Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6126 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Billy The Pljuc »

freelancerusk wrote: 02/06/2020 10:26 Popljuvaše Mirsada, samo zato što je iskren i kaže šta misli :roll:

Neće čovjek direktno sa bivšim ezdeaovcem koji se inati familiji Izetbegović i koji je sveo političku kampanju na lični obračun sa Izetbegovićima.
Isto tako neće sa impotentnom Našom strankom, koja do sada faktički ništa nije uradila.
O SDP-u neću ni gubiti riječi, u srži isti mentalni kriminalni sklop u glavi, kao kod SDA, samo što su obojani crvenom pričom.

I ova priča da je SDA satelit, šta je to njemu SDA mogla ponuditi da dođe iz Amerike, pa da bude Bakirov potrčko...

Dovoljno je vidjeti, da prikriveni SDA-ovci forsiraju tu priču da je Bakirov igrač, jer znaju da mu ta priča najviše ruši kredibilitet.

Ah, ko bi narodu ugodio... :roll:
Pa dobro, evo recimo da si u pravu, profa iskren i nije SDA igrač, želi najbolje za BiH i sve nas, sve stoji da ove pobrojane političke opcije nisu najbolje rješenje za BiH kao što već i napisah na ovoj temi.

Nemoj mi molim te zahateriti al' evo meni kao "neutralcu" objasni kako Mirso misli ovakvim nastupom napraviti toliko željenu promjenu, šta mu je cilj generalno???

Izaći na izbore sa nekim kandidatima koji će ozbiljno konkurisati na listama ili se on sam misli kandidovati u nekoj od općina gdje li već pripada, dugoročno računati da se prvo u FBiH a onda i na području cijele BiH probudi "svijest" naroda i omasovi mu pokret, promjeniti "svijest" vladajućih partija i njihovih čelnika koji će mu potrčati u zagrljaj i konačno početi da rade u cilju jačanja države i poboljšanja stanja njenih građana i da ne nabrajam dalje.

S ovim čime PzP trenutno raspolaže i Mirsinim pristupom bavljenja politikom isto se neće desiti ni za njegovog a ni za života novorođenčeta rođenog koliko danas. Nemamo ni on a ni mi pa ni ovo što je ostalo samo u tragovima od države vremena za njegove nebuloze, situacija je gora nego 92-e.

Eto budi pošten pa sagledaj situaciju i izreci svoje mišljenje.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#6127 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by joint union »

Patton44 wrote: 02/06/2020 10:11
joint union wrote: 02/06/2020 09:57
Patton44 wrote: 02/06/2020 09:54 Posla vas profa kod Sebije na ACM812A :izet:
Znaci ipak Sebija kupila ove registratore?
Sebija nista nekupuje...njoj se poklanja...valjda si nesto naucio za ovo vrijeme.
Izvinjavam se, imao sam pametnijih stvari za nauciti.
Sta ako ne doneses, padas u nemilost?
Sta joj nosis, isprintas postove?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6128 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

Zimogroz wrote: 02/06/2020 07:32
high_volume wrote: 02/06/2020 07:11
Zimogroz wrote: 02/06/2020 06:21
U prevodu, ovo dobro oslikava stanje BiH ljevice i građanskih snaga. Vrhunac njihove politike je širenje preko hrvatske međe i instaliranje pseudograđanske ljige od Komšića, što onda Hrvatima samo daje povoda za kukumavčenje i tužakanje Bošnjaka po Evropi. Nisam ljubitelj kamenjarskog hrvatovanja ni škutorije ni 1%, ali pretvorim se u pravog pravcatog ustašu kad vidim domete ustajale žabokrečine od lažnolijeve sarajevske graDŽansko-minderaške politike koja tu besprincipijelnu ljigu potura Hrvatima pod građanski princip, a nesposobna je da detronizira SDA aždahu. Oštre zube samo na slabijima, tj. malobrojnijima.
A tek drugi post :-) :(

Trolčina na kvadrat
Ne zanima me kako me doživljavaš, kažem šta mislim.

