Pitanje za vjernike

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Hakiz
Posts: 39936
Joined: 30/07/2015 20:01

#751 Re: Pitanje za vjernike

Post by Hakiz »

Hajde, znaš šta sam mislio kada sam rekao vaša riječ protiv njihove.

Ionako nema ništa šta već nismo prožvakali, ispljunuli, pa ponovo uzeli da još koji put prožvaćemo.

Samo ponavljamo iste stvari.
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#752 Re: Pitanje za vjernike

Post by Papastadopulos »

Vrlo malo je ljudi otišlo u Siriju... Valja se ovdje pozabaviti sa bezbožničkom bagrom... Bosna je natopljena šehidskom krvlju, misliš da će je muslimani tako lahko predati onima koji za sebe tvrde da su potomci majmuna?[/quote]

sta tebe briga ko za sebe tvrdi da je nastao od majmuna ili ne znam ni ja od cega. vjeruj u sta hoces i u koga hoces ali ne mozes nekome nametati svoje stavove i praviti se satro nesto pametan
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#753 Re: Pitanje za vjernike

Post by beni-bu-man »

Papastadopulos wrote:
sta tebe briga ko za sebe tvrdi da je nastao od majmuna ili ne znam ni ja od cega. vjeruj u sta hoces i u koga hoces ali ne mozes nekome nametati svoje stavove i praviti se satro nesto pametan

Zato je i banovan, kod takvih likova bas vidim da je Islam vjera istine, pravde i mira :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#754 Re: Pitanje za vjernike

Post by Boemica »

beni-bu-man wrote:
Papastadopulos wrote:
sta tebe briga ko za sebe tvrdi da je nastao od majmuna ili ne znam ni ja od cega. vjeruj u sta hoces i u koga hoces ali ne mozes nekome nametati svoje stavove i praviti se satro nesto pametan

Zato je i banovan, kod takvih likova bas vidim da je Islam vjera istine, pravde i mira :lol:

:bih: Treba nam i zastavica ISIL-a za ove miroljubive i pravične.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#755 Re: Pitanje za vjernike

Post by MarlboroGold »

Papastadopulos wrote:vjeruj u sta hoces i u koga hoces ali ne mozes nekome nametati svoje stavove i praviti se satro nesto pametan
Mogu. Njima to njihova ideologija dopušta, pa i traži u nekim segmentima, a to je za njih jedino relevantno.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#756 Re: Pitanje za vjernike

Post by aldinjo »

Idemedosumom wrote:Neki pojedinci nisu za bana, nego za sipe :(
:lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#757 Re: Pitanje za vjernike

Post by Idemedosumom »

aldinjo wrote:
Idemedosumom wrote:Neki pojedinci nisu za bana, nego za sipe :(
:lol:
Valahi, nije smiješno :(
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#758 Re: Pitanje za vjernike

Post by Bloo »

Idemedosumom wrote:
aldinjo wrote:
Idemedosumom wrote:Neki pojedinci nisu za bana, nego za sipe :(
:lol:
Valahi, nije smiješno :(
Nije :|

Trebas mu prepjevati onu od Bon Jovija
You gave islam a bad name
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#759 Re: Pitanje za vjernike

Post by aldinjo »

Idemedosumom wrote:
aldinjo wrote:
Idemedosumom wrote:Neki pojedinci nisu za bana, nego za sipe :(
:lol:
Valahi, nije smiješno :(
Itekako je smiješno. Kada nemate nikakvih argumenata onda spomenete SIPA-u. Nije prvi put.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#760 Re: Pitanje za vjernike

Post by Idemedosumom »

aldinjo wrote: Itekako je smiješno. Kada nemate nikakvih argumenata onda spomenete SIPA-u. Nije prvi put.
Nemoj tako. Protiv takvih ljudi argumenti ne vrijede. Neko ko poziva na ubijanje (ili opravdava) zbog izrugivanja je za sipe, psihijatrije ili neke druge ustanove.

Ali šta očekivati, kada se i naše da(v)ije same imaju običaj rugati drugima, kao Pezić sufijama zbog njihovih zikrova.

Image
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#761 Re: Pitanje za vjernike

Post by vjecnikomentator »

Idemedosumom wrote:
aldinjo wrote: Itekako je smiješno. Kada nemate nikakvih argumenata onda spomenete SIPA-u. Nije prvi put.
Nemoj tako. Protiv takvih ljudi argumenti ne vrijede. Neko ko poziva na ubijanje (ili opravdava) zbog izrugivanja je za sipe, psihijatrije ili neke druge ustanove.

Ali šta očekivati, kada se i naše da(v)ije same imaju običaj rugati drugima, kao Pezić sufijama zbog njihovih zikrova.

