Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#3126 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by seno_bh »

Ateista wrote: 04/03/2024 13:05 Zivot jeste skuplji u Sarajevu, ali sta god da ti treba imas puno veci izbor i samim tim i vece mogucnosti da se ustedi i probere nesto jeftinije. Isto tako sa stanovista posla i primanja, vece su mogucnosti u vecem gradu za naci posao, vise izbora i veca mogucnost za bolju zaradu. Sve u svemu, ne bi dzaba ljudi u velikoj mjeri dolazili u vece gradove da nije sve ukupno bolje za zivjeti. :D
Definitivno da je bolje
To potvrđjem ja koji zivim u jednom manjem i neperspektivnom gradu, gdje stanarina skoro kao u Sarajevu, a prilike za dobar zivot nula bodova.

Politika učinila svoje, nema ni firmi ni svijeta, osim ljetos 15 dana kad sva dijaspora dođe koji su otisli vani zbog propale čaršije
I definitivno bi zelio doci u Sarajevo i zivit, jer ima zivota, a Boga mi i svakakve ljepote, a sto se troskova tiče sve je to skoro pa isto.
Bitan je kvalitet života
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3127 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by Truba »

Ateista wrote: 04/03/2024 20:50
Truba wrote: 04/03/2024 14:04 auto je sredstvo kojim štediš vrijeme i novac
da bi kasnije na drugim mjesima trošio više vremena i novaca
Cemu stednja ako te pare kasnije neces potrositi? :D
nij eto problem... moj je post upucen ljudima koji nemaju potrebu za kolima ali ih ipak imaju
i tješe se s ovim

auto je sredstvo kojim štediš vrijeme i novac

a zapravo je vako
da bi kasnije na drugim mjesima trošio više vremena i novaca
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3128 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by sumirprimus »

Kako rastu prihodi rastu i prohtjevi.
suspect_zero
Posts: 25855
Joined: 11/10/2008 21:45

#3129 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by suspect_zero »

sumirprimus wrote: 05/03/2024 17:39 Kako rastu prihodi rastu i prohtjevi.
Definitivno, onda guzica zine na sve.
suspect_zero
Posts: 25855
Joined: 11/10/2008 21:45

#3130 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by suspect_zero »

seno_bh wrote: 05/03/2024 08:02
Ateista wrote: 04/03/2024 13:05 Zivot jeste skuplji u Sarajevu, ali sta god da ti treba imas puno veci izbor i samim tim i vece mogucnosti da se ustedi i probere nesto jeftinije. Isto tako sa stanovista posla i primanja, vece su mogucnosti u vecem gradu za naci posao, vise izbora i veca mogucnost za bolju zaradu. Sve u svemu, ne bi dzaba ljudi u velikoj mjeri dolazili u vece gradove da nije sve ukupno bolje za zivjeti. :D
Definitivno da je bolje
To potvrđjem ja koji zivim u jednom manjem i neperspektivnom gradu, gdje stanarina skoro kao u Sarajevu, a prilike za dobar zivot nula bodova.

Politika učinila svoje, nema ni firmi ni svijeta, osim ljetos 15 dana kad sva dijaspora dođe koji su otisli vani zbog propale čaršije
I definitivno bi zelio doci u Sarajevo i zivit, jer ima zivota, a Boga mi i svakakve ljepote, a sto se troskova tiče sve je to skoro pa isto.
Bitan je kvalitet života

E vala ako ti je kirija haman kao u Sa onda pakuj kofere.
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#3131 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by Athlon64 »

Ponovo kažem da je u manjim gradovima život neznatno jeftiniji nego u većim.

Postavljao sam usporedne cijene. Mislim da je čak BL po svemu skuplja od Sarajeva, ko nije bio, neka ode i provjeri.

U manjim gradovima je i manja ponuda kao što ovaj Ateista veli i čim je manja ponuda, cijene mogu ići gore, konkretno za kirije, znam slučaj gdje je čovjek doselio u jedan manji grad i uopšte nije mogao naći bilo kakav stan da se izdaje u tom gradu, na kraju je našao nešto u susjednom gradu i vozari 15km do posla.
zippoo87
Posts: 15661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3132 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by zippoo87 »

Tako je.
Evo i u mom gradu jako malo slobodnih stanova za kirije.Cim neko objavi,to se odmah izda i mislim da su sada stanovi od 300 KM pa na vise kod mene
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 820
Joined: 29/11/2022 19:46

#3133 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by ShnjaZZZ »

zippoo87 wrote: 06/03/2024 02:06 Tako je.
Evo i u mom gradu jako malo slobodnih stanova za kirije.Cim neko objavi,to se odmah izda i mislim da su sada stanovi od 300 KM pa na vise kod mene
I kuće su iz nekog razloga poskupile ali za njima nema apsolutno nikakve potražnje. Evo u mjestu gdje živim plus što kad mi je dosadno šnjuham po piku i FB oglasima, iste kuće godinama se prodaju ali bez ikakvog uspjeha, a agencije i vlasnici ni marke da snize cijenu. Ne da neće snizit nego i povećavaju cijenu :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3134 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by Sanjarko »

Ovdje su kirije za garsonjere po 200 KM čak. Malo gazda ili vlasnika ima da izdaju po normalnijim cijenama ili da nisu dizali cijene.

Šta se tiče koliko treba, pa da ja i stara živimo od ovih primanja pola osnovnih stvari za život ne bi mogli priuštiti.

I to ništa specijalno, nikakvo rasipanje.

Srećom stara se još pomalo vrti, i malo zaradi, pa smo skinuli dug na stan, pa nam ne prijete zapljenom istog.

Ali i dalje imamo velik dug, i šta dalje. Kaže stara neće moći još dugo.

Ipak joj je 69, 70-ta u toku. Skidam joj kapu.

A mnogi u penziji ovdje pomalo rade i dalje. I njima skidam kapu.

Svako se bakče s nečim dodatno.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3135 Re: Plata, troškovi života, koliko nam treba...?

Post by sumirprimus »

Pa sta ti radis?
Post Reply