Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#1 Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

Citam, citam, istrazujem poslednjih 15 godina teme I teorije vezane za ovakve stvari te sam stekao dojam da smo mi najvjerovatnije neka vrsta stoke nekome (nekoj vanzemaljskoj Ili drugodimenzionalnoj rasi). Mnogo se o svemu tome moze pricati, mnoge stvari su povezane bas sa tom temom. Od toga da se ne sjecamo historije dalje od par hiljada godina kolektivno.. Skriveno nam je nnogo toga, ko je gradio piramide, Atlantida, Lemurija, naska linije, sumerske tablice, UFO vidjanja kroz historiju pa I danas, poznate I zavoravljene religije ..dakle sto sam vise istrazivao kockice su se slagale ali I raspadale. U glavnom jedno sam postao siguran 100% a to je da tu nesto fali i preocito je da medju nama oduvjek postoje ljudi koji to i znaju te takve informacije koriste da bi upravljali, kontrolisali ostale ljude na planeti a isto tako sam nekako uvjeren da oni to rade za nekoga iznad njih .Vjerujem da je bilo slicnih tema na ovom forumu ali eto nadam se da ima zainteresivanih za novu raspravu . BTW ja sam novi clan do sada sam samo citao nisam ucestvovao u komentarisanju..Dakle pozdrav svima dolazim iz Tuzle .. :bih:
PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#2 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

Da ti brate pojasnim... Meni se cini da Nas je na ovu planetu postavila neka naprednija rasa da tu zivimo I razmnozavamo se kako bi I'm sluzili kao neka vrsta resursa...veoma moguce da su taj resurs nasi negativni osjecaji jer se citav sistem svodi na to da kinstanto proizvodimo patnju,strah, stress I slicne stvari a kad kazem da je tako sistem postavljen mislim na to da se konstantno vode ratovi u jednom djelu svijeta dok u drugom I bez rata robovlasnicki sistem muze iz Nas najgore .. a kao dokaz da nozda postoje ti neki sto su nam sve to uredili su recimo piramide po cijelom svijetu ogromni kameni blokovi koje ni danas ne mozemo pomjeriti sa masinama a kamoli rukama Ili cime vec prije par hiljada godina.. primjer kameni blok u Libanonu izguglaj ako nisi do sada vidio ..pored toga postoji mnogo mnogo toga sto je tesko ili nemoguce objasniti a da ukazuje na ovo sto sam naveo..
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#3 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by doktornauke »

Ja se ponekad pitam s obzirom na sva desavanja na planeti zemlji,da ovo nije mozda pakao gdje smo mi. :twisted:
PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#4 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

Da , ono sto meni cesto padne na pamet je cinjenica da ljudi znaju sa sigurnoscu da posle ovog svega nema nista mnogi bi se zavrsili da tako kazem. Olaksali ovaj dan I komad zivot. :D
PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#5 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

Vec dugo se pitam da li kod nas u Bosni I Hercegovini Ili bar na Balkanu postoji neka grupa a da nije samo forum I nesto slicno koja se bavi ovim stvarima aktivnije. Mislim od toga da istrazuju stvari vezane za tu tajnu ali ocigledno veliku Ili njvecu zavjeru koje 90% nije ni svjesni... Bar se nadam da postoji jer poslednjih godina usli smo u vrjeme gdje tako nesto postaje nemoguce...mediji cenzurisu vec duze vrijeme mnogo toga a u jos skorije vrijeme nije nam cak ni dozvoljeno pisati o nekim stvarima....vec sada svi znate da ukoliko recimo pisete protiv vakcine da mozete imati problema...
Proglase vas antivaxerima I sl. Te mozete si cak naprvit pravih problema.. Sistem je napravljen tako da se Sam brani...putem neupucenih koji zbog cinjenice da su zavrsili fakultet odma misle da su pametniji od drugih (naravno ne svi vec oni koji slijepo vjeruj sistemu a I ne cudi obzirom da su vecina njih tokom dugogodisnjeg skolovanja I ucenja o onome sto im je dato da uce nisu imali vremena da istrazuju o ovakvim stvarima iz drugog ugla). Zbog takvih stvari vec par godina ne komentarisem I ovakvim stvarima jer mi se cini da su oci cuvara svugdje koliko god zvucalo paranoicno ..jer ipak valja zivjeti u tom nametnutom sistemu kako tako...a zacas te proglase budalom
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#6 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by tr_ba »

