Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Gustar
Posts: 93
Joined: 23/06/2019 17:25

#4826 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Gustar »

Ja stranke i govana
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#4827 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Thorgerson »

MaksprotivMarksa wrote:Glasna tisina povodom sporazuma trojke, tim za medije radi uzasan posao, marginalni fasisti SDA provincijencije, polupismeni propali pjevaci iz rijaliti programa zamazuju oci Mirsadu (barem se nadam da je tako), prilika koju Platforma ima sada je ogromna, gubi se energija, odbori nista ne rade, zavrsile su se unutarstranacke bitke za pozicije i sada se tapka u mjestu, sve postaje samo sebi svrha, na SDA lopovluke se suti, ali se ne propusta prilika da se desnim populizmom dodvori SDA glasacima koji se nikada nece privuci, ima nas i koji se borimo za nesto drugaciju praksu, vidjecemo sta ce biti, ali neke stvari su i vise nego indikativne, godisnji su odmori pa se tjesimo, a ljudi izbaceni iz bps-a zbog lopovluka nam predstavljaju istaknute clanove, vidjecemo od septembra sta ce biti, a ovdje ce sve biti napisano poimenice jer se nece dozvoliti jos jedna prevara gradjana.
Pa evo pričat će. Jbg vjerovatno teško je doći do ovih "glavnih" portala.

http://source.ba/clanak/Alen/501403/Had ... kao-poruku
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4828 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Thorgerson wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Glasna tisina povodom sporazuma trojke, tim za medije radi uzasan posao, marginalni fasisti SDA provincijencije, polupismeni propali pjevaci iz rijaliti programa zamazuju oci Mirsadu (barem se nadam da je tako), prilika koju Platforma ima sada je ogromna, gubi se energija, odbori nista ne rade, zavrsile su se unutarstranacke bitke za pozicije i sada se tapka u mjestu, sve postaje samo sebi svrha, na SDA lopovluke se suti, ali se ne propusta prilika da se desnim populizmom dodvori SDA glasacima koji se nikada nece privuci, ima nas i koji se borimo za nesto drugaciju praksu, vidjecemo sta ce biti, ali neke stvari su i vise nego indikativne, godisnji su odmori pa se tjesimo, a ljudi izbaceni iz bps-a zbog lopovluka nam predstavljaju istaknute clanove, vidjecemo od septembra sta ce biti, a ovdje ce sve biti napisano poimenice jer se nece dozvoliti jos jedna prevara gradjana.
Pa evo pričat će. Jbg vjerovatno teško je doći do ovih "glavnih" portala.

http://source.ba/clanak/Alen/501403/Had ... kao-poruku
Mlako i kasno, a ja sam ovo napisao kada nike bilo ive vijesti, sam intervju cemo da vidimo, isto tako se moze regovati ostro na zvanicnoj stranici sto ce svi prenijeti, a ne mlako i sa zakasnjenjem, ako je Dzana tu zbog jedne konekcije sa sourcom onda treba da leti, pa da dodje neko drugi ko ce ostvariti kontakte sa medijima, a u medije se moze doci i sa stavovima sa zvanicne stranice, dokaz za to je i fijasko sa gumom, a rekaciju cemo da vidimo, ja boh volio nesto ostriji pristup kao kada je u pitanju bila Kolinda.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4829 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Kako sam i ocekivao, opet mlak pristup, najmanje se govori o SDA, za sve su nam krivi Srbi i Hrvati, intervju kratak i pun opstih mjesta, zabrinjava i podrska SDA okupljanju probosanskih snaga, da li to znaci da bi se u buducnisti pod krinskom jacanja patriotskog bloka koaliralo sa SDA ? Novinar dobronamjeran, vise puta je profesoru nabacivao na volej, ali profesor ne zeli da kritizira otvoreno SDA, prekratak intervju, sa druge strane, prica o migrantskoj krizi je bila dobra, energija prisutna u razgovoru, nadam se da ce manje grijesiti i konacno zauzeti ostriji stav spram SDA, kao i konacno na vrijeme kreirati sadrzaj i reakcije, ne smijemo po ovim pitanjima ostati nedoreceni, a ni postati novo DF i SBB, a profesor novi Zeljko Komsic.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4830 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

