Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4626 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Banksy »

Da ne idemo dalje u ot, tek da prekinemo šuplju o spektakularnoj pobjedi, volji većine, itd.


Centralna izborna komisija (CIK) saopštila je danas da je obradila oko 99 odsto bračkih mesta i proglasila nevažećim 502.468 glasačkih listića



IZBORI

U PROTEKLIH 10 GODINA IZ SKLADIŠTA CIK-A: Nestalo više od 35 tona glasačkih listića!


User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4627 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

Ja u klin ti u drvo. Ja nisam osporio broj nevazecih listica nego teoriju o tome kako su proglaseni nevazecima koju ti ocito furas...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4628 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Banksy »

"Teoriju" vidi s CIKom, oni su izvor svih brojeva.

Samo primjećujem,
proglašavati spektaklom 300k, pored 500k nevažećih, je baš cirkus.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4629 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

jedina stranka koja se okrenula i dijaspori i krenuli u formiranje odbora peva je Švedska.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4630 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

El_comadante wrote:jedina stranka koja se okrenula i dijaspori i krenuli u formiranje odbora peva je Švedska.
Dijaspora je ogromna sansa za BiH. Ima nas vani skoro koliko u BiH.

Samo fali znanje i vizija da se iskoristi veliki potencijal.

SDA niti zna niti zeli.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#4631 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Ja_Ja »

Po meni je njegova taktika sa dijasporom veoma jasna. On ne pretenduje toliko na glasove dijaspore, koliko se nada da zadobije finansijsku pomoc onog dijela dijaspore koji glasa. Sad za sad tek veoma mali broj dijaspore glasa, sto nije dovoljno za neke tektonske promjene, ili promjene uopste. On bi vecu korist imao od novca koji moze sasvim legalno da dobije od svakog gradjanina bh vani koji ima maticni broj. A njima bi bilo puno laske da mu doniraju maksimalni dozvoljeni iznos nego nekom u BiH. Siguran sam da ce tako skupiti i do par miliona maraka, kroz ove silne groupe sto pravi po dijaspori. Vjerujem da ce tek krajem ljeta poceti intezivno ponovo da radi u BiH i da se priprema za lokalne izbore.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4632 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

Ja_Ja wrote:Po meni je njegova taktika sa dijasporom veoma jasna. On ne pretenduje toliko na glasove dijaspore, koliko se nada da zadobije finansijsku pomoc onog dijela dijaspore koji glasa. Sad za sad tek veoma mali broj dijaspore glasa, sto nije dovoljno za neke tektonske promjene, ili promjene uopste. On bi vecu korist imao od novca koji moze sasvim legalno da dobije od svakog gradjanina bh vani koji ima maticni broj. A njima bi bilo puno laske da mu doniraju maksimalni dozvoljeni iznos nego nekom u BiH. Siguran sam da ce tako skupiti i do par miliona maraka, kroz ove silne groupe sto pravi po dijaspori. Vjerujem da ce tek krajem ljeta poceti intezivno ponovo da radi u BiH i da se priprema za lokalne izbore.
vidiš u dijaspori ima i mogučnost da glasaju ali nisu ili vrlo malo, ostale stranke slabo ili nikako nerade na tom pitanju. spominje se oko 70.000 sa pravom glasa plus što se može još par hiljada ljudi registrovati za glasanje. to je veliki potecijala ako bi otišao jednoj stranci ondonso platformi jer jedino oni na tom pitanju nešto i rade.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4633 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by El_comadante »

Kikibombona wrote:
El_comadante wrote:jedina stranka koja se okrenula i dijaspori i krenuli u formiranje odbora peva je Švedska.
Dijaspora je ogromna sansa za BiH. Ima nas vani skoro koliko u BiH.

Samo fali znanje i vizija da se iskoristi veliki potencijal.

SDA niti zna niti zeli.
da veliki potencijal ima dijaspora i ekonomski i politički. platforma je krenula sa tim projektom vidjet čemo kako če to sve igledati. do sada to niko nije ni pokušao pogotovo ne SDA njih to neinteresuje
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4634 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

Banksy wrote:Da ne idemo dalje u ot, tek da prekinemo šuplju o spektakularnoj pobjedi, volji većine, itd.


Centralna izborna komisija (CIK) saopštila je danas da je obradila oko 99 odsto bračkih mesta i proglasila nevažećim 502.468 glasačkih listića



IZBORI

U PROTEKLIH 10 GODINA IZ SKLADIŠTA CIK-A: Nestalo više od 35 tona glasačkih listića!


