pitanje za pravnike

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Vronska_
Posts: 3
Joined: 07/12/2013 15:24

#51 Re: pitanje za pravnike

Post by Vronska_ »

Pozdrav.. Da li mi neko moze pomoci tj