PitamZaJarana wrote: 19/01/2022 20:56 Vec dugo se pitam da li kod nas u Bosni I Hercegovini Ili bar na Balkanu postoji neka grupa a da nije samo forum I nesto slicno koja se bavi ovim stvarima aktivnije. Mislim od toga da istrazuju stvari vezane za tu tajnu ali ocigledno veliku Ili njvecu zavjeru koje 90% nije ni svjesni... Bar se nadam da postoji jer poslednjih godina usli smo u vrjeme gdje tako nesto postaje nemoguce...mediji cenzurisu vec duze vrijeme mnogo toga a u jos skorije vrijeme nije nam cak ni dozvoljeno pisati o nekim stvarima....vec sada svi znate da ukoliko recimo pisete protiv vakcine da mozete imati problema...
Proglase vas antivaxerima I sl. Te mozete si cak naprvit pravih problema.. Sistem je napravljen tako da se Sam brani...putem neupucenih koji zbog cinjenice da su zavrsili fakultet odma misle da su pametniji od drugih (naravno ne svi vec oni koji slijepo vjeruj sistemu a I ne cudi obzirom da su vecina njih tokom dugogodisnjeg skolovanja I ucenja o onome sto im je dato da uce nisu imali vremena da istrazuju o ovakvim stvarima iz drugog ugla). Zbog takvih stvari vec par godina ne komentarisem I ovakvim stvarima jer mi se cini da su oci cuvara svugdje koliko god zvucalo paranoicno ..jer ipak valja zivjeti u tom nametnutom sistemu kako tako...a zacas te proglase budalom

Novace, jes'l to ti?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by karanana »

Ko nas cenzurise? ti vanzemaljci koji su nas posijali ili neki njihvi saveznici na zemlji koji znaju i rade za njih?
sta ova nova vakcina ima sa otim vanzemaljcima i tizim zavjerama? resurs koji uzimaju su negativni osjecaji? sta ce s otim?
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#8 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by Piaty »

doktornauke wrote: 19/01/2022 20:13 Ja se ponekad pitam s obzirom na sva desavanja na planeti zemlji,da ovo nije mozda pakao gdje smo mi. :twisted:
Ili ima li zivota prije smrti???

Kako vidjeti proslost, a kako sadasnjost?

Zajebavam se.

Dobra pitanja. Mislim, nista novo ali zanimljivo.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#9 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by Piaty »

By the way, galaksija.info forum se ubio za tebe
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#10 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by Nierika »

Sad sam čekirala taj forum, ima zanimljivih tema.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#11 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by FunkyzeitGames »

Iskreno ne bi me čudilo da smo čak i samo eksperiment nekog višedimenzionalnog vanzemaljca. Klinca u 5D+ školi kojem je naš univerzum petri dish razvijen za ocjenu. Nadam se da je za održiv univerzum star 14 milijardi godina izvukao barem 4+ kod učiteljice, 5- jer su mu je evolucija na jednoj od planeta uspjela razviti unikatne i impozantne primjerke poput Mocarta, Leonarda da Vinčija i Šabana Šaulića.

Puno mi je realnije da je nešto iz 5D+ ubacilo "klicu" u naš 4D (tri prostorne dimenzije i vrijeme) i da se to nama manifestovalo kao Big Bang "ni iz čega", nego da je u potpunom nedostatku materije, prostora i vremena nešto samo od sebe eksplodiralo i počelo da se širi. Postoji jedan dobar video u kom Carl Sagan objašnjava kako bi prostorni 2D univerzum vidio predmete i pojave iz našeg prostornog 3D univerzuma. Budući da nemaju Z osu (visina), staviti npr. olovku u taj univerzum bi njima učinilo vidljivim samo onaj okrugli režanj na dijelu olovke koji se siječe sa 2D prostorom. Ostatak olovke koji ide uvis bi im bio neshvatljiv. Prosuti neku materiju na 2D univerzum bi im izgledalo kao da je nešto niotkud došlo i počelo da se širi, vidjeli bi režanj lokve te materije koja ni iz čega postaje veća i veća. Baš kao što mi trenutno vidimo širenje svemira.

