Predsjedništva BiH jeste da se čovjek vrati potpuno u Bosnu i Hercegovinu, da se sa njim vrati i njegova familija, i da svoju ličnu sudbinu u potpunosti veže za ovu zemlju.

Bez toga, meni je sve šuplje.
U doticnom slucaju i da se vrati, u slucaju prve naznake rata on ce se ispaliti za ameriku. To je vec jednom uradio i nema razloga da to ne uradi opet.
Da li si se ikad zapitao koliko „dezertera“ trenutno sjedi u skupstinskim klupama...kreni od kantonalnih pa do drzavnih.
Jesam, niko od njih nije dobio moj glas.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#87 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by seldzuk »

MOSALJOZE wrote:Zar poatoje ljudi koji misle da Zvizdić neće izdominirati izbore :zoka: :-)
Opet Bošnjaci sa 10 kandidata...
Kako je krenulo, dobro će biti ako stane na 10.
User avatar
sinuhe
Posts: 11487
Joined: 03/06/2011 11:33

#88 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sinuhe »

Bio bi prijatno iznenadjenje u predsjednistvu ali realno bez kakve vece sanse. Da uspije dobacio bi i dalje od Stambola na Bosforu.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#89 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by palermo »

ma ta priča oko dezerterstva je nebitna, posebno zato što je čovjek otišao prije rata.

Ali nije nebitno da li čovjek koji ima ambiciju da vodi državu istovremeno ima i rezervni položaj na koji može uteći čim zagusti. Vratiš se, daš neopozivu ostavku na sve funkcije koje imaš u americi, prodaš imovinu u americi, djecu dovedeš u Bosnu i Hercegovinu i onda bujrum u trku.
Bez toga je smiješno, a još bi bili smiješniji oni koji bi glasali za njega
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#90 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by triconja »

rz brzotrz wrote:
Streptokok wrote::bih:
insomnia78 wrote:Pa kako je 84-a pocetak rata?
Jeste svi nepismeni ili sta? Guglajte malo. Otisao 84, doktorirao 87, vratio se u b.luku i ispalio pred rat opet u ameriku.

Evo da se puno ne zahmetite

"Otišao sam 1984. godine, da doktoriram, i doktorirao sam 1987. godine. Ostao sam par godina, da vratim dugove. Supruga, ja i dvoje djece vratili smo se 1989. godine, sa 27 dolara u džepu. Bili smo deset mjeseci, radio sam u Medicinskoj elektronici u Banjaluci. Nismo očekivali rat, ali se sve promijenilo. Niko nije razmišljao o budućnosti. Nacionalizam je počeo. Djelovalo nam je čudno. I mi se vratimo u Ameriku. Poslije rat krene“, sjeća se.
A ti se to ne bi ispalio da si bio na njegovom mjestu tj. da si imao takve mogućnosti kao on? I šta smo na kraju dobili od svih onih silnih likova koji se nisu ispalili? Duplo golo. Stipu ti tu šuplju patriotsku od koje su koristi imali samo oni na vlasti.
Daj ba, znaci zavrsit fakultet, doktorirat i bit neki klinac i eto od radosti ic u rat jer eto neki ti coban tako kaze da moras :lol: :lol: :lol: . Ma hajte, molim vas :lol: :lol: :lol:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#91 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GeeTnT »

palermo wrote:ma ta priča oko dezerterstva je nebitna, posebno zato što je čovjek otišao prije rata.

Ali nije nebitno da li čovjek koji ima ambiciju da vodi državu istovremeno ima i rezervni položaj na koji može uteći čim zagusti. Vratiš se, daš neopozivu ostavku na sve funkcije koje imaš u americi, prodaš imovinu u americi, djecu dovedeš u Bosnu i Hercegovinu i onda bujrum u trku.
Bez toga je smiješno, a još bi bili smiješniji oni koji bi glasali za njega
Kakve veze ima imovina, pa nije nista odnio iz BiH..zapitaj se koliko trenutna postava ima imovine vani „posteno“ zaradjeno u BiH.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#92 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by bersK »

vazi wrote:
bersK wrote:Jos jedan lik koji je iz vedra neba ubacen da raspuše glasove onih koji ne kane glasati za SDA.

Zar ima jos neko, osim djuturuma, ko moze glasati za ove stranke na vlasti ?

Pa 25 godina "vode" drzavu i vidi dokle i do cega je dovedose :?
Ne govorim za nacionaliste, već za ove što se fol ujedinjuju. Oke, ako želite skinuti nacionaliste, što i ja želim, jedino se udružite u jednu snagu i onda poslije se dijelite pa makar i po boji kose.

Ovim pronalaženjem nekih anonimusa iz 100 pički materina i rasipanje broja glasova na ove i one neće nikom valjat u nakani da se zgule SDA, HDZ, SNSD s vlasti. Nikom, ama baš nikom.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#93 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by palermo »

GeeTnT wrote:
palermo wrote:ma ta priča oko dezerterstva je nebitna, posebno zato što je čovjek otišao prije rata.