MaksprotivMarksa wrote:Kako sam i ocekivao, opet mlak pristup, najmanje se govori o SDA, za sve su nam krivi Srbi i Hrvati, intervju kratak i pun opstih mjesta, zabrinjava i podrska SDA okupljanju probosanskih snaga, da li to znaci da bi se u buducnisti pod krinskom jacanja patriotskog bloka koaliralo sa SDA ? Novinar dobronamjeran, vise puta je profesoru nabacivao na volej, ali profesor ne zeli da kritizira otvoreno SDA, prekratak intervju, sa druge strane, prica o migrantskoj krizi je bila dobra, energija prisutna u razgovoru, nadam se da ce manje grijesiti i konacno zauzeti ostriji stav spram SDA, kao i konacno na vrijeme kreirati sadrzaj i reakcije, ne smijemo po ovim pitanjima ostati nedoreceni, a ni postati novo DF i SBB, a profesor novi Zeljko Komsic.
Profa ne zeli natovariti SDA masineriju medija i stranackih uhljeba koja bi ga rasturala do izbora. Zbog toga izbjegava otvoren okrsaj.

Hadzikadic nije profi politicar. Covjek je u zivotu radio konkretne stvari, nije prodavac magle. Ima totalno drugaciji nacin rada.

U pljuvackom okrsaju sa SDA bio bi pregazen. Niti je covjek takvog karaktera, ne moze se spustati na SDA nivo.

...

Na pristojan nacin je vise puta rekao sta misli o SDA i Bakiru.

...

Jbg, da se kod nas kandiduje Angela Merkel razvalila bi je SDA masinerija a narod bi prihvatio SDA argumente. Kada smo zatucani, volimo dreku i galamu, zapaljive govore itd.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4831 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Kikibombona wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Kako sam i ocekivao, opet mlak pristup, najmanje se govori o SDA, za sve su nam krivi Srbi i Hrvati, intervju kratak i pun opstih mjesta, zabrinjava i podrska SDA okupljanju probosanskih snaga, da li to znaci da bi se u buducnisti pod krinskom jacanja patriotskog bloka koaliralo sa SDA ? Novinar dobronamjeran, vise puta je profesoru nabacivao na volej, ali profesor ne zeli da kritizira otvoreno SDA, prekratak intervju, sa druge strane, prica o migrantskoj krizi je bila dobra, energija prisutna u razgovoru, nadam se da ce manje grijesiti i konacno zauzeti ostriji stav spram SDA, kao i konacno na vrijeme kreirati sadrzaj i reakcije, ne smijemo po ovim pitanjima ostati nedoreceni, a ni postati novo DF i SBB, a profesor novi Zeljko Komsic.
Profa ne zeli natovariti SDA masineriju medija i stranackih uhljeba koja bi ga rasturala do izbora. Zbog toga izbjegava otvoren okrsaj.

Hadzikadic nije profi politicar. Covjek je u zivotu radio konkretne stvari, nije prodavac magle. Ima totalno drugaciji nacin rada.

U pljuvackom okrsaju sa SDA bio bi pregazen. Niti je covjek takvog karaktera, ne moze se spustati na SDA nivo.

...

Na pristojan nacin je vise puta rekao sta misli o SDA i Bakiru.

...