:thumbup:
Ovo treba ponavljati na svakoj politickoj temi, ne samo ovdje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4635 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by GandalfSivi »

Ja_Ja wrote:Po meni je njegova taktika sa dijasporom veoma jasna. On ne pretenduje toliko na glasove dijaspore, koliko se nada da zadobije finansijsku pomoc onog dijela dijaspore koji glasa. Sad za sad tek veoma mali broj dijaspore glasa, sto nije dovoljno za neke tektonske promjene, ili promjene uopste. On bi vecu korist imao od novca koji moze sasvim legalno da dobije od svakog gradjanina bh vani koji ima maticni broj. A njima bi bilo puno laske da mu doniraju maksimalni dozvoljeni iznos nego nekom u BiH. Siguran sam da ce tako skupiti i do par miliona maraka, kroz ove silne groupe sto pravi po dijaspori. Vjerujem da ce tek krajem ljeta poceti intezivno ponovo da radi u BiH i da se priprema za lokalne izbore.
1996. godine probosanske stranke u Narodnoj skupstini RS-a su imali 16 poslanickih mjesta, a danas imaju 4. To je direktan rezultat politike SDA i zanemarivanja dijaspore. Sa Hadzikadicem se ne slazem po milion pitanja, ali ako moze pokrenuti to biracko tijelo, onda samo naprijed. Zato sam jednom i postavio pitanje, s obzirom da je on iz Banje Luke, zasto tamo nije registrovao stranku, a ne u Sarajevu...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4636 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by julisiz es grant »

GandalfSivi wrote:
Ja_Ja wrote:Po meni je njegova taktika sa dijasporom veoma jasna. On ne pretenduje toliko na glasove dijaspore, koliko se nada da zadobije finansijsku pomoc onog dijela dijaspore koji glasa. Sad za sad tek veoma mali broj dijaspore glasa, sto nije dovoljno za neke tektonske promjene, ili promjene uopste. On bi vecu korist imao od novca koji moze sasvim legalno da dobije od svakog gradjanina bh vani koji ima maticni broj. A njima bi bilo puno laske da mu doniraju maksimalni dozvoljeni iznos nego nekom u BiH. Siguran sam da ce tako skupiti i do par miliona maraka, kroz ove silne groupe sto pravi po dijaspori. Vjerujem da ce tek krajem ljeta poceti intezivno ponovo da radi u BiH i da se priprema za lokalne izbore.
1996. godine probosanske stranke u Narodnoj skupstini RS-a su imali 16 poslanickih mjesta, a danas imaju 4. To je direktan rezultat politike SDA i zanemarivanja dijaspore. Sa Hadzikadicem se ne slazem po milion pitanja, ali ako moze pokrenuti to biracko tijelo, onda samo naprijed. Zato sam jednom i postavio pitanje, s obzirom da je on iz Banje Luke, zasto tamo nije registrovao stranku, a ne u Sarajevu...
Ne, već usvajanja novog izbornog zakona u vrijeme vladavine SDP-a.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4637 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by GandalfSivi »

julisiz es grant wrote: Ne, već usvajanja novog izbornog zakona u vrijeme vladavine SDP-a.
Mijesas opce i lokalne izbore...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#4638 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Ja_Ja »

GandalfSivi wrote:
Ja_Ja wrote:Po meni je njegova taktika sa dijasporom veoma jasna. On ne pretenduje toliko na glasove dijaspore, koliko se nada da zadobije finansijsku pomoc onog dijela dijaspore koji glasa. Sad za sad tek veoma mali broj dijaspore glasa, sto nije dovoljno za neke tektonske promjene, ili promjene uopste. On bi vecu korist imao od novca koji moze sasvim legalno da dobije od svakog gradjanina bh vani koji ima maticni broj. A njima bi bilo puno laske da mu doniraju maksimalni dozvoljeni iznos nego nekom u BiH. Siguran sam da ce tako skupiti i do par miliona maraka, kroz ove silne groupe sto pravi po dijaspori. Vjerujem da ce tek krajem ljeta poceti intezivno ponovo da radi u BiH i da se priprema za lokalne izbore.
1996. godine probosanske stranke u Narodnoj skupstini RS-a su imali 16 poslanickih mjesta, a danas imaju 4. To je direktan rezultat politike SDA i zanemarivanja dijaspore. Sa Hadzikadicem se ne slazem po milion pitanja, ali ako moze pokrenuti to biracko tijelo, onda samo naprijed. Zato sam jednom i postavio pitanje, s obzirom da je on iz Banje Luke, zasto tamo nije registrovao stranku, a ne u Sarajevu...
Pokušao sam da pronadjem relevantnu statistiku za izbore 1996 godine ali nisam mogao da pronadjem stavku o glasovima iz inostranstva. Moja je predpostavka da nije uopšte bio toliko velik broj glasača van BiH. Često zaboravljamo na činjenicu da je strašno veliki broj gradjana napustio BiH nakon rata. Živim na relaciji inostranstvo BiH več duži period i mogu da kažem da većinu naše dijaspore u Sjedinjenim Državama npr. čine ljudi koji su došli nakon rata.

