Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Plaćate li naknadu za uslugu odvoza smeća JKP RAD?

DA
159
90%
NE
11
6%
NE ZNAM, o tome brinu ''glave obitelji/porodice''
5
3%
Svakog prvog četvrtka koji dođe plaćam
1
1%
 
Total votes: 176

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1 Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

Juče sam bio u KJKP Rad na uplatnom mjestu na Čwilli. Tamo se može sresti Fina Gradska Raja (FGR), ne prebogata jer bi imali te neke bankarske e-pay accounte za plaćanje redovnih obavezan putem intereneta.

Da ova stvarna FGR ne plaća ovu uslugu, a i ostale usluge koje se ne mogu ''zavrnuti'', nastupio bi kolaps grada Sarajeva.

Sjećam se fantastične tv. reklame.
Kao, omladinac-dijete baci papirić, a drugi reklamer ga upozori:
-Ispade ti nešto, treba li ti to?
-Ne treba!
-Ne treba ni ovom Gradu!
Volim čisto i lijepo Sarajevo.
(nema veze sa etničkim čišćenjem)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by Hemera »

kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

Hemera wrote:kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
Vot about ostale obaveze koje se ne mogu ''zavrnuti''?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#5 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by Hemera »

PipiDugaDevetka wrote:
Hemera wrote:kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
Vot about ostale obaveze koje se ne mogu ''zavrnuti''?

ne placam ni struju ni vodu ni grijanje ni odrzavanje ni telefon.....samo se racuni gomilaju
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

Hemera wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Hemera wrote:kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
Vot about ostale obaveze koje se ne mogu ''zavrnuti''?

ne placam ni struju ni vodu ni grijanje ni odrzavanje ni telefon.....samo se racuni gomilaju
Menščini da se struja i fontele mogu ''zavrnuti''. Možda i grijanje može, ali ja ne znam to jer se grijem na plin koji je moguće zavrnuti i blombirati.
Bilo bi dobro izmisliti novu riječ na bosanskom koja bi značila ''nezavrnutljive usluge koje je moguće neplaćati''.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25833
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#7 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by BHF_Manijak »

Placam sve i skontam da sam debil, ali sta cu kad sam tako odgojen, sve kontam nekad ce se postenje vratit! Mada hoce al u qrcu! :roll: Imam osjecaj da ce se nekad tamo svim ovim duznicma sto u ViK-u sto u TOplanama otpisati dugovi, kao "jebaji ga, kad nije placano dosad, otpisi im", a mi ostali cemo ispusit foru! :x
Tako nazalost i sad biva, ne direktno ali indirektno da! Toplane dizu cijene, kao imaju velike gubitke, i time direktno kaznjavaju opet platise, a oni debili sto ne placaju svakako ih boli qrac, da je racun 500KM kad ionako ne placa! Umjesto da njima nekako pozavrcu sta se moze pozavrcati, pa nek onda ne placa, ovako samo i mi bezze ispastamo i jos debili ispadamo sto placamo! :zzzz: :roll:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by poznanik »

BHF_Manijak wrote:Placam sve i skontam da sam debil, ali sta cu kad sam tako odgojen, sve kontam nekad ce se postenje vratit! Mada hoce al u qrcu! :roll: Imam osjecaj da ce se nekad tamo svim ovim duznicma sto u ViK-u sto u TOplanama otpisati dugovi, kao "jebaji ga, kad nije placano dosad, otpisi im", a mi ostali cemo ispusit foru! :x
Na Općinskom sudu u Sarajevu ima nekoliko hiljada predmeta u kojima javna komunalna preduzeća utužuju Sarajlije za neplaćene komunalije. Ne bi ih bilo toliko, ne bi sugrađani bili drski i redovno bi plaćali svoje obaveze, da je sud ažurniji, da su sudije dosljedne svojim obavezama, da rade posao za koji su više nego odlično plaćeni.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

BHF_Manijak wrote:Placam sve i skontam da sam debil, ali sta cu kad sam tako odgojen, sve kontam nekad ce se postenje vratit! Mada hoce al u qrcu! :roll: Imam osjecaj da ce se nekad tamo svim ovim duznicma sto u ViK-u sto u TOplanama otpisati dugovi, kao "jebaji ga, kad nije placano dosad, otpisi im", a mi ostali cemo ispusit foru! :x
Tako nazalost i sad biva, ne direktno ali indirektno da! Toplane dizu cijene, kao imaju velike gubitke, i time direktno kaznjavaju opet platise, a oni debili sto ne placaju svakako ih boli qrac, da je racun 500KM kad ionako ne placa! Umjesto da njima nekako pozavrcu sta se moze pozavrcati, pa nek onda ne placa, ovako samo i mi bezze ispastamo i jos debili ispadamo sto placamo! :zzzz: :roll:
Postoji opasnost da grad kolabira, prestane funkcionisati,... :-) :(
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25833
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#10 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by BHF_Manijak »

