Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#151 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by despina »

šime.sparina wrote:
labudica.mala wrote:
šime.sparina wrote:labude ili labudice odakle si ?! mislim jesi iz BiH?!
labudica zenski rod a ja ti radim u Hotelu koji se nalzi u Sarajevo a kolko znam to je u BiH
aha, a gore pises u muskom rodu. zajebala si google translator. hebem ti uciteljicu, kakav ti je ovo pravopis !! :-)
bez da ikoga uvrijedim, pravopis ti nije jača strana, tako da zaključujem da radiš na nekoj od nižih pozicija u hotelu.
jbg. uvijek postoji neka hijerarhija u svim djelatnostima.... možda je na tvojoj poziciji sranje u vezi plata, dok direktori, supervizori, i pod navodnim znacima bitni ljudi u hotelu nemaju probleme sa platama.
"mali" ljudi više ispaštaju, to je uobičajena pojava kod privatnika.
e sada, da bi bilo koja djelatnost funkcionisala kako treba, svaka karika tog lanca treba biti zadovoljna uslovima na radu, počevši od čistačice, ljudi koji rade na održavanju, pa sve do vrhovne pozicije.

ovaj bristol mi je misterija, toliko različitih iskustava i mišljenja, od najboljeg do najgoreg :?
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#152 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by zenny »

sinoc sreo druga vraca se kuci s posla iz bristola.. u pola 12 sam ga sreo, iskrivio se od posla a kaze da je radio puuuno duze od 8 sati i tako vec danima, ne samo on. isto tako kaze da je neki momak zakasnio 10-15 minuta u svoju smjenu u 8 sati ujutru i dobio je pismeno upozorenje od nekog sefa a momak je ostao raditi navecer do 11. (ko je iz bristola na forumu nek provjeri slobodno :wink: )
uglavnom, meni je strasno slusat njegova iskustva.. mada je bilo perioda kad je bio presretan, npr kad su ga pogurali na bolju poziciju i neki period iza toga, nekad i nije bilo guzve pa se islo na vrijeme kuci.... ali vidim da radi tu jer ga je strah probat nac' nesto bolje
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#153 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by MUNAFIK »

mene samo interesuje, sta rade svi ti radnici u Bristolu kad pojedinci tvrde da Bristol nema posla :? a radnici jadni slomise se od posla...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#154 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

MUNAFIK wrote:mene samo interesuje, sta rade svi ti radnici u Bristolu kad pojedinci tvrde da Bristol nema posla :? a radnici jadni slomise se od posla...
:lol: :lol: :lol: :lol: Dobro zapažanje :lol: :lol:
ismb
Posts: 127
Joined: 04/05/2010 18:31
Location: dmsa

#155 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by ismb »

Naravno, kao u svakom poslu postoje dvije strane - poslodavac i posloprimac (sad sam ispao strašno pametan, zar ne :D )
Eh, sada, poslodavac (u ovom slučaju firma Al Shiddi - mislim da sam u pravu, ako ne - halalite :-) ) je mojoj supruzi u januaru ove godine (negdje polovinom, mogu naći mail ako treba) ponudila posao u finansijama (i to tadašnji Direktor, vjerovatno je i sad, s imenom Oguz (iz Turske)), i to s platom od 850 KM (naravno plus topli obrok i karta). Etablirana firma koja želi da plati lokalnog stručnjaka ovaj iznos novca (ovo za "lokalnog stručnjaka", barem u ovim poslovima, se nisam šalio, ona je do tog trenutka radila u dooosta (ovo nije greška) jačoj firmi) se ne može čak niti našaliti s tim iznosom (za one "s jeftinijim kartama" - ovo nije potcjenjivačka - čak šta više dobra je - ali ne za nekoga ko radi 5 godina kao "financial controller", a prije toga i 4 godina u top ugostiteljstvu (ne kao waitress) u Londonu). To je ipak (ako griješim, molim Vas da me argumentirano ispravite) više nego ponižavajuće.
Ne govorim ništa protiv Bristola, čak štoviše mi je drago da se jedna prijeratna legenda otvorila (mada ne u punom sjaju) - Bristol je uvijek bio avant garde noćne zabave ovoga Grada (uključivo i proskribirani booze), ali mi je krivo i žao da se ne prepoznaju prave vrijednosti koje bi vratile Bristol tamo gdje on i treba da bude
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#156 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by zvrcak »

http://posao.ba/

Ovo je za kolege koji se zale na Bristol...

Ili vam je toliko lose da vas je strah potraziti, odnosno pitati daje li iko vecu platu a da trazi manje rada...

Tacno je da se radi, al taj rad nije 30 dana u mjesecu, nemozes ti bosnji ugoditi, treba vam po jedan da vam ceska jajca 8 sati, da bi vi bili zadovoljni.... NIJE UREDU STO PLATA KASNI, AL SVI VI IMATE SE GDJE ZALITI, TACNIJE, DAJTE OTKAZ I MIRNI I VI I BRISTOL... Al svi vrijedno idete u kaznionicu zvanu bristol, i baljezgate po forumu, pod laznim nikovima... MUDRO :)
labudica.mala
Posts: 5
Joined: 11/12/2011 19:55

#157 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by labudica.mala »

zvrcak wrote:http://posao.ba/

Ovo je za kolege koji se zale na Bristol...

Ili vam je toliko lose da vas je strah potraziti, odnosno pitati daje li iko vecu platu a da trazi manje rada...

