Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1351 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

bunardzija wrote:
SmokingMan wrote:
bunardzija wrote:Izlazak Sunca nad Donjim Lukomirom (pod maglom). Jedan dedo iz Lukomira mi je objasnio da su se nakada ranije preselili iz Donjeg Lukomira koji je i u ljetnim prilikama bio tesko dostupan.

Image
:thumbup:

Jeste li noćili gore?
Tu noc sam bukvalno presjedio pored jednog stecka. Cekao da se puni mjesec pozicionira ispred one "siluete", pa da opalim fotografiju. Ostali su spavali samo par sati, probudio ih pucanj iz Lukomira. Sljedece jutro se ispostavilo da je neko plasio vukove koji su dosli po veceru (ovcu) :)
Impresivno. :thumbup:

Ako imaš kakav baš dobar fotoaparat i jaku leću ima josh zanimljivih "galactic wonders on the sky" za uhvatiti.

Lijep ambijent,i ja bi išao tako na te noćne ture,ali nemam sa kime.
User avatar
bunardzija
Posts: 77
Joined: 28/08/2018 07:50

#1352 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by bunardzija »

SmokingMan wrote: Impresivno. :thumbup:

Ako imaš kakav baš dobar fotoaparat i jaku leću ima josh zanimljivih "galactic wonders on the sky" za uhvatiti.

Lijep ambijent,i ja bi išao tako na te noćne ture,ali nemam sa kime.
Fotoaparat sam prodao. Ipak je potezak... Kupio sam sebi monokular a zarazio sam jednog prijatelja (profesionalnog fotografa) da ide sa mnom sa svojom opremom. Tako da ja uzivam u momentima a on ih biljezi za kasnije. Evo par fotki od njega (sve su nastale u Austriji).

Inace, rijetko sam u BiH - ali kada dodjem volio bih da odem sa nekom rajom u planine. Javi ako si kandidat (:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1353 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

bunardzija wrote:
SmokingMan wrote: Impresivno. :thumbup:

Ako imaš kakav baš dobar fotoaparat i jaku leću ima josh zanimljivih "galactic wonders on the sky" za uhvatiti.

Lijep ambijent,i ja bi išao tako na te noćne ture,ali nemam sa kime.
Fotoaparat sam prodao. Ipak je potezak... Kupio sam sebi monokular a zarazio sam jednog prijatelja (profesionalnog fotografa) da ide sa mnom sa svojom opremom. Tako da ja uzivam u momentima a on ih biljezi za kasnije. Evo par fotki od njega (sve su nastale u Austriji).

Inace, rijetko sam u BiH - ali kada dodjem volio bih da odem sa nekom rajom u planine. Javi ako si kandidat (:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Top fotke. :thumbup:

Naravno,ja sam uvjek voljan za ekspedicija,Treskavica,Zelengora,Volujak,visokogorje.Veliki sam ljubitelj planinarenja,astonomije/radio astronomije,tako da bi eventualno noćenje na otvorenom bio pravi izazov.Naravno,ja imam slobobdne Čet,Pet,Subotom i Ned mogu iza 8.sati,tada imam jako malo posla,a mogao bi naći i zamjenu za ta dva dana.Ako naletiš vamo javi,pa ćemo se pokušati dogovoriti. :thumbup:
User avatar
bunardzija
Posts: 77
Joined: 28/08/2018 07:50

#1354 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by bunardzija »

SmokingMan wrote: Naravno,ja sam uvjek voljan za ekspedicija,Treskavica,Zelengora,Volujak,visokogorje.Veliki sam ljubitelj planinarenja,astonomije/radio astronomije,tako da bi eventualno noćenje na otvorenom bio pravi izazov.Naravno,ja imam slobobdne Čet,Pet,Subotom i Ned mogu iza 8.sati,tada imam jako malo posla,a mogao bi naći i zamjenu za ta dva dana.Ako naletiš vamo javi,pa ćemo se pokušati dogovoriti. :thumbup:
Dogovoreno. Javim se (;

Jos par fotki ciji nisam autor (samo sam bio "vodić"):

Izlazak Sunca nad Dachstein-om
Image

Pogled sa Schneealpe (Windberga) prema jugu. U daljini se moze naslutiti Triglav u Sloveniji.
Image

