Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1151 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by perfect_guy »

anchor85 wrote: :thumbup:
Samo malo upozorenje na Senu: Dobra je žena, ono baš, ali voli da zvoca i da galami. Samo je nemojte slušati :D Ali dom je super i čist, lokacija ekstra, parkiraš baš pored doma, i imaš gdje prohodati.
šta voli, to joj je defaultno stanje :D
a sve ostalo je tačno, čak bih dodao da dosta ljudi dolazi što joj je kuhinja dobra, pa je i nju takvu lakše istrpiti
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#1152 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by anchor85 »

perfect_guy wrote:
anchor85 wrote: :thumbup:
Samo malo upozorenje na Senu: Dobra je žena, ono baš, ali voli da zvoca i da galami. Samo je nemojte slušati :D Ali dom je super i čist, lokacija ekstra, parkiraš baš pored doma, i imaš gdje prohodati.
šta voli, to joj je defaultno stanje :D
a sve ostalo je tačno, čak bih dodao da dosta ljudi dolazi što joj je kuhinja dobra, pa je i nju takvu lakše istrpiti
:shock: Zaboravila sam najbitnije :shock: Hrana joj je stvarno dobra.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1153 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

sve barčite al u Senu ne dirajte!

Sena je institucija.

a vidio bih vas koliko bi razna preseravanja i pečenja trpili :skoljka:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1154 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by perfect_guy »

na preseravanja niko nije imun, ali brate ne možeš zvocati i biti mrgud prema svakom živom ko ti se ukaže
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1155 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Bloo »

JoseMujica wrote:sve barčite al u Senu ne dirajte!

Sena je institucija.

a vidio bih vas koliko bi razna preseravanja i pečenja trpili :skoljka:
Znači vas dvoje tersova sjednete tamo u onoj trpezariji i tersate nama normalno narodu :lol:
Sena je ok, pogotovo kad se dovučeš sa sunčanicom :mrgreen:

I da, ima i "planinara" šupaka, pogotovo ovih rekreativnih, što im je krajnji domet da dođu autom negdje, sjednu i zaprđuju povazdan
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1156 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

jok bona

Sena vazda sjedne sa svojom rajom
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1157 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Bloo »

JoseMujica wrote:jok bona
Sena vazda sjedne sa svojom rajom
Ja se svejedno družim sa cukom, komuniciram sa sinom, tako da i nemam nekih neugodnih iskustava sa njom. :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1158 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

Bloo wrote:
JoseMujica wrote:jok bona
Sena vazda sjedne sa svojom rajom
Ja se svejedno družim sa cukom, komuniciram sa sinom, tako da i nemam nekih neugodnih iskustava sa njom. :mrgreen:

aaa što si mudra :D samo sigurica

ma Sena nako folira da je ters samo da joj šupci ne jašu po glavi....ko hljeb je dobra, al kad te skenira i vidi da nisi fuš od čoeka
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#1159 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by coek »

Jel jos tamo ne daju jesti svoju hranu? Jedan jaran je poderao svoju clansku Treskavice kad mu rahm Dino nije dao da izvadi svoju hranu ... ako je tako, onda to nije pl dom već obična kafana ...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1160 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

koliko znam daju

mada većina domova nije baš blagonaklona prema tome...shvatam i njih jer im društva rentaju domove na komercijalnoj osnovi...valja platiti rentu, pa komunalije, pa nabaviti drva i sve održavati, a svak ko dođe u dom hoće da bude čisto, toplo, a niko se ne pita od čega i kako
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#1161 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by coek »

drug, ja u pl domu narucim corbu/grah i kafu, bas zbog tih razloga koje si naveo, ali ima ljudi koji samo naruce caj/kafu, a donesu svoju hranu, sto mi je ok, ali ima naravno i onih koji ne bi ni marke dali :D

btw, pitanje tih koji bi usli, grijali se, a da nista ne plate, se rjesava tzv "pristupninom". Tako je npr pl domu za Vratlom (Subra, CG) pristupnina cini mi se 2 EUR.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1162 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Bloo »

JoseMujica wrote:koliko znam daju

mada većina domova nije baš blagonaklona prema tome...shvatam i njih jer im društva rentaju domove na komercijalnoj osnovi...valja platiti rentu, pa komunalije, pa nabaviti drva i sve održavati, a svak ko dođe u dom hoće da bude čisto, toplo, a niko se ne pita od čega i kako
Da, ali kod Sene se može uvijek svoje pojest (sve dok ne izvadiš lonac sa grahom sad)...
Ako se ode onako, onda se ruča kod nje.
Ako se ide na kakvu turu, onda kod nje se smaže vlastiti sendvič i šta si već ponio, a pije kafa, ćaj etc, jer nemaš vremena sad da ručaš kao izletnik.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1163 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

mene bi stid bilo raje kod Sene izvaditi sendvič pored nakog graha, čorbe, pite i lešo teletine :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1164 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Bloo »

