Plagijati....

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#101 Re: Plagijati....

Post by Mistik_ »

just principe wrote:
Mistik_ wrote: Ovo boldirano nije tacno, naime ima likova (citaj frikova) koji naprave neke clanke i stalno prate sta ce neko napisati pa ako im se to ne svidja oni pobrisu. Isto sto bi ja sad mogo sve pobrisati pa napisati nesto drugo, pa bi opet neko sve to pobriso pa napiso svoje. Uglavnom poenta je da vikipedija nije nicija nego da je kontrolise ko hoce, ustvari ko ima zivaca i nema pametnijeg posla. Tako da svako koristenje iste u vidu nekog argumenta je smijesno.

Druga stvar kod ovih tvojih slika. Isto tako argument ti je 0, stavljas mi slike linkova sa interneta. Ti znas da su te pjesme ukradene kad se cestito nije ni znalo sta je internet. Tek kad se internet razvio i kad se skontalo kolko su nasi autori krali ovi su odmah poceli da potpisuju navodne obrade. Medjutim dok se nije moglo tako lako doci do informacija ovi su sutili i prodavali pjesme ko svoje.
i da bash ce neko Dinovu stranicu na wikiju pratiti i nadgledati :lol: jarane meni je argument NULA, ali ti moj argument nisi pobio tako da kakav god da je on vazi i stoji na snazi...Zasto :?: ja sam ti postavio link da su autori potpisani, e hajd ti sad opovrgni ovo tako sto ces naci na netu bilo gdje u kojem ne pisu pravi autori..Dakle, slika ili nesto sl..Nemoj mi samo casnih rijeci :mrgreen: nadji originalni CD, kasetu na netu ili bilo sta u kojem pise suprotno, pa cu ti vjerovati 8)
vidimo i da su i Dinu krali, to ti je valjda ok :D
jaooooo...sta mislis ko mijenja tekstove na vikipediji? Vanzemaljci? Sam dino merlin? Znas li ti uopste kako funkcionise vikipedija? Do sad sam vidio mali milion originalnih cd-ova, kaseta, ploca kako tvog voljenog dine tako i ostali domacih autora koji su krale melodije. Opet cu ti ponoviti, kad se razvio internet, kad je sve postalo dostupno, kad su se poceli otkrivati plagijati tad su i autori poceli kofol potpisivati da su "obradili" pjesme. A posebno kad je gremlin poceo nastupati na evrovizijama.
bajduvej obrada je kad uzmes neciju pjesmu, kako melodiju tako i tekst pa je obradis na svoj nacin. Ne kad ukrades neciju melodiju malo je izmjenis i dodas svoj tekst.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#102 Re: Plagijati....

Post by just principe »

:zzzz: ne vrijedi raspravljati bez argumenata i ja se u to ne zelim upustati...

nastavite pljuvati jer samo to i znate
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#103 Re: Plagijati....

Post by Mistik_ »

just principe wrote::zzzz: ne vrijedi raspravljati bez argumenata i ja se u to ne zelim upustati...

nastavite pljuvati jer samo to i znate
Tako je, covjek uci dok je ziv ;-)
gulanfer_
Posts: 140
Joined: 30/01/2004 00:00

#104 Re: Plagijati....

Post by gulanfer_ »

Jesam li ja puko ili me stvarno podsjecaju dvije stvari jedna na drugu...



i ova...




:D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#105 Re: Plagijati....

Post by dezurni_ucenik »

gulanfer_ wrote:Jesam li ja puko ili me stvarno podsjecaju dvije stvari jedna na drugu...



i ova...




:D

Kad vec spominjes QOTSA mene podsjeca




na

User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#106 Re: Plagijati....

Post by nermin9200 »




User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#107 Re: Plagijati....

Post by nermin9200 »



showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#108 Svi naši plagijatori

Post by showman »

Kažu ovako: Grk Setis Volanis hoće da mara Šekiba Mujanovića jer mu je maznuo pjesmu.
Čuo to Šekib pa hoće da izmara Fahrudina Pecikozu koji mu je utušio plagijat a da ovaj nije ni znao. E moj hitmenu Fahro nije valjda da si i ti postao plagijator?

Sotis Volanis - Tak Tak
http://www.youtube.com/watch?v=RUO_GptqG8U

Sekib Mujanovic-jedna da voli druga da boli

http://www.youtube.com/watch?v=wm6cXJKR9Zk
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#109 Re: Plagijati....