Jel' se pokazalo kakav je Komšić? Koji su njegovi uopće politički aduti osim što je bio podoban Hrvat? Bošnjaci su svoje glasove rasipali na Komšu a s druge strane puštali kleronacionalističku SDA da grabi vlast. Komšić je bukvalno maskota, politička trolčina u prevodu.

Istima sad smeta Hadžikadić koji donosi nove ideje, nove glasove, nove ljude, te ga pokušavaju predstaviti kao kukavičje jaje SDA.
Sam se predstavio, niko ga nije tjerao. Samo je lijepo da ste otkrili prave namjere, da vam je draza SDA od opozicije.

Neka sada svako vidi i izabere. Ako vecina naroda zeli SDA, neka im je sretno. Ako se tako pokaze na narednim izborima, ja cu priznati poraz i napustiti ovu kurcevu drzavu.

...

A sto se tice Komsica, da nisi mozda zaboravio da je Hadzikadic podrzao preglasavanje Hrvata, da je pozivao obitelji da se podjele, da pola glasova daju njemu a pola Komsicu!??? E moj ti, bice Hadzikadic i Komsic privjesci SDA kako je krenulo.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6129 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Njegovi ljudi su novi u politici koliko i Zimogroz na forumu. :D
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6130 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Point. »

Prpa.ba wrote: 02/06/2020 00:27 Ne pise on to zbog Profe ili diskusije, na normi je da u danu mora odredjeni broj puta napisati "male lokalne stranke" i "Dino i Pedja lokalnog dometa i malog kapaciteta". :mrgreen: :lol:

Stil pisanja i rezona na fonu nekad agresivnih DF-ovskih forum-dominatora. Na kraju nece ni glasati za Profu nego za Kerlu. :lol:
Ne znam baš ko je na normi da x puta dnevno napiše da je Mirsad SDA igrač, bez i jednog dokaza osim da lafo uzima glasove ovim strankama sa N u imenu. Da su te stranke zaista jake kako ih neki žele predstaviti imali bi svoju jaku bazu glasača, bez obzira na Profesora ili nekog trećeg.

Malo mi je kontradiktorno prozivati Profesora za SDA-ištinu a vamo sada Mesajom smatrati lika koji cijelu svoju političku karijeru može zahvaliti SDA jer je politički odrastao u tom miljeu.

Zašto je teško prihvatiti činjenicu ds postoje ljudi koji misle da postoji neki treći put, osim SDA na jednoj strani i Dine i Peđe na drugoj. Taj treći put je fokus pretežno na ekonomiju i neko novo razmišljanje van bh trzavica i osobnih sujeta. Nakon što su im preuzeli vlast moje mišljenje je da ni Dino ni Peđa nemaju kapacitet voditi anti SDA uspješnu politiku, ko ne garantuje da ih opet neće preveslati?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6131 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

redhat wrote: 02/06/2020 08:27 Profesor stvarno nije dorastao ovom političkom trenutku, evo i dokaza za tu tvrdnju.
U svim istupima poslije protestne povorke ističe da mu se ostatak opozicije prišlepao i da svojataju njegovu ideju i njegu povorku. Pa profa dragi taman da to i jeste tako nije valjda da ćeš se pred trku otuđiti od svih i da vjeruješ da si sam sebi dovoljan? Platforma za progres je Mirsad Hadžikadić, tako je i registrovana i to je društvo jednog lica, bez plana, bez akata, bez ičeg drugog sem lika osnivača koji očito ne shvata da ne može sve sam i da mu treba podrška ljudi te da se ne smije otuđiti jer će se dovesti u situaciju da sutra mora s tim istim Konakovićem ili Kojovićem.
Na kraju krajeva i NIP i NS su jače u svakom pogledu od Platforme i na subotnjim protestima je uz mene bilo barem 10 ljudi koje lično znam a došli su da podrže proteste ne platformu - proteste i promjenu. To profa očito ili ne vidi ili ne razumije a ne zna iskoristiti politički trenutak i zamah protesta i ispruženu ruku opozicije što je svojevrstan politički diletantizam.
Možda profa ipak nije SDA igrač (a jeste) možda je samo politički analfabeta nedorastao trenutku.
Sjedi jedan, za tromjesečje !
I sada ti, koji nisi Platformas, ispadas lesinar je si se prislepao protestima iako si glasac neke druge stranke. :D

...

