planinarska drustva u bih

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#1 planinarska drustva u bih

Post by irfan2 »

koja su, gdje djeluju, kontakt informacije itd :) ..
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: planinarska drustva u bih

Post by _BosanaC »

irfan2 wrote:koja su, gdje djeluju, kontakt informacije itd :) ..
Gdje te konkretno interesuje i sta?

I hoces li na planinu ili te interesuju pJaninarska? :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#3

Post by irfan2 »

ma sve me interesuje :D:D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by _BosanaC »

irfan2 wrote:ma sve me interesuje :D:D
Hm... Da neko nesto organizuje, bas i ne organizuje. Ako hoces na planinu onda je najbolje organizovati se s rajom koja po cesto hoda. Ako recimo najvise kontas po Bjelasnici uclanis se u PD Bjelasnica kako bi ti koristenje doma jeftinije bilo. PD Zeljeznicar ko fol organizuje nesto svake godine ali slabo. Energoinvest se razbio na dva drustva, a znam samo da su organizovali pohod svake godine "Putevima opkoljenog Sarajeva" i mozda jos jedan ili dva druga pohoda u zadnjih par godina.

E, kad postanes "pravi" planirar, onda imas dvije solucije: ako hoces da budes sminker, uclanis se u GSS ili Yeti, isto ti ga dodje, ali automatski moras pljuvati po Klubu spasavalaca 2000. Ili obrnuto :D

Najbolje ti je uclanis se na forum na http://www.zone-2000.net mozes upoznati svakakve raje, skontati gdje kada ko hoda, pa se i prikljuciti. Ako te konkretno interesuje kako to funkcionise tamo, obratis se @debeloj :D
User avatar
justahiker
Posts: 135
Joined: 22/11/2006 10:34
Location: Sarajevo
Contact:

#5

Post by justahiker »

Vozdra Irfane!!
Bojim se da ti je tema malo presiroka.
Gotovo svaki grad u BiH ima po nekoliko planinarskih drustava (samo u Sarajevu egzistira preko 20 planinarskih drustava).

Odakle si i sta te konkretno interesuje??

Ako ti mognem pomoci, vrlo rado!

A Bosanac je u pravu, ako te nesto interesuje, mozes se registrovati na forum zone-2000.net i tamo dobiti informacije od raje koja definitivno provodi gotovo svaki (ako ne i svaki) vikend u planini...
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#6

Post by irfan2 »

justahiker wrote:Vozdra Irfane!!
Bojim se da ti je tema malo presiroka.
Gotovo svaki grad u BiH ima po nekoliko planinarskih drustava (samo u Sarajevu egzistira preko 20 planinarskih drustava).

Odakle si i sta te konkretno interesuje??

Ako ti mognem pomoci, vrlo rado!

A Bosanac je u pravu, ako te nesto interesuje, mozes se registrovati na forum zone-2000.net i tamo dobiti informacije od raje koja definitivno provodi gotovo svaki (ako ne i svaki) vikend u planini...
srajevo

konkretno me interesuje to da malo bolje provedem vrijeme, obdjem planine, nadisem se svjezeg zraka itd :) ...nemam kondicije ni pare za alpinizam, ali gojzerice i rusak su mislim dovoljni za ovo sto sam gore napisao :)

uclanicu se u zone-2000, hvala na savjetu :)
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#7

Post by Vertigo »

Bravo Irfo :thumbup:
Eva Braun
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:14

#8

Post by Eva Braun »

konkretno me interesuje to da malo bolje provedem vrijeme, obdjem planine, nadisem se svjezeg zraka itd :) ...nemam kondicije ni pare za alpinizam, ali gojzerice i rusak su mislim dovoljni za ovo sto sam gore napisao :)

uclanicu se u zone-2000, hvala na savjetu :)[/quote]

Pouzdane informacije.

Možeš otići na zone-2000, i registrovati se i komplikovati nepotrebno, ali i ako te ne mrzi možeš da jedno veče kada ti baš bude smor kući, da odeš do omladinskog centra na Grbavici kod Šopinga i skratiš si muke čekanja na odgovor. Tamo imaš ekipu planinara, alpinista, free-climbera i veštačku stenu. Tu se možeš raspitati za planinarenje. To je definitivno najaktivnija ekipa što se tiče planinarenja. A za opremu se ne sekiraj, nabavićeš je ako se imalo za to zainteresuješ.

Pozdrav
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#9

Post by njonjica »

Mozes nazvati planinarsko drustvo Bjelasnica; godisnja clanarina je ako se ne varam 25km. U Hrasnickom stanu ti je recimo spavanje ako nisi clan 10 km u nekim sobama, u nekim 15km, a ako si clan onda 6 km i to ti vazi za sve planinarske domove i kuce tog drustva. Meni je to pravo super. Cesto odem bas na Hrasnicki stan jer sam tamo nekako "kao kod kuce", imas struju i vodu (znaci nije agregat), normalan wc i sume okolo koliko ti srce zeli....
A klopa im je WOOW!
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#10

Post by Harrys »

:D Planinarsko drustvo Zeljeznicar ima domove na Romaniji,ispod Novakove pecine i ispod vrha Trebevica na Dobrim vodama. :lol: :lol: :lol:
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#11