Pogled na vrhove nacionalnog parka Gesäuse
Image

Planinarenje zimi
Image

Schneeberg
Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1355 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

bunardzija wrote:
SmokingMan wrote: Naravno,ja sam uvjek voljan za ekspedicija,Treskavica,Zelengora,Volujak,visokogorje.Veliki sam ljubitelj planinarenja,astonomije/radio astronomije,tako da bi eventualno noćenje na otvorenom bio pravi izazov.Naravno,ja imam slobobdne Čet,Pet,Subotom i Ned mogu iza 8.sati,tada imam jako malo posla,a mogao bi naći i zamjenu za ta dva dana.Ako naletiš vamo javi,pa ćemo se pokušati dogovoriti. :thumbup:
Dogovoreno. Javim se (;

Jos par fotki ciji nisam autor (samo sam bio "vodić"):

Izlazak Sunca nad Dachstein-om
Image

Pogled sa Schneealpe (Windberga) prema jugu. U daljini se moze naslutiti Triglav u Sloveniji.
Image

Pogled na vrhove nacionalnog parka Gesäuse
Image

Planinarenje zimi
Image

Schneeberg
Image
Pozitivno ti zavidim. :thumbup: :thumbup:

Druga a posebno zadnja slika.Perverzija. :bih:
A i vrijeme vam je baš išlo na ruku.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1356 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote:Fotoaparat sam prodao. Ipak je potezak... Kupio sam sebi monokular a zarazio sam jednog prijatelja (profesionalnog fotografa) da ide sa mnom sa svojom opremom. Tako da ja uzivam u momentima a on ih biljezi za kasnije. Evo par fotki od njega (sve su nastale u Austriji).

Inace, rijetko sam u BiH - ali kada dodjem volio bih da odem sa nekom rajom u planine. Javi ako si kandidat (:

Image
Mene odavde ne bi ni bagerom pomakli. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1357 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

Još da nam se Ramo pridruži,ako ga obaveze ne budu sputavale. :D :thumbup:
User avatar
bunardzija
Posts: 77
Joined: 28/08/2018 07:50

#1358 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by bunardzija »

Jedna od meni drazih: "Stanovnik Marsa". Divokoza na planini Großer Bösenstein (2448 mnv). Drugi put i fotka kozoroga, takodjer sa "Marsa".

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1359 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote:Još da nam se Ramo pridruži,ako ga obaveze ne budu sputavale. :D :thumbup:
Tek na ljeto … :sad:
Ali evo da metnem koju ovdasnju, nacionalni park Lambir, Sarawak. Komadic Kisne sume. Nema nista zivo a da je vece od dlana, vjerujte mi … trazio sam kakvu zmiju za kozne jakne, cipele, kais I sesir, a ne nadjoh ni glistu. :sad:
Valjda kinezi pojeli …

Image

Ovdje sam se kupao sa nekim filipinkama, ali ne mogu objaviti slike, ima osoba slaba srca … :lol:
Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1360 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote:Još da nam se Ramo pridruži,ako ga obaveze ne budu sputavale. :D :thumbup:
Tek na ljeto … :sad:
Ali evo da metnem koju ovdasnju, nacionalni park Lambir, Sarawak. Komadic Kisne sume. Nema nista zivo a da je vece od dlana, vjerujte mi … trazio sam kakvu zmiju za kozne jakne, cipele, kais I sesir, a ne nadjoh ni glistu. :sad:
Valjda kinezi pojeli …

Image

Ovdje sam se kupao sa nekim filipinkama, ali ne mogu objaviti slike, ima osoba slaba srca … :lol:
Image
Pročitah vezano za ovaj park,pravo dobro mjesto za ljubitelje prirode,ali eto i dobrih žena u tvom slučaju. :mrgreen:

Internacionalan čovjek.

