Piter Nikol: PDV sa 17 na 20% od gradjana stedisama!!!!!!!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#26

Post by Dezze »

senada wrote:
Dezze wrote:
Svemirski_Jebach wrote:ako niste skontali da Nicholl govori o posljedici odluke, da nema nacina da se taj dug isplati osim ako ne povecanjem poreza. Drugog nacina nema.

Sustina problema je u tome sto politicari pokusavaju da peru sebe (ko fol da su oni dobri) preko ledja opet cega - naroda koji bi morao placati vece poreze.

Isto je bilo i sa onim zakonom o pravima boraca - usvojili ga a znaju da para nema.

Zato citajte - treba vam ocigledno (cast izuzecima) nemate pojma.

Senada pogotovo - nepismena si. :x
Ne, ni ne pokusavaj nesto objasniti. Ja sam ovako nesto napisao, ali senada fura svoje. Da nije iz kakve stranke pa nas ovdje pokusava naloziti na gradjansku neposlusnost.....

Uglavnom, covjek je rekao nesto sto je logicno i sto ce se morati uraditi ako s estedisama zeli vratiti novac i kapak. Neka prica ko sta hoce, ali Nikol zna svoj posao.
a senada zna zasto se ne potrazuje novac od ljubljanske i drugih banaka i senada je jedna od mnogih koja veoma dobro, kao recimo ale lizalovic zna gdje su zavrsile pare... neka vrate oni koji su popljackali stedise pa doveli experta nikola da ih vadi i pokriva.
Senada nije ti Nikol kriv sto su te tvoji/nasi domoroci opljackali. Ovo nije podforum za politiku, nego za ekonomiju. Ili diskutuj o ekonomskim mjerama ili nas popusti sa tom pricom "opljackali su nas!". Svi znamo da jesu i nema potrebe da nas davis sa tim stvarima dalje.
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#27 we

Post by umorni »

senada wrote:
konyan wrote:Sjajna ideja! Ionako imamo jedinstvenu PDV stopu i placamo namet na sve sto u skladu sa zdravim razumom treba biti oslobodjeno poreza.. Zasto ne placati jos vise.. :D
Kome? Za cijega STRANCEVOG k...a ceif???
Treba SVE strance otjerat a onda se sa nasima obracunat!!!


Ma prvo strance..pa ove nase izdajnike za saku eura su prodali sve sto se krvlju placalo...bosanskom krvlju mukom radjanom i odgajanom.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#28

Post by kub lajkan »

Ja bih predlozio da se poslije sa 20% digne na 21%... a onih 1% sto se nabere svako pola godine, izvlacimo ko ce dobiti taj visemilionski iznos... sta fali... nek se narod malo zabavi i zaboravi zulum... igra se moze zvati Narodni Porezni Bingo :D
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#29

Post by LeKo »

Kada Piter bude placao PDV kao i svi građani BiH neka onda odlucuje - lako se .ebat preko tuđih leđa, a između ostalog nisam ja digo lovu stedisama ( i stari mi je među njima) da im je ja sada skupljam - dokle vise. Placaj dadzbine po osnovu zaposlenja 70%, porez na dobit 30% e jos nek nam uvedu pausal na udisanje zraka 20 KM mjesecno po clanu domacinstva i PDV na 20% (jedinstvena stopa dok drzava ne kupi jos stanova, apartmana i kojekakvih prdonjskih limuzina, a onda uvesti i stopu od 17% na prijasnu nisko tarifnu robu i lijekove) i onda nek nas zatvore u Pretis puste gas da na miru skoncamo.
Locked