Mirso ako ovako nastavi, treba ga u javnosti etiketirati kao SDA igraca, pa neka brate mili ide sa njim i Komsicem.

...

Ovi protesti su dosli u pravi cas, kompletan razvoj situacije. Nadam se da ce ovo animirati opoziciju da konacno pocne raditi. Dosta su hladili jaja. Neka ubace u petu brzinu i vec sutra krenu u akciju s ciljem da se sa vlasti skine SDA mafija i sateliti.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6132 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Vecina nije mogla na liste u drugim strankama pa se sad nadaju uhljebljenu, a tu su i oni sto su prebjegli.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#6133 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Sir Charles »

Interesantno je da Profa nije imao ništa za reći u zajedničkom gostovanju sa Peđom i Kiflom kod Senada, nego je čak i potvrdio mogućnost koaliranja i prije i poslije izbora sa opozicionim strankama. Čak je spominjao zajedničke kandidate za načelnike.

Zašto je promjenio mišljenje, ostaje misterija, ali ako je razlog što je umislio da su svi ljudi sa šetnje njegovi glasači, zajebao se i to dobro.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#6134 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Toffee karamela »

Dakle, ukratko ovaj Hadžikadić je novi Semir Osmanagić naše politike, samo bez šešira. Ili još bolja usporedba onaj šarlatan Milan Panić, koji je usred rata i sankcija pohrlio iz Chicaga da spašava rodnu grudu.

30 godina živio u USA i na koncu povratak u svoj balkanski Honduras da gradi političku karijeru, pa da je ičemu valjao na tom polju bio bi dosad guvernmer neke američke savezne države kao onaj Rod Blagojevich ili bar gradonačelnik Santa Barbare, al jok, došao u Sarajevo 2018. da glumi JFK. U Face studiju skontao da ga pored Kojovića i Konakovića nigdje neće biti jer pored njih dvojice zvuči i izgleda ko prijeratni poslovođa UPI marketa, pa čim je izašao iz studija i sabrao se lansirao saopštenje o svojoj "povrijeđenosti".

Jedina dilema - trojanski konj ili samo konj. Ignore i što dalje od četvorke.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6135 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Point. wrote: 02/06/2020 12:01
Zašto je teško prihvatiti činjenicu ds postoje ljudi koji misle da postoji neki treći put, osim SDA na jednoj strani i Dine i Peđe na drugoj. Taj treći put je fokus pretežno na ekonomiju i neko novo razmišljanje van bh trzavica i osobnih sujeta. Nakon što su im preuzeli vlast moje mišljenje je da ni Dino ni Peđa nemaju kapacitet voditi anti SDA uspješnu politiku, ko ne garantuje da ih opet neće preveslati?
Nisu ni DF-ovci u teoriji SDA igraci, ali u praksi se pokazalo da nemaju problem s tim.

Ne postoji treci put, kao simbol neke nove politike i razmisljanja, jer koalicije su realnost bh politicke scene. Na Profi je da objasni kako neku novu paradigmu misli stvarati sa SDA.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6136 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Sir Charles wrote: 02/06/2020 12:03 Interesantno je da Profa nije imao ništa za reći u zajedničkom gostovanju sa Peđom i Kiflom kod Senada, nego je čak i potvrdio mogućnost koaliranja i prije i poslije izbora sa opozicionim strankama. Čak je spominjao zajedničke kandidate za načelnike.

