Plagijati....

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#76 Re: Plagijati....

Post by just principe »

ja vjerujem da svi izvodjaci imaju na svojim albumima i omotima potpisano ime stvarnog autora muzike, ali eto :roll:

evo jedan primjer...Pjesma You Don't Fool Me od Queena i pjesma Godinama Crvene Jabuke.
Sve uredno potpisan autor muzike Queen ali eto ljudi na YT misle da je kradja :roll: .

Original


Obrada
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#77

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 21/04/2015 21:35, edited 2 times in total.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#78

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 21/04/2015 21:36, edited 2 times in total.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#79 Re: Plagijati....

Post by just principe »

nekim ljudima cini se treba crtati :roll:

Image
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#80

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 21/04/2015 21:36, edited 3 times in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#81 Re: Plagijati....

Post by Better Man »

dzemmo wrote:e jbg, nakon 20 godina napise da ih je obradio
ja ovo prije 5 godina nisam ni znao ni vidio :?
Dino Merlin je prije rata ofirno plagirao od Police, UB40 itd. i sebe ptpisivao kao autora 100%! Sad ako je poceo potpisivati stvarne autore, vjerovatno ga je neko pritisnuo da mora to uraditi.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#82 Re: Plagijati....

Post by harač »

dzemmo wrote:Jos jedna obrada, gdje je orginalni autor potpisan na albumu



tek sam prije par godina saznao da su mi njihove najbolje pjesme, zenica blues i ovo, "obrade" :(
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#83 Re: Plagijati....

Post by minjonja »

Better Man wrote:
dzemmo wrote:e jbg, nakon 20 godina napise da ih je obradio
ja ovo prije 5 godina nisam ni znao ni vidio :?
Dino Merlin je prije rata ofirno plagirao od Police, UB40 itd. i sebe ptpisivao kao autora 100%! Sad ako je poceo potpisivati stvarne autore, vjerovatno ga je neko pritisnuo da mora to uraditi.
nije "sad" poceo, '98. kupila njegovu kasetu na kojoj su pisali stvarni autori.
mr.smith sa
Posts: 269
Joined: 01/12/2011 02:10

#84 Re: Plagijati....

Post by mr.smith sa »

just principe wrote:ja vjerujem da svi izvodjaci imaju na svojim albumima i omotima potpisano ime stvarnog autora muzike, ali eto :roll:

evo jedan primjer...Pjesma You Don't Fool Me od Queena i pjesma Godinama Crvene Jabuke.
Sve uredno potpisan autor muzike Queen ali eto ljudi na YT misle da je kradja :roll: .

Original


Obrada


:D
mr.smith sa
Posts: 269
Joined: 01/12/2011 02:10

#85 Re: Plagijati....

Post by mr.smith sa »


Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#86

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 21/04/2015 21:36, edited 2 times in total.
User avatar
Branis
Posts: 9
Joined: 28/10/2007 15:39

#87 Re: Plagijati....

Post by Branis »

Zlajs wrote:
Branis wrote:

plagijat


original-
It's the eye of the tiger
It's the thrill of the fight
Rising up to the challenge of our rival
And the last known survivor
Stalks his prey in the night
And he's watching us all
With the eye of the tiger

potpuno je identican-
Ovdje kome ne porastu zubi,
E, kukala mu mati
Ovdje nikad nece copor naci,
Ko ne nauci urlati
nije ni slicno :-) :-)
Moje uši dobro funkcioniraju...
User avatar
Branis
Posts: 9
Joined: 28/10/2007 15:39

#88 Re: Plagijati....

Post by Branis »

just principe wrote:ja vjerujem da svi izvodjaci imaju na svojim albumima i omotima potpisano ime stvarnog autora muzike, ali eto :roll:

evo jedan primjer...Pjesma You Don't Fool Me od Queena i pjesma Godinama Crvene Jabuke.
Sve uredno potpisan autor muzike Queen ali eto ljudi na YT misle da je kradja :roll: .