Nije nikako isti doživljaj ići na planinarenje tokom proljeća,lljeta,jeseni i zimi,ali sve opet zavisi i od ambijenta planine.Ja više preferiram kombinaciju zelenila,niskog rastinja i stjenovitog krajolika,gdje ima dosta izazovnog uspinjanja,nešto sa lijepim pogledom u daljinu,što će me ispunit izunutra...Čvrsnica,Prenj.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1361 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote:Čvrsnica,Prenj.
:thumbup:
Ja volim gustu sumu, izvore, eto kad se mora pa preko nekog ogoljelog prevoja sa borovnicama pa u drugu sumu, samo mi nemoj ko na Bjelasnici sami kamen i neke travke po pedlja narasle, ubi zvjezdan, ti krepajes a vode nigdje ... nigdje ni hlada. Lijepo je kad mozes nakon setnje umociti zuljeve u hladan potok. :D
Vranica je lijepa, I Prokos … Zvijezda …
Na Prenj nisam isao, valjda cu. I nisam bio na Trnovskom jezeru, I tu cu morati. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1362 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote:Čvrsnica,Prenj.
:thumbup:
Ja volim gustu sumu, izvore, eto kad se mora pa preko nekog ogoljelog prevoja sa borovnicama pa u drugu sumu, samo mi nemoj ko na Bjelasnici sami kamen i neke travke po pedlja narasle, ubi zvjezdan, ti krepajes a vode nigdje ... nigdje ni hlada. Lijepo je kad mozes nakon setnje umociti zuljeve u hladan potok. :D
Vranica je lijepa, I Prokos … Zvijezda …
Na Prenj nisam isao, valjda cu. I nisam bio na Trnovskom jezeru, I tu cu morati. :thumbup:
Odlična je na Tereskavici ako me pitaš za šumarenje :D ,posebno kada započne kiša,dva puta nas je zadesila.Čudi me da bar jednom nisam dobio upalu pluća jer sam bio baš neadekvatno obučen za razliku od mojih kolega,ni vjetrovke,ni gamaše,ni adekvatne obuće.Ako ništa jedino sam kesu od namirnica imao na glavi,i ono malo zamjenske odjeće koju sam naprtio u ruksak,koji srećom baš teško propušta vodu.. :D

Jbg ti baš imaš prave odlike lovca pa voliš visoko rastinje. :D

Sam one bih voli sresti kakvog medu,baš me onako uhvati sama jeza kada pomislim da bih ga negdje nekada mogo i sresti. :-? :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1363 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote: Odlična je na Tereskavici ako me pitaš za šumarenje :D ,posebno kada započne kiša,dva puta nas je zadesila.Čudi me da bar jednom nisam dobio upalu pluća jer sam bio baš neadekvatno obučen za razliku od mojih kolega,ni vjetrovke,ni gamaše,ni adekvatne obuće.Ako ništa jedino sam kesu od namirnica imao na glavi,i ono malo zamjenske odjeće koju sam naprtio u ruksak,koji srećom baš teško propušta vodu.. :D

Jbg ti baš imaš prave odlike lovca pa voliš visoko rastinje. :D

Sam one bih voli sresti kakvog medu,baš me onako uhvati sama jeza kada pomislim da bih ga negdje nekada mogo i sresti. :-? :D
Naucio na prezivljavanje k'o mali. :lol:
Dva puta umalo da ostanemo u snijegu do proljeca pa se svasta nauci.
Presvlaku uvijek cuvaj u najlon kesi, dvije kese za slucaj da ti propustaju kundure, obuces preko carapa. Ako nemas kabanicu, crna kesa za smece veca, prorezes rupe za glavu I ramena. :D

Za medu jedini spas … mora biti dugacak.

Image


Tezak, ali cijepa bukovinu. :thumbup:
User avatar
bunardzija
Posts: 77
Joined: 28/08/2018 07:50

#1364 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by bunardzija »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote:Još da nam se Ramo pridruži,ako ga obaveze ne budu sputavale. :D :thumbup:
Tek na ljeto … :sad:
Ali evo da metnem koju ovdasnju, nacionalni park Lambir, Sarawak. Komadic Kisne sume. Nema nista zivo a da je vece od dlana, vjerujte mi … trazio sam kakvu zmiju za kozne jakne, cipele, kais I sesir, a ne nadjoh ni glistu. :sad:
Valjda kinezi pojeli …
Ovdje sam se kupao sa nekim filipinkama, ali ne mogu objaviti slike, ima osoba slaba srca … :lol:
Image
Al' dobro, moze li se pecati u toj prasumi :D? To me fakat zanima (:

Bio bih definitivno kandidat za jednu ljetnu turu po Cvrsnici ili Prenju sa satorima.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1365 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote: Odlična je na Tereskavici ako me pitaš za šumarenje :D ,posebno kada započne kiša,dva puta nas je zadesila.Čudi me da bar jednom nisam dobio upalu pluća jer sam bio baš neadekvatno obučen za razliku od mojih kolega,ni vjetrovke,ni gamaše,ni adekvatne obuće.Ako ništa jedino sam kesu od namirnica imao na glavi,i ono malo zamjenske odjeće koju sam naprtio u ruksak,koji srećom baš teško propušta vodu.. :D

Jbg ti baš imaš prave odlike lovca pa voliš visoko rastinje. :D

Sam one bih voli sresti kakvog medu,baš me onako uhvati sama jeza kada pomislim da bih ga negdje nekada mogo i sresti. :-? :D
Naucio na prezivljavanje k'o mali. :lol:
Dva puta umalo da ostanemo u snijegu do proljeca pa se svasta nauci.
Presvlaku uvijek cuvaj u najlon kesi, dvije kese za slucaj da ti propustaju kundure, obuces preko carapa. Ako nemas kabanicu, crna kesa za smece veca, prorezes rupe za glavu I ramena. :D

Za medu jedini spas … mora biti dugacak.