Zašto je promjenio mišljenje, ostaje misterija, ali ako je razlog što je umislio da su svi ljudi sa šetnje njegovi glasači, zajebao se i to dobro.
Da umiri svoju bazu, vidis da su ga razapeli.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#6137 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by klixoris »

Toffee karamela wrote: 02/06/2020 12:03 Dakle, ukratko ovaj Hadžikadić je novi Semir Osmanagić naše politike, samo bez šešira.
:mrgreen:

Samo još fali da ode na Face TV i kaže: "Senaaade, piramide postoje !" :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6138 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Point. »

Kikibombona wrote: 02/06/2020 00:26

Jarane, boli tebe qrac, ti zivis u Svedskoj, a ja u ovoj kurcevoj drzavi. Cijeli jebeni zivot pod vlascu SDA.
Jarane, stvarno želim svako dobro svim u BiH, mojoj familiji, rođacima, prijateljima, bivšim ljubavima i njihovoj familiji, svim ljudima zaista, da se BiH konačno uzdigne iz nacionalističke priče i konačno se okrene ono što je najbitnije a to je ekonomski prosperitet, europska perspektiva. A fakat mislim da je ono što Profesor donosi, tu neku svježinu, drugačiji pogled na politiku iz nekog drugog, upajcanog ugla koji vlada u BiH od nezavisnosti. I fakat mislim da ni Dino ni Peđa nisu taj kvalitet ni kapacitet, već su ih preveslali jednom i opet će, Profesor je izveo ljude na ulicu, akcija, ovi izdaju kojekakva saopštenja na društvenim mrežama koja niko ne čita, a posebno ne ovi iz SDA. Al kad vide rulju na ulici eh onda će im se upaliti čehra.

Čitam danas:
Jučer smo na našem portalu najavili kako lider HDZ-a, Dragan Čović, pokušava formirati novu parlamentarnu većinu u Federaciji BiH, u kojoj ne bi bilo mjesta za SDA. Tu parlamentarnu većinu, prema našim saznanjima, činile bi HDZ, SBB, SDP i Naša stranka.
Neću sa SDA al hoću sa HDZ. Koja je razlika, osim što je HDZ otvoreno bila i jeste anti BiH stranka čijim članovima je sudeno6u Hagu za UZP. Nema većeg nacionalističkog smeća od HDZ a Fahro i njegova ublehaška stranka je posebma priča. Gdje tu dosljednost?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6139 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

freelancerusk wrote: 02/06/2020 10:26 Popljuvaše Mirsada, samo zato što je iskren i kaže šta misli :roll:

Neće čovjek direktno sa bivšim ezdeaovcem koji se inati familiji Izetbegović i koji je sveo političku kampanju na lični obračun sa Izetbegovićima.
Isto tako neće sa impotentnom Našom strankom, koja do sada faktički ništa nije uradila.
O SDP-u neću ni gubiti riječi, u srži isti mentalni kriminalni sklop u glavi, kao kod SDA, samo što su obojani crvenom pričom.

I ova priča da je SDA satelit, šta je to njemu SDA mogla ponuditi da dođe iz Amerike, pa da bude Bakirov potrčko...

Dovoljno je vidjeti, da prikriveni SDA-ovci forsiraju tu priču da je Bakirov igrač, jer znaju da mu ta priča najviše ruši kredibilitet.

Ah, ko bi narodu ugodio... :roll:
Druze, svi znamo da je opozcija puna mana. Mi smo kao narod katastrofa a politika je refleksija naroda.

...

Medjutim, mi imamo SDA kartel koji vlada 30 godina. SDA je napravila ovaj sistem, SDA je tvorac BH demokratije. SDA je institucionalizovala kriminal i korupciju, u mentalitet bosanskohercegovackog naroda usadila kriminal i korupciju. Okupirali su sve institucije sistema, sve su privatizovali i unistili.

...

Sada slijede lokalni izbori, da li ce tebi odgovarati ovakvi rezultati za nacelnike:

1. SDA-SBB - 35% glasova
2. Opozicija - 30% glasova
3. Platforma - 10% glasova
4. Komsic - 5% glasova
5. Ostali...

...

