Pjesaci Halo !

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
shbc
Posts: 3320
Joined: 20/07/2012 12:13

#26 Re: Pjesaci Halo !

Post by shbc »

Kemal Malovčić wrote:Najgori vozači na svijetu su u Sarajevu.
Navozah se po Evropi. Vjeruj mi, mi smo zlatni. Doduse u odnosu na pojedine balkanske zemlje. Zapadna Evropa je vec kultura.
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#27 Re: Pjesaci Halo !

Post by mayab »

shbc wrote:
Kemal Malovčić wrote:Najgori vozači na svijetu su u Sarajevu.
Navozah se po Evropi. Vjeruj mi, mi smo zlatni. Doduse u odnosu na pojedine balkanske zemlje. Zapadna Evropa je vec kultura.
Ma ne bih ja to zvao baš kulturom, po meni to je funkcionirajuća pravna država, kažnjava se uglavnom svako ko krši propise, bez obzira koji i kakav auto vozi i ko mu je babo i prijatelj , a uz to sve i sami policajci koji trebaju da regulišu provodjenje zakona , ponašaju se po tom istom zakonu, a ne kao neki bahati nadljudi iznad nas ostalih....
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#28 Re: Pjesaci Halo !

Post by vade_mecum »

eto vozaci su cvjecke, a za sve su krivi jadni pjesaci :-) jebo nas kad se vezanje pojasa komentarise sa "jel' mi to ne vjerujes kako vozim", a pustanje pjesaka na prelazu sa "jarane, ti bas skolski vozis" :roll:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#29 Re: Pjesaci Halo !

Post by Thorgerson »

vade_mecum wrote:eto vozaci su cvjecke, a za sve su krivi jadni pjesaci :-) jebo nas kad se vezanje pojasa komentarise sa "jel' mi to ne vjerujes kako vozim", a pustanje pjesaka na prelazu sa "jarane, ti bas skolski vozis" :roll:
A naslov teme tebi nista ne predstavlja, jelde?

Niko ne govori da su vozacki cvjecke. Nego je tema o pjesacima.

Jutros vidim policija na Skenderiji zaustavila troje pjesaka i izgleda pisu im kazne. :thumbup: Problem jbg prosetat 15m do pjesackog i semofora.

p.s. Otvori temu o vozacima, pa opleti.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#30 Re: Pjesaci Halo !

Post by Tercius »

U sustini ne znas ko je veci kloc onaj za volanom ili pjesak,mada mislim ds su pjesaci u blagoj prednosti...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#31 Re: Pjesaci Halo !

Post by P308 »

shbc wrote:
Kemal Malovčić wrote:Najgori vozači na svijetu su u Sarajevu.
Navozah se po Evropi. Vjeruj mi, mi smo zlatni. Doduse u odnosu na pojedine balkanske zemlje. Zapadna Evropa je vec kultura.
Cesto se uporedjujemo sa susjedima, i cesto smo misljenja da su bolji od nas u svakom pogledu. I cesto smo zaista u pravu ali moram se sloziti s tobom po pitanju saobracajne kulture. Nedavno bio u Splitu, i situacija je ista kao i kod nas, ako ne i losija. I sto se tice pjesaka i sto se tice vozaca i parking papaka, itd. U Zagrebu je situacija mrvicu bolja.
User avatar
kabal1337
Posts: 7747
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#32 Re: Pjesaci Halo !

Post by kabal1337 »

Nemoj ti pustiti u Njemackoj pjesaka na prelazu. Otici ces sa cestitkom. Tako i treba. Ako cemo se porediti.
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#33 Re: Pjesaci Halo !

Post by The BEN10 »

HAVANA wrote:I najgluplji pjesaci,najlosiji drotovi,najgori tramvaji,najludi biciklisti...u svemu smo naj..
:-D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#34 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

jednostavno kazne trebaju biti veće

500 za obje skupine
mislim da bismo imali 90% manje problema


bilo bi opet udaranja i smrti ali ne na ovaj način da se dnevno natežeš 25 puta sa pješacima ili vozačima

dakle samo kazne
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#35 Re: Pjesaci Halo !

Post by vješalica »

Danas je policija bagru udarala kaznama na Stupu
pa neka prelaze i dalje pored podhodnika
kolikosu utabali stazu nikad ziva ograda da poraste
unisti provincija sve
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#36 Re: Pjesaci Halo !

Post by Thorgerson »

Na Stupu je grehota ne kazniti one bolide. Samo po dzepu.

Napravis im podhodnik, pokretne stepenice, ne valja...naviklo valjda po livadi da gaza.
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#37 Re: Pjesaci Halo !

Post by bhnapoleon1 »

Kod masinske skole preko puta muzeja idiot taksista sarjevo taksija prolijece u punoj brzini iako je zeleno za pjesake i iako smo vec na zebri, da bi se zaustavio 10-20 metara nize na stajalistu.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#38 Re: Pjesaci Halo !

