Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5676 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

Spektakluk
Posts: 176
Joined: 08/11/2013 10:14

#5677 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Spektakluk »

ForBosnia wrote: 17/04/2020 14:08
Uh jebt ko neka sekta, sad sa Dark Theme :-D

A ti momak, sto postavljas ovo, de bogati uzmi pauzu, ovo je forum, a ne online pamflet ni oglasna tabla.
User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5678 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

Izmjene zakona u doba epidemije.

User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5679 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

Akademija Platforme za progres održala je webinar na temu 5G mreže

https://youtu.be/Gjap-Cgf-8o

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5680 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

ForBosnia wrote: 26/04/2020 02:28 Akademija Platforme za progres održala je webinar na temu 5G mreže

https://youtu.be/Gjap-Cgf-8o

Odlicno izlaganje! :thumbup:

PzP treba promovisati ovakve mlade ljude a istisnuti politicke preletace koji mijenjaju stranke iz uskih licnih interesa.
User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5681 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

,,Omogućiti održavanje lokalnih izbora u Mostaru!

Platforma za progres traži od nadležnih institucija Bosne i Hercegovine i Ureda visokog predstavnika da omoguće održavanje mostarskih lokalnih izbora do kraja ove, odnosno  najdalje u prvom kvartalu 2021. godine

U povodu najave Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine o raspisivanju lokalnih izbora u našoj zemlji, koji treba da budu održani 4. oktobra ove godine, Platforma za progres podržava održavanje izbora na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine, uključujući i Grad Mostar.

Podsjećamo da smo 6. marta ove godine objavili detaljne principe i prijedloge rješenja za izbore u Mostaru koje možete pogledati ovdje: https://bit.ly/2LaqP2r . Očekivano, dvije stranke koje već predugo vode politički proces za Mostar, ali i stranke opozicije, prešutjele su i ignorisale naš prijedlog.

Očekujemo da će OHR, EU, OSCE i drugi međuarodni akteri kojima smo uputili naše detaljne prijedloge rješenja za Mostar, pripremljene na preko 20 stranica, o tome oglasiti. Ponuđeno rješenje Platforme za progres za Mostar na tragu je „srednjeg puta“ kojim smo napravili balans između etničkog i građanskog modela i uvažili presude Ustavnog suda Bosne i Hercegovine, kao i Evropskog suda za ljudska prava u vezi sa izborima u Mostaru.

Još jednom pozivamo nadležne institucije Bosne i Hercegovine, prvenstveno Centralnu izbornu komisiju Bosne i Hercegovine i oba doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine da osiguraju provođenje ovogodišnjih lokalnih izbora na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine i okončaju višegodišnju diskriminaciju građana Mostara, kojima nije omogućen demokratski izbor njihovih legitimnih predstavnika.

Dvije političke stranke (SDA i HDZ), koje već duže od decenije neuspješno vode proces pregovaranja i iznalaženja rješenja za izbore u Mostaru, pozicioniraju se kao da im je neko dodijelio pregovaračku tapiju nad tim procesom. Te stranke niko nije ovlastio da monopoliziraju proces izrade rješenja koje se itekako tiče svakog Mostarca, odnosno svakog građanina Bosne i Hercegovine u zemlji i dijaspori. Pozivamo institucije Bosne i Hercegovine, Ured visokog predstavnika (OHR) i predstavnike Evropske unije, OSCE, Vijeća Evrope i druge međunarodne aktere da otvore prostor za učešće u ovome procesu svim bosanskohercegovačkim parlamentarnim i neparlamentarnim političkim strankama, kao i predstavnicima civilnog društva.

Sve ključne političke i druge aktere i donosioce odluka pozivamo da u potpunosi slijede slovo Člana I, stava (2) važećeg Ustava Bosne i Hercegovine (“Demokratski principi”), koji propisuje da će Bosna i Hercegovina biti demokratska država, koja će funkcionisati na osnovu vladavine prava i slobodnih i demokratskih izbora.   