Platforma ne moze dobiti nijednu nacelnicku poziciju, moze jedino pomoci SDA da pomete izbore. Ako je tebi SDA manje zlo od Nase stranke recimo, onda ok.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6140 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Point. wrote: 02/06/2020 12:17
Neću sa SDA al hoću sa HDZ. Koja je razlika, osim što je HDZ otvoreno bila i jeste anti BiH stranka čijim članovima je sudeno6u Hagu za UZP. Nema većeg nacionalističkog smeća od HDZ a Fahro i njegova ublehaška stranka je posebma priča. Gdje tu dosljednost?
Ne budi naivan PzP ne moze izgurati HDZ iz Doma naroda, to nisu uspjeli ni jaci igraci. Narocito sad nakon sto primjenjuju popis iz 2013. za broj hrvatskih delegata po kantonima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6141 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

Point. wrote: 02/06/2020 12:01Zašto je teško prihvatiti činjenicu ds postoje ljudi koji misle da postoji neki treći put, osim SDA na jednoj strani i Dine i Peđe na drugoj. Taj treći put je fokus pretežno na ekonomiju i neko novo razmišljanje van bh trzavica i osobnih sujeta. Nakon što su im preuzeli vlast moje mišljenje je da ni Dino ni Peđa nemaju kapacitet voditi anti SDA uspješnu politiku, ko ne garantuje da ih opet neće preveslati?
SDP, NS i NiP su tri svijeta razlicita, tri razlicita puta, ali su shvatili da se moraju ujediniti ako zele mijenjati SDA vlast.

Vise puteva = produzetak SDA vladavine.

...

Sta ce znaciti treci put ako sada na lokalnim izborima bude ovakav ishod:

1. SDA nacelnik - 35% glasova
2. Opozicija - 30% glasova
3. Platforma - 15% glasova
4. Komsic - 10% glasova

To ce znaciti da cemo jos cetiri godine provesti pod vlascu SDA.

...

Sta mislis da je u ratu SDP rekao, mi cemo biti drugi put, da je neka druga stranka rekla mi cemo biti treci put...!??
Da li bi BiH danas postojala?

...

Ovo je jarane rat za opstanak drzave i naroda. Ti ocigledno nisi svjestan, ali u domovini vlada nevidjena depresija. Svaki mlad covjek razmislja o odlasku, nema nikakve nade za normalan zivot. Ljudi su psihicki obolili od nenormalne situacije. A Bakir kaze da je napad na Novalica = napad na Bosnjake. Totalno ludilo i pomracenje uma.

...

Ako neko misli da Mirsad sam moze rusiti ovakav sistem onda je stvarno kretencina na kvadrat. Sam ne moze nista postici osim rascjepkati glasove nezadovoljnih gradjana i produziti vladavinu SDA sekte.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#6142 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by putokaz1 »

Uredu, Bećirevića je zeznu Komšić po najviše ali i
Fahro,Šepić,Profa itd
Mi imamo 1 krug izbora i tu se ide 1-1 a ne 1-10
Profa ne nudi ništa nova,isto to je nudio SDP1999,DF 2014,SBB nekad, te neke druge stranke i pokreti
Profa nema mnogo novih glasača tzv Neizlazača možda 2%
Većina njegovih glasača luta,tipa SDP1999-DF2014- i slično
Njegovi glasači su gradska raja koji bi glasali za proširenu Četvorku ili neku listu koja nestane nakon izbora
Dobit će prelaz u OV u nekim Sarajevskim sredinama i tad ćemo ih vidjet tek
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6143 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by statixx »

Kiki jel fakat bjezis? Moj buraz otisao prije 4 mjeseca sa porodicom, prica mu je bila slicna tvojoj. :D
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#6144 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by freelancerusk »

paleoconservative wrote: 02/06/2020 10:57
freelancerusk wrote: 02/06/2020 10:26 Popljuvaše Mirsada, samo zato što je iskren i kaže šta misli :roll:

Neće čovjek direktno sa bivšim ezdeaovcem koji se inati familiji Izetbegović i koji je sveo političku kampanju na lični obračun sa Izetbegovićima.
Isto tako neće sa impotentnom Našom strankom, koja do sada faktički ništa nije uradila.
O SDP-u neću ni gubiti riječi, u srži isti mentalni kriminalni sklop u glavi, kao kod SDA, samo što su obojani crvenom pričom.

