Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4301 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Banksy »

stranacc wrote:https://inside.uncc.edu/news-features/2 ... ncy-bosnia



kome nije mrsko :)


Inace uzeo je neplaceno na fakultetu , kad se malo izbudali da se vrati nazad :)

a vi se hebite ..


“My family is probably more nervous than I am. But, I do think about it. In Serbia, they assassinated their prime minister,” he stated. “Every time I unlock the front door of the building where my condo is in Sarajevo, I worry if there is someone waiting for me in the darkness of the hallway. And, it will get worse over time. I think it is the threat of violence, whether any harm actually ever comes my way, that will keep me on my toes. However, this is the price one must be ready to pay if he or she is ready to help the country.”

bez komentara...
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#4302 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by __Phoenix__ »

Klasični dijasporac
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4303 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Kikibombona »

- Kao što znate, za razliku od većine stranaka, mi nismo na državnom budžetu. Dosada smo se finansirali vlastitim sredstvima i od donacija. Od sada, mi ćemo se finansirati od članarine i donacija. Mislim da bi sve stranke trebale tako da se finansiraju. One bi trebale da se skinu sa budžeta. Nema smisla da ih finansiraju svi građani. Neka ih finansiraju oni koji u njih vjeruju. Ako nema takvih, to znači da te stranke treba da nestanu sa političke scene.

:thumbup: :thumbup:

https://startbih.ba/clanak/hadzikadicna ... 2N1DxjVcqc
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4304 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by GandalfSivi »

Banksy wrote:
stranacc wrote:https://inside.uncc.edu/news-features/2 ... ncy-bosnia



kome nije mrsko :)


Inace uzeo je neplaceno na fakultetu , kad se malo izbudali da se vrati nazad :)

a vi se hebite ..


“My family is probably more nervous than I am. But, I do think about it. In Serbia, they assassinated their prime minister,” he stated. “Every time I unlock the front door of the building where my condo is in Sarajevo, I worry if there is someone waiting for me in the darkness of the hallway. And, it will get worse over time. I think it is the threat of violence, whether any harm actually ever comes my way, that will keep me on my toes. However, this is the price one must be ready to pay if he or she is ready to help the country.”

bez komentara...
Pa tako su i Martin Luther Kinga roknuli, a posto Mirso misli da su njih dvojica brothers from another mothers, nije ni cudo sto se boji :lol: :lol: :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4305 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Banksy »

Pa, zaista... :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4306 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

Jel fransiza ima poslovnice po cijeloj Drzavi?
Martin Luther King,moj Boze pa kako nas onda stranci vide i dozivljavaju..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#4307 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by kmirsad »

Ma pričajte vi šta hočete... kako ja vidim ovu Platformu... jako brzo rastuča stranka... u budučeg potencijalnog partnera NS-u ... a moguče i cijelom Bloku... Živi bili pa vidjeli... a ima i jako odano članstvo... slično članstvu NS... poznajem dosta respektabilnih i cjenjenih ljudi, koji bi se bez razmišljanja potukli za njih...
Imaju potencijala.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4308 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by cyprus »

Vala nisam siguran šta da mislim o ovom Hadžikadićevom projektu..

S jedne strane se bojim daljeg razbijanja ovog normalnijeg dijela glasačkog tijela, a sa druge kontam, ako SDP-NS-DF (opet) omanu, možda nije loše da ima neka opcija gdje bi preletili razočarani glasači, umjesto da ostanu kod kuće na dan sljedećih izbora... Ne znam, vidjećemo...
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#4309 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Leverage »

cyprus wrote:Vala nisam siguran šta da mislim o ovom Hadžikadićevom projektu..

S jedne strane se bojim daljeg razbijanja ovog normalnijeg dijela glasačkog tijela, a sa druge kontam, ako SDP-NS-DF (opet) omanu, možda nije loše da ima neka opcija gdje bi preletili razočarani glasači, umjesto da ostanu kod kuće na dan sljedećih izbora... Ne znam, vidjećemo...
Mislim da će buduće djelovanje Bh. bloka u neku ruku uslovljavati poteze drugih progresivnih političkih snaga.