Svi oni koji su nadležni i plaćeni novcem građana Bosne i Hercegovine da nađu rješenje, a svojim činjenjem ili nečinjenjem, zaklinjući se pritom deklarativno u vladavinu prava, omogućavaju da izbori u Mostaru ne budu održani već 12 godina, otvoreno krše navedenu odredbu Ustava BiH, kao i presude Ustavnog suda Bosne i Hercegovine i Evropskog suda za ljudska prava o izborima u Mostaru. Takvo činjenje i nečinjenje je neprihvatljivo. Želimo vidjeti rješenja, a ne slušati izgovore."
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5682 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

ForBosnia

Zasto ne pristupite opozicionom bloku, SDP - NS - NiP?

Samo udruzenim snagama se moze rusiti vlast koja 30 godina gradi kriminalnu infrastrukturu.

Ovako pojedinacno sve stranke izgledaju jalovo, ispale poneko saopstenje i tu sve zavrsava. Nema prave akcije.
User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5683 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

NAJAVLJENI PROTESTI

,,Platforma za progres je u martu ove godine ponudila principe i rješenja za političko uređenje Grada Mostara i zahtijevamo od nadležnih institucija da se lokalni izbori u Mostaru održe do kraja godine ili najkasnije u prvom kvartalu 2021. godine! ✔️

📢Pod sloganom Mostar je platforma za progres Bosne i Hercegovine, održat ćemo mirnu protestnu šetnju u Mostaru, poštivajući mjere i situaciju uzrokovanu COVID-19.

⏳ Protestnu šetnju najavljujemo za subotu, 16.05.2020. godine u 11:55 ili simbolično 5 do 12!

Sve informacije ćemo blagovremeno dostaviti široj javnosti.

Svi oni koji se odluče pridružiti našoj protestnoj šetnji dužni su poštovati mjere o socijalnoj distanci i koristiti zaštitne rukavice i maske!"
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#5684 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by convict »

Kikibombona wrote: 08/05/2020 14:10 ForBosnia

Zasto ne pristupite opozicionom bloku, SDP - NS - NiP?

Samo udruzenim snagama se moze rusiti vlast koja 30 godina gradi kriminalnu infrastrukturu.

Ovako pojedinacno sve stranke izgledaju jalovo, ispale poneko saopstenje i tu sve zavrsava. Nema prave akcije.
ja sam prije dvije godine podrzao mirsada za clana predsjednistva i zaista mislim da nam treba takvih ljudi u politici, zivotno ostvarenih i sa jakim vezama po svijetu.

medjutim, kada je u decembru sda protivustavno smijenila vladu ks (dakle prije regularne smjene) i kada je prakticno bilo nemoguce biti na jednoj ili drugoj strani, on je dao neku izjavu tipa da u svim strankama ima dobrih i losih ljudi itd. tako da ga ja ne bih automatski svrstao u opozicioni blok. osim toga, pitanja je kako ce stranka proci, svakakvog se tu sljama uvuklo
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#5685 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Spartan17 »

convict wrote: 09/05/2020 23:27
Kikibombona wrote: 08/05/2020 14:10 ForBosnia

Zasto ne pristupite opozicionom bloku, SDP - NS - NiP?

Samo udruzenim snagama se moze rusiti vlast koja 30 godina gradi kriminalnu infrastrukturu.

Ovako pojedinacno sve stranke izgledaju jalovo, ispale poneko saopstenje i tu sve zavrsava. Nema prave akcije.
ja sam prije dvije godine podrzao mirsada za clana predsjednistva i zaista mislim da nam treba takvih ljudi u politici, zivotno ostvarenih i sa jakim vezama po svijetu.

medjutim, kada je u decembru sda protivustavno smijenila vladu ks (dakle prije regularne smjene) i kada je prakticno bilo nemoguce biti na jednoj ili drugoj strani, on je dao neku izjavu tipa da u svim strankama ima dobrih i losih ljudi itd. tako da ga ja ne bih automatski svrstao u opozicioni blok. osim toga, pitanja je kako ce stranka proci, svakakvog se tu sljama uvuklo
Mirsad jedna priča, čovjek uistinu nije loš, ima u njemu potencijala npr. za poziciju ministra, ne sumnjam da bi savjesno i kvalitetno obavljao povjerenu dužnost, a stranka je totalno druga priča, gomila preletača, koji nastoje da iskoriste Mirsadov kredibilitet, pokoji zalutali politički diletant i sanjar, uglavnom mlađarija koja misli da može sa 5-6 ljudi i nekim kvaziodborčićima da smjenjuje višedecenijske učmale političke garniture u svojim općinama, lokalni izbori će im doći kao pravo otriježnjenje, a za dalje vidjećemo, za sada kao organizacija jako tanki, nevidljivi, ništa posebno :thumbup:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#5686 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by cadburry »