U svakom slučaju ne tvrdim da ne može probuditi jedan dio tog glasačkog tijela, ali sam mišljenja da to neće biti u obimu u kojem se pojedinci na temi nadaju. Mišljenja sam da može i da hoće dobiti veoma solidnu finansijsku podršku od svojih simatizera van BiH i da će to biti osnovna korist ovog oblika organizovanja. Možda povuče još po neku kvalitetnu osobu sa sobom, ali sam siguran da će imati veoma dobru “know how” bazu u dijaspori koju će moći iskoristiti, pogotovo ako uspije napraviti iole dobar rezultat na lokalnim izborima.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4639 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

General War wrote:
Banksy wrote:Da ne idemo dalje u ot, tek da prekinemo šuplju o spektakularnoj pobjedi, volji većine, itd.


Centralna izborna komisija (CIK) saopštila je danas da je obradila oko 99 odsto bračkih mesta i proglasila nevažećim 502.468 glasačkih listića



IZBORI

U PROTEKLIH 10 GODINA IZ SKLADIŠTA CIK-A: Nestalo više od 35 tona glasačkih listića!


:thumbup:
Ovo treba ponavljati na svakoj politickoj temi, ne samo ovdje.
Od ukupnog broja.
Znaci za sve liste na teritoriju cijele Bosne i Hercegovine ukljucujuci i listice od glasanja za clana predsjednistva.
Ne samo u vecem entitetu.
Pa ako je glasalo oko 1.5 milion ljudi,svaki je dobio 4 listica .
To je oko 7%.
Treba provjeriti procente u EU.
mrjasmin
Posts: 124
Joined: 13/09/2008 11:39

#4640 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by mrjasmin »

Centralna izborna komisija (CIK) saopštila je danas da je obradila oko 99 odsto bračkih mesta i proglasila nevažećim 502.468 glasačkih listića


[/quote]

IZBORI

U PROTEKLIH 10 GODINA IZ SKLADIŠTA CIK-A: Nestalo više od 35 tona glasačkih listića!


[/quote]

Od ukupnog broja.
Znaci za sve liste na teritoriju cijele Bosne i Hercegovine ukljucujuci i listice od glasanja za clana predsjednistva.
Ne samo u vecem entitetu.
Pa ako je glasalo oko 1.5 milion ljudi,svaki je dobio 4 listica .
To je oko 7%.
Treba provjeriti procente u EU.[/quote][/quote]

U Švedskoj je na izborima 2018 godine bilo 0.89 posto nevazeci glasova.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4641 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

Znaci oko1%.
Gdje je Svedska ( u svakom pogledu) a gdje smo mi.
Svedska je jedna od najpozeljnijih zemalhavza zivot na Zemlji uredjena do nivoa atoma.
Ovdje predsjednik Drzave poziva vojsku te iste Drzave na nepostivanje zakona.
Tako da tih 7% uopce ne djeluje strasno.
Da ne pricamo da svedi sigurno imaju i digitalnih glasackih mjesta.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#4642 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by tvojkomsija »

Prof.dr. Mirsad Hadžikadić je 16.maja posjetio International Burch University i održao predavanje na temu "Civil Rights & Responsibilities"

Image
Image
Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4643 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

Moram pohvaliti Hadzikadica jer mlade ljude gura u prvi plan.

Kaze neko, nemaju iskustva.

Neka nemaju.

Vidjeli smo sta nam je donijelo iskustvo Lazovica, Komsica, Lagumdzije i slicnih ofucanih ojebina. Vise volim gledati mladog covjeka koji se trudi i grijesi nego matore njusketine i ljigavce koji tupe istu pricu 25 godina.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#4644 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by TheGodfather001 »

Neki dan sa roletom tabirimo polJitiku, pa zaključismo: dabogda nam budućnost djece ovisila o g. Hadžikadiću! A svi želimo djeci najbolje :bih:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4645 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

Kikibombona wrote:Moram pohvaliti Hadzikadica jer mlade ljude gura u prvi plan.

Kaze neko, nemaju iskustva.

Neka nemaju.

Vidjeli smo sta nam je donijelo iskustvo Lazovica, Komsica, Lagumdzije i slicnih ofucanih ojebina. Vise volim gledati mladog covjeka koji se trudi i grijesi nego matore njusketine i ljigavce koji tupe istu pricu 25 godina.
:thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4646 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by zrakomlat »

Image


Samo da ga donald ne banuje ko huawei. E golemo i po kini traži naše ljude. Svaka čas'



Budi i ti Iskla plomjene :D :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4647 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by General War »

zrakomlat wrote:Image


Samo da ga donald ne banuje ko huawei. E golemo i po kini traži naše ljude. Svaka čas'



Budi i ti Iskla plomjene :D :D
Image
Kako je krenuo, pocet ce i na mjesecu traziti Bosance :D
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#4648 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by tvojkomsija »

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4649 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by insomnia78 »

Frajer ne zna gumu promjeniti hoce drzavu da vodi :lol:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#4650 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Mea_parvitas »

insomnia78 wrote:Frajer ne zna gumu promjeniti hoce drzavu da vodi :lol:
Karakterističan komentar kafanskog dežurnog laprdaša, ili pak pijanog lole koji dobacuje na utakmici.
Locked