Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1 Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by pirmin »

Da li ste i za koliko prodali ocevinu, babovinu, djedovinu ili kako je vec nazvati u Banjaluci?

Prije neki dan sretnem jedan egzemplar koji je istu uspio utopiti za fantasticnih 20000 KM(slovima: dvadesethiljada) ...lokacija:Mejdan, kuca-dvospratnica sa dvoristem.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by pirmin »

zagazaga wrote:ja, tj,moja porodica ništa nismo prodali,niti ćemo prodavati (Mejdan)

taj egzemplar je kreten,fuj
To se cijeni :thumbup:
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#3 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:02, edited 2 times in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23426
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by BHCluster »

Taj hajvan sto je prodao babovinu za 20000 KM sto meni nije reko ja bih uzeo i dao mu 30000 KM. Isto sam sa mejdana Danka Mitrova i tamo imam stan pa nebih ga prodo nikada.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#5 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Ridjobrki »

Đe se taj konj nije meni javio, ja se satrah zivkajući po oglasnicima i raspitujući se...
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#6 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by potočanka »

ja budaletine ovog što je prodo kuću i to garant nekom seljaku da nam kvari banjaluku
mi svoje nikad nećemo prodati, očevina je očevina, nikad se ne zaboravlja gdje se rodio i odrastao :bih:
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#7 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:02, edited 2 times in total.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#8 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by ljubav_aha »

najbolje je dati u zakup privatni ili poslovni prostor :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#9 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Ridjobrki »

Marmelan, svaka ti čast kad si uspio stan kupiti od "našeg". Ja se raspitivao na par mjeseca, braća da mogu dušu bi ti izvadila. Ako ima ko da prodaje a da znate javite!
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#10 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"...

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:02, edited 2 times in total.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#11 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:03, edited 2 times in total.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#12 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Ridjobrki »

Marmelan wrote:Na pocetku za mene veca cijena (ko ti si u inostranstvu ) a za ``njih`` manja, na kraju su ipak snizili ............pa kazu ``nasi smo`` :x . Ovo nije sala, to se stvarno desilo.Bilo pa proslo.
Ne, to je fakat tako - upravo sad prolazim kroz to. Grozno, čovječe. Ja sam imao varijantu da za nekog lika koji bude u Swe izdajem stan, ono da ga pazim i izdajem. I Pitam ga za koliko bi ga izdao "Pa vidi ako možeš naći kakva tri oficira po tri stoje, oni toliko dobijaju za smještaj..." :-) :-) :-)

Nenamješten stan na Mejdanu za devet stoja!!! Znači, uzmi braći SVE i dinar (ko da i ti vojnici ne znaju naći kuću u Sitarima za 300 KM i po dvije stoje lagano u padže svaki mjesec) koji zarade i još nemoj slučajno da bi se ja našao u toj računici. Ma goni se u P.M. ba i ti tvoj stan, vidim ja šta je to.

Jedan me pita prije par mjeseci koliko je kvadrat u BL ja mu kažem (bio je oko 2200 KM), a on "Ma ne bih ja to dao nikom ispod 2500 KM". Ja ga 'nako gledam a imam po 2200 koliko hoću... I tako ti je to...

P.S. I nisi jedini, ima još dosta raje koja kupuje stanove, iznenadio bi se. Ja sam sad našao i uzimam stan u jednom naselju koje se gradi i znam da ima još braće u budućem komšiluku.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#13 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:03, edited 2 times in total.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#14 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:03, edited 2 times in total.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#15 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Van Halen »

Svaka vam čast, pozdrav iz Sarajeva. Takav stav ohrabruje. :bih:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#16 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by pirmin »

Ja sam ovu temu najvise otvorio jer mi dusa place kad vidim oca skrhanog kad dodje kuci i kaze da mu je umro neki od havera iz stare garde(Kulmahala) ili kad neki prodaju sve i odsele se.
On je pravi onaj tip "...ko zanemaruje taktiku i igra za raju" ...samo sto on fala nebu nije zavrsio karijeru u Naprijedu.
Zvuci pateticno ali jebiga...tako je.
Da se razumijemo, za mene mi je svejedno - jos i davno prije rata sam mastao da cu landarati po inostranstvu sto danas i cinim.
Kod "kuce" sam (za sad) u svakom gradu gdje mogu sa rajom na finu pivu svratiti, pogledati koju tekmu, kino, koncert i ostale sitnice koje zivot znace.
Ali opet sve prodje i na kraju nam valja svima kuci.Meni je to Mejdan koliko god on danas bio Obilicevo,Nemanjicevo ili kakoga nazvase.
Mogu me komotno i napasti oni koji ce reci :"...paksu, mojne se ni vracati..." - ne bi im zamjerio ali mi je opet drago citati svaki post u kojem raja pise prkosno da im ne pada napamet prodavati ocevinu.