JoseMujica wrote:mene bi stid bilo raje kod Sene izvaditi sendvič pored nakog graha, čorbe, pite i lešo teletine :lol: :lol: :lol:
Jbg nekad nemas vremena :lol:
Uletis sa smrzotinama i mokar, trk u halu, smazes sendvic i kafu i natragnza sarajevo :mrgreen:
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1165 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by she+ »

anchor85 wrote:Meni se čini da su one tebe ogulile jer su nove. Meni se isto desilo, pa mi je mama na kratke sportske čarape naplela od vune dio (ljeto bilo pa nisam mogla vunene čarape nosit) koji je štitio dio iznad članaka dok nisam razgazila gojze. Nakon trećeg ili četvrtog nošenja nisam više trebala te čarape. Probaj naći nešto dovoljno mekano da ti zaštiti nogu.
hvala, probam i to :thumbup:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#1166 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by baja »

coek wrote:drug, ja u pl domu narucim corbu/grah i kafu, bas zbog tih razloga koje si naveo, ali ima ljudi koji samo naruce caj/kafu, a donesu svoju hranu, sto mi je ok, ali ima naravno i onih koji ne bi ni marke dali :D

btw, pitanje tih koji bi usli, grijali se, a da nista ne plate, se rjesava tzv "pristupninom". Tako je npr pl domu za Vratlom (Subra, CG) pristupnina cini mi se 2 EUR.
Joj da se kod nas uvede ta pristupnina..."ko će meni naplaćivat ulaz vako-nako" ne bi drška od tave ostala :D
a istina evo samo od PD Bjelasnica, nekadasnjeg giganta, svi domovi propadaju, osim stanara i hrasnickog koji su postali rupe alibarem rade (ponekad)
Žalosno ali treba priznati te domove slabo ko posjecuje, vecinom se ide na ovu instant varijantu "uleti pojedi pobjegni"
i od cega da to zivi!?
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#1167 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by sandzokan »

Zezajući se po Google Earthu naletih na nekropolu stećaka Močioci relativno blizu Bukovika. Nisam za ovu nekropolu ni čuo a čini mi se ni Google nema neke informacije. Pa ako neko zna kakav je teren u pitanju, koliko je pristupačno i koja je udaljenost između Bukovika i nekropole( ne mogu da neđem onaj alat za mjerenje udaljenosti na Google Earthu) neka napiše. Volio bih posjetiti tu nekropolu a ne bih išao bez osnovnih informacija jer ni Bukovik nije blizu a ne ti Močioci. Hvala!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1168 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

sandzokan wrote:Zezajući se po Google Earthu naletih na nekropolu stećaka Močioci relativno blizu Bukovika. Nisam za ovu nekropolu ni čuo a čini mi se ni Google nema neke informacije. Pa ako neko zna kakav je teren u pitanju, koliko je pristupačno i koja je udaljenost između Bukovika i nekropole( ne mogu da neđem onaj alat za mjerenje udaljenosti na Google Earthu) neka napiše. Volio bih posjetiti tu nekropolu a ne bih išao bez osnovnih informacija jer ni Bukovik nije blizu a ne ti Močioci. Hvala!

veoma pristupačno...to ti je ispod onih kuća gdje je račvanje ceste Bukovik-Skakavac..sad baš tačnu lokaciju sam zaboravio jer nisam dugo išao do njih..najbolje pitaj u onoj gornjoj kući gdje ljudi žive

ima dosta stećaka i jedan veoma zanimljiv sa svastikom

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1169 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by wewa »

molicu preporuku za jednodnevni izlet za peteroclanu porodicu s rasponom godina od 3-42 :-D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1170 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

drž se poteza Barice-Čavljak-Crepoljsko ako mislite da hodate
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#1171 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by sandzokan »

JoseMujica wrote:
sandzokan wrote:Zezajući se po Google Earthu naletih na nekropolu stećaka Močioci relativno blizu Bukovika. Nisam za ovu nekropolu ni čuo a čini mi se ni Google nema neke informacije. Pa ako neko zna kakav je teren u pitanju, koliko je pristupačno i koja je udaljenost između Bukovika i nekropole( ne mogu da neđem onaj alat za mjerenje udaljenosti na Google Earthu) neka napiše. Volio bih posjetiti tu nekropolu a ne bih išao bez osnovnih informacija jer ni Bukovik nije blizu a ne ti Močioci. Hvala!