Mislim da bih tad bio najrahatniji, iskreno!
User avatar
mayab
Posts: 27209
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by mayab »

Hemera wrote:kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

Ne možeš izvaditi l.k., vozačku i saobraćajnu ako te ne nadju u sistemu da si platiša?!
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#13 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by duboka_misao »

Hemera wrote:kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
isto, nije neka pljacka 6 KM , polugodisnje isto placam i upravitelja .
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by karanana »

placam.
6 mjeseci unaprijed. ima se moze se.
zadovoljan sam sa odvozom smeca.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

duboka_misao wrote:
Hemera wrote:kad mi dodu racuni u rolni platim dvaput po 6 mjeseci da skinem brigu
isto, nije neka pljacka 6 KM , polugodisnje isto placam i upravitelja .
Nešto nije ok, kod mene račun za 1 mjesec 9,5 KM za odvoz smeća? :roll:

Upravitelju, lopovskoj FAMOS-GRADNJI sa direktorom Enverom Muharemovićem na čelu, ni marke do kraja života nedam!
Trenutno Sud za male vrijednosti tabiri kako da me kazni. Ni sudske troškove neću izmiriti. Nek' se puše.
Last edited by PipiDugaDevetka on 19/07/2012 08:18, edited 1 time in total.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#16 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by duboka_misao »

valjda i odvod smeca ide po m2 kod nas je 48 m2 pa izadje 6 i nesto sitno, upravitelj sarajevostan 18 ili 19 KM nisam sig napamet .
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#17 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by photo »

za KJKP RAD placam sve redovno. ljudi rade i treba im platiti. bez razmisljanja. to je jedini racun za koji mi nije tesko odvojiti pare. sada, to sto nasa stoka ne zna odrzavati okolinu cistom kada RAD odnese smece pa baca smece oko kontejnera, to je druga stvar. ne moze RAD stajati pored svakog kontejnera i hvatati smece u vazduhu.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

duboka_misao wrote:valjda i odvod smeca ide po m2 kod nas je 48 m2 pa izadje 6 i nesto sitno, upravitelj sarajevostan 18 ili 19 KM nisam sig napamet .
Aha, ok...sve mi je sada jasno.
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#19 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by nikimostar »

A placam,sta cu,nekada zakasnim 5-6 dana ali u toku mjeseca platim sve.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#20 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by LieToMe »

Placamo sve racune redovno, smece po tri mjeseca unaprijed (to mi nekako zgodno) a sve ostale racune platimo do kraja mjeseca kad dodju (nekad skupimo sve jer dolaze u velikom rasponu a nekad kako koji dodje tako i platimo). U principu ne volim da imam nekih "repova" i dugova i volim da svoje obaveze izmirim na vrijeme a sem toga vodim se onom politikom da drzavi niko nije ostao duzan, pa nadam se ta ce tako nekad i biti :wink:
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#21 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by drndalo »

Bogme placam, i to sve, mada sam kod Rad-a malo promijenio modus-operandi... Dok im je na Posti bilo bez provizije placanje racuna, sav blok od 6 kom. je bio 6-mjesecni pre-paid, jer se stvarno ne isplati zjbvt za nekih 7.xx KM mjesecno... Kako toga vise nema, a iz principa ne dam provizije na racune, onda im placam post-paid, kad se nakupi barem 2 mjeseca, nek' sad malo i sacekaju moj dinar...

Svakako sam unazad 6 mjeseci primjetio da su malo utanjili u kvalitetu rada u B fazi na A.polju... U odnosu na ranije... Nije lose, ali bilo je bolje...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25833
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#22 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by BHF_Manijak »

Najzalivije mi je placati ono sranje od odrzavanja zgrade, placas levate 13,5KM a nikakve, ali bas nikakve od lezihljebovica! Majke mi to je najprofitabilnija firma u drzavi, bez premca, nista ne radis, a uvijek imas ovako levata ala ja i ostali koji te placaju.
Piso sam vec o tome na nekoj od slicnih tema sto je Pipi otvorio, oni bi najsretniji bili da u svakoj zgradi svi placaju sem jednog, jer onda kao nisu duzni da nista rade, jer ne placaju kao svi. Uzas jedan koji je to lopovluk i mafija!
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by drndalo »