Tacno je da se radi, al taj rad nije 30 dana u mjesecu, nemozes ti bosnji ugoditi, treba vam po jedan da vam ceska jajca 8 sati, da bi vi bili zadovoljni.... NIJE UREDU STO PLATA KASNI, AL SVI VI IMATE SE GDJE ZALITI, TACNIJE, DAJTE OTKAZ I MIRNI I VI I BRISTOL... Al svi vrijedno idete u kaznionicu zvanu bristol, i baljezgate po forumu, pod laznim nikovima... MUDRO :)
dosta su nam obecali ali nista se jos nije ispunilo a nemoj govorit lazna imena zasto nisi stavio ti svoje pravo ime jel znam dobro ko si
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#158 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by ActionWoman »

Jel to plata kasni 24 dana ili?
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#159 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by River_isle »

a da napravimo anketu da vidimo rezultate? pitanje za radnike: da li mozete ovjeriti knjizicu zdravstvenu (na koliko i kojeg dana u mjesecu)?

manje vise svi odgovori "dobrih bosnjana" podsjecaju na ono iz pjesme Dubioza kolektiv: "suti, trpi bit ce bolje, bit ce bolje" ali dragi sugradjani ako sebe sami ne cijeniti i ne prestanete sa idiotizmima po principu: suti, radi, nema bolje, privatnik je..." jos dugo ce nas jahati. nije humano da covjek radi toliko prekovremenih sati, nije zakonski i umjesto da svi savjetujete sindikat i bodru za osnovna ljudska prava, iznosite kojekakve gluposti i neistine.
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#160 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by despina »

River_isle wrote:a da napravimo anketu da vidimo rezultate? pitanje za radnike: da li mozete ovjeriti knjizicu zdravstvenu (na koliko i kojeg dana u mjesecu)?

manje vise svi odgovori "dobrih bosnjana" podsjecaju na ono iz pjesme Dubioza kolektiv: "suti, trpi bit ce bolje, bit ce bolje" ali dragi sugradjani ako sebe sami ne cijeniti i ne prestanete sa idiotizmima po principu: suti, radi, nema bolje, privatnik je..." jos dugo ce nas jahati. nije humano da covjek radi toliko prekovremenih sati, nije zakonski i umjesto da svi savjetujete sindikat i bodru za osnovna ljudska prava, iznosite kojekakve gluposti i neistine.
:thumbup:
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#161 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by nemam_ideje »

zvrcak wrote:http://posao.ba/

Ovo je za kolege koji se zale na Bristol...

Ili vam je toliko lose da vas je strah potraziti, odnosno pitati daje li iko vecu platu a da trazi manje rada...

Tacno je da se radi, al taj rad nije 30 dana u mjesecu, nemozes ti bosnji ugoditi, treba vam po jedan da vam ceska jajca 8 sati, da bi vi bili zadovoljni.... NIJE UREDU STO PLATA KASNI, AL SVI VI IMATE SE GDJE ZALITI, TACNIJE, DAJTE OTKAZ I MIRNI I VI I BRISTOL... Al svi vrijedno idete u kaznionicu zvanu bristol, i baljezgate po forumu, pod laznim nikovima... MUDRO :)
:-)

Ovo je kao normalno. Ozbiljna firma/hotel, puno se traži od radnika a plata kasni i kao ako nećete, ima ko hoće :-)

Nisam radnik Bristola, ne znam nikoga ko radi tamo samo zaključujem da je poprilično neozbiljna ovakva priča. Ako puno tražiš od radnika plata MORA biti na vrijeme. Logika, šta li već.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#162 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by MUNAFIK »

i ima li posla tamo, kako radi hotel, ima li gostiju :D
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#163 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by svjezi_ustipak »

zvrcak wrote:http://posao.ba/

Ovo je za kolege koji se zale na Bristol...

Ili vam je toliko lose da vas je strah potraziti, odnosno pitati daje li iko vecu platu a da trazi manje rada...

Tacno je da se radi, al taj rad nije 30 dana u mjesecu, nemozes ti bosnji ugoditi, treba vam po jedan da vam ceska jajca 8 sati, da bi vi bili zadovoljni.... NIJE UREDU STO PLATA KASNI, AL SVI VI IMATE SE GDJE ZALITI, TACNIJE, DAJTE OTKAZ I MIRNI I VI I BRISTOL... Al svi vrijedno idete u kaznionicu zvanu bristol, i baljezgate po forumu, pod laznim nikovima... MUDRO :)
NIJE U REDU STO PLATA KASNI ALI SVI VI IMATE SE GDJE ZALITI, TACNIJE IDITE U INSPEKCIJU RADA I MIRNI I VI I BRISTOL.

dobra vam je poslovna politika. nekoga ne platite za njegov rad i jos mu savjetujete da da otkaz. odlican si glasnogovornik Bristola.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#164 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by chuchumbamayumbe »

Kakva ba inspekcija rada?
Kupiš ih za jednu ekskluzivnu solanicu!
Bio sam prisutan kada je inspektorica peglala knjigovođu i direktora, gomila nepravilnosti, i onako, laganini...gdje ste nabavili ove solanice (biber, so, sirće, onaj komplet), priča, lijevo-desno...platili 2000km kazne (umjesto da ih zatvore), + su ostali kratki za jedan komplet solanice. :roll:
Naše inspekcije su SRANJE od inspekcija, servis za uhljebljavanje podobnih, harač, otimačinu i ucijenjivanje.
Korumpirani su 99%, onih 1% skidam kapu.
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#165 Re: Plate u Hotelu Bristol Sarajevo

Post by zvrcak »

potpuno se slazem... Imas prava da se zalis, da dadnes otkaz, da kazes necu, al me nervira, to sto se odredjeni zale po ovom forumu, na kojem nema niko od nadleznih ni iz drzave ni iz hotela pa da se nesto promjeni... Na netu pricaju, a kad su pred sefom/seficom, sute, i klimaju potvrdno glavom...
TO JE PROBLEM!!! dok je god takvog naroda, nece nam biti bolje...
Post Reply