Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Nerazuman
Posts: 5
Joined: 23/04/2009 21:49

#1 Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Nerazuman »

Da li neko posjeduje neke pouzdane informacije o platama zaposlenih u Sector Securityju?
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by arman1 »

Nerazuman wrote:Da li neko posjeduje neke pouzdane informacije o platama zaposlenih u Sector Securityju?
Nešto više nego u GAMI.
ludariba
Posts: 4
Joined: 24/04/2009 18:55

#3 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by ludariba »

500-600 KM u vrh glave..sto jesil to nasao stelu :P
Nerazuman
Posts: 5
Joined: 23/04/2009 21:49

#4 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Nerazuman »

ludariba wrote:500-600 KM u vrh glave..sto jesil to nasao stelu :P
Pa da znas da jesam, al svi mi nesto muljaju sa ciframa, jedni kazu ovako drugi onako, svi se prave englezi. Al pos'o poluprasinarski kao taj i ne moze vrijediti vise, za te pare ne bih izlazio iz kreveta samo da bih se ponovo vratio u njega...
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#5 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by papacja »

Nerazuman wrote:
ludariba wrote:500-600 KM u vrh glave..sto jesil to nasao stelu :P
Pa da znas da jesam, al svi mi nesto muljaju sa ciframa, jedni kazu ovako drugi onako, svi se prave englezi. Al pos'o poluprasinarski kao taj i ne moze vrijediti vise, za te pare ne bih izlazio iz kreveta samo da bih se ponovo vratio u njega...
Nik ti odgovara razmišljanju.
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#6 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Hendrix »

Nerazuman wrote:
ludariba wrote:500-600 KM u vrh glave..sto jesil to nasao stelu :P
Pa da znas da jesam, al svi mi nesto muljaju sa ciframa, jedni kazu ovako drugi onako, svi se prave englezi. Al pos'o poluprasinarski kao taj i ne moze vrijediti vise, za te pare ne bih izlazio iz kreveta samo da bih se ponovo vratio u njega...
Najbolje bi bilo da ti daju 1000KM da ne ustaješ iz kreveta džabe. :roll:

Tako je i moj rođak govorio, ispod 1000KM nema šanse da radi, srećom ima penziju od starog rahmetli i šehidninu od brata pa se može zajebavati sa svoja 3 razreda zanata.
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#7 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Vertigo »

papacja wrote:
Nerazuman wrote:
ludariba wrote:500-600 KM u vrh glave..sto jesil to nasao stelu :P
Pa da znas da jesam, al svi mi nesto muljaju sa ciframa, jedni kazu ovako drugi onako, svi se prave englezi. Al pos'o poluprasinarski kao taj i ne moze vrijediti vise, za te pare ne bih izlazio iz kreveta samo da bih se ponovo vratio u njega...
Nik ti odgovara razmišljanju.
:-) :thumbup:
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#8 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Rambo-Amadeus »

Bolje đaba sjedit nego đaba raditi :D
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#9 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Vertigo »

Rambo-Amadeus wrote:Bolje đaba sjedit nego đaba raditi :D
ako nekome ne smeta da zivi kao parazit ;-)
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#10 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Rambo-Amadeus »

Vertigo wrote:
Rambo-Amadeus wrote:Bolje đaba sjedit nego đaba raditi :D
ako nekome ne smeta da zivi kao parazit ;-)
Znaš kako kaže Bob Rock iz Alana Forda "Lakše je ispružiti ruku nego lomiti kičmu" :D :-)
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by pici »

"Bolje biti 100 godina bogat, nego sedam dana siromasan!!!" :thumbup:
User avatar
Blaka
Posts: 376
Joined: 29/03/2009 17:37
Location: Siva faza

#12 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Blaka »

Ja bi volio da radim negdje na nekom radnom mjestu (nebitna je oblast), gdje se ništa ne radi, ali samo pod uslovom da je tamo dobra plata :-D
Nerazuman
Posts: 5
Joined: 23/04/2009 21:49

#13 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Nerazuman »

Ma ljudi sta vam je, ajde neko nek mi objasni sta danas mozes sa 500 KM, ne mozes nista eto sta. I dokle tako? Kad covjek i kako da se osamostali sa takvim razmisljanjem, tj. da se zadovolji sa bilo cim? Jel treba citav zivot provesti sa roditeljima bez ikakve perspektive, al dok imam 500 KM platu dobro i jest?!
Radije cu cekat koju godinu, zajebavat se, ne radit nista dok mi se ne ukaze prilika za nesto bolje, kod nas je sistem takav jednom kad uletis u neki shit od posla nikad da izadjes iz svakojakih razloga, nije to kao na Zapadu pa ajd jednu godinu si ovdje zajebavas se cisto za baksis, sledecu radis nesto drugo...
Nerazuman
Posts: 5
Joined: 23/04/2009 21:49

