"Pješčane Piramide" Foča

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#26 Re: "Pješčane Piramide" Foča

Post by sodom »

šuhva je zeznuta stvar, čak gora i od kahvića :D
Normalan.ba
Posts: 253
Joined: 22/06/2010 22:37

#27 Re: "Pješčane Piramide" Foča

Post by Normalan.ba »

Prije rata se tu snimao neki film o indijancima,američka produkcija
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#28 Re: "Pješčane Piramide" Foča

Post by van Basten »

Normalan.ba wrote:Prije rata se tu snimao neki film o indijancima,američka produkcija
Vinetu.

nego, pohodih ove piramide danas... extra izgledaju uživo... mislim čak da je sreća što su ovako zavučene, insan bi to u tren rasturio, samo da mu je nadohvat ruke.
Helem, o putu do tamo... zbunjivalo me je što su sve vaše upute govorile kako doći ako se dolazi iz pravca Foče/Goražda. Ja sam iz pravca Trnova skrenuo za MIljevinu i od tog skretanja do piramida ima 7 km. Prvo 4km dobrog asfalta malo uzbrdo, kraj neke fabrike (prati se znak za neki hram) i kad se dođe do kraja asfalta - belaj: raskrsnica sa 6 krakova i bez ijednog putokaza osim za hram koji je 100metara od raskrsnice. Lijevi krak rade nekakav put, puno bagera, široko kao neka (buduća) magistrala. Mi smo odlučili pravo (ostavljajući malo pravoslavno groblje nama sa desne strane), i za čudo, nismo pogriješili. Tu je već uglavnom makadam ili malo viri asfalta (stavljenog još iz doba kada su se tu filmovi snimali), i nakon 3km vožnje po tom putu došli smo do piramida. Upsut su nam mještani (koje smo pitali da provjerimo jesmo li pogodili pravi krak) nudili šljiva da naberemo :D
Post Reply