Image


Tezak, ali cijepa bukovinu. :thumbup:
Kupicu ja toga većinu krajem zime (već krajem mjeseca gojzde,a jaknu sam već kupio),i kabanicu,vreću za spavanje,i vjerovatno sator (sa padjom u talu),samo da smirim troškove sa mojim projektom,koji mi je trenutno najbitniji.

Dobro sječivo,fkt.Gledam na ovoj stranici,imaju dobrih ponuda. :thumbup:

Imao sam i ja neki ruski nož kojeg mi je stari rahmetli dao (zaplijenili ga u ratu),pohabao se malo,ali ako se naošti biće dobar za kampovanja.

Ako još utefterimo nas trojica tajmig i valjane vremenske uslove.... :thumbup: :bih:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1366 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

bunardzija wrote: Al' dobro, moze li se pecati u toj prasumi :D? To me fakat zanima (:

Bio bih definitivno kandidat za jednu ljetnu turu po Cvrsnici ili Prenju sa satorima.
U ovakvim malim bazenima su male ribe, iako ih lokalci pecaju.
U rijekama ima mnogo somova I druge ribe, ali lokalci su zajebani, ne dozvoljavaju nikome ko nije iz sela da peca na njihovoj vodi. Ima I pirana I ta rijecna riba uzasno povuce miris mulja, probao piranu I ispljunuo odmah … ko da zvaces trulu vegetaciju sa dna bare.
… I ima jako mnogo krokodila, povelikih … :run:
Vidjao sam male na obali uz mostove koje radimo. Kazu mi da se ne priblizavam vodi da ne bih nestao …

Morska obala je drugo, ima dobrih mjesta za pecanje I riba je odlicna ali nisam nasao vremena da se zabavim … :sad:

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1367 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote: Kupicu ja toga većinu krajem zime (već krajem mjeseca gojzde,a jaknu sam već kupio),i kabanicu,vreću za spavanje,i vjerovatno sator (sa padjom u talu),samo da smirim troškove sa mojim projektom,koji mi je trenutno najbitniji.

Dobro sječivo,fkt.Gledam na ovoj stranici,imaju dobrih ponuda. :thumbup:

Imao sam i ja neki ruski nož kojeg mi je stari rahmetli dao (zaplijenili ga u ratu),pohabao se malo,ali ako se naošti biće dobar za kampovanja.

Ako još utefterimo nas trojica tajmig i valjane vremenske uslove.... :thumbup: :bih:
Brusilicu u ruke I napravis kakav zelis od stare turpije ili rezne plate za pilanje balvana. :thumbup:

User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1368 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote: Kupicu ja toga većinu krajem zime (već krajem mjeseca gojzde,a jaknu sam već kupio),i kabanicu,vreću za spavanje,i vjerovatno sator (sa padjom u talu),samo da smirim troškove sa mojim projektom,koji mi je trenutno najbitniji.

Dobro sječivo,fkt.Gledam na ovoj stranici,imaju dobrih ponuda. :thumbup:

Imao sam i ja neki ruski nož kojeg mi je stari rahmetli dao (zaplijenili ga u ratu),pohabao se malo,ali ako se naošti biće dobar za kampovanja.

Ako još utefterimo nas trojica tajmig i valjane vremenske uslove.... :thumbup: :bih:
Brusilicu u ruke I napravis kakav zelis od stare turpije ili rezne plate za pilanje balvana. :thumbup:

Svaka mu čast,ali iskreno prvo nemam talenta za ovo,a niti potrebnu opremu. :mrgreen:

More se naći nešto dobro i na piku,ili u Keteksu u A fazi na AP.u,army shop je overrated tako da tamo i ne pomišljam kupovati.