Dosta ih ne potpisuje a pogotovo oni podmukli koji poput Vuce kad rade album kupe na pazaru 30 ploča i tako zakamufliraju da rijetko mozes pronac odakle je sta ukradeno jer od svega uzmijau dijelice i melodije i tako rade kompozicije...
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#89 Re: Plagijati....

Post by just principe »

ORIGINAL




PLAGIJAT

Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#90 Re: Plagijati....

Post by Mistik_ »

just principe wrote:nekim ljudima cini se treba crtati :roll:

Image

E bas ti je dokaz za 10, wikipedija, to sto je tamo neko pobroj'o plagijate nema ama bas nikakve veze sa dinom merlinom i njegovim popisivanjem istih.

Ako nisi znao vikipediju uredjuje ko stigne, tako sam i ja nedavno editovo gremlinovu stranicu al je odmah izmjenjena jer se nekom nije svidjelo sta sam napisao.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#91 Re: Plagijati....

Post by just principe »

da, mozes ti svrljati po wiki-ju sta hoces ali to najduze traje pola sata jer se odmah vraca u pravo i realno stanje kako jeste..To sto sam ja postavio s wikija, da nije tacno odmah bi bilo pobrisano isto kao sto je to tvoje njesra
evo morao sam maxuz radi tebe protabiriti po forumu i pronaci sto je neko vec postavio
http://postimage.org/image/123oyuhfo
http://postimage.org/image/122hyvglg
vjerovatno ima i za ostale

p.s. Normalno da ce brzo biti izmjenjena sta si ti mislio da pljujes po nekome i da to ostane...E moj ti :roll: nije ti lahko nimalo
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#92 Re: Plagijati....

Post by Mistik_ »

just principe wrote:da, mozes ti svrljati po wiki-ju sta hoces ali to najduze traje pola sata jer se odmah vraca u pravo i realno stanje kako jeste..To sto sam ja postavio s wikija, da nije tacno odmah bi bilo pobrisano isto kao sto je to tvoje njesra
evo morao sam maxuz radi tebe protabiriti po forumu i pronaci sto je neko vec postavio
http://postimage.org/image/123oyuhfo
http://postimage.org/image/122hyvglg
vjerovatno ima i za ostale

p.s. Normalno da ce brzo biti izmjenjena sta si ti mislio da pljujes po nekome i da to ostane...E moj ti :roll: nije ti lahko nimalo
Ovo boldirano nije tacno, naime ima likova (citaj frikova) koji naprave neke clanke i stalno prate sta ce neko napisati pa ako im se to ne svidja oni pobrisu. Isto sto bi ja sad mogo sve pobrisati pa napisati nesto drugo, pa bi opet neko sve to pobriso pa napiso svoje. Uglavnom poenta je da vikipedija nije nicija nego da je kontrolise ko hoce, ustvari ko ima zivaca i nema pametnijeg posla. Tako da svako koristenje iste u vidu nekog argumenta je smijesno.

Druga stvar kod ovih tvojih slika. Isto tako argument ti je 0, stavljas mi slike linkova sa interneta. Ti znas da su te pjesme ukradene kad se cestito nije ni znalo sta je internet. Tek kad se internet razvio i kad se skontalo kolko su nasi autori krali ovi su odmah poceli da potpisuju navodne obrade. Medjutim dok se nije moglo tako lako doci do informacija ovi su sutili i prodavali pjesme ko svoje.
User avatar
moonlight7
Posts: 4290
Joined: 04/08/2010 11:39

#93 Re: Plagijati....

Post by moonlight7 »

just principe wrote: PLAGIJAT

:lol: :lol: :lol: :lol:
oplakah
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#94 Re: Plagijati....

Post by just principe »

Mistik_ wrote: Ovo boldirano nije tacno, naime ima likova (citaj frikova) koji naprave neke clanke i stalno prate sta ce neko napisati pa ako im se to ne svidja oni pobrisu. Isto sto bi ja sad mogo sve pobrisati pa napisati nesto drugo, pa bi opet neko sve to pobriso pa napiso svoje. Uglavnom poenta je da vikipedija nije nicija nego da je kontrolise ko hoce, ustvari ko ima zivaca i nema pametnijeg posla. Tako da svako koristenje iste u vidu nekog argumenta je smijesno.