Bh. blok je počeo kao savez tri politička subjekta, a ja ga u budućnosti zamišljam kao masovni pokret svih progresivnih snaga u BiH.

Stvorila se potreba za time, a i sazrio je momenat.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#4310 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by kmirsad »

Leverage wrote:
cyprus wrote:Vala nisam siguran šta da mislim o ovom Hadžikadićevom projektu..

S jedne strane se bojim daljeg razbijanja ovog normalnijeg dijela glasačkog tijela, a sa druge kontam, ako SDP-NS-DF (opet) omanu, možda nije loše da ima neka opcija gdje bi preletili razočarani glasači, umjesto da ostanu kod kuće na dan sljedećih izbora... Ne znam, vidjećemo...
Mislim da će buduće djelovanje Bh. bloka u neku ruku uslovljavati poteze drugih progresivnih političkih snaga.

Bh. blok je počeo kao savez tri politička subjekta, a ja ga u budućnosti zamišljam kao masovni pokret svih progresivnih snaga u BiH.

Stvorila se potreba za time, a i sazrio je momenat.
Slažem se sa obadvojicom... ako govorimo o prirodnim saveznicima, oličenim u BH Bloku onda Platforma nesumnjivo tu pripada...Svakako ne pripadaju onom drugom Bloku... SDA, HDZ, PDA, SNSD ...
Uvjeren sam da su neki razgovori več odavno krenuli...
Na zadnjem predavanju g. Hađikadića u Tuzli na IT akademiji, među masom mladih IT studenata i IT genijalaca... primjetio sam, u prvom redu, dvije sijede glave iz Savjeta mudraca iz NS-a Tuzla.
Mudar potez... uvijek treba imati rezervni položaj i pričuvu sa strane. Ko zna imali kakvih izabranih nezadovoljnika u nekim strankama kojima se pripisuju epiteti potencijalnih izdajnika Bloka, pa i iz onog drugog Bloka... koji bi u slučaju da im matične stranke povuku poteze s kojima se oni ne slažu, ili su nezadovoljni svojim tretmanom, rado preletili u Platformu i formirali svoj klub.
Kao što su neki članovi SDA, nedavno preletili u PDA i bez izbora, prezeli Vladu TK .
Što je bilo, može biti opet.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4311 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

Mirso kako sam citao ti si sa Tk.
Pa valjda onda znas tacno kako i ko te najbitnije zasto je prelazio iz stranke u stranku.
A sad kome pase ovolika podijeljenost birackog tijela koje Bosnu i Hercegovinu smatra jedinom domovinom..
Jer nazvati nesto BH blok a da u njemu nema Sda je u najmanju ruku suludo.
Jedino sda i sdp su legitimni na teritoriju cijele BiH.
Ovo ostalo moze se zvati BH blok ali samo zato jer imaju legiti.itet u par gradskih blokova...
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#4312 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MarshalDodik »

bunk wrote:Mirso kako sam citao ti si sa Tk.
Pa valjda onda znas tacno kako i ko te najbitnije zasto je prelazio iz stranke u stranku.
A sad kome pase ovolika podijeljenost birackog tijela koje Bosnu i Hercegovinu smatra jedinom domovinom..
Jer nazvati nesto BH blok a da u njemu nema Sda je u najmanju ruku suludo.
Jedino sda i sdp su legitimni na teritoriju cijele BiH.
Ovo ostalo moze se zvati BH blok ali samo zato jer imaju legiti.itet u par gradskih blokova...
Ako ces tako onda su Hdz i Snsd Bh blok
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4313 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