Image
Kad čovjek umisli da je neko i nešto ovo se dešava. (Pezić)
Jaraniko, pusti čovjeka da živi kako hoće, dok te ne dira šta te briga šta radi.
Ovi samoprozvani šejKovi mi idu na živce. Umjesto da na lijep i korektan način ljudima približe riječ Božiju, nakon njihovog predavanja samo te prestraše. Jedino dragi Bog zna šta će biti i kako nakon svega ovog. Musliman jesam, ali nikom ne bih nametao svoje mišljenje!
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#762 Re: Pitanje za vjernike

Post by Irsar »

vjecnikomentator wrote:Jedino dragi Bog zna šta će biti i kako nakon svega ovog.
Je li? Misliš li na nešto konkretno kada kažeš "svega ovog", ili misliš na život općenito?
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#763 Re: Pitanje za vjernike

Post by vjecnikomentator »

Irsar wrote:
vjecnikomentator wrote:Jedino dragi Bog zna šta će biti i kako nakon svega ovog.
Je li? Misliš li na nešto konkretno kada kažeš "svega ovog", ili misliš na život općenito?
Život
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#764 Re: Pitanje za vjernike

Post by Irsar »

vjecnikomentator wrote:
Irsar wrote:
vjecnikomentator wrote:Jedino dragi Bog zna šta će biti i kako nakon svega ovog.
Je li? Misliš li na nešto konkretno kada kažeš "svega ovog", ili misliš na život općenito?
Život
Dobro. Pa ako je to tako, onda sukladno ovome što si napisao (boldiram na šta konkretno mislim):
vjecnikomentator wrote:Jaraniko, pusti čovjeka da živi kako hoće, dok te ne dira šta te briga šta radi.
Ovi samoprozvani šejKovi mi idu na živce. Umjesto da na lijep i korektan način ljudima približe riječ Božiju, nakon njihovog predavanja samo te prestraše. Jedino dragi Bog zna šta će biti i kako nakon svega ovog. Musliman jesam, ali nikom ne bih nametao svoje mišljenje!
ne znam šta će nam uopšte Bog ili vjera, ili zašto bi bilo koga bilo briga šta Bog ili vjera imaju da kažu i o čemu. Jer ako "jedino Bog zna (šta će biti)" i ako je OK da "svako živi kako hoće" zbog toga jer, je li, jedino Bog zna... onda evo unaprijed se javljam da podržavam brak između 2 muškarca, ili između 2 žene, da je promjena spola nešto sasvim normalno i da nema niko pravo prigovarati niti ružno se ophoditi prema "muškarcu" koji želi da ga se oslovljava sa žena (i obratno), da su vanbračni odnosi, poligamija (kako ona sa više žena, tako i ona sa više muškaraca) također sasvim uredu i da se ima da dozvole svima koji to hoće.

Jer ako "samo Bog zna šta će biti", onda ima da se svima pusti da "žive kako hoće", jer djela i stavovi na ovom svijetu u tom slučaju nemaju nikakvu refleksiju niti posljedicu na Ahiret.

Možda i jeste vakat došao da se i ja prebacim na "onu stranu" pa počnem argumentovano dokazivati "normalnost" i "ispravnost" ovoga ili onoga, a bazirano na tako privlačnom argumentu kao što je "samo Bog zna šta će biti". :sampanjac:
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#765 Re: Pitanje za vjernike

Post by vjecnikomentator »

@Irsar Nek svako radi kako hoće. Ja obavljam dnevne namaze, postim mjesec Ramazan, ne činim drugim muslimanima i nemuslimanima život nelagodnim. I nakon svega ovog ne znam, odnosno nisam siguran da li ću ja bolje proći na Ahiretu od onog što je možda i slabiji u vjeri bio, a više radio za zajednicu. Nisam neko ko gleda na druge, nije mi drago kad neko "luta", ali neću nekoga napadati zbog toga. Nikad ne znamo koliko ćemo živjeti, ali tu je tevba i Hadždž, tako da za svakog ima prilika da uspije na oba svijeta.

Svi mi imamo svojih sramota i negativnih stvari koje samo mi i Allah dž.š. znamo. Isključivo zbog toga ne želim drugima nametati svoje mišljenje.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#766 Re: Pitanje za vjernike

Post by Boemica »

vjecnikomentator wrote:@Irsar Nek svako radi kako hoće. Ja obavljam dnevne namaze, postim mjesec Ramazan, ne činim drugim muslimanima i nemuslimanima život nelagodnim. I nakon svega ovog ne znam, odnosno nisam siguran da li ću ja bolje proći na Ahiretu od onog što je možda i slabiji u vjeri bio, a više radio za zajednicu. Nisam neko ko gleda na druge, nije mi drago kad neko "luta", ali neću nekoga napadati zbog toga. Nikad ne znamo koliko ćemo živjeti, ali tu je tevba i Hadždž, tako da za svakog ima prilika da uspije na oba svijeta.