I ova priča da je SDA satelit, šta je to njemu SDA mogla ponuditi da dođe iz Amerike, pa da bude Bakirov potrčko...

Dovoljno je vidjeti, da prikriveni SDA-ovci forsiraju tu priču da je Bakirov igrač, jer znaju da mu ta priča najviše ruši kredibilitet.

Ah, ko bi narodu ugodio... :roll:
Cinjenica da u kifli vidis nekoga ko se "inati familiji Izetbegovic" mi govori da si ili adekvatno uhljebljen, ili si u ovu nasu Bosnu zalutao iz "hladovine" dijaspore, jer ocigledno ne razumijes Neobosnjacki Feudalizam koji vlada decenijama sa klanom Izetbegovic i saradnicima.

Da si ijednom prosao nekom sarajevskom ulicom, parkom, mogao bi direktno vidjeti djelovanje NS na lokalnom nivou koji imaju zavidne rezultate sa kolicinom i kvalitetom inicijativa. Kao sto je vec neko rekao, to i jeste cilj lokalne politike.

Naposlijetku, NiP i NS imaju materijala za kritiku kao i svaka druga politicka opcija ikad igdje, ali sa tim floskulama "NS bukvalno nista nije uradila, a NiP se samo sveti Izetbegovicima" pokazujes neznanje u najmanju ruku, a ja bih rekao i malicioznost prema opoziciji, dakle i ravnodusnost prema SDA statusu quo.

A za ovo zadnje: narodu bi ugodio onaj koji bi srusio tronozac. Kratko i jasno.

Niti sam uhljebljen, niti sam dijasporac, u privatnom/realnom sekturu sam koji nema veze sa tenderima i sl. Radim za strane firme. Nikakve koristi nisam nikada imao ni od jedne stranke u svom životu. :) Imam mogućnost da sada ispalim, gdje hoću - kad hoću, ali ipak ostajem u Bosni - inat haman. :)

Ono što ja vidim kod Dine, u svakom javnom nastupu, je opsesivno spominjanje familije Izetbegović, kao da vodi lični obračun sa njima. Ja lično imam problem sa likom, koji je toliko dugo bio aktivni član SDA pa je sada "preletač". Ne misleći tu, na ljude koji su ratnim godinama bili članovi SDA i prvim postratnim godinama. Ali Dino je dovoljno dugo uživao pod kišobranom SDA, tako da osjetim neki otpor u sebi da mu dam 100% povjerenje. Ali opet, da moram birati između NiP i SDA, def bih glasao za NiP, isto tako sam glasao za Našu stranku, ali neke vidne promjene ja lično nisam vidio. I sori, nije Bosna od Baščaršije do Ilidže, pa da je bitna samo tu promjena i svima dobro...

Ako iko nema ravnodušnost prema "SDA statusu qou", to sam ja, obje ruke bih dao, da se osuši kriminalna hobotnica SDA i nikada nisam glasao za SDA, glasao sam i za Našu stranku, ali nekakav zvučan i dobar kadar u Krajini nemaju, nema ga (ruku na srce) nijedna stranka trenutno ovdje... Ja bih volio da Krajinom, USK Kantonom i svim općinama ovdje vlada NS, vjeruj mi, ali nemaju oni neku čvrstinu u sebi da povedu državu naprijed - po mom mišljenu.

Tvoj post ja ne uzimam kao lični napad, nemoj ni ti moj, ali tvoja reakcija je tipična... čim je neko protiv nas ili nas kritikuje, odmah je ona ekstremna druga strana, odmah je uhljeb, dijasporac... :roll: Isto kao kada neko kaže da podržava NS, NiP, PzP... odmah je četnik, izdajnik Bosne, vjere u jednog Boga, peder, razbijač države...

Ja ne gledam stvari crno ili bijelo, meni je šestorka bila super, tj. ta sarajevska vlada i vjerujem da je na lokalnom nivou bilo finih promjena i da su bili veliki trn u očima SDA kartela, ali prijatelju, sve je to tanko, nemamo mi još 30 godina pa da laganini popravljamo situaciju, država nam je pred kolapsom a narod protjeran gore nego 90tih. Opozicija mora biti više nego tvrda, više nego spremna na mirne šetnje, nije više "5 do 12", 12 je sati kucnulo.