Ne, ne dam vam broj dilera, hoću sve za sebe.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#12 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by ljubicasti limun »

tr_ba wrote: 19/01/2022 21:38
PitamZaJarana wrote: 19/01/2022 20:56 Vec dugo se pitam da li kod nas u Bosni I Hercegovini Ili bar na Balkanu postoji neka grupa a da nije samo forum I nesto slicno koja se bavi ovim stvarima aktivnije. Mislim od toga da istrazuju stvari vezane za tu tajnu ali ocigledno veliku Ili njvecu zavjeru koje 90% nije ni svjesni... Bar se nadam da postoji jer poslednjih godina usli smo u vrjeme gdje tako nesto postaje nemoguce...mediji cenzurisu vec duze vrijeme mnogo toga a u jos skorije vrijeme nije nam cak ni dozvoljeno pisati o nekim stvarima....vec sada svi znate da ukoliko recimo pisete protiv vakcine da mozete imati problema...
Proglase vas antivaxerima I sl. Te mozete si cak naprvit pravih problema.. Sistem je napravljen tako da se Sam brani...putem neupucenih koji zbog cinjenice da su zavrsili fakultet odma misle da su pametniji od drugih (naravno ne svi vec oni koji slijepo vjeruj sistemu a I ne cudi obzirom da su vecina njih tokom dugogodisnjeg skolovanja I ucenja o onome sto im je dato da uce nisu imali vremena da istrazuju o ovakvim stvarima iz drugog ugla). Zbog takvih stvari vec par godina ne komentarisem I ovakvim stvarima jer mi se cini da su oci cuvara svugdje koliko god zvucalo paranoicno ..jer ipak valja zivjeti u tom nametnutom sistemu kako tako...a zacas te proglase budalom

Novace, jes'l to ti?
:D

ok, na stranu ovo sa Novaxom, ali svasta je moguce. i sama sam pomislila nebrojeno puta da ovoliko ratova, ubijanja, okrutnosti ne mogu se desavati tek tako.

platonova parabola o pecini meni je dobar prikaz, recimo, o onom sto nam serviraju religije ili drustvo.

ja opet mislim da je Zemlja neka vrsta skole za duse u kojoj se rjesavamo svih negativnih osobina i sklonosti da bi postali uzvisenija bica. smatram takodjer da zlo nije osnova ljudske prirode, da ona vise tezi ka dobru, no da svi nosimo klicu zla u sebi, tj. da smo svi sposobni pociniti zlo u odredjenim okolnostima, iz straha, zbog ispranog mozga, naucene mrznje, itd. mozda neko manipulira tom klicom, iz ko zna kojih razloga.

a mozda je sve zaista samo slucajno, a mi se kao vrsta sa razumom i nagonima zivotinja izgradjujemo i unistavamo vec hiljadama godina dok se napokon jednom konacno nepovratno ne unistimo, a ostala ziva bica i Zemlja ne postanu rahat. :-D
nekome
Posts: 2882
Joined: 17/05/2011 10:41

#13 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by nekome »

precerali ste

swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#15 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by swanfilter »

Autor je ocito pogledao Mervelov Eternals ...
PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#16 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

swanfilter wrote: 20/01/2022 11:07 Autor je ocito pogledao Mervelov Eternals ...
:lol: volim Marvelove filmove ali nije do toga..
Preocito je da tu ima vise od onoga sto znamo Ili mislim da znamo
PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#17 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

ljubicasti limun wrote: 20/01/2022 01:22
tr_ba wrote: 19/01/2022 21:38


Novace, jes'l to ti?
:D

ok, na stranu ovo sa Novaxom, ali svasta je moguce. i sama sam pomislila nebrojeno puta da ovoliko ratova, ubijanja, okrutnosti ne mogu se desavati tek tako.

platonova parabola o pecini meni je dobar prikaz, recimo, o onom sto nam serviraju religije ili drustvo.

ja opet mislim da je Zemlja neka vrsta skole za duse u kojoj se rjesavamo svih negativnih osobina i sklonosti da bi postali uzvisenija bica. smatram takodjer da zlo nije osnova ljudske prirode, da ona vise tezi ka dobru, no da svi nosimo klicu zla u sebi, tj. da smo svi sposobni pociniti zlo u odredjenim okolnostima, iz straha, zbog ispranog mozga, naucene mrznje, itd. mozda neko manipulira tom klicom, iz ko zna kojih razloga.

a mozda je sve zaista samo slucajno, a mi se kao vrsta sa razumom i nagonima zivotinja izgradjujemo i unistavamo vec hiljadama godina dok se napokon jednom konacno nepovratno ne unistimo, a ostala ziva bica i Zemlja ne postanu rahat. :-D

A da mi se unistavamo Ali pod tudjom palicom I to istih onih zbog kojih danas ne znamo sa sigurnoscu ko je napravio piramide I zasto su zaista sluzile...to je ono sto me kopka...da imamo kolektivnu amneziju..
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#18 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by RtrnOfSalisbury »

sve mi je jasno al da se pored mocarta, leonarda i sabana saulica ne spomene kemo malovcic :shock: ne ide da gaj. :cry:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#19 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by Njanjavi »