Ne znam sta da ti kazem, ja sam jos i sretan koliko nas upravitelj radi kod mene na ulazu, a koliki dug imamo kao ulaz... Ogroman je ulaz, puno i naplate, ali dug svih duznika je >20k KM... I opet nam 95% vremena rade oba lifta, stakla koja razbiju mladi dripci se prilicno cesto obnavljaju, ali kolika je razlika u nacinu ponasanja stanara u odnosu na prije 5 godina, kada su neka djeca bila mladja, i prije nego je nekih 20 stanova promijenilo vlasnike je nevjerovatno...
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#24 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by madnessa »

Za RAD ne znam da rade, a sve sija. Malo im zamjerim što na određenim dionicama nađu kad je najprometnije parkirati one svoje kamione i kupiti kontejnere, ali kontam makar ljudi rade za što ih plaćam. Ne bih imala srca da im ne plaćam... Iako sam podstanar, pa se plaćanje svih računa podrazumijeva, račun za odvoz smeća s pjesmom plaćam.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#25 Re: Plaćate li naknadu odvoza smeća JKP RAD

Post by PipiDugaDevetka »

Bojim se da nenarodne vlasti koje je izabrao narod (Hbga, i mene su ''navukli'' na Zakon o oduzimanju) ne počnu davati privatnicima ovlasti da ''utjeruju'' dugove kao što su to otpočeli kod istočnih komšija:

http://www.novimagazin.rs/vesti/privatn ... enih-rauna

Privatni izvršitelji počeli da jure građane zbog neplaćenih računa

Prvih šezdeset izvršitelja dobilo je 2.600 predmeta od javnih komunalnih preduzeća. Reč je o dugovanjima građana za komunalne usluge, ponekad i višegodišnjim. Od septembradužnici mogu očekivati prve blokade računa.



Na teritoriji Beograda 20 izvršitelja dobilo je oko 150 predmeta od firme „Telekom“, a u narednom periodu se očekuje još, kaže Mihailo Dragović, predsednik Komore izvršitelja.

Najviše predmeta izvršitelji su dobili od komunalnih preduzeća u Subotici (čak 900), Kraljevu (550), Vranju (150), Sremskoj Mitrovici (150), Šapcu (140), Knjaževcu (300).

Osam novosadskih privatnih izvršitelja dobilo je najviše predmeta od JP „Srbijagas“ (oko 150), a troje iz Niša dvadesetak predmeta od JKP „Naisus“. Prva izvršenja čekaju i njihove kolege u Negotinu (23), Bačkoj Palanci (15) i Smederevskoj Palanci (50).

Pored postojećih 400 sudskih, Srbija će imati i 334 privatna izvršitelja (po jedan na 25.000 stanovnika). Oni će naplaćivati i potraživanja između firmi, a koristiće i dokumentaciju NBS i izvode iz liste nepokretnosti dužnika...

U ovom trenutku izvršitelji iz Kragujevca i Aranđelovca još nemaju posla. Oni očekuju da u toku naredne nedelje dobiju predmete od JKP iz svojih gradova. Inače, prva izvršenja odnose se na dugove građana između 1.000 i 50.000 dinara, a mnogo je upravo onih između 30.000 i 50.000.

Izvršitelji su zasad dostavili svim dužnicima zaključak da je pokrenut postupak za izvršenje i da moraju da plate dug s pripadajućim kamatama, plus troškove izvršenja.

Ako dužnik ovo ne primi ili ne reaguje, posle dve nedelje ponovo se šalje zaključak, a ako ni to ne uspe, stavlja se na oglasnu tablu suda.

Ukoliko ni posle ovoga ne plate dug, izvršitelji će od firmi gde su dužnici zaposleni tražiti administrativnu zabranu na platu dok se potraživanje ne namiri. Kao krajnja mera na raspolaganju im je plenidba pokretnih i nepokretnih stvari, uz asistenciju policije.

Kako nam je rekao predsednik Komore, izvršitelji već proveravaju plate i bankovna stanja dužnika, i do septembra se mogu očekivati prve blokade računa.

Verujemo da će građani, kada vide koliko će ih koštati ceo postupak, ipak odlučiti da plate dugovanja. Ova mera ima i preventivni, a ne samo represivni karakter, kaže Dragović.

Inače, najniža cena izvršiteljske usluge je 2.500 dinara, koliko košta samo dostavljanje zaključka da je postupak počeo.

Ozbiljnije predmete privatni izvršitelji očekuju od jeseni, kada počinje saradnja sa bankama, kojima građani ukupno duguju oko 18,5 milijardi evra.
Post Reply