Pjesaci Halo !

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kabal1337
Posts: 8058
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#1 Pjesaci Halo !

Post by kabal1337 »

Sta je vama pjesacima? Je li vama fali daska u glavi, nije vam stalo do zivota ? Redovno vidam da se ulice prelaze preko crvenih, gdje ne treba. Jedna od tih je Obala.
Vozilo covjece svako skoro ima preko 1t, neka se krece 40 km/h, pa ljudi dragi ne moze se vozilo zaustaviti u 1m. Nekada je i 1m kasno. Sto zurite da postanete statistika, clanak na klixu ?
Gdje tu kultura postovanja znakova i saobracajnih propisa?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#2 Re: Pjesaci Halo !

Post by simbabimba »

Uzas stvarno, Alipasina ulica je ujutro prava katastrofa, poslije svakog prolaska mi treba strave saljevat, prelaze 4 trake, preskacu duplu punu liniju, stanu na sredinu pa cekaju na sred ceste da se rascisiti saobracaj da pretrce, iskacu iza kombija I kamiona, nema sanse da ih mozes na vrijeme vidjeti, onaj dio kod cvjecare kaktus je crna tacka! Gladam kako cu nekog u najmanju ruku retrovizorom pokupiti da se razlijepi nekom drugom pod tockove, uzas!

I nigdje policije da ih malo regulise!
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3 Re: Pjesaci Halo !

Post by dust in the wind »

kabal1337 wrote:Sta je vama pjesacima? Je li vama fali daska u glavi, nije vam stalo do zivota ? Redovno vidam da se ulice prelaze preko crvenih, gdje ne treba. Jedna od tih je Obala.
Vozilo covjece svako skoro ima preko 1t, neka se krece 40 km/h, pa ljudi dragi ne moze se vozilo zaustaviti u 1m. Nekada je i 1m kasno. Sto zurite da postanete statistika, clanak na klixu ?
Gdje tu kultura postovanja znakova i saobracajnih propisa?
:thumbup: bravo...nema zemlje dokonijeih ljudu koji vazda negdje srljaju, žure... itd.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#4 Re: Pjesaci Halo !

Post by dobar osjecaj »

Neki dan povezem jednog porodicnog penzica koji redovno prelazi cestu mimo pjesackog, cesto par metara od pjesackog. Vozimo se i u nekoliko navrata nam iskacu pjesaci koje sam jedva zaobisla ili uspjela usporiti da ih ne zgazim. Vidno potresen, moj penzic pita "sta je s ovim ljudima jesu li normalni kuda prelaze". Slasno sam mu objasnila da upravo on to stalno radi drugim vozacima.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#5 Re: Pjesaci Halo !

Post by Thorgerson »

Jucer u starom gradu budaletina prica na telefon, da mi sirena nije radila, morao bi ga morao pregaziti, jer ga nisam mogao nikako izbjeci. Uska ulica totalno.

Ide lola fontele na uhu i jebe se njega, krenu preko ulice. Odjednom, iz cista mira se stvori na cesti, nije ni pogledao ima li automobila.

Ne bi poginuo, jer sam podobro bio zakocio, ali sigurno bi mu polomio 50% pola tijela.
amir79
Posts: 314
Joined: 01/07/2008 19:00

#6 Re: Pjesaci Halo !

Post by amir79 »

i ako udaris pješaka, automatski si kriv i moraš dokazivati suprotno.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#7 Re: Pjesaci Halo !

Post by Naslovnica »

Ma lud narod, pola ih odlijepilo, odsutno.
Svakodnevno dolazim u situacije da ja kao vozač moram spašavati pješakov život, kočeći, jer debili prelaze na crveno, mobitel na ušima, ni ne obraćaju pažnju da su zakoračili na kolovoz.
Raskrsnica na Socijalnom je, meščini, najgora.
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#8 Re: Pjesaci Halo !

Post by samo pozitiva »

kupi te kameru za auta pa neka iskacu koliko god hoce
User avatar
kabal1337
Posts: 8058
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#9 Re: Pjesaci Halo !

Post by kabal1337 »

Evo meni maloprije, stariji covjek uleti u traku. Gleda u pod. Ali hvala Bogu uspio sam se nekako pomaci skroz u desno da ga ne okrznem. U momentu sam mislio evo ubih covjeka ni kriv ni duzan.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

sve je gore i gore stanje
skrećem od BBI prema dole predsjedništvu al ona traka odmah uz trg ispred BBI
čim sam skrenuo pješak ide deda neki meni u susret malte ne po ugazanoj stazi od točkova... :lol: prepade me
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#11 Re: Pjesaci Halo !