Sve sto te zanima o covjeku i propalom experimentu zvanom organizovano drustvo ti se nalazi u satiricnom dokumentarcu pod nazivom
The handbook of human ownership A manual for new tax farmers.
Zahvalices mi se nekad :D
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#20 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by DonieBrasco »

Samo strpljenja majka priroda je mnogo puta uradila restart planet, sve ce poceti od nule pa mozda ce nove civilizacije da urade ispravnu stvar.
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#21 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by broj dva »

PitamZaJarana wrote: 20/01/2022 18:20
ljubicasti limun wrote: 20/01/2022 01:22

:D

ok, na stranu ovo sa Novaxom, ali svasta je moguce. i sama sam pomislila nebrojeno puta da ovoliko ratova, ubijanja, okrutnosti ne mogu se desavati tek tako.

platonova parabola o pecini meni je dobar prikaz, recimo, o onom sto nam serviraju religije ili drustvo.

ja opet mislim da je Zemlja neka vrsta skole za duse u kojoj se rjesavamo svih negativnih osobina i sklonosti da bi postali uzvisenija bica. smatram takodjer da zlo nije osnova ljudske prirode, da ona vise tezi ka dobru, no da svi nosimo klicu zla u sebi, tj. da smo svi sposobni pociniti zlo u odredjenim okolnostima, iz straha, zbog ispranog mozga, naucene mrznje, itd. mozda neko manipulira tom klicom, iz ko zna kojih razloga.

a mozda je sve zaista samo slucajno, a mi se kao vrsta sa razumom i nagonima zivotinja izgradjujemo i unistavamo vec hiljadama godina dok se napokon jednom konacno nepovratno ne unistimo, a ostala ziva bica i Zemlja ne postanu rahat. :-D

A da mi se unistavamo Ali pod tudjom palicom I to istih onih zbog kojih danas ne znamo sa sigurnoscu ko je napravio piramide I zasto su zaista sluzile...to je ono sto me kopka...da imamo kolektivnu amneziju..
Piramide u egiptu su papravili egipcani, za svoje faraone. Bukvalno napisali stari egipcani, koristeci hijeroglife, da su napravili piramidu za faraona.
Ali ne, mi ne znamo ko, ne znamo zasto, ne znako kako ali eto srecom ima pronicljivi ljudi koji vide nesto sto ni jedan istoricar nije vidio do sada.
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by muha_sa »

User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#23 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by ljubicasti limun »

DonieBrasco wrote: 21/01/2022 11:49 Samo strpljenja majka priroda je mnogo puta uradila restart planet, sve ce poceti od nule pa mozda ce nove civilizacije da urade ispravnu stvar.
Planeta Zemlja nakon 10000itog restartaImage
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#24 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by megaribi1 »

Ima i tvrdnja da su ljudi, kao i sva višećelijska živa bića prije svega nosači bakterija, imajući u vidu njihovu brojnost, raznovrsnost i dužinu postojanja na planeti.
PitamZaJarana
Posts: 11
Joined: 18/01/2022 20:05

#25 Re: Planeta zemlja je neka vrsta karantina (cumeza za ljude)??

Post by PitamZaJarana »

broj dva wrote: 26/01/2022 08:16
PitamZaJarana wrote: 20/01/2022 18:20


A da mi se unistavamo Ali pod tudjom palicom I to istih onih zbog kojih danas ne znamo sa sigurnoscu ko je napravio piramide I zasto su zaista sluzile...to je ono sto me kopka...da imamo kolektivnu amneziju..
Piramide u egiptu su papravili egipcani, za svoje faraone. Bukvalno napisali stari egipcani, koristeci hijeroglife, da su napravili piramidu za faraona.
Ali ne, mi ne znamo ko, ne znamo zasto, ne znako kako ali eto srecom ima pronicljivi ljudi koji vide nesto sto ni jedan istoricar nije vidio do sada.
Da napravili su za vrjeme Enuma Elish Ili ti vremena kada su bogovi hodali I zivjeli sa ljudima koristeci svoja pomagala ( letjelice) Ne postoji ni jedan hijeroglif o tome kako su piramide napravljene. Mozda opisi za neke naknadne. Pogledaj na netu Kamen u Libanonu I reci mi cime su prenosili kamenje od preko 20000 tona
Post Reply