Ja kad vidim da su glavna aktivnost Platforme za progres nekakvi webinari na nepoliticke teme tipa: kako razviti startup ili kako psihicki podnijeti samoizolaciju, skontam da je ovaj profesor vaistinu pao s marsa. Pa haveru, politicka stranka sluzi da se bavis politickim temama: kreiras i zastupas politike, rjesenja, zakone..., govoris o drustvenim problemima i kako ih vlast moze rijesiti, a ne organizujes TED Talks. Za to napravis udruzenje ili fondaciju.
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#5687 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

cadburry wrote: 10/05/2020 02:18 Ja kad vidim da su glavna aktivnost Platforme za progres nekakvi webinari na nepoliticke teme tipa: kako razviti startup ili kako psihicki podnijeti samoizolaciju, skontam da je ovaj profesor vaistinu pao s marsa. Pa haveru, politicka stranka sluzi da se bavis politickim temama: kreiras i zastupas politike, rjesenja, zakone..., govoris o drustvenim problemima i kako ih vlast moze rijesiti, a ne organizujes TED Talks. Za to napravis udruzenje ili fondaciju.

upravu si, slažem se. kad je več osnovao političku stranku uredu je i webinar i sve ovo ali o politici i političkoj situaciji, a na kao do sada. trebao je onda napravidi udruženje ili neku nevladinu organizaciju pa da malo ljude edukuje u vezi posla, pokretanja fime i oko toga.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#5688 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by nikad_vise »

Vec sam iznosio misljenje o Mirsadu.Dobar covjek i vjerujem uspjesan u svojoj profesiji,ali ovaj njegov sadasnji stav,akcije i ono sto okuplja oko sebe pokazuje da nema autoriteta,pokazuje neku sutljivost i bezmudost,jednostavno mi ne ulijeva povjerenje i vidim ga kao potencijalnog SDA privjeska.
Mi imamo sistem koji je kriminalan,korumpiran,ubilacki i raseljenicki.Primarna zadaca svake stranke i svakog politicara je da unisti ovaj sistem a tek onda da obecava neke rezultate kad dodje na vlast.Mirsad moze ponuditi mnogo u nekoj uredenoj drzavi ali kod nas on ne moze ponuditi nista jer nismo jos ni izgradili sistem i drzavu da sluzi narodu nego samo za elite.A za otvorenu borbu protiv ovih drzavnih kriminalaca ja kod njega ne vidim ni pretjeranu volju ni previse mu da.

Koja je svrha poznanstava u svijetu ako ti svakog koga hoces dovesti,smecari mu prvo reket traze,pa ga malo pokradu,pa ga malo politicki pritisnu i ucjenjuju itd.
Koja je svrha recimo da nam je Mirsad sa svojim poznanstvom nekim u svijetu i svojom pamecu nasao respiratore po 3000 maraka kad sistem kupuje po 100 000 preko malinara.

Licno nemam nista protiv njega,licno ga cijenim i postujem al nije vrijeme za Mirsada.
Postujem i njegove odlicne odnose sa NiP-om i mislim da mu je Dino bio na osnivackoj konvenciji sto dovoljno govori i sta Dino ali i ljudi iz NiP-a misle o njemu.Citao sam njegovu biografiju i nema govora da je covjek svjetskog glasa.Nadam se da ce mozda u buducnosti doci na neko ministarstvo gdje moze dati svoj doprinos al u ovom slucaju glas za njega bi bio glas manje za jaku opoziciju koja je u mogucnosti da srusi SDA.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#5689 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by belfy »

Kikibombona wrote: 08/05/2020 14:10 ForBosnia

Zasto ne pristupite opozicionom bloku, SDP - NS - NiP?

Samo udruzenim snagama se moze rusiti vlast koja 30 godina gradi kriminalnu infrastrukturu.

