Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#51 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by insomnia78 »

I Gisele je kopirala ovo Čehe. U biti nije ona no kompanija za koju je snimala
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#52 Re: Kopirana reklama za vodu "Lejla"

Post by plain vanilla »

Edin H. wrote:
Bluemore wrote:
za mene su svi koji piju bilo kakvu vodu moroni
Potpis Sarajevski vodovod. :D
:lol:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#53 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Kejn »

dragma wrote:Što je najgore taj trend se održao i do dan danas pa me ni malo ne čudi ovaj plagijatluk i nedostatak ideje.
Pomaka ima. Npr. uporedi novu reklamu za Sarajevsku pivu sa onom starom gdje lafo plešu pored kamina nešto. Al opet sve je to tanko. Što se tiče reklama vlada jedna totalna bezvoljnost i apatija. Najbolji primjer zato je onaj Fikret i ona njegova Hamša što se ibrete interfonu ko da je tehnologija za svemirska putovanja u onoj reklami za naselje Sarajevo Waves.
User avatar
H4v4t4R
Posts: 166
Joined: 05/03/2011 21:41

#54 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by H4v4t4R »

"A gde pecat?" :D :-D

http://www.dailymotion.com/video/x23oav

https://www.youtube.com/watch?v=E8gya3R949U

https://www.youtube.com/watch?v=HjDpi3ZG0oE

https://www.youtube.com/watch?v=cSvIYkcjYrw
itd

Nisam neki marketing strucnjak, ali jednostavnim guglanjem se moze naci milion reklama, pa preporucujem ovom "postenom" bosnji nek ponese pecat, valja mu sad i ove prijaviti :bih:
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#55 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma »

Jarane ove jesu na isti fazon ali se u mnogo čemu razlikuju, ne može se reći da su jedna drugoj kopija, što su i naši merketinški pametnjakovići trebali uraditi a ne prekopirati reklamu bukvalno od početka do kraja.
O tome je riječ, ne o ideji, već o ašćare kopiji.

Mislim, meni ni iz džepa ni u džep, ali kad već postoji ta tema i ako pričamo o tome...
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#56 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma »

Kejn wrote:
dragma wrote:Što je najgore taj trend se održao i do dan danas pa me ni malo ne čudi ovaj plagijatluk i nedostatak ideje.
Pomaka ima. Npr. uporedi novu reklamu za Sarajevsku pivu sa onom starom gdje lafo plešu pored kamina nešto.....
Slažem se, ona reklama u pivnici, nema mreže, folovi, golovi....extra,10+ :thumbup:

Samo, da mi je znati odakle su je pođonili :-) :D
keran
Posts: 48
Joined: 12/10/2005 23:23

#57 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by keran »

dragma wrote:Jarane ove jesu na isti fazon ali se u mnogo čemu razlikuju, ne može se reći da su jedna drugoj kopija, što su i naši merketinški pametnjakovići trebali uraditi a ne prekopirati reklamu bukvalno od početka do kraja.
O tome je riječ, ne o ideji, već o ašćare kopiji.

Mislim, meni ni iz džepa ni u džep, ali kad već postoji ta tema i ako pričamo o tome...
Trebali, slazem se s tobom, ali me nerviraju nasi ljudi, daj paćarizluka nek komsiji crkne krava, a sto je npr. danas 250gr putera 6,10KM... to nikom nista, oko toga necemo diazti frku?! :oops: :oops: :?
Hendrix
Posts: 4101
Joined: 27/02/2004 00:00

#58 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Hendrix »

Svi nivoi kreativnosti u BiH:

Imamo novi poso...reklama...de malo vidi po internetu sta ima dobro....

1. Ma nema be veze sto je isto de ti to samo zavrsi, napucaj da bas bude ono sminka.

2. Ma ko ce to skontat da je isto ba, samo ti udri tako sve, de jos malo napucaj da je sminka.

3. Ma jebaji ga i ako skontaju, ko ih jebe vidi ba kako je sminka ispalo.

4. Ma kakva tuzba, nema od tog nista ba, ko su oni ba.

5. De izbrisi reklamu sa Youtube majku im evropsku sta nam rade, ovo nema nidje na svijetu ovako da nas sikaniraju tuzbama.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#59 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by strong69 »

Meni je ovo nevjerovatno glupa kampanja. Voda se zove Lejla, zastitno lice je Hari Varesanovic, ubili su BH2O i zamijenili je ovom. Pored toga imaju "Sarajevsku vodu". Meni se cini da je sva prica oko plagijata uradjena da skrene paznju sa ove idiotske kampanje :D
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#60 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma »

keran wrote:
dragma wrote:Jarane ove jesu na isti fazon ali se u mnogo čemu razlikuju, ne može se reći da su jedna drugoj kopija, što su i naši merketinški pametnjakovići trebali uraditi a ne prekopirati reklamu bukvalno od početka do kraja.
O tome je riječ, ne o ideji, već o ašćare kopiji.

Mislim, meni ni iz džepa ni u džep, ali kad već postoji ta tema i ako pričamo o tome...
Trebali, slazem se s tobom, ali me nerviraju nasi ljudi, daj paćarizluka nek komsiji crkne krava, a sto je npr. danas 250gr putera 6,10KM... to nikom nista, oko toga necemo diazti frku?! :oops: :oops: :?
Ma nemoj tako drug moj, ja se slažem sa tobom, ko kaže da giješiš laže, nego tema je ovaj plagijat od reklame pa smo fokusirani samo na tu priču. :thumbup:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#61 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Korisničkoime »

Reklama ako je jedan na jedan kopirana neka ih jebu.
To je u sustini dobro za sve nas jer ko je tako glup da pravi kopiju 1:1 bolje da ga nema na trzistu.
Uostalom sve oko te vode podsjeca na Janu. Nije kao reklama 1:1 ali neodoljivo se asocira na Janu barem mene, moze biti da grijesim i da je samo subjektivno.
Post Reply