Post by showman »

Hvala :)
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#110 Re: Plagijati....

Post by showman »

Ima još:
Dino Merlin
http://www.youtube.com/watch?v=NUtq2wC5sGc

Hari Varesanović

http://www.youtube.com/watch?v=5gc7PPRu ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=Ts-FTR93 ... re=related

Hehehe to su ona dvojica što se bune za autorska prava. Licemjeri. :run:
User avatar
LSD
Posts: 27198
Joined: 24/07/2007 08:26

#111 Re: Plagijati....

Post by LSD »

Ne vrijedi otvarati oci ovom narodu i društvu....ove naše zvijezde (pocevši od Dugmeta koje je važilo za najveci ili najpopularniji bend u ex-Yu, ali i koje je kralo besramno Zeppeline i Heep...pa onda redom i ostali estradnjaci) vec decenijama kradu nemilice druge autore i to bez imalo stida, umota u svoju šiku i prodaju polupismenoj masi muda za bubrege...ali koliko ljudi je toga svjesno??...skupi se puno Koševo vjernih fanatika da gleda i sluša svog idola Dervišhalidovića :shock: , za Hajrudina isto važi...to su poražavajuce cinjenice....imaju i oni koji su svjesni da ih pomenuti estradnjaci varaju i foliraju vec godinama, ali ne mogu odoliti ćarima tih prevaranata i opet (dakle svjesni obmane) idu da im ostave pare :x ...baš kao što mnogi podcijenjuju šibicare, svjesni su da ih šibicar želi prevariti (i prevari na kraju) ali sutra taj glupan sam traži tog jeftinog prevaranta s ciljem da vrati izgubljenu lovu....cemu onda ova tema :?
ravaneli
Posts: 24
Joined: 09/11/2011 19:15

#112 Re: Plagijati....

Post by ravaneli »

Još kad vidim kako se Hari,Dino i Pecikoza fol bore za autorska prava. Mogu zamisliti šta bi bilo kada bi oni štitili autorska prava u BiH. Ne znam kako ih nije stid da uopšte pričaju o autorskim pravima.
ravaneli
Posts: 24
Joined: 09/11/2011 19:15

#113 Re: Plagijati....

Post by ravaneli »

User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#114 Re: Svi naši plagijatori

Post by Entropio »

showman wrote:Kažu ovako: Grk Setis Volanis hoće da mara Šekiba Mujanovića jer mu je maznuo pjesmu.
Čuo to Šekib pa hoće da izmara Fahrudina Pecikozu koji mu je utušio plagijat a da ovaj nije ni znao. E moj hitmenu Fahro nije valjda da si i ti postao plagijator?

Sotis Volanis - Tak Tak
http://www.youtube.com/watch?v=RUO_GptqG8U

Sekib Mujanovic-jedna da voli druga da boli

http://www.youtube.com/watch?v=wm6cXJKR9Zk
Fahrudin Pecikoza je obični šaner koji je sam sebe prozvao hitmejkerom. Naravno, kad to ponovi 20 puta u toku jedne emisije na Hayatu, ljudi povjeruju u tu. Pecikoza je tekstopisac koji je imao komercijalno uspješne hitove, ali isključivo zahvaljujući jakim melodijama koje su komponovali drugi ljudi, a pjevali poznati izvođači. Pecikoza je napisao tekstove za većinu pjesama Harija Mata Harija, ali samo tekstove, dok je Hari Varešanović komponovao melodije. Pjesmu "Miljacka" (Halid Bešlić) koju Pecikoza svojata gdje god stigne i zove je "moja pjesma" je komponovao Željko Joksimović, a Pecikoza je samo napisao tekst.

U novije vrijeme Pecikoza je odlučio da isključi drugu stranu i da on bude jedini autor pjesme (da napiše tekst, ali i da komponuje i melodiju). Naravno, budući da nema talenta za komponovanje, nađe neku grčku, azerbejđansku ili tursku melodiju i napiše tekst, potpiše sebe kao kompletnog autora i on hitmejker.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#115 Re: Plagijati....