Svi mi imamo svojih sramota i negativnih stvari koje samo mi i Allah dž.š. znamo. Isključivo zbog toga ne želim drugima nametati svoje mišljenje.
Ma jok, on bi da nametne kako drugi treba da rade, isto kao da će i za tuđa djela on ispaštat. :lol:
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#767 Re: Pitanje za vjernike

Post by Irsar »

vjecnikomentator wrote:@Irsar Nek svako radi kako hoće. Ja obavljam dnevne namaze, postim mjesec Ramazan, ne činim drugim muslimanima i nemuslimanima život nelagodnim. I nakon svega ovog ne znam, odnosno nisam siguran da li ću ja bolje proći na Ahiretu od onog što je možda i slabiji u vjeri bio, a više radio za zajednicu. Nisam neko ko gleda na druge, nije mi drago kad neko "luta", ali neću nekoga napadati zbog toga. Nikad ne znamo koliko ćemo živjeti, ali tu je tevba i Hadždž, tako da za svakog ima prilika da uspije na oba svijeta.

Svi mi imamo svojih sramota i negativnih stvari koje samo mi i Allah dž.š. znamo. Isključivo zbog toga ne želim drugima nametati svoje mišljenje.
Ništa novo nisi rekao, niti koliko vidim nisi dao nikakav protuargument mojim zaključcima. Takva vjera je isprazna, a nada bazirana na njoj bez osnova.

Jedva čekam da i ovo kod nas dođe:

NAPOMENA: Ne za one sa manje od 16 godina(???)

Web-stranica: https://www.hln.be/showbizz/kunst-liter ... ~a44a7beb/

Direktan link na video koji ima na spomenutoj stranici: https://video.medialaancdn.be//videocms ... 063982.mp4

Umjetnost! :sampanjac: :sampanjac: :sampanjac:
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#768 Re: Pitanje za vjernike

Post by vjecnikomentator »

Irsar wrote:
vjecnikomentator wrote:@Irsar Nek svako radi kako hoće. Ja obavljam dnevne namaze, postim mjesec Ramazan, ne činim drugim muslimanima i nemuslimanima život nelagodnim. I nakon svega ovog ne znam, odnosno nisam siguran da li ću ja bolje proći na Ahiretu od onog što je možda i slabiji u vjeri bio, a više radio za zajednicu. Nisam neko ko gleda na druge, nije mi drago kad neko "luta", ali neću nekoga napadati zbog toga. Nikad ne znamo koliko ćemo živjeti, ali tu je tevba i Hadždž, tako da za svakog ima prilika da uspije na oba svijeta.

Svi mi imamo svojih sramota i negativnih stvari koje samo mi i Allah dž.š. znamo. Isključivo zbog toga ne želim drugima nametati svoje mišljenje.
Ništa novo nisi rekao, niti koliko vidim nisi dao nikakav protuargument mojim zaključcima. Takva vjera je isprazna, a nada bazirana na njoj bez osnova.

Jedva čekam da i ovo kod nas dođe:

NAPOMENA: Ne za one sa manje od 16 godina(???)

Web-stranica: https://www.hln.be/showbizz/kunst-liter ... ~a44a7beb/

Direktan link na video koji ima na spomenutoj stranici: https://video.medialaancdn.be//videocms ... 063982.mp4

Umjetnost! :sampanjac: :sampanjac: :sampanjac:
Nije takva vjera ispravna, već za mene jedino Allah dž.š. može nekome suditi. Ne želim ulaziti u raspravu. Selam.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#769 Re: Pitanje za vjernike

Post by Irsar »

Rekao sam "isprazna", vjerovatno pregruba riječ također. Rasprava je ionako završena bila sa mojim drugim postom ovdje upućenim tebi, onim gdje sam objasnio zašto Bog i vjera nemaju nikakav značaj niti smisao ako uzmemo da su istinite tvrdnje "samo Bog zna šta će biti" i "neka svako živi kako hoće".

Ja ne očekujem nikakvu promjenu stanja bilo čega ovdje ili u svijetu, ali zatvarati oči pred istinom kada ti se ista predoči nije nikakav znak vjere, već konformizma. :wink:
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#770 Re: Pitanje za vjernike

Post by Irsar »

Boemica wrote:Ma jok, on bi da nametne kako drugi treba da rade, isto kao da će i za tuđa djela on ispaštat. :lol:
Izbaci mene iz priče i reci slobodno da misliš na Boga. Jer je jasno da tebi Bog smeta, i vjera. Pa kao šta će taj Bog kojeg čak ni "ne vidimo" da nama govori šta i kako da radimo.