Jbg, da se kod nas kandiduje Angela Merkel razvalila bi je SDA masinerija a narod bi prihvatio SDA argumente. Kada smo zatucani, volimo dreku i galamu, zapaljive govore itd.
Ja sam govorio o stvarima iz stranke, ako se zapaljivo moze govoriti o Dodiku i Kolindi onda mora i o Bakiru, a ne podrzavati SDA koncept ujedinjavanja "probisanskih" strana, mislim da znam o cemu govorim i da sam po ovom pitanju itekako upucen, losi savjetnici bliski SDA su tu, zelim da cujem da se jasno ogradi o SDA, a da ja ne vjerujem ovom projektu ne bih trosio vrijeme, znanje i novac na ovo, ali neke stvari se moraju priznati, a ne sve relativizirati. I bitno je da se zna da ja nisam neki nezadovoljnik, ja imam funkciju u Platformi i sve sto sam ovdje rekao, rekao sam i unutar stranke i samom profesoru, ne radimo dobro, ako se on kao videce lice boji, sta trebamo.ocekivati od clanstva, a sada se gradi pozicija, ne moze se tri godine nista ne raditi, a polovina vijecnika du zagarantovani prebijezi, a vrijeme ce to sve potvrditi, potrosit ce se energija koja postoji i ne koristi se, mora se raditi i to kvalitetno, a ne po principu stavi malog, mali je lutka, znam mu ja mamu. I da, ja te jos jednom pozivam da se pridruzis.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#4833 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Thorgerson »

MaksprotivMarksa wrote: Ja sam govorio o stvarima iz stranke, ako se zapaljivo moze govoriti o Dodiku i Kolindi onda mora i o Bakiru, a ne podrzavati SDA koncept ujedinjavanja "probisanskih" strana, mislim da znam o cemu govorim i da sam po ovom pitanju itekako upucen, losi savjetnici bliski SDA su tu, zelim da cujem da se jasno ogradi o SDA, a da ja ne vjerujem ovom projektu ne bih trosio vrijeme, znanje i novac na ovo, ali neke stvari se moraju priznati, a ne sve relativizirati. I bitno je da se zna da ja nisam neki nezadovoljnik, ja imam funkciju u Platformi i sve sto sam ovdje rekao, rekao sam i unutar stranke i samom profesoru, ne radimo dobro, ako se on kao videce lice boji, sta trebamo.ocekivati od clanstva, a sada se gradi pozicija, ne moze se tri godine nista ne raditi, a polovina vijecnika du zagarantovani prebijezi, a vrijeme ce to sve potvrditi, potrosit ce se energija koja postoji i ne koristi se, mora se raditi i to kvalitetno, a ne po principu stavi malog, mali je lutka, znam mu ja mamu. I da, ja te jos jednom pozivam da se pridruzis.
Meni apsolutno ništa ne znači evo sad da Hadžikadić kaže i da popljulje SDA i Bakira koliko god može i zna. Šta to uopšte ikome znači u ovoj našoj kanalizaciji od politike? Šta meni znači to što će Hadžikadić sada reći ograđujem se od SDA. Pa to su već rekli svi i Zlatko, i Fahro, i Željko, Sefer, svi... Da bi svi potom bili sa SDA.

Ne kažem sad da je čovjek oprezan, pa neće da svašta govori. Nego jednostavno, možda misli da od toga nema neke koristi. Jer ti niko živ svakako neće vjerovati. Pa političari bolan danas jedno pričaju, drugo misle, treće rade. Što se mene tiče on mi ne mora poturati dokaze da nije sa/za SDA. Štaviše, takav način mi se dopada. Npr. kod Konakovića mi se nimalo ne sviđa to što svaki, ali svaki intervju on pljuje po SDA. Dok npr. Naša stranka ne koristi taj fazon, osim kada su sami napadnuti. Dok će ta ista SDA redom sve popljuvati, ne birajući sredstva, ni način.