Post by MOSALJOZE »

Black swan wrote:jednostavno kazne trebaju biti veće

500 za obje skupine
mislim da bismo imali 90% manje problema


bilo bi opet udaranja i smrti ali ne na ovaj način da se dnevno natežeš 25 puta sa pješacima ili vozačima

dakle samo kazne
Povećaju se kazne,90% ljudi neće više,ali od čega će naša milicija živjeti?
Vjerovatno jedina prepreka za uvodjenje većih kazni
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#39 Re: Pjesaci Halo !

Post by Naslovnica »

Danas me debil zamalo nije pokupio na pješačkom između AP i Olimpijskog (onaj kod dvorane).
Idem prema Olimpijskom, na 200m odozgo ide kamion, odozdo niko. Taman da najnormalnije pređem preko pješačkog. Došao sam do pola zebre, kad odozgo debil ma punoj hladno pretiče kamion, sva sreća da sam ga na vrijeme uočio i potrčao jer bi me 100% udario. Odfura debil ko sav sretan, niti koči niti se obazire.
Crni audi karavan, nisam mu ni tablice uspio vidjeti.
A onda svaki dan prelazi stotine djece, škola, obdanište, redovni pješaci...i on tako leti tuda, ne jebe ni 5%.
Ovakvu vrstu retatda bih bez problema mogao ubiti iz blizine, pravo među rogove, bez trunke kajanja.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

uh što kazni danas u pola 4 plavka neku ženu na skenderiji
i polemiziraju ... priključili se neki muškići ali sve kulturno
kaže policajka
okrenula se vidjela nas da stojimo i krenu na crveno morala sam da je kaznim :D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

Image

znači iskaču iz šestice žene i ne gledaju već su na pol ceste gdje je traka i onda kontaju kuku gdje sam to
Alkos
Posts: 2718
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#42 Re: Pjesaci Halo !

Post by Alkos »

Najgori je onaj dio kod Hece, Tibre... To samo iskacu sa kesama i "pretrcavaju". Sve 70+. Neki dan sam mogao dvoje tako pokupiti. Ali sto je najgore oni se ni ne osvrcu, ni sirena ih vise ne prepada. :sad:
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#43 Re: Pjesaci Halo !

Post by frngla »

Najnekulturniji pješaci na svijetu. Ni vozači nisu zlatni, ali pješaci su kriza.
Kazne pooštriti i za pješake, kao i za vozače. Sutra da pregazim kakvu babu, ja bih murije zaglavio ni kriv ni dužan... Nevjerovatni su...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#44 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

pješaci su katastrofa
treba se paziti... često krenem i ne gledajući
valjda sindrom stada
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#45 Re: Pjesaci Halo !

Post by Logovan »

frngla wrote:Najnekulturniji pješaci na svijetu. Ni vozači nisu zlatni, ali pješaci su kriza.
Kazne pooštriti i za pješake, kao i za vozače. Sutra da pregazim kakvu babu, ja bih murije zaglavio ni kriv ni dužan... Nevjerovatni su...
Ma zatupljen smo mi narod, poglup, bezobrazan, nekulturan i debilan.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

na ilidzi idu sredinom dzade
2 trake a jedna blokirana autima
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#47 Re: Pjesaci Halo !

Post by muha_sa »

Logovan wrote:
frngla wrote:Najnekulturniji pješaci na svijetu. Ni vozači nisu zlatni, ali pješaci su kriza.
Kazne pooštriti i za pješake, kao i za vozače. Sutra da pregazim kakvu babu, ja bih murije zaglavio ni kriv ni dužan... Nevjerovatni su...
Ma zatupljen smo mi narod, poglup, bezobrazan, nekulturan i debilan.
kako bezobrazluku, nekulturi i krkanluku dohakat :? :? samo udarcem po novcaniku--najbolja vaspitna metoda
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#48 Re: Pjesaci Halo !

Post by Logovan »

muha_sa wrote:
Logovan wrote:
frngla wrote:Najnekulturniji pješaci na svijetu. Ni vozači nisu zlatni, ali pješaci su kriza.
Kazne pooštriti i za pješake, kao i za vozače. Sutra da pregazim kakvu babu, ja bih murije zaglavio ni kriv ni dužan... Nevjerovatni su...
Ma zatupljen smo mi narod, poglup, bezobrazan, nekulturan i debilan.
kako bezobrazluku, nekulturi i krkanluku dohakat :? :? samo udarcem po novcaniku--najbolja vaspitna metoda
Kaznama, a Boga mi i učenjem djece po osnovnim i srednjim školama kako se trebaju ponašati kao pješak/vozač.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#49 Re: Pjesaci Halo !

Post by hrasno38 »

Black swan wrote:Image

znači iskaču iz šestice žene i ne gledaju već su na pol ceste gdje je traka i onda kontaju kuku gdje sam to
Ovdje je pjesak skroz u pravu jer nema semafora:)
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#50 Re: Pjesaci Halo !

Post by holowey »

ako iz kuce nije izasao naucen, tesko da ce ga skola nauciti...
a nase ulice su takve da kad prelazis jednosmjernu, opet trebas gledati na obje strane...
Post Reply