Post by Entropio »

just principe wrote:Image
Ja mogu potvrditi da je Michael Jackson potpisan kao autor na pjesmi "Kad sve ovo bude juče" u bookletu albuma "Fotografija" na kojem je izašla ta pjesma, ali i na stražnjoj strani CD-a. Tačnije, piše ovako: "Kad sve ovo bude juče" (M.Jackson/D.Dervišhalidović).
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#116 Re: Plagijati....

Post by respo »

normalno da ce tu potpisati kad je ta pjesma se vrtila na mtv-u i ostalim muzickim kanalima da je bilo nemoguce sakriti slicnost
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#117 Re: Plagijati....

Post by Entropio »

respo wrote:normalno da ce tu potpisati kad je ta pjesma se vrtila na mtv-u i ostalim muzickim kanalima da je bilo nemoguce sakriti slicnost
Isti tako mogu potvrditi da na "Godinama" NIJE potpisan Youssou N'Dour, iako je glavni hook ukraden iz njegove pjesme. Vjerovatno zato što je Merlin mislio da niko neće saznati za nekog tamo N'Doura... :lol:
ravaneli
Posts: 24
Joined: 09/11/2011 19:15

#118 Re: Plagijati....

Post by ravaneli »

Meni nije jasno kako takvi idioti imaju obraza pričati o autorskim pravima. S jedne strane pokradoše boga oca, a sa druge strane traže svoja prava. Da imamo države ko što je nemamo najmanje što bi se trebalo desiti tom Dini i Hariju i Pecikozi je da ih okače na stub srama, a da ne govorimo o milionskim oštećenjima koje bi trebali platiti autorima koje su pokrali. Zato se tako slatko nasmijem kada vidim da je Dino Merlin predsjednik AMUSA organizacije za zaštitu autorskih prava.
User avatar
los merengues
Posts: 407
Joined: 13/12/2008 18:01
Location: Na obroncima brda Radogost sjeverozapadno od sela Radonići

#120 Re: Plagijati....

Post by los merengues »

Evo i od mene jedna 8-) pjesma napisana 1965 ,prvi izvodjac Nina Simone


Michael Bublé - "Feeling Good"
http://www.youtube.com/watch?v=Edwsf-8F ... r_embedded

I plagijat nr2...hari ljubav
User avatar
Twice
Posts: 214
Joined: 01/04/2009 12:49

#121 Re: Plagijati....

Post by Twice »

:mrgreen:
Ingot
Posts: 122
Joined: 31/10/2007 02:12

#122 Re: Plagijati....

Post by Ingot »



Mjesecina ko dukaaaat zhuuuut
no warmth in your body no touch in your kiss

Dino plagijator svih plagijatora , covjek uvijek uzimo od note do note
User avatar
PapeSusic
Posts: 611
Joined: 01/08/2012 14:10

#123 Re: Plagijati....

Post by PapeSusic »

LSD wrote:Ne vrijedi otvarati oci ovom narodu i društvu....ove naše zvijezde (pocevši od Dugmeta koje je važilo za najveci ili najpopularniji bend u ex-Yu, ali i koje je kralo besramno Zeppeline i Heep...pa onda redom i ostali estradnjaci) vec decenijama kradu nemilice druge autore i to bez imalo stida, umota u svoju šiku i prodaju polupismenoj masi muda za bubrege...ali koliko ljudi je toga svjesno??...skupi se puno Koševo vjernih fanatika da gleda i sluša svog idola Dervišhalidovića :shock: , za Hajrudina isto važi...to su poražavajuce cinjenice....imaju i oni koji su svjesni da ih pomenuti estradnjaci varaju i foliraju vec godinama, ali ne mogu odoliti ćarima tih prevaranata i opet (dakle svjesni obmane) idu da im ostave pare :x ...baš kao što mnogi podcijenjuju šibicare, svjesni su da ih šibicar želi prevariti (i prevari na kraju) ali sutra taj glupan sam traži tog jeftinog prevaranta s ciljem da vrati izgubljenu lovu....cemu onda ova tema :?
Dino Merlin je jedan od najvecih muzicara Balkana i to sto je (u ratnom vremenu) posudio par pjesama nemjenja cinjenicu.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#124 Re: Plagijati....

Post by zipoo »

Sigurno poznata, ali prikladna je
Image
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#125 Re: Plagijati....

Post by Entropio »

:lol:

Ne slažem se s tim, ali dobra slika. :)
Post Reply