Jednostavno, možda čovjek ne želi da gradi svoju promociju na taj način.

p.s.
Koliko god ja ne podnosio Bakira, ne možeš stavljati njega u istu ravan sa Dodikom.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4834 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Thorgerson wrote:
MaksprotivMarksa wrote: Ja sam govorio o stvarima iz stranke, ako se zapaljivo moze govoriti o Dodiku i Kolindi onda mora i o Bakiru, a ne podrzavati SDA koncept ujedinjavanja "probisanskih" strana, mislim da znam o cemu govorim i da sam po ovom pitanju itekako upucen, losi savjetnici bliski SDA su tu, zelim da cujem da se jasno ogradi o SDA, a da ja ne vjerujem ovom projektu ne bih trosio vrijeme, znanje i novac na ovo, ali neke stvari se moraju priznati, a ne sve relativizirati. I bitno je da se zna da ja nisam neki nezadovoljnik, ja imam funkciju u Platformi i sve sto sam ovdje rekao, rekao sam i unutar stranke i samom profesoru, ne radimo dobro, ako se on kao videce lice boji, sta trebamo.ocekivati od clanstva, a sada se gradi pozicija, ne moze se tri godine nista ne raditi, a polovina vijecnika du zagarantovani prebijezi, a vrijeme ce to sve potvrditi, potrosit ce se energija koja postoji i ne koristi se, mora se raditi i to kvalitetno, a ne po principu stavi malog, mali je lutka, znam mu ja mamu. I da, ja te jos jednom pozivam da se pridruzis.
Meni apsolutno ništa ne znači evo sad da Hadžikadić kaže i da popljulje SDA i Bakira koliko god može i zna. Šta to uopšte ikome znači u ovoj našoj kanalizaciji od politike? Šta meni znači to što će Hadžikadić sada reći ograđujem se od SDA. Pa to su već rekli svi i Zlatko, i Fahro, i Željko, Sefer, svi... Da bi svi potom bili sa SDA.

Ne kažem sad da je čovjek oprezan, pa neće da svašta govori. Nego jednostavno, možda misli da od toga nema neke koristi. Jer ti niko živ svakako neće vjerovati. Pa političari bolan danas jedno pričaju, drugo misle, treće rade. Što se mene tiče on mi ne mora poturati dokaze da nije sa/za SDA. Štaviše, takav način mi se dopada. Npr. kod Konakovića mi se nimalo ne sviđa to što svaki, ali svaki intervju on pljuje po SDA. Dok npr. Naša stranka ne koristi taj fazon, osim kada su sami napadnuti. Dok će ta ista SDA redom sve popljuvati, ne birajući sredstva, ni način.

Jednostavno, možda čovjek ne želi da gradi svoju promociju na taj način.

p.s.
Koliko god ja ne podnosio Bakira, ne možeš stavljati njega u istu ravan sa Dodikom.
Oni su apsolutno istoj ravni, a Dodik je manke uticao na tvoj i moj zivot nego Bakir, stranka mora izgraditi preposnatljivost, stavove i ideje. Platforma to jos uvijek nike izgradila, da ne valja kako Dino nastupa ne bi Dino imao nakvecu podrsku u KS, covjek je za 8 mjeseci postao druga najjaca opcija u KS, a Platforma da su sutra izbori ne bi imala jednu ruku u skupstini, a gdje he profesor, a gdje Dino. Nasa stranka je dokazala ko je i sta je, oni imaju izgradjene stavove i ideje, nikome od pobrojanih stranaka se ne bi dogodilo da nakon godinu dana rada nemaju jedan programski dokument, to sto neko u SDA ne vidi problem je meni ogroman problem, ako SDA pokupi ono malo vijecnika od Platforme na narednim izborima, naravno da je to problem, to se mora sprijeciti ili naredne opce izbore Platforma nece ni postojati, a profesor nije Hrvat i nece biti u trci sa Covicem nego Baketom, sve stranke koje si pobrojao su SDA projekti i zajedno sa SDA unistavaju ovu zemlju.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4835 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Nadam se da ste danas ispratili najbolji nastup profesora Hadzikadica od izbora, ja sam danas vjerovatno najsretniji covjek u ovom dijelu Evrope, kritike su urodile plodom i konacno se krenulo u mini ofanzivu, vijesti se danas kreiraju i pasnja se mora privuci, a na nasoj strani je istina. Idemooo ! :bih:

https://youtu.be/nT6_h8wCYxY

ps. Vidite kako se mose poslati jaka poruka i sa odmjerenin stavom, niko ne ocekuje lupanke po stolu, ali istina se mora izreci. Odlicno !
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4836 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