A vezano uz ispaštanje, recimo ovako: ako znam šta je istina, a istu prešutim iako sam je mogao reći, onda donekle imam "saučešće" u ignorisanju istine i posljedičnom promovisanju laži. To je onako samo vrlo mali dio sve ove priče.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#771 Re: Pitanje za vjernike

Post by Boemica »

Irsar wrote:
Boemica wrote:Ma jok, on bi da nametne kako drugi treba da rade, isto kao da će i za tuđa djela on ispaštat. :lol:
Izbaci mene iz priče i reci slobodno da misliš na Boga. Jer je jasno da tebi Bog smeta, i vjera. Pa kao šta će taj Bog kojeg čak ni "ne vidimo" da nama govori šta i kako da radimo.

A vezano uz ispaštanje, recimo ovako: ako znam šta je istina, a istu prešutim iako sam je mogao reći, onda donekle imam "saučešće" u ignorisanju istine i posljedičnom promovisanju laži. To je onako samo vrlo mali dio sve ove priče.

Nope, meni Bog ni vjera, ni vjernici ne smetaju.

Smetaju mi takvi kao ti što bi da drugima nameću svoje.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#772 Re: Pitanje za vjernike

Post by Idemedosumom »

@Irsar Zašto ti smatraš da je prihvatanje istine/vjere u Boga jednako patnji i tegobi? Nemoj zaboraviti: "...Allah želi da vam olakša, a ne da poteškoće imate..."

@Boemica fakat šta smo ti mi vjernici skrivili, pusti nas na miru :oops:

Insan može pomislit' da si u nekom prošlom (forumskom) životu imala nezgodnog, tersnog čo'eka, vjernika :P
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#773 Re: Pitanje za vjernike

Post by Smrcak15 »

Boemica wrote: Nope, meni Bog ni vjera, ni vjernici ne smetaju.

Smetaju mi takvi kao ti što bi da drugima nameću svoje.
citam ovo i kontam....kako bi bilo da ja trazim Hinduisticke forume, registrujem se na njih i onda pocnem optuzivati hinduiste kako namecu svoju vjeru drugima :-) :-)

jeli vidis koji je to apsurd...sama dodjes da ti se namece, i onda kuknjava kako ti se namece :-) pa kojeg vraga ulazis na religijske teme??+

dobro tvrdokorni rece, moze ateista izaci iz religije, ali religija nemoze izaci iz ateiste :lol: :lol: :lol: ziva istina
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#774 Re: Pitanje za vjernike

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:
Boemica wrote: Nope, meni Bog ni vjera, ni vjernici ne smetaju.

Smetaju mi takvi kao ti što bi da drugima nameću svoje.
citam ovo i kontam....kako bi bilo da ja trazim Hinduisticke forume, registrujem se na njih i onda pocnem optuzivati hinduiste kako namecu svoju vjeru drugima :-) :-)

jeli vidis koji je to apsurd...sama dodjes da ti se namece, i onda kuknjava kako ti se namece :-) pa kojeg vraga ulazis na religijske teme??+

dobro tvrdokorni rece, moze ateista izaci iz religije, ali religija nemoze izaci iz ateiste :lol: :lol: :lol: ziva istina
1. Ovo nije islamski forum.
2. Argument da se PF zove Religija ne implicira da ce samo vjernici boraviti na njemu, vec da se na istom raspravlja o temama koje se doticu religije, bozanstava, ostalih ideologija, ateizma, spiritualizam...et cetera
3. Nisu svi ateisti murtedi
4. Istom logikom, sta ces ti onda na temi Ateizam
5. Ti nameces svoje videnje prirodnih nauka kroz prizmu religije, i odredenih cinjenica kroz prizmu religije koje se kose sa zdravim razumom (ne samo ateistickim ili jednostavno opet procitaj Luciferov post) pa ti niko ne govori da razgulis sa foruma kao ignorant, potencijalno neobrazovana osoba i trol, stoga svoje pausalne zakljucke o tome iz kojeg razloga je neko na kojim temama ostavi za sebe.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#775 Re: Pitanje za vjernike

Post by Boemica »

Idemedosumom wrote:@Irsar Zašto ti smatraš da je prihvatanje istine/vjere u Boga jednako patnji i tegobi? Nemoj zaboraviti: "...Allah želi da vam olakša, a ne da poteškoće imate..."

@Boemica fakat šta smo ti mi vjernici skrivili, pusti nas na miru :oops:

Insan može pomislit' da si u nekom prošlom (forumskom) životu imala nezgodnog, tersnog čo'eka, vjernika :P
Gluho i daleko bilo, ustat pa spomenut u mene čoeka :D
Post Reply