Pjeskarenje radijatora

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1 Pjeskarenje radijatora

Post by JavierBosnia »

Zelio bih obnoviti malo radijatore, godinama su se samo farbali pa ima tu dosta slojeva boje koja ne izgleda lijepo.
Cuo sam da je pjeskarenje i farbanje najbolja opcija, ali nisam nasao ko to u Sarajevu radj i koja bi bila cijena okvirno za neki gusani radijator od 18 rebara
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#2 Re: Pjeskarenje radijatora

Post by heavyBrick »

evo upravo to što ti treba:



za cijene ih kontakiraj.
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#3 Re: Pjeskarenje radijatora

Post by starii »

Zna li ko gdje se može odnijeti radijator u Sarajevu da se doda još članaka? Hvala.
kuli1961
Posts: 2345
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#4 Re: Pjeskarenje radijatora

Post by kuli1961 »

starii wrote: 05/12/2021 19:05 Zna li ko gdje se može odnijeti radijator u Sarajevu da se doda još članaka? Hvala.
Taj posao ti moze uraditi svaki majstor koji se bavi postavljanjem instalacija centralnog girjanja, u tvom stanu/kuci. Tvoje je da kupis potreban broj rebara, posebni dvostrani vijak (onoliko komada koliko imas dodatnih rebara), majstor dodje sa namjenskim alatom, udihtuje, zavrne, prebaci ventile okaci i spoji na cijevi...
Jeftinija varijanta- no name majstor (garaza majstor), skuplja- registrovana radnja/firma. Ja bih uvijek isao na skuplju, jer ako se nesto "uzneda", lakse ih je uganjati i prtisnuti, osim ako je neki no name majstor, bas po preporuci iz vise izvora.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: Pjeskarenje radijatora

Post by Altsa »

starii wrote: 05/12/2021 19:05 Zna li ko gdje se može odnijeti radijator u Sarajevu da se doda još članaka? Hvala.
Meni su kuci to uradili. Znaci nisam nigdje nosio.
Post Reply