MaksprotivMarksa wrote:Nadam se da ste danas ispratili najbolji nastup profesora Hadzikadica od izbora, ja sam danas vjerovatno najsretniji covjek u ovom dijelu Evrope, kritike su urodile plodom i konacno se krenulo u mini ofanzivu, vijesti se danas kreiraju i pasnja se mora privuci, a na nasoj strani je istina. Idemooo ! :bih:

https://youtu.be/nT6_h8wCYxY

ps. Vidite kako se mose poslati jaka poruka i sa odmjerenin stavom, niko ne ocekuje lupanke po stolu, ali istina se mora izreci. Odlicno !
Sve super. :thumbup:

Posljednja izjava je veoma, veoma zanimljiva. Objasnit ce mnoge stvari. Hrabar i opasan potez za stranku, potencijalno posten i koristan za drzavu, demokratiju i narod. Hadzikadic je rekao da ce podrzati nacelnike koji su radili dobro i da nece nuditi svoje kandidate da ne bi ugrozio covjeka koji je dobro radio.

Bice zanimljivo vidjeti koje ce nacelnike podrzati. To ce puno reci o namjerama Platforme. Zato kazem, istovremeno hrabar i rizican potez.
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4837 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

Kikibombona wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Nadam se da ste danas ispratili najbolji nastup profesora Hadzikadica od izbora, ja sam danas vjerovatno najsretniji covjek u ovom dijelu Evrope, kritike su urodile plodom i konacno se krenulo u mini ofanzivu, vijesti se danas kreiraju i pasnja se mora privuci, a na nasoj strani je istina. Idemooo ! :bih:

https://youtu.be/nT6_h8wCYxY

ps. Vidite kako se mose poslati jaka poruka i sa odmjerenin stavom, niko ne ocekuje lupanke po stolu, ali istina se mora izreci. Odlicno !
Sve super. :thumbup:

Posljednja izjava je veoma, veoma zanimljiva. Objasnit ce mnoge stvari. Hrabar i opasan potez za stranku, potencijalno posten i koristan za drzavu, demokratiju i narod. Hadzikadic je rekao da ce podrzati nacelnike koji su radili dobro i da nece nuditi svoje kandidate da ne bi ugrozio covjeka koji je dobro radio.

Bice zanimljivo vidjeti koje ce nacelnike podrzati. To ce puno reci o namjerama Platforme. Zato kazem, istovremeno hrabar i rizican potez.
odličan govor ostaje da vidimo još realizaciju. treba iči sa zajedničkim kandidatima za načelnika
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4838 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

MaksprotivMarksa wrote:Nadam se da ste danas ispratili najbolji nastup profesora Hadzikadica od izbora, ja sam danas vjerovatno najsretniji covjek u ovom dijelu Evrope, kritike su urodile plodom i konacno se krenulo u mini ofanzivu, vijesti se danas kreiraju i pasnja se mora privuci, a na nasoj strani je istina. Idemooo ! :bih:

https://youtu.be/nT6_h8wCYxY

ps. Vidite kako se mose poslati jaka poruka i sa odmjerenin stavom, niko ne ocekuje lupanke po stolu, ali istina se mora izreci. Odlicno !
A to ti dosad nisi znao za istinu? :?
Nema promjene bez lupanke po stolu...a suplja prica nikog nije ubila osim od dosade.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4839 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