I iskreno, na kraju dana, ako bude izbora, mislim da će Mirsad opet prije krenuti u pravljene vlade sa Dinom i ekipom, nego sa SDA, to je valjda svima jasno, osim onima koji vjeruju da je Mirsad SDA-ov igrač.
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#6145 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Spartan17 »

Lakat Jebić wrote: 01/06/2020 22:49 Ko su iskre? :D
To su ti oni usijani komadići željeza kad se brusi, ona hrđa koja se upali i brzo sagori, baš im je naziv simboličan :D
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#6146 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MUNAFIK »

Bio ili ne bio profa SDA igrac, nakon svih desavanja sa 6torkom u KS i nakon prosijavanja i izbacivanja hamelja i nastanka 4ke, profa je onaj u kome SDA vidi spas.


Ja da sam SDA u profi bi vidio sansu da razjedinim opoziciju, lobiram na sve nacine da on osvoji sto vise glasova jer znam sigurno da NIPove ili kandidate NS ili SDP necu moc kupit poslije izbora tako da mi je najveca sansa u Pokretu za promjene...

Dakle bio ne bio profa igrac SDA, SDA na njega sigurno uplacuje duplo za dobitak...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6147 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

MUNAFIK wrote: 02/06/2020 12:46 Bio ili ne bio profa SDA igrac, nakon svih desavanja sa 6torkom u KS i nakon prosijavanja i izbacivanja hamelja i nastanka 4ke, profa je onaj u kome SDA vidi spas.


Ja da sam SDA u profi bi vidio sansu da razjedinim opoziciju, lobiram na sve nacine da on osvoji sto vise glasova jer znam sigurno da NIPove ili kandidate NS ili SDP necu moc kupit poslije izbora tako da mi je najveca sansa u Pokretu za promjene...

Dakle bio ne bio profa igrac SDA, SDA na njega sigurno uplacuje duplo za dobitak...
Vec SDA masinerija pali generatore, turbine, respiratore...

Fura se prica da je opozicija gora od SDA, da su Kojovic i Konakovic veliko zlo... cestitaju profesoru sto ide sam. Treba zabiti glogov kolac u srce opozicije.

A vidim da im je glavna meta Konakovic, da SDA uhljebi obuceni u dres Platforme najvise pljuju Konakovica. Zna SDA ko im je najveca prijetnja i koga trebaju pokopati.

...

Siguran sam da Hadzikadic nije SDA poltron, ali ce ga obilato iskoristi da se obracunaju sa opozicijom. A mi Bosanci smo svakako nepismen i glup narod, opet cemo nasjesti na SDA cobanske smicalice.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#6148 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by freelancerusk »

Billy The Pljuc wrote: 02/06/2020 10:58
freelancerusk wrote: 02/06/2020 10:26 Popljuvaše Mirsada, samo zato što je iskren i kaže šta misli :roll:

Neće čovjek direktno sa bivšim ezdeaovcem koji se inati familiji Izetbegović i koji je sveo političku kampanju na lični obračun sa Izetbegovićima.
Isto tako neće sa impotentnom Našom strankom, koja do sada faktički ništa nije uradila.
O SDP-u neću ni gubiti riječi, u srži isti mentalni kriminalni sklop u glavi, kao kod SDA, samo što su obojani crvenom pričom.

I ova priča da je SDA satelit, šta je to njemu SDA mogla ponuditi da dođe iz Amerike, pa da bude Bakirov potrčko...

Dovoljno je vidjeti, da prikriveni SDA-ovci forsiraju tu priču da je Bakirov igrač, jer znaju da mu ta priča najviše ruši kredibilitet.

Ah, ko bi narodu ugodio... :roll:
Pa dobro, evo recimo da si u pravu, profa iskren i nije SDA igrač, želi najbolje za BiH i sve nas, sve stoji da ove pobrojane političke opcije nisu najbolje rješenje za BiH kao što već i napisah na ovoj temi.