Ovako pojedinacno sve stranke izgledaju jalovo, ispale poneko saopstenje i tu sve zavrsava. Nema prave akcije.
nije on ovdje da odgovara na pitanja. on je zaduzen za ljepljenje pamfleta po netu...
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#5690 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Spartan17 »

nikad_vise wrote: 10/05/2020 22:59 Vec sam iznosio misljenje o Mirsadu.Dobar covjek i vjerujem uspjesan u svojoj profesiji,ali ovaj njegov sadasnji stav,akcije i ono sto okuplja oko sebe pokazuje da nema autoriteta,pokazuje neku sutljivost i bezmudost,jednostavno mi ne ulijeva povjerenje i vidim ga kao potencijalnog SDA privjeska.
Mi imamo sistem koji je kriminalan,korumpiran,ubilacki i raseljenicki.Primarna zadaca svake stranke i svakog politicara je da unisti ovaj sistem a tek onda da obecava neke rezultate kad dodje na vlast.Mirsad moze ponuditi mnogo u nekoj uredenoj drzavi ali kod nas on ne moze ponuditi nista jer nismo jos ni izgradili sistem i drzavu da sluzi narodu nego samo za elite.A za otvorenu borbu protiv ovih drzavnih kriminalaca ja kod njega ne vidim ni pretjeranu volju ni previse mu da.

Koja je svrha poznanstava u svijetu ako ti svakog koga hoces dovesti,smecari mu prvo reket traze,pa ga malo pokradu,pa ga malo politicki pritisnu i ucjenjuju itd.
Koja je svrha recimo da nam je Mirsad sa svojim poznanstvom nekim u svijetu i svojom pamecu nasao respiratore po 3000 maraka kad sistem kupuje po 100 000 preko malinara.

Licno nemam nista protiv njega,licno ga cijenim i postujem al nije vrijeme za Mirsada.
Postujem i njegove odlicne odnose sa NiP-om i mislim da mu je Dino bio na osnivackoj konvenciji sto dovoljno govori i sta Dino ali i ljudi iz NiP-a misle o njemu.Citao sam njegovu biografiju i nema govora da je covjek svjetskog glasa.Nadam se da ce mozda u buducnosti doci na neko ministarstvo gdje moze dati svoj doprinos al u ovom slucaju glas za njega bi bio glas manje za jaku opoziciju koja je u mogucnosti da srusi SDA.
Svaka čast, u sridu što ono kažu :thumbup:
User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5692 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

Edina Batlak iz Platforme za progres ističe da ,,Mostarci moraju uzeti sudbinu u svoje ruke i ne čekati da presudu donosi bilo kakav sud ni bilo koja druga instanca. 

"Hajmo svi koji imamo rješenje sjesti za sto, razgovarati dogovarati. Evo mi smo ponudili jedno srednje rješenje za koje mislimo da je rješenje za cijelu BiH. Jedan od naših transparenata koji možete vidjeti-Mostar je platforma za progres BiH, kako bude riješen Mostar tako će biti riješena i BiH“, poručuje je Batlak.

Sudionici mirne protestne šetnje su s transparentima marširali kroz čitav grad uz poštivanje mjera i situaciju uzrokovanu COVID-19 uz socijalnu distancu i zaštitnu opremu."
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#5693 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

ovo za Mostar što su uradili je dobar potez. konkretno nešto je urdjano.
User avatar
ForBosnia
Posts: 53
Joined: 31/03/2020 19:42

#5694 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by ForBosnia »

Protestna šetnja u Sarajevu 30.05.2020 u 11:55

"📢📢📢

Nakon Mostara, vrijeme je za glavni grad Bosne i Hercegovine u kojem ćemo od glavnih državnih institucija tražiti odgovore ❗

Izbori❓
Budžet❓
Afere❓
Budućnost❓

📢 Održat ćemo mirnu protestnu šetnju u Sarajevu, poštivajući mjere i situaciju uzrokovanu COVID-19.

⏳ Protestnu šetnju najavljujemo za subotu, 30.05.2020. godine u 11:55 ili simbolično #5do12!

Sve informacije ćemo blagovremeno dostaviti široj javnosti. ⏳

Do tada, građani, predstavnici NVO, političkih opcija, međunarodni zvaničnici, simpatizeri drugih političkih stranaka, pripadnici manjinskih naroda, ne razmišljajte o zastavi ispod koje će protesti biti održani, razmislite imamo li ijedan isti interes, pogled i način za bolje sutra!