General War wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Nadam se da ste danas ispratili najbolji nastup profesora Hadzikadica od izbora, ja sam danas vjerovatno najsretniji covjek u ovom dijelu Evrope, kritike su urodile plodom i konacno se krenulo u mini ofanzivu, vijesti se danas kreiraju i pasnja se mora privuci, a na nasoj strani je istina. Idemooo ! :bih:

https://youtu.be/nT6_h8wCYxY

ps. Vidite kako se mose poslati jaka poruka i sa odmjerenin stavom, niko ne ocekuje lupanke po stolu, ali istina se mora izreci. Odlicno !
A to ti dosad nisi znao za istinu? :?
Nema promjene bez lupanke po stolu...a suplja prica nikog nije ubila osim od dosade.
Istina se mora uvijek iznova ponavljati, SDA ponavlja svoje lazi vec tri decenije i pljacka ovaj narod, ja bih bio najsretniji da je nastup jos agresivniji i vise otvoreno anti SDA, ali i ovo je pomaka u odnosu na prethodne nastupe.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4840 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

MaksprotivMarksa wrote:
General War wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Nadam se da ste danas ispratili najbolji nastup profesora Hadzikadica od izbora, ja sam danas vjerovatno najsretniji covjek u ovom dijelu Evrope, kritike su urodile plodom i konacno se krenulo u mini ofanzivu, vijesti se danas kreiraju i pasnja se mora privuci, a na nasoj strani je istina. Idemooo ! :bih:

https://youtu.be/nT6_h8wCYxY

ps. Vidite kako se mose poslati jaka poruka i sa odmjerenin stavom, niko ne ocekuje lupanke po stolu, ali istina se mora izreci. Odlicno !
A to ti dosad nisi znao za istinu? :?
Nema promjene bez lupanke po stolu...a suplja prica nikog nije ubila osim od dosade.
Istina se mora uvijek iznova ponavljati, SDA ponavlja svoje lazi vec tri decenije i pljacka ovaj narod, ja bih bio najsretniji da je nastup jos agresivniji i vise otvoreno anti SDA, ali i ovo je pomaka u odnosu na prethodne nastupe.
Kome da se ponavlja istina? SDA nije na moci radi lazi, vec radi moci kontrole tokova novca.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4841 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Neodlucnim glasacima, SDA vlada sa 8 do 10 posto glasackog tijela, to je pet puta manhe od broja glasaca koji ne izlaze na izbore "jer su svi isti", a blagi stavovi su im dokaz za to, zato se istina mora ponavljati uvijek i iznova, a SDA ne vlada tokovima novca sto su to oteli nego sto su napravili masineriju od 250 hiljada klijenata i 50 hiljada idoloskih zasljepljenika.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4842 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

MaksprotivMarksa wrote:Neodlucnim glasacima, SDA vlada sa 8 do 10 posto glasackog tijela, to je pet puta manhe od broja glasaca koji ne izlaze na izbore "jer su svi isti", a blagi stavovi su im dokaz za to, zato se istina mora ponavljati uvijek i iznova, a SDA ne vlada tokovima novca sto su to oteli nego sto su napravili masineriju od 250 hiljada klijenata i 50 hiljada idoloskih zasljepljenika.
Sve tacno.

Drugi veliki problem je lazna 'ljevica' i ljudi poput 2 Komsica, Lagumdzije, Lazovica, Bijedica, Delica itd. To su ljudi koji odrzavaju SDA vlast.

Da se SDP prije 20 godina pozicionirao kao stranka koja nece koalirati sa SDA sada bi politicka slika izgledala potpuno drugacije. Umjesto toga SDP je odlucio formirati mafijaski savez sa SDA.

...

Osnivanje Nase stranke je historijska prekretnica. Po prvi put imamo istinsku anti-SDA stranku. Zahvaljujuci Nasoj stranci sada imamo BH blok i ociscen SDP. Da nije bilo NS, SDP bi milijardu % usao u vlast sa SDA i sahranio opoziciju za narednih 10 godina. :idea:

...