Nemoj mi molim te zahateriti al' evo meni kao "neutralcu" objasni kako Mirso misli ovakvim nastupom napraviti toliko željenu promjenu, šta mu je cilj generalno???

Izaći na izbore sa nekim kandidatima koji će ozbiljno konkurisati na listama ili se on sam misli kandidovati u nekoj od općina gdje li već pripada, dugoročno računati da se prvo u FBiH a onda i na području cijele BiH probudi "svijest" naroda i omasovi mu pokret, promjeniti "svijest" vladajućih partija i njihovih čelnika koji će mu potrčati u zagrljaj i konačno početi da rade u cilju jačanja države i poboljšanja stanja njenih građana i da ne nabrajam dalje.

S ovim čime PzP trenutno raspolaže i Mirsinim pristupom bavljenja politikom isto se neće desiti ni za njegovog a ni za života novorođenčeta rođenog koliko danas. Nemamo ni on a ni mi pa ni ovo što je ostalo samo u tragovima od države vremena za njegove nebuloze, situacija je gora nego 92-e.

Eto budi pošten pa sagledaj situaciju i izreci svoje mišljenje.

Znam ja to sve prijatelju moj, ali ja mislim, da će Mirsad pomesti na izborima i dobiti više glasova nego što se mi svi nadamo, ja sve više ljudi čujem kako govore da će glasati za njega, čak oni ljudi, koji nisu do sada nikako glasali, koji su skroz izgubili i zadnju nadu u neku promjenu pa zadnjih 15 godina nisu glasali...

Ja mislim da isto tako Mirsad računa na velik broj glasova i da će on voditi ono što mi sada nazivamo opozicijom i da već sada pokazuje svoje liderstvo. Meni je iskreno žao što je došlo do javnog "raskola" unutar te opozicije, već sada, mogao je Mirsad sam sa Dinom, Peđom i ekipom razgovarati o tome, ali on nekako ide frontalno, brutalno iskreno u javnom eteru i nije licemjeran, ja ga zbog toga poštujem.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6149 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by sumirprimus »

mislim da je profa dobio previse prostora i na ovom forumu.
za zadnje iznesene stavove, najbolje ga je odsad na ignor dok ne promijeni spiku iz temelja, i ne odrekne se javno i mogucnosti koaliranja za kriminalnom hobotnicom, ako je ikad i i promijeni, a ako je pak zaista naivni idealist pa misli da moze sam protiv svih jos bolje, pa nek skupi i 300k setaca a ne protestanata... sretno :thumbup:
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#6150 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by kluz franjo »

freelancerusk wrote: 02/06/2020 12:41 ...
I iskreno, na kraju dana, ako bude izbora, mislim da će Mirsad opet prije krenuti u pravljene vlade sa Dinom i ekipom, nego sa SDA, to je valjda svima jasno, osim onima koji vjeruju da je Mirsad SDA-ov igrač.
Bez želje da ulazim u rasprave o profinim motivima i ambicijama...

Ako ih bude ove godine - a SDA sve čini da ih ne bude - izbori će biti LOKALNI.
Izborna pitanja su:
Ko treba da bude (grado)načelnik u Bihaću, Cazinu, Ključu?
Koje stranke treba da čine većinu u općinskom/gradskom vijeću?

I u mojoj lokalnoj zajednici su i NS i NiP i SDA i SDP i DF i ima ih svakakvih u svakoj od navedenih stranaka.
Ja osim profe, u čitavoj BiH ne znam nijedno drugo ime iz te "platforme".
(Srećom) se profa na vrijeme opredijelio da "fura neki svoj fazon" i to po principu "dođem ti".

Hvala lijepo i ne treba mi "dolaziti".
Kada se profa kandiduje za mjesto načelnika Sanskog Mosta, Hadžića ili Zenice, možemo pričati.
Do tada je ova bezimena platforma za mene lično samo sredstvo "za mućenje vode" pred LOKALNE izbore.
A potpuno je jasno kome je u interesu "mućenje vode"
Locked