Druga stvar kod ovih tvojih slika. Isto tako argument ti je 0, stavljas mi slike linkova sa interneta. Ti znas da su te pjesme ukradene kad se cestito nije ni znalo sta je internet. Tek kad se internet razvio i kad se skontalo kolko su nasi autori krali ovi su odmah poceli da potpisuju navodne obrade. Medjutim dok se nije moglo tako lako doci do informacija ovi su sutili i prodavali pjesme ko svoje.
i da bash ce neko Dinovu stranicu na wikiju pratiti i nadgledati :lol: jarane meni je argument NULA, ali ti moj argument nisi pobio tako da kakav god da je on vazi i stoji na snazi...Zasto :?: ja sam ti postavio link da su autori potpisani, e hajd ti sad opovrgni ovo tako sto ces naci na netu bilo gdje u kojem ne pisu pravi autori..Dakle, slika ili nesto sl..Nemoj mi samo casnih rijeci :mrgreen: nadji originalni CD, kasetu na netu ili bilo sta u kojem pise suprotno, pa cu ti vjerovati 8)
vidimo i da su i Dinu krali, to ti je valjda ok :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#95 Re: Plagijati....

Post by respo »

daj ba kakav je wiki argument :D
naravno da nije obrisano kad je istina jer sada ne moze sakriti to
sto to nije bilo na plocama i kasetama svojevremeno? zato jer nisi znao za tamo nekog indijca i njegovu rapanapasapa pjesmu

a sada stoji jer je vec dokazano da je obrada
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#96 Re: Plagijati....

Post by just principe »

respo wrote:daj ba kakav je wiki argument :D
naravno da nije obrisano kad je istina jer sada ne moze sakriti to
sto to nije bilo na plocama i kasetama svojevremeno? zato jer nisi znao za tamo nekog indijca i njegovu rapanapasapa pjesmu

a sada stoji jer je vec dokazano da je obrada

u kost i ti :D a sta sam ja gore postavio nego link sa original kasete ili cd-a sta je vec bilo tada.hajd ti me sad uvjeri u suprotno nekom slikom sa omota, nemojte samo suplju..
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#97 Re: Plagijati....

Post by respo »


Last edited by respo on 04/12/2011 21:25, edited 1 time in total.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#98 Re: Plagijati....

Post by respo »

just principe wrote:
respo wrote:daj ba kakav je wiki argument :D
naravno da nije obrisano kad je istina jer sada ne moze sakriti to
sto to nije bilo na plocama i kasetama svojevremeno? zato jer nisi znao za tamo nekog indijca i njegovu rapanapasapa pjesmu

a sada stoji jer je vec dokazano da je obrada

u kost i ti :D a sta sam ja gore postavio nego link sa original kasete ili cd-a sta je vec bilo tada.hajd ti me sad uvjeri u suprotno nekom slikom sa omota, nemojte samo suplju..
link sa original kasete i slika sa kasete nije jedno te isto
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#99 Re: Plagijati....

Post by just principe »

respo wrote: link sa original kasete i slika sa kasete nije jedno te isto

nisu isto slazem se, ali ja barem imam link ako nista :D a procitaj gore post od @minjonja...jos kad bi nam ona uslikala tu kasetu ako je ima bilo bi super :lol:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#100 Re: Plagijati....

Post by respo »

just principe wrote:
respo wrote: link sa original kasete i slika sa kasete nije jedno te isto

nisu isto slazem se, ali ja barem imam link ako nista :D a procitaj gore post od @minjonja...jos kad bi nam ona uslikala tu kasetu ako je ima bilo bi super :lol:
a onaj na linku ne moze mjenjati isto kao sto se mjenja na wiki?
ja bi volio da je tacno da je on potpisao to svojevremeno al cisto sumnjam
Post Reply