Svi oni koji se odluče pridružiti našoj protestnoj šetnji dužni su poštovati mjere o fizičkoj distanci i koristiti zaštitne rukavice i maske, ukoliko mjere ne budu ublažene."
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#5695 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Spartan17 »

Nismo mi kao društvo još spremni za neke ozbiljnije proteste, što ono kažu u narodu nije nam svima došlo do grla. Protesti u Mostaru potpuni promašaj prije svega sa medijskog aspekta (totalno su potisnuti u drugi plan jer se isti dan održala misa i protesti antifašista u Sarajevu, koji su medijski bili odlično popraćeni, za razliku od protesta u Mostaru, tu su vaši eksperti za medije, komunikacije i marketing totalno zakazali, malo se preispitajte koga ste ubacili na te funkcije, jer su vam morali skrenuti pažnju na to, s obzirom da imate mali milion nekih eksperata, komisija i slično), s druge strane i organizaciono u Mostaru veliki blam, da vam se nije priključila organizacija Jer me se tiče, da nije bilo i tih ljudi ne bi vas bilo dvadeset, kontinuirano pokazujete dobro volju i namjere, ali nekako na diletantski način, narod to nakon decenija podvala i novih "poštenih" političkih projekata lako pročita, mi imamo neznalice, uhljebe i poltrone na vlasti, ako ćete takve istjerati pa da zajašete vi isto tako kao neznalice džaba se trudite, neće to proći :thumbup:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#5696 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by hekaton »

Spartan17 wrote: 20/05/2020 14:57 Nismo mi kao društvo još spremni za neke ozbiljnije proteste, što ono kažu u narodu nije nam svima došlo do grla. Protesti u Mostaru potpuni promašaj prije svega sa medijskog aspekta (totalno su potisnuti u drugi plan jer se isti dan održala misa i protesti antifašista u Sarajevu, koji su medijski bili odlično popraćeni, za razliku od protesta u Mostaru, tu su vaši eksperti za medije, komunikacije i marketing totalno zakazali, malo se preispitajte koga ste ubacili na te funkcije, jer su vam morali skrenuti pažnju na to, s obzirom da imate mali milion nekih eksperata, komisija i slično), s druge strane i organizaciono u Mostaru veliki blam, da vam se nije priključila organizacija Jer me se tiče, da nije bilo i tih ljudi ne bi vas bilo dvadeset, kontinuirano pokazujete dobro volju i namjere, ali nekako na diletantski način, narod to nakon decenija podvala i novih "poštenih" političkih projekata lako pročita, mi imamo neznalice, uhljebe i poltrone na vlasti, ako ćete takve istjerati pa da zajašete vi isto tako kao neznalice džaba se trudite, neće to proći :thumbup:
Nemojmo iznositi neistine. Poimenice cu ti nabrojati ljude koji su bili ispred platfrome i ljude koji su bili ispred ovog udruzenja uborak pa sam onda procijeni. Omer se lukavo prislepao i najavio setnju kad je vidio sta platofrma namjerava uraditi. Ali to nije vazno.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#5697 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by putokaz1 »

Ova stranka je spasila Šefika DŽ 2018
A već imaju odbore na TK
Tuzla,Banovići možda i Lukavac
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5698 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Roccohljup »

putokaz1 wrote: 20/05/2020 18:55 Ova stranka je spasila Šefika DŽ 2018
A već imaju odbore na TK
Tuzla,Banovići možda i Lukavac
Jah....sefika je spasila nealoga opozicije da.imaju jedinstvene kandidata za bosnjackog i cro kandidata.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#5699 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by putokaz1 »

Da ima i to ali Željko Komšić i nije opozicija već od 2014 on je vlast
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5700 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Roccohljup »

putokaz1 wrote: 20/05/2020 19:33 Da ima i to ali Željko Komšić i nije opozicija već od 2014 on je vlast
Na izborima.je bio dio price oko ujedinjenja opozicije i onda je usrao motku sa samo-kandidaturom za cro clana i tu je sve poslo naopako.
Doduse, mozda je i bolje jer bi on svakako izdao nakon izbora
Locked