Pa svi koji se zalazu za cjelovitu i nedjeljivu BiH u medjunarodno priznatim granicama te kao clanicu NATO saveza su za mene BH blok.
Naravno ono o legitimnosti se odnosi na djelovanje na svakom pedlju BiH i ono je samo jedan od uslova da se tako nazoves.
Eto ti parametri a ti uradi racunicu..
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#4314 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by MarshalDodik »

Nelogicno je (i opasno Panticu) razdvajati Sda od Hdz-a i Snsnd-a.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#4315 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by kmirsad »

bunk wrote:Mirso kako sam citao ti si sa Tk.
Pa valjda onda znas tacno kako i ko te najbitnije zasto je prelazio iz stranke u stranku.
A sad kome pase ovolika podijeljenost birackog tijela koje Bosnu i Hercegovinu smatra jedinom domovinom..
Jer nazvati nesto BH blok a da u njemu nema Sda je u najmanju ruku suludo.
Jedino sda i sdp su legitimni na teritoriju cijele BiH.
Ovo ostalo moze se zvati BH blok ali samo zato jer imaju legiti.itet u par gradskih blokova...
BH bloku ono BH... nije teritorijalna ili geografska odrednica... nego politička platforma sa koje žele djelovati... Obzirom da su pripadnici , rukovodstva, članovi, simpatizeri,,, stranaka iz Bloka mješovitog nacionalnog sasatava, onda valja izvući zaključak da su oni predstavnici i zaštitnici građana BiH, znači da su građanski BH Blok... i da se legitimni na teritoriji cijele BIH... taj BH građanski patriotizam a ne etnički, im daje značajnu razliku i legitimnost zastupanja u cijeloj BiH... u odnosu na SDA, HDZ, SNSD...koji "su" teritorijalno nadležni... u granicama iz Karađorđeva...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4316 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by insomnia78 »

Lepo. Pogotovo ovo za citavu BiH. Kad je skupstina u BL?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#4317 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by kmirsad »

Sudeči po Pedjinim izjavama u medijima, vrlo skoro će se početi formirati Gradski odbori po gradovima u RS-u.
Naravno da neče biti lako... Dodik je uspio prijetnjama, ucjenama, podmičivanjem... da razbije na sastavne dijelove etablirane srpske nacionalističke stranke kao što su SDS, PDP, onu iz Prijedora, zaboravih joj ime... kako li će tek udariti na malu građansku stranku... trebat će im veoma hrabri ljudi, spremni da rizikuju egzistenciju, a možda i život.
Ono što ja znam iz nekih svojih kontakata. ima tamo popriličan broj zainteresiranih za političko akiviranje u NS.
Uglavnom ih upučujem da se jave u centralu NS ili Pedji direktno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4318 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Bloo »

insomnia78 wrote:Lepo. Pogotovo ovo za citavu BiH. Kad je skupstina u BL?
Mozda im je taktika kao u Cohena...first we take Federacija then we take RS
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4319 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by bunk »

And then they do.. :lol:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#4320 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Ja_Ja »

Leverage wrote:
cyprus wrote:Vala nisam siguran šta da mislim o ovom Hadžikadićevom projektu..

S jedne strane se bojim daljeg razbijanja ovog normalnijeg dijela glasačkog tijela, a sa druge kontam, ako SDP-NS-DF (opet) omanu, možda nije loše da ima neka opcija gdje bi preletili razočarani glasači, umjesto da ostanu kod kuće na dan sljedećih izbora... Ne znam, vidjećemo...
Mislim da će buduće djelovanje Bh. bloka u neku ruku uslovljavati poteze drugih progresivnih političkih snaga.

Bh. blok je počeo kao savez tri politička subjekta, a ja ga u budućnosti zamišljam kao masovni pokret svih progresivnih snaga u BiH.