Ali nije nebitno da li čovjek koji ima ambiciju da vodi državu istovremeno ima i rezervni položaj na koji može uteći čim zagusti. Vratiš se, daš neopozivu ostavku na sve funkcije koje imaš u americi, prodaš imovinu u americi, djecu dovedeš u Bosnu i Hercegovinu i onda bujrum u trku.
Bez toga je smiješno, a još bi bili smiješniji oni koji bi glasali za njega
Kakve veze ima imovina, pa nije nista odnio iz BiH..zapitaj se koliko trenutna postava ima imovine vani „posteno“ zaradjeno u BiH.
Pa ima, čovjek koji želi da odlučuje o mojoj sudbini, jednostavno treba da dijeli i sudbinu sa mnom. Dakle, da živi, radi, planira svoju i budućnost svoje djece u zemlji koja se zove Bosna i Hercegovina.

Ne misliš tako ?
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#94 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by kiligonzales »

sinuhe wrote:Bio bi prijatno iznenadjenje u predsjednistvu ali realno bez kakve vece sanse. Da uspije dobacio bi i dalje od Stambola na Bosforu.
Moze proci jedino ako mu CIA bude radila kampanju, a glavni finansijer stranke mu bude Soroš sa svom tom americkom svitom bogatuna i vladara iz sjene. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#95 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

palermo wrote:Pa mislim da bi prvi preduslov da glasaš za nekoga ko želi biti član Predsjedništva BiH jeste da se čovjek vrati potpuno u Bosnu i Hercegovinu, da se sa njim vrati i njegova familija, i da svoju ličnu sudbinu u potpunosti veže za ovu zemlju.

Bez toga, meni je sve šuplje.
A je li to isto važilo za Lepog Hareta koji je svako malo isao pa se vraćao u BiH i politiku? Dobro si rekao mani se šupljiranja.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#96 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GeeTnT »

palermo wrote:
GeeTnT wrote:
palermo wrote:ma ta priča oko dezerterstva je nebitna, posebno zato što je čovjek otišao prije rata.

Ali nije nebitno da li čovjek koji ima ambiciju da vodi državu istovremeno ima i rezervni položaj na koji može uteći čim zagusti. Vratiš se, daš neopozivu ostavku na sve funkcije koje imaš u americi, prodaš imovinu u americi, djecu dovedeš u Bosnu i Hercegovinu i onda bujrum u trku.
Bez toga je smiješno, a još bi bili smiješniji oni koji bi glasali za njega
Kakve veze ima imovina, pa nije nista odnio iz BiH..zapitaj se koliko trenutna postava ima imovine vani „posteno“ zaradjeno u BiH.
Pa ima, čovjek koji želi da odlučuje o mojoj sudbini, jednostavno treba da dijeli i sudbinu sa mnom. Dakle, da živi, radi, planira svoju i budućnost svoje djece u zemlji koja se zove Bosna i Hercegovina.

Ne misliš tako ?
Ne.. zato sto se drzava predstavlja vani vise nego unutar granica...meni bi npr bilo zadovoljstvo dr. Mirsada gledat u pregovorima u Briselu..vjerujem da bi ako nista izazvao paznju zbog svoje biografije.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#97 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by insomnia78 »

Jasta bi. Ovi evropski lideri nisu ni isli u skolu. Ko ni nasi
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#98 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by palermo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
palermo wrote:Pa mislim da bi prvi preduslov da glasaš za nekoga ko želi biti član Predsjedništva BiH jeste da se čovjek vrati potpuno u Bosnu i Hercegovinu, da se sa njim vrati i njegova familija, i da svoju ličnu sudbinu u potpunosti veže za ovu zemlju.

Bez toga, meni je sve šuplje.
A je li to isto važilo za Lepog Hareta koji je svako malo isao pa se vraćao u BiH i politiku? Dobro si rekao mani se šupljiranja.
Za Hareta, pa Hare je svoju sudbinu vezao za ovu zemlju......mislim, dokazao je to i u ratu i poslije rata, šta god ko mislio o njemu...

i ja zaista nemam namjeru ubjeđivati nikoga u njegove izbore, ja samo rekoh svoje mišljenje......dođi iz amerike, živi ovdje, podijeli svoju i sudbinu svoje familije sa nama koji smo ovdje, i onda možda i budeš moj kandidat......bez toga, jok....žao mi je
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#99 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Matzan »

Nebitan lik, totalno.
demagog
Posts: 547
Joined: 26/11/2003 00:00

#100 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by demagog »

Ima li ovaj uopste pravo da se kandiduje za bosnjackog clana predsjednistva s obzirom da zivi vani?
Locked