Post by Nepass »

Thorgerson wrote:Jucer u starom gradu budaletina prica na telefon, da mi sirena nije radila, morao bi ga morao pregaziti, jer ga nisam mogao nikako izbjeci. Uska ulica totalno.

Ide lola fontele na uhu i jebe se njega, krenu preko ulice. Odjednom, iz cista mira se stvori na cesti, nije ni pogledao ima li automobila.

Ne bi poginuo, jer sam podobro bio zakocio, ali sigurno bi mu polomio 50% pola tijela.
Izlazim iz isevic sokaka na obalu (gdje je prije fizikalna bila) i idem desno, sreca semafor na crvenom pa sam vozio sporo. Ide lik i samo podje da predje cestu 2m ispred mene. Jedva sam stao ako ga nisam i dotakao autom. Da je bilo zeleno satro bi ga jer bi puni gas da fatam zeleno.
Ali mi se izvinuo :D
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12 Re: Pjesaci Halo !

Post by yasaq »

kabal1337 wrote:Sta je vama pjesacima? Je li vama fali daska u glavi, nije vam stalo do zivota ? Redovno vidam da se ulice prelaze preko crvenih, gdje ne treba. Jedna od tih je Obala.
Vozilo covjece svako skoro ima preko 1t, neka se krece 40 km/h, pa ljudi dragi ne moze se vozilo zaustaviti u 1m. Nekada je i 1m kasno. Sto zurite da postanete statistika, clanak na klixu ?
Gdje tu kultura postovanja znakova i saobracajnih propisa?
Nisu naučili. 80% njih dolazi iz sredina gdje ima jedan ili nema nikako semafora i čitav život su hodali prugom. Nije mi za ove strarije nego kad vidim babu da za sobom vuče djete preko 4 trake van pješačkog prijelaza. hajde što će ona zaginuti nego što to dijete uči pogrešnim stvarima i usađuje mu u glavu stvari zbog kojih sutra isto može stradati.Ito tako kad prolazim ispod Stupske petlje i redovno indijanci pretrčavaju cestu, jer "moraju" kupiti kartu da bi izašli na stanicu :shock: , i kad im svirneš jebu ti sve na kamaru. Nek' idu na most kakav pa nek' se bace nemoj da se meni pod auto bacaju !
User avatar
oldtajmer
Posts: 4997
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#13 Re: Pjesaci Halo !

Post by oldtajmer »

a i vozaci su inace za priviti na ranu
kod nas je najgora kombinacija bahatih i bezobraznih vozaca i ishavjescenih pjesaka,tako da samo pukom srecom nema svaki dan bar tuce mrtvih
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Pjesaci Halo !

Post by Truba »

zato srednja traka i 60 na sat maximum
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#15 Re: Pjesaci Halo !

Post by O'zone »

Jbga vozač odogvara za budale koje mu iskaču pred vozilo...nikad to meni nije bilo logično ali eto zakon tako kaže....da je do mene prvo bi se ispravilo da Pješak koji prelazi ulicu mimo pješačkog dobije 300 KM kazne a svaki pješak koji bude udaren van obilježenog pješačkog prelaza sam snosi krvicu za to a da svaki vozač koji se ne zaustavi na pješačkom da propusti pješaka dobije 1000 KM kazne i mjesec bez vozačke.

Bahatost i jednih i drugih na prometnicama je postala nevjerovatna. Jučer ujutro kao i obično Policajci na Skenderiji kažnjavaju pješake koji prelaze na crveno i mimo pješačkog i oni gledaju u te policajce i idu preko ulice i ovih ih zaustavljaju i traže dokumente a oni začuđeno gledaju i pitaju zašto? Ja bih mu tu pisao i 500 za bahatost.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#16 Re: Pjesaci Halo !

Post by radiša »

sto vozite kad vas nerviraju pjesaci?pjehe lagano,bolje za njih,vas a i za prirodu,bice cisci vazduh.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#17 Re: Pjesaci Halo !

Post by dezurni_ucenik »

radiša wrote:sto vozite kad vas nerviraju pjesaci?pjehe lagano,bolje za njih,vas a i za prirodu,bice cisci vazduh.

:thumbup:

I kad dodju novembarska i decembarska magla, kriv Dino Konakovic.
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#18 Re: Pjesaci Halo !