Manje više,kupio bih ga da ga mogu upotrebljavati u kulinarske svrhe,apremanje mesa i tako to,kao što rade ovi iz prioženog. :mrgreen: :mrgreen:

maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#1369 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by maliq53 »

Ramzess Veliki wrote:

Ovaj mi se svidja bas cu da probam napraviti sebi, imam neku staru turpiju koju ne koristim...Jedino mislim da necu biti precizan ko on sa brusilicom al' hajd valjda ce na nesta liciti...Koje ljepilo da koristim da spojim ova dva komada drveta ?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1370 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote: Manje više,kupio bih ga da ga mogu upotrebljavati u kulinarske svrhe,apremanje mesa i tako to,kao što rade ovi iz prioženog. :mrgreen: :mrgreen:


Joj predobro, samo da je dodao kvasca u tijesto bilo bi bolje. :D
Onaj crijep na kraju je slag na tortu … :thumbup:

… a voda za kratkog mahaca od 190 cm I "Crnog mrava". :sretan:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1371 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

maliq53 wrote: Ovaj mi se svidja bas cu da probam napraviti sebi, imam neku staru turpiju koju ne koristim...Jedino mislim da necu biti precizan ko on sa brusilicom al' hajd valjda ce na nesta liciti...Koje ljepilo da koristim da spojim ova dva komada drveta ?
Epoxid smolu, a zakovice mozes I od obicnih eksera mada su najbolje od mesinga.
Ravnost dobijes kad zategnes brus-papir preko ravnog celicnog profila. :thumbup:

A mozes I prekaliti noz sa brenerom pa ga umocis u masinsko ulje I u rernu na 200 stepeni da se postepeno hladi. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1372 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by SmokingMan »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote: Manje više,kupio bih ga da ga mogu upotrebljavati u kulinarske svrhe,apremanje mesa i tako to,kao što rade ovi iz prioženog. :mrgreen: :mrgreen:


Joj predobro, samo da je dodao kvasca u tijesto bilo bi bolje. :D
Onaj crijep na kraju je slag na tortu … :thumbup:

… a voda za kratkog mahaca od 190 cm I "Crnog mrava". :sretan:
Pogledao i zapamtio,neka se nađe,najbolje se jede na otvorenome i sa grupo ljudi. :thumbup: :bih:

Sha je muško ako ne zna pripremit nesho da valja,josh ako kakvo žensko ponudiš poslije. :thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1373 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

Ramzess Veliki wrote:
SmokingMan wrote:Čvrsnica,Prenj.
:thumbup:
Ja volim gustu sumu, izvore, eto kad se mora pa preko nekog ogoljelog prevoja sa borovnicama pa u drugu sumu, samo mi nemoj ko na Bjelasnici sami kamen i neke travke po pedlja narasle, ubi zvjezdan, ti krepajes a vode nigdje ... nigdje ni hlada. Lijepo je kad mozes nakon setnje umociti zuljeve u hladan potok. :D
Vranica je lijepa, I Prokos … Zvijezda …
Na Prenj nisam isao, valjda cu. I nisam bio na Trnovskom jezeru, I tu cu morati. :thumbup:
treska, prenj i onak pojas granice BiH i CG obiđi

neš Vranice spomenut nakon toga :lol:
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#1374 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by haubica_i_to_teshka »

Ramzess Veliki wrote:
bunardzija wrote: Al' dobro, moze li se pecati u toj prasumi :D? To me fakat zanima (:

Bio bih definitivno kandidat za jednu ljetnu turu po Cvrsnici ili Prenju sa satorima.
U ovakvim malim bazenima su male ribe, iako ih lokalci pecaju.
U rijekama ima mnogo somova I druge ribe, ali lokalci su zajebani, ne dozvoljavaju nikome ko nije iz sela da peca na njihovoj vodi. Ima I pirana I ta rijecna riba uzasno povuce miris mulja, probao piranu I ispljunuo odmah … ko da zvaces trulu vegetaciju sa dna bare.
… I ima jako mnogo krokodila, povelikih … :run:
Vidjao sam male na obali uz mostove koje radimo. Kazu mi da se ne priblizavam vodi da ne bih nestao …

Morska obala je drugo, ima dobrih mjesta za pecanje I riba je odlicna ali nisam nasao vremena da se zabavim … :sad:

[/url]
druze ramo,jesu li opasne te pirane na Filipinima? :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1375 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ramzess Veliki »

haubica_i_to_teshka wrote: druze ramo,jesu li opasne te pirane na Filipinima? :-)
Indonezija … imao sam susret sa njima dvaput … jednom na pijaci a jednom na standu sa gotovom hranom I zivi sam dokaz da te nece napasti ako ne ulazis u vodu … :D
Post Reply