#14 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Nerazuman »

E da, neki ce reci bolje ista nego nista pa makar to bilo i 5 stoja, a ja vam kazem da sa moje tacke gledista jednostavno NIJE ISPLATIVO prihvatat se posla koji radis ko crnac za nikakve pare! Znam da su mnogi u danasnjoj situaciji primorani da rade za te pare al ja dok ne moram necu, a i kad budem morao opet necu radije cu se bavit sitnim lopovlukom pa makar i u tvorza...
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#15 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by sodom »

pici wrote:"Bolje biti 100 godina bogat, nego sedam dana siromasan!!!" :thumbup:
ŽIVIO GOVORNIK! :D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#16 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Better Man »

Nerazuman wrote:Ma ljudi sta vam je, ajde neko nek mi objasni sta danas mozes sa 500 KM, ne mozes nista eto sta. I dokle tako? Kad covjek i kako da se osamostali sa takvim razmisljanjem, tj. da se zadovolji sa bilo cim? Jel treba citav zivot provesti sa roditeljima bez ikakve perspektive, al dok imam 500 KM platu dobro i jest?!
Radije cu cekat koju godinu, zajebavat se, ne radit nista dok mi se ne ukaze prilika za nesto bolje, kod nas je sistem takav jednom kad uletis u neki shit od posla nikad da izadjes iz svakojakih razloga, nije to kao na Zapadu pa ajd jednu godinu si ovdje zajebavas se cisto za baksis, sledecu radis nesto drugo...

Pogrešno razmišljaš. Lakše je kad već imaš posao naći nešto bolje nego kad nemaš nikakav. Moj prvi posao (pripravnički) je bio bjedno plaćen, ali sam zato sad došao na svoje i imam dobar posao i dobru platu. Jest da je trebalo čekati, ali se isplatilo.
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#17 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Bolonjac »

ljudi sa fakultetom i radim iskustvom imaju po 700-800 KM i to sretni a tebi sa aBd zavrshenom srednjom 600 km malo da stojis/sjedis cijeli dan
Hladan kao led
Posts: 78
Joined: 09/04/2009 16:52

#18 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Hladan kao led »

Nerazuman wrote:Da li neko posjeduje neke pouzdane informacije o platama zaposlenih u Sector Securityju?
plate su fine ali ne znam kolike ono tacno al se budem raspito 8-)
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#19 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Hendrix »

Nerazuman wrote:Ma ljudi sta vam je, ajde neko nek mi objasni sta danas mozes sa 500 KM, ne mozes nista eto sta. I dokle tako? Kad covjek i kako da se osamostali sa takvim razmisljanjem, tj. da se zadovolji sa bilo cim? Jel treba citav zivot provesti sa roditeljima bez ikakve perspektive, al dok imam 500 KM platu dobro i jest?!
Radije cu cekat koju godinu, zajebavat se, ne radit nista dok mi se ne ukaze prilika za nesto bolje, kod nas je sistem takav jednom kad uletis u neki shit od posla nikad da izadjes iz svakojakih razloga, nije to kao na Zapadu pa ajd jednu godinu si ovdje zajebavas se cisto za baksis, sledecu radis nesto drugo...
Pa svaka čast jaro, tebi posao i ne treba kada imaš mogućnost da se zajebaješ koju godinu. A sa tvojim rezonom imam osjećaj da ćeš se zajebavati mnogo godina dok dobra vila ne naiđe i ponudi ti posao od 5000KM za koji bi ti ustao ujutro.
Ko da neko radi ko zaštitar jer mu to godi, ljudi rade svašta da prežive i nažalost takvi kao ti to neće nikada shvatiti kada ostaneš bez novčane podrške i nemaš izlaza, tih 500KM izgleda OGROMNO...
Sretno u čekanju posla. :thumbup:
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#20 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Joey Tribbiani »

bio sam na praksi u banci,sprijateljio se sa jednim momkom iz osiguranja. plata ti u GAMI nije svaki mjesec ista, zavisi od toga koliko si vremena proveo na radnom mjestu...znači imas po satu nesto para...potpises se kad dodjes i napises koliko radnih sati provedes tu u toku dana...ne smijes napustiti banku, u odredjeno vrijeme mozes otici iza saltera da jedes. satnica je oko 2,5 marke, dnevno 10 sati + plus par sati subotom izadje na 600+.
ne zajebaji i idi na poso kad mozes
malo stojis, malo sjedis...treba ti samo strpljenja...ne znam sta bi bolje mogo naci ako sa srednjom ako nemas iskustva u nekom polju, naletit ce nesto kad-tad

a ti sad budi pametan pa opet reci da ces radije bit lopov nego posteno radit
User avatar
shiz
Posts: 601
Joined: 19/09/2007 15:38
Location: Izmedju krajnosti