Post by alek »

hare dzaba ces se zagusiti od sege :D irfo, zeljo :D ima 'bijele vode' na bjelasnici na potezu prema sabicima. veri najs plejs :D ali neces se nahodati, to je za gospodu, kolima do verande :D :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#12

Post by Harrys »

Jos samo da se struja uvede. :lol: :lol:
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#13

Post by alek »

smijeh je lijek :D

ima struje i vode (bila ja u nedjelju) i sve je za 5 :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#14

Post by Harrys »

:D malo je falilo da i ja ne dodjem. :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#15

Post by alek »

pa eto taman toliko ti je onda falilo i da zalutas na trebevicu :D :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#16

Post by Harrys »

:D Alek,vidimo se na bijelim vodama. :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#17

Post by alek »

vidimo se :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by _BosanaC »

Eva Braun wrote:konkretno me interesuje to da malo bolje provedem vrijeme, obdjem planine, nadisem se svjezeg zraka itd :) ...nemam kondicije ni pare za alpinizam, ali gojzerice i rusak su mislim dovoljni za ovo sto sam gore napisao :)

uclanicu se u zone-2000, hvala na savjetu :)
To je definitivno najaktivnija ekipa što se tiče planinarenja. A za opremu se ne sekiraj, nabavićeš je ako se imalo za to zainteresuješ.

[/quote]

:lol: :lol: :lol:

Hajd necemo pretjerivati 8-)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#19

Post by debela »

samo vas pratim i :-)
:D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#20

Post by zmijaIzmaj »

irfan2 wrote:
justahiker wrote:Vozdra Irfane!!
Bojim se da ti je tema malo presiroka.
Gotovo svaki grad u BiH ima po nekoliko planinarskih drustava (samo u Sarajevu egzistira preko 20 planinarskih drustava).

Odakle si i sta te konkretno interesuje??

Ako ti mognem pomoci, vrlo rado!

A Bosanac je u pravu, ako te nesto interesuje, mozes se registrovati na forum zone-2000.net i tamo dobiti informacije od raje koja definitivno provodi gotovo svaki (ako ne i svaki) vikend u planini...
srajevo

konkretno me interesuje to da malo bolje provedem vrijeme, obdjem planine, nadisem se svjezeg zraka itd :) ...nemam kondicije ni pare za alpinizam, ali gojzerice i rusak su mislim dovoljni za ovo sto sam gore napisao :)

uclanicu se u zone-2000, hvala na savjetu :)
super irfo, mogu li se prikljuciti :-D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by _BosanaC »

debela wrote:samo vas pratim i :-)
:D
Pssssssssssst :D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#22

Post by encian »

pd bjelasnica je tanka. bila clan godinama. ako te interesuju organizirana druzenja otidji do pd treskavice. oni su pravili ture na triglav, prokletije, olimp, maglic. imaju godisnji raspored i drze ga se. olimp vako bio 12 dana, 4 puta, 4 na moru i 4 na planini, nesto malo stoja.

joj jarane, zavidim ti. ovaj japan gdje sam ja ravan ko tepsija, a ja papanka navikla da mi se trebevic naginje u tanjir pa se izgubim sad pa sad :sad: .,
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#23

Post by njonjica »

encian wrote:pd bjelasnica je tanka. bila clan godinama. ako te interesuju organizirana druzenja otidji do pd treskavice. oni su pravili ture na triglav, prokletije, olimp, maglic. imaju godisnji raspored i drze ga se. olimp vako bio 12 dana, 4 puta, 4 na moru i 4 na planini, nesto malo stoja.

joj jarane, zavidim ti. ovaj japan gdje sam ja ravan ko tepsija, a ja papanka navikla da mi se trebevic naginje u tanjir pa se izgubim sad pa sad :sad: .,
Japan? Pa gdje ode, zeno...predaleko.
User avatar
justahiker
Posts: 135
Joined: 22/11/2006 10:34
Location: Sarajevo
Contact:

#24

Post by justahiker »

encian wrote:pd bjelasnica je tanka. bila clan godinama. ako te interesuju organizirana druzenja otidji do pd treskavice. oni su pravili ture na triglav, prokletije, olimp, maglic. imaju godisnji raspored i drze ga se. olimp vako bio 12 dana, 4 puta, 4 na moru i 4 na planini, nesto malo stoja.

joj jarane, zavidim ti. ovaj japan gdje sam ja ravan ko tepsija, a ja papanka navikla da mi se trebevic naginje u tanjir pa se izgubim sad pa sad :sad: .,
Japan ravan ko tepsija?? Jesi ti sigurna da si u Japanu?? :)
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#25

Post by encian »

na zalost. pa evo ovdje gdje sam ja vozom ze putuje 2 sata da se stigne do planine. do fujija ima ihaj haj :( .

joj da vam kazem kako se japanci penju na fuji. imaju organizirane ture i dovedu raju na neke 2000 n.v. do nekog doma, hotela, sta li, i tu prespavaju. onda ih probude u 3 po po noci, i hajmo se penjat. povedu i djecu i starce, i sto je najsmjesnije niko tu nije planinar, ali svi se popnu :shock: . moja profa japanskog kaze popela se (3700 n.v.), ja joj ne vjerujem. donese mi sliku, gore haman zenske u suknjicama, djece i sl. doduse svi izgledaju polu mrtvi, al eto :lol:

zar nisu nenormalni.
Post Reply