Post by shiny »

Meni su najgori ovi sa tramvajske kad krenu, provuku se između ograde i one nadstresnice i preko tri trake... a svaka stanica semafor ima. Hajd što ću krivično odgovarati, ali što sama sebi oprostila nikad ne bih.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#19 Re: Pjesaci Halo !

Post by Naslovnica »

radiša wrote:sto vozite kad vas nerviraju pjesaci?pjehe lagano,bolje za njih,vas a i za prirodu,bice cisci vazduh.
Nekima je u opisu posla da radno vrijeme provode ma točkovima.
BTW, naravno da me nerviraju neodgovorni pješaci, isto kao i bahati vozači.
Nije rješenje ne voziti, nekada se i to mora.
Nego kazne i samo kazne, i naplata istih.
User avatar
kabal1337
Posts: 8058
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#20 Re: Pjesaci Halo !

Post by kabal1337 »

Ja cesce pjesacim nego sto sam za volanom. Iskreno da ti kazem nikada ne radim ono sto pojedinci rade, jer znam kako je." Ono što ne želiš da te zadesi nemoj ni ti činiti"
Realno zbog kamikaza mi se i ne vozi. Kao sto je "shiny" rekla "ali što sama sebi oprostila nikad ne bih."
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21 Re: Pjesaci Halo !

Post by Logovan »

Vozači halo! :oops:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#22 Re: Pjesaci Halo !

Post by man_464 »

Jedino mjesto gdje prelazim, a nije pješački: Kampus - Željeznička prema Autobuskoj stanici. Bilo je priče o akrobacijama pješaka tu.
Razlog: Kilometar gore prema semaforu, kilometar dole. Dobro, preuveličavam, ali daleko je.
Četiri trake + ostrvo...

Da li je zabranjeno. Jeste. :D
Da li je dozvoljeno - Jeste. :D

Čudno?

Svaki pješak može preći svaku saobraćajnicu ukoliko je najbliži pješački prelaz ili semafor udaljen više od 100 m u oba pravca. UZ OPREZ!
Bilo mi je čudno kad sam polagao ali stvarno je tako. Nisam neki vozač pa da ne pametujem plaho, tek će mi isteći P sad u novembru ali svako i vozi i svako i polaže. Položio iz prve i vožnju i testove bez štela i štelica. Pojedini se ni ne pojave na vozačkom ispitu, a poslije imaju dozvolu.

Image
Strana 17: http://mon.ks.gov.ba/sites/mon.ks.gov.b ... st%20I.pdf

Što se tiče pješaka.
Nimalo ne razmišljaju svojom glavom. Semafor udaljen 10 metara, jok. Daj da ovedje pretrčim.
Lokacija: Pofalići, tramvajska smjer ka Ilidži. Redovno pretrčavanje.
Lokacija: Stup, preskakanje ograde i pretrčavanje.
i XY drugih slučajeva. :twisted:

Platio sam i ja kaznu 50 maraka ima i godina. Kod PMF-a stojim zajedno sa 20 ljudi na pjašačkom sa tramavaja idem ka Mostu tamo. 2 žene kreću a crveno još uvijek, zatim krećem ja i još jedna cura i došao do Autobuskog tako zaustavi me. Nisam imao namjeru da se sa njim raspravljam i čini mi se da je čekao da se svađam pa ga iznerviralo što ja nisam pokazao da sam ljut bla bla. Već na drugom koraku prelaska upalilo se meni zeleno ali nisam želio objašnjavati. Hvala i doviđenja. :wink:

3 dana nakon toga dodatno zeleno za vozila koja skreću sa mosta ka gradu kod PMF-a je uklonjeno a do tad si morao prelaziti 5-6 sekundi prije zelenog inače te zgaze sa autom iako ti je zeleno. :roll:
Holms
Posts: 509
Joined: 27/01/2012 22:51

#23 Re: Pjesaci Halo !

Post by Holms »

A gdje se svi vozate u tim autima po gradu?
Ne moze se disati od vas.
Do granapa ne mozete pješke.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#24 Re: Pjesaci Halo !

Post by Kemal Malovčić »

Najgori vozači na svijetu su u Sarajevu.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#25 Re: Pjesaci Halo !

Post by HAVANA »

I najgluplji pjesaci,najlosiji drotovi,najgori tramvaji,najludi biciklisti...u svemu smo naj..
Post Reply