Stvorila se potreba za time, a i sazrio je momenat.
SDP i DF su se pokazale kao veoma regresivne partije. Niti jedna nije prosla kroz reformu nakon ekstremno regresivnih poteza tako da ih ne bih svrstavao u progresivne stranke a niti u vodice progresivnih snaga pa cak i politika (bar dok se ne pokazu drugacije). NS ima potencijala i nadam se da ce oni voditi pricu u tom bloku jer su trenutno jedini (po meni) sa zaradjenim kredibilitetom u tom bloku.

Platforma na drugu stranu moze da radi s njima ali po onome sto sam do sada vidio, ne vidim da bi se kao stranka centra puno ustrucavali da rade i sa desnicom. Cak sta vise mislim da je Mirsad ideoloski blizi desnici, on je samo nesto liberalniji u svojim pogledima i shvatanjima (valjda godine u inostranstvu rade svoje).
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#4321 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Leverage »

Ne dijelim tvoje mišljenje što se tiče SDP-a.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#4322 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by putokaz1 »

Nije vrijeme za formiranje novih stranaka
Podjela glasova obično ide na mlin SDA HDZ SNSD SDS PDA HDZ90....
Imamo Bošnjačkog člana predsjedništva iz SDA jer je dio glasova otišao i Mirsadu i Šepiću i drugima...
SDP i DF nisu reformisani u potpunosti još imaju u VRHU stranaka ljudi koji tu NESMIJU biti
DF je stranka jednog Lica -tj Da ne bude Čović
SDP izvlači Tradicija,Infrastruktura ali još im nedostaje dobro rukovodstvo
Eventualna ''Lijeva'' stranka mogla bi podijeliti glasače i smanjiti broj Zastupnika u FBIH i 3 Lijeve stranke
Bolje bi bilo napraviti širu koaliciju SDP-DF-NS plus Eventualno Hadžikadić ako je ljevičar
Lijeva koalicija nije napravila ekstra rezultat jer se dosad nisu pokazali ni SDP ni DF ni NS
Sad imaju šansu ali imam osjećaj da će UPRSKAT,UPROPASTITI
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#4323 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by Ja_Ja »

Hadzikadic nije ljevicar. Covjek je vise puta rekao da je Platforma kao i on sam centar. Sve sto se zna o njemu trenutno vodi prema tome da je centar, tj. da ga ima malo i lijevo i desno zavisno od stvari do stvari.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#4324 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by tvojkomsija »

Danas, 24. decembra 2018. godine, održan je sastanak Radne grupe za Opštinu Novo Sarajevo na čelu s koordinatorom Regije Bosna Elidom Osmanović i članovima kadrovske komisije Platforme za progres. Sastanku je elektronskim putem prisustvovao i Mirsad Hadžikadić, predsjednik Plaforme.

Naredni korak je imenovanje inicijativnog odbora koji će pripremiti osnivačku skupštinu Opštinske organizacije Novo Sarajevo. Sarajlije koje žive u iseljeništvu takođe mogu da se pridruže Opštinskoj organizaciji iz koje potiču pod uslovom da su registrovani članovi Platforme.

Za koordinatora Radne grupe za Opštinu Novo Sarajevo izabran je Denis Nikočević, bakalaureat međunarodnih finansija. Kontakt adresa je: [email protected]..

Dana 16. decembra 2018. godine u Mostaru je održan prvi radni sastanak Regije Neretva Platforme za progres. Sastanak je vodio Affan Čehajić, koordinator Regije Neretva.

Nakon organizacije timova koji će da služe kao podrška organizaciji opštinskih odbora predloženi su i inicijalni odbori na opštinskim nivoima u Konjicu, Jablanici i Mostaru. Inicijalni odbori dužni su da prošire članstvo te da daju prijedloge razvoja svojih opština.

Na vrijeme se počinje sa organizacijom :bih:
Ubrzo idu i ostale regije, biće javljeno ;-)
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#4325 Re: Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Post by belfy »

covjek koji je rekao da ce biti tu se javalja linkom, a onda jos tako napredan im nije mogao ni mail server napraviti, nego se koristi gmail...
Locked