Nasa stranka sama ne moze nista. Njihov maksimum maksimuma je 100 000 glasova. Treba im jak SDP koji ce povuci 200-250 000 glasova. Cist SDP. Nadam se da ce Hadzikadic biti dio ekipe sa pozicije centra. I nadam se da ce Konakovic ostati anti-SDA.

Ako bude tako, za nas ima nade.

...

Vazno je pokopati Lagumdziju, Komsica, Bijedica i slicne PREVARANTE.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4843 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

Kikibombona wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Neodlucnim glasacima, SDA vlada sa 8 do 10 posto glasackog tijela, to je pet puta manhe od broja glasaca koji ne izlaze na izbore "jer su svi isti", a blagi stavovi su im dokaz za to, zato se istina mora ponavljati uvijek i iznova, a SDA ne vlada tokovima novca sto su to oteli nego sto su napravili masineriju od 250 hiljada klijenata i 50 hiljada idoloskih zasljepljenika.
Sve tacno.

Drugi veliki problem je lazna 'ljevica' i ljudi poput 2 Komsica, Lagumdzije, Lazovica, Bijedica, Delica itd. To su ljudi koji odrzavaju SDA vlast.

Da se SDP prije 20 godina pozicionirao kao stranka koja nece koalirati sa SDA sada bi politicka slika izgledala potpuno drugacije. Umjesto toga SDP je odlucio formirati mafijaski savez sa SDA.

...

Osnivanje Nase stranke je historijska prekretnica. Po prvi put imamo istinsku anti-SDA stranku. Zahvaljujuci Nasoj stranci sada imamo BH blok i ociscen SDP. Da nije bilo NS, SDP bi milijardu % usao u vlast sa SDA i sahranio opoziciju za narednih 10 godina. :idea:

...

Nasa stranka sama ne moze nista. Njihov maksimum maksimuma je 100 000 glasova. Treba im jak SDP koji ce povuci 200-250 000 glasova. Cist SDP. Nadam se da ce Hadzikadic biti dio ekipe sa pozicije centra. I nadam se da ce Konakovic ostati anti-SDA.

Ako bude tako, za nas ima nade.

...

Vazno je pokopati Lagumdziju, Komsica, Bijedica i slicne PREVARANTE.
:thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4844 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

I jos nesto...

Pojava Hadzikadica, ako se do kraja profilse kao anti-SDA, je izuzetno korisna. On je covjek koji moze dobiti glasove razlicitih profila ljudi. NS je limitirana u tom pogledu, ali opet izrazito korisna, kao najzesca anti-SDA opcija. Hadzikadic moze uzeti bilo koji glas osim SDA uhljeba. Ima pricu za nacionalistu, za vjernika, liberala, Srbina/Hrvata/Bosnjaka, Bosanca, konvervativca, homseksualca, starog i mladog itd.

NS i SDP ne mogu uzeti SDA glasaca ali Hadzikadic moze. Moze uzeti i SBB, DF, ASDA i svake druge stranke. Zato je veoma koristan i po SDA potencijalno opasniji od SDP i NS.

Isto vazi za Konakovica koji sjece iskljucivo SDA. Zato su na njega nameraceni i vide ga kao neprijatelja no.1.

PS

Nekoliko mojih poznanika (ukljucujuci mene) je glasalo za NS i Hadzikadica. To dovoljno govori.
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4845 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

da, SDA ima svoje glasače i gura priču kako su svi isti i kako se nema za koga glasati. tu sada nastupa Platforma da proba da pokupi ljude koji negasaju i da privuku glasove ostali stranaka a prije svega SDA i SBB. ali treba raditi na tome konkretno.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4846 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