Upravo zbog starog i njemu slicnih hardcore-Banjalucana.
Last edited by pirmin on 22/11/2008 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#17 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by pirmin »

.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#18 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:03, edited 2 times in total.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#19 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by sheilak »

Bravo, zagi! :)

Tacno, bez potrebe ljudi odlaze . Nas stan jos uvijek stoji tamo, mama je cesto dole, a sljedece godine, ako Bog da, gradimo novu kucu, u Novoseliji, u blizini skole. :) :) :)

Image

Behrem-ef. dzamija
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#20 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Ridjobrki »

Marmelan wrote:
pirmin wrote:Da li ste i za koliko prodali ocevinu, babovinu, djedovinu ili kako je vec nazvati u Banjaluci?

Prije neki dan sretnem jedan egzemplar koji je istu uspio utopiti za fantasticnih 20000 KM(slovima: dvadesethiljada) ...lokacija:Mejdan, kuca-dvospratnica sa dvoristem.

Jednoga dana kada potrosi te pare pa opet dodje u Banjaluku...............
( a to moze biti uskoro jer danas 20000KM u Bosni nije bas nesto puno, a u bijelom svijetu jos manje ),pa stane ispred Ferhadije, pa se napije one vode iz one pipe na cosku Ferhadije, pa kada hajvan digne glavu,pa kada hajvan zajauce, on ce onaj dan prokleti kada je prodao babovinu.Vjerujte mi.

Image
Image


A vidi je, mašala... ;-)

Image
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#21 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:04, edited 2 times in total.
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#22 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Arminovski »

Nikad.

Cuo sam da je Seher "rasprodan". Koliko ima istine u ovome?
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#23 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by pjega »

Sve je to lijepo i sve to stoji. Ali hajdemo pogledati stvari i sa jedne druge strane. Cinjenica je da je dosta, ali dosta, stanovnista prijeratne Banjaluke otislo. Takodje je cinjenica da ce se veoma mali, ali zaista mali, broj tih ljudi vratiti se nekada u zivotu u BL. Po istom principu uostalom kao sto ce se veoma mali broj ljudi iz dijaspore uopste vratiti u Bosnu.

Ja familije u BL vise nemam. Znaci, nemam koga posjetiti. Jesam rodjena u Banjaluci, jesam provela djetinjstvo i prve tinejdzerske godine tamo, ali me apsolutno nista vise ne veze za taj grad niti imam neku posebnu zelju da idem u redovne posjete. Mozda sam ja hladna, praznog osjecaja prema rodnoj grudi, nazovi kako god hoces, ali tako je. Moj dom je ondje gdje sam trenutno, a gdje cu na kraju zavrsiti, pojma nemam.

U isto vrijeme, moji roditelji zele zivjeti u Bosni, ali negdje drugo. Iz meni sasvim razumljivih razloga. Zasto drzati u posjedu jednu nekretninu koja ce uglavnom biti prazna? Zasto ne biti praktican pa to ‚prenijeti’ negdje drugo i uzivati tamo gdje zaista zelis za svog zivotnog vijeka. Evo i da su ostavili to tamo gdje jeste, sta bi se desilo? Ja cisto sumnjam da bih se vratila. Znaci bilo bi prazno tokom njihovog zivota, bilo bi prazno tokom mog zivota, a za zivota moje eventualne djece… pa ko zna.

Ne vidim kako se to neko odrice BL, svog djetinjstva, rodnog mjesta, brise nesto iz srca, time sto prodaje komad zemlje, kucu ili stan. Ja znam ko sam i odakle sam, a to sto ne zivim dole je zivotna sudbina i moja odluka. U necijim ocima mozda neispravna, ali u mojima ne. Slicno kao i milion drugih ljudskih sudbina koje su se odigrale na identican nacin, bilo to vezano za nasilno ili dobrovoljno premjestanje, pa nosioci tih sudbina vise ne zive u svojoj rodnoj grudi.

Ne branim ljude koji prodaju, ali mozda treba i tako nesto pokusati bar malo shvatiti prije se pocne pljuvati na sve i svakoga.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#24 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 23:04, edited 2 times in total.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#25 Re: Pitanje za tzv. stare "Banjalucane"

Post by Dado dijasporitus »

Starom prije par godina nudili 115000 KM za stan u centru. Da nisam intervenisao i sponzorisao ga prodao bi ga. Sad se za isti moze dobiti duplo a svima nam dobro. Stari ima za penzije za ovo godina sto mu je ostalo a meni i burazu sigurnost da nikad necemo ostati na ulici.
Post Reply