veoma pristupačno...to ti je ispod onih kuća gdje je račvanje ceste Bukovik-Skakavac..sad baš tačnu lokaciju sam zaboravio jer nisam dugo išao do njih..najbolje pitaj u onoj gornjoj kući gdje ljudi žive

ima dosta stećaka i jedan veoma zanimljiv sa svastikom

Image
Znači pristupačno je, to je dobro. Mislio sam da su zarasli pa bih se morao probijati kroz džunglu kao da tražim El Dorado :mrgreen:
A da se ne sjećaš slučajno koliko si do tamo hodao? Moja ruta počinje od sedreničke džamije i nahodam se ja do Bukovika, e sad ne znam kako bih prehodao do nekropole, da ne ostanem bez snage u povratku :cry: bila bi velika ofiraža da moram da zovem nekoga da me pokupi sa autom :oops: :lol:
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#1172 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Max Bunker »

sandzokan wrote: Znači pristupačno je, to je dobro. Mislio sam da su zarasli pa bih se morao probijati kroz džunglu kao da tražim El Dorado :mrgreen:
A da se ne sjećaš slučajno koliko si do tamo hodao? Moja ruta počinje od sedreničke džamije i nahodam se ja do Bukovika, e sad ne znam kako bih prehodao do nekropole, da ne ostanem bez snage u povratku :cry: bila bi velika ofiraža da moram da zovem nekoga da me pokupi sa autom :oops: :lol:
Ma baš ti se lako gore popeti.
Kreneš od Nahoreva samo pravo za Skakavac. Sa desne strane ćeš nakoj jedne oštre okuke na desnu pa lijevu stranu vidjeti česmu sa desne strane. Više te česme, jedno osamsto metara ili desetak minuta hoda, vidjet ćeš jedan kvalitetan makadamski put koji se odvaja sa glavne asfaltne ceste na desnu stranu. E ti ćeš tim putem i samo pravo idi. Nakon jedno deset minuta, doći ćeš do razvaljene kuće od crvene cigle i prvog stečka. Od te kuće do nekropole nema sto metara a nekropola ti je odmah više jednog bogatog vrela pored te kuće.

Nadam se da si shvatio.

P.S.
Ukucaj na google maps Močioci i izbacit će ti sve potrebno. Vidjet ćeš da ti piše "kafana Promaha" i niže te kafane ima jedan put koji se odvaja desno i po google maps-u završava na nekropoli stećaka. To ti je to. Da znam slike stavljati, rado bih ti postavio kako se ide.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1173 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

sandzokan wrote: Znači pristupačno je, to je dobro. Mislio sam da su zarasli pa bih se morao probijati kroz džunglu kao da tražim El Dorado :mrgreen:
A da se ne sjećaš slučajno koliko si do tamo hodao? Moja ruta počinje od sedreničke džamije i nahodam se ja do Bukovika, e sad ne znam kako bih prehodao do nekropole, da ne ostanem bez snage u povratku :cry: bila bi velika ofiraža da moram da zovem nekoga da me pokupi sa autom :oops: :lol:
sjećam se da su na kosini ispod kuća...livada je u pitanju i nema šume okolo...a ako znaš kada ideš prema Bukoviku i ima onaj otvoreni dio gdje uvijek puše i dolazi račvanje ceste koja pravo ide na Bukovik a desno se krak odvaja za Skakavac (imaš tu i onu tablu o Skakavcu)...tu silaziš sa puta dole lijevo prema onim kućama....sad ono čega se ne sjećam gdje tačno dođe nekropola :sad: jel odmah ispod tih prvih kuća ili kad se spustiš ispod njih da se treba ići još desno prema onim daljim kućama...faktički kao da se kreneš spuštati prema Nahorevu.... i od nekropole je realno bliže sići na Nahorevo nego se vraćati na Barice...i kao šti ti Max objasni bliže je i doći tu od Nahoreva
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1174 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by wewa »

JoseMujica wrote:drž se poteza Barice-Čavljak-Crepoljsko ako mislite da hodate
hvala

mislili smo mozda na skakavac ili tusila, svidio mi se onaj dom... uglavnom, stabilna obuca za najmladju pa gdje god.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1175 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

wewa wrote:
JoseMujica wrote:drž se poteza Barice-Čavljak-Crepoljsko ako mislite da hodate
hvala

mislili smo mozda na skakavac ili tusila, svidio mi se onaj dom... uglavnom, stabilna obuca za najmladju pa gdje god.
i tušila su dobra, ali za šetati oko doma.... ovamo imate više objekata da možete razgoditi hodanje npr. na etape od kafane do kafane :D
Post Reply