MaksprotivMarksa wrote:Neodlucnim glasacima, SDA vlada sa 8 do 10 posto glasackog tijela, to je pet puta manhe od broja glasaca koji ne izlaze na izbore "jer su svi isti", a blagi stavovi su im dokaz za to, zato se istina mora ponavljati uvijek i iznova, a SDA ne vlada tokovima novca sto su to oteli nego sto su napravili masineriju od 250 hiljada klijenata i 50 hiljada idoloskih zasljepljenika.
A masinerija radi na baterije :-) , naravno da je novac u pitanju.
Sta mislis koliko je u onih 500 000 neregularnih listica biraci na kraju ispali neodlucni glasaci...je li ti i svako ovdje mislite da SDA (kao i HDZ, SNSD...)ce demokratski prepustiti vlast? :-)
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#4847 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MaksprotivMarksa »

General War wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Neodlucnim glasacima, SDA vlada sa 8 do 10 posto glasackog tijela, to je pet puta manhe od broja glasaca koji ne izlaze na izbore "jer su svi isti", a blagi stavovi su im dokaz za to, zato se istina mora ponavljati uvijek i iznova, a SDA ne vlada tokovima novca sto su to oteli nego sto su napravili masineriju od 250 hiljada klijenata i 50 hiljada idoloskih zasljepljenika.
A masinerija radi na baterije :-) , naravno da je novac u pitanju.
Sta mislis koliko je u onih 500 000 neregularnih listica biraci na kraju ispali neodlucni glasaci...je li ti i svako ovdje mislite da SDA (kao i HDZ, SNSD...)ce demokratski prepustiti vlast? :-)
Pa prvo ih se mora pobijediti, a pobijediti znaci i ukazati na ociglednu kradju, a to je moguce samo sa ogromnom izlaznoscu, ja mislim da nece, ali onda ce i otici kako zasluzuju, sta je tvoje rjesenje, da pozovemo odmah ljude da ih zapalimo ?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4848 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

MaksprotivMarksa wrote:
General War wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Neodlucnim glasacima, SDA vlada sa 8 do 10 posto glasackog tijela, to je pet puta manhe od broja glasaca koji ne izlaze na izbore "jer su svi isti", a blagi stavovi su im dokaz za to, zato se istina mora ponavljati uvijek i iznova, a SDA ne vlada tokovima novca sto su to oteli nego sto su napravili masineriju od 250 hiljada klijenata i 50 hiljada idoloskih zasljepljenika.
A masinerija radi na baterije :-) , naravno da je novac u pitanju.
Sta mislis koliko je u onih 500 000 neregularnih listica biraci na kraju ispali neodlucni glasaci...je li ti i svako ovdje mislite da SDA (kao i HDZ, SNSD...)ce demokratski prepustiti vlast? :-)
Pa prvo ih se mora pobijediti, a pobijediti znaci i ukazati na ociglednu kradju, a to je moguce samo sa ogromnom izlaznoscu, ja mislim da nece, ali onda ce i otici kako zasluzuju, sta je tvoje rjesenje, da pozovemo odmah ljude da ih zapalimo ?
Kome ces ba ukazati ono sto vec svi znamo.
Moje resenje, za pocetak naci nekog pismenog da sastavi kakav dobar spisak svih prestupa dejtonskog sporazuma, organizovati demonstracije pred OHR- om i tako im uruciti dokument, sto oni a ne narod imaju zadatak i mandat da urade.
Borba protiv lopovskog rezima na postenju je osudjena na neuspjeh u startu. Zapalit ce te oni, cim vide da si im ugrozio poziciju.
Svi hoce da hodaju preko planine a put postoji.
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4849 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

sada treba biti mudar i pametno odigrati. ovi u vladi KS su ih dobro načeli (SDA). sada trebaju izadji sa zajedničkim kandidatim za načelnike u KS i uzeti im 3-4 mjesto od 8 koliko sada imaju, relano Centar, Ilidža i Novo Sarajevo, napasti Novi grad i Vogošču. pa onda za 4 godine dalje mozda federaciju
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4850 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

Eh, jos da zivimo dugo ko kornjace pa da vidimo napredak, od mjesne zajednice do mjesne zajednice.
Locked