#21 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by shiz »

Joey Tribbiani wrote:bio sam na praksi u banci,sprijateljio se sa jednim momkom iz osiguranja. plata ti u GAMI nije svaki mjesec ista, zavisi od toga koliko si vremena proveo na radnom mjestu...znači imas po satu nesto para...potpises se kad dodjes i napises koliko radnih sati provedes tu u toku dana...ne smijes napustiti banku, u odredjeno vrijeme mozes otici iza saltera da jedes. satnica je oko 2,5 marke, dnevno 10 sati + plus par sati subotom izadje na 600+.
ne zajebaji i idi na poso kad mozes
malo stojis, malo sjedis...treba ti samo strpljenja...ne znam sta bi bolje mogo naci ako sa srednjom ako nemas iskustva u nekom polju, naletit ce nesto kad-tad

a ti sad budi pametan pa opet reci da ces radije bit lopov nego posteno radit
Generalno, imaš pravo. Ali kada udješ malo dublje u problematiku vidiš da svi vlasnici Agencija za zaštitu ljudi i imovine maksimalno i nemilosrdno iskorištavaju uposlenike. Furaju neku strogoću i profesionalnost, dobre novce uzimaju od poduzeća koja osiguravaju a plaćaju ljude katastrofalno malo. Za slobodan dan moraš pisati molbe, zatim trpiti tzv. vodje timova, mahom iskompleksirane tipove... A klinci poslije srednje škole idu na Vraca i polažu za Certifikat (čisto uzimanje para takodje) i tako ih uvijek ima dovoljno na "lageru". U početku im se posao čini "kul" ali kad shvate o čemu se radi biva kasno. Procenat suicida je veliki (ako pogledamo samo "Sokol Marića" u susjedstvu sve je jasno).
Situacija je teška i razumijem argumente ali ovaj posao (kojim se,btw, i ja bavim) je izuzetno potcijenjen i nevjerovatno stresan.
Nerazuman
Posts: 5
Joined: 23/04/2009 21:49

#22 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Nerazuman »

shiz wrote:Generalno, imaš pravo. Ali kada udješ malo dublje u problematiku vidiš da svi vlasnici Agencija za zaštitu ljudi i imovine maksimalno i nemilosrdno iskorištavaju uposlenike. Furaju neku strogoću i profesionalnost, dobre novce uzimaju od poduzeća koja osiguravaju a plaćaju ljude katastrofalno malo. Za slobodan dan moraš pisati molbe, zatim trpiti tzv. vodje timova, mahom iskompleksirane tipove... A klinci poslije srednje škole idu na Vraca i polažu za Certifikat (čisto uzimanje para takodje) i tako ih uvijek ima dovoljno na "lageru". U početku im se posao čini "kul" ali kad shvate o čemu se radi biva kasno. Procenat suicida je veliki (ako pogledamo samo "Sokol Marića" u susjedstvu sve je jasno).
Situacija je teška i razumijem argumente ali ovaj posao (kojim se,btw, i ja bavim) je izuzetno potcijenjen i nevjerovatno stresan.
U svakoj generaciji postoje ljudi koje zanima uniforma i u tome nema nista pogresno i to je zanimanje bas kao sto neko zeli da bude doktor i sl., na Zapadu takvim ljudima je data sansa za napredak sto u oruzanim snagama sto u raznim (ozbiljnim) bezbjednosnim organizacijama, agencijama i strukturama, dok je kod nas to sve najblaze receno nedovrseno... Tako bih i ja rado u neku od uniforma da to kod nas nesto valja i da je cijenjeno, nego kao sto znas, na 35 stepeni ili na -10 za sitnu lovu se citav dan zajebavas na ulici a da bi napredovao nije bitno koliko znas i koliko si sposoban nego je bitno da imas vezu.
Za ove koji ne shvataju sta govorim evo jos jednom, kad su uslovi ovakvi kakvi jesu, koje sam gore pomenuo, bolje se potrudit jos vise i nac tu jebenu stelu za neko bolje radno mjesto!
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#23 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by amrica »

Fino su ti ljudi napisali, bolje traziti bolji posao radecei nesto, "cak" i za 5 joja, nego ga traziti sjedeci kod kuce i po kafanama. Ni tih 5 joja, kad ih sam zaradis nije tako malo. Prodavacice u buticima i granapima imaju i manje, a imaju vecu odgovornost (same radnji, cesto meta napada i jos rade sa tudjim novcem....) i nedefinirano radno vrijeme.

A druga stvar, kad trazis stelu, lakse ide kad se kaze: momak je vrijedan, hoce da radi, evo sad radi u osiguranju, trazi nesto bolje.... nego kad se kaze: nece da radi svasta za sitnu lovu pa sjedi kod kuce...
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#24 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by Rambo-Amadeus »

amrica wrote:Fino su ti ljudi napisali, bolje traziti bolji posao radecei nesto, "cak" i za 5 joja, nego ga traziti sjedeci kod kuce i po kafanama. Ni tih 5 joja, kad ih sam zaradis nije tako malo. Prodavacice u buticima i granapima imaju i manje, a imaju vecu odgovornost (same radnji, cesto meta napada i jos rade sa tudjim novcem....) i nedefinirano radno vrijeme.

A druga stvar, kad trazis stelu, lakse ide kad se kaze: momak je vrijedan, hoce da radi, evo sad radi u osiguranju, trazi nesto bolje.... nego kad se kaze: nece da radi svasta za sitnu lovu pa sjedi kod kuce...
Ma ovo je u principu tacno, moj prijatelj jedan ne radi, i uglavnom sjedi kuci mastajuci o nekakvom poslu iz snova...ali tako vec godinama, dok recimo s druge strane oni koji su radili bilo sta lakse su nalazili poslije neke druge poslove...posao je jednostavno napolju i među ljudima, a negdje se moras pokazati kao vrijedan i odgovoran i samo tako mozes nesto i naci, ovako sjedeci ili ne radeci nista niko ti nece doci na vrata i moliti te da radis za 1000 KM ili vise...
mercur
Posts: 55
Joined: 22/04/2009 17:00

#25 Re: Plate u obezbjedjenju - Sector Security

Post by mercur »

shiz wrote:
Joey Tribbiani wrote:bio sam na praksi u banci,sprijateljio se sa jednim momkom iz osiguranja. plata ti u GAMI nije svaki mjesec ista, zavisi od toga koliko si vremena proveo na radnom mjestu...znači imas po satu nesto para...potpises se kad dodjes i napises koliko radnih sati provedes tu u toku dana...ne smijes napustiti banku, u odredjeno vrijeme mozes otici iza saltera da jedes. satnica je oko 2,5 marke, dnevno 10 sati + plus par sati subotom izadje na 600+.
ne zajebaji i idi na poso kad mozes
malo stojis, malo sjedis...treba ti samo strpljenja...ne znam sta bi bolje mogo naci ako sa srednjom ako nemas iskustva u nekom polju, naletit ce nesto kad-tad

a ti sad budi pametan pa opet reci da ces radije bit lopov nego posteno radit
Generalno, imaš pravo. Ali kada udješ malo dublje u problematiku vidiš da svi vlasnici Agencija za zaštitu ljudi i imovine maksimalno i nemilosrdno iskorištavaju uposlenike. Furaju neku strogoću i profesionalnost, dobre novce uzimaju od poduzeća koja osiguravaju a plaćaju ljude katastrofalno malo. Za slobodan dan moraš pisati molbe, zatim trpiti tzv. vodje timova, mahom iskompleksirane tipove... A klinci poslije srednje škole idu na Vraca i polažu za Certifikat (čisto uzimanje para takodje) i tako ih uvijek ima dovoljno na "lageru". U početku im se posao čini "kul" ali kad shvate o čemu se radi biva kasno. Procenat suicida je veliki (ako pogledamo samo "Sokol Marića" u susjedstvu sve je jasno).
Situacija je teška i razumijem argumente ali ovaj posao (kojim se,btw, i ja bavim) je izuzetno potcijenjen i nevjerovatno stresan.
ma to je poso za one
koji nisu nikakav zanat završili,

a i fizički liče jedni na druge
ošišani na "0" ili "1",
"orangutanskog" izgleda,
"umjetnička" bradica uokviruje donji dio lica

običnom čovjeku nije dobro kad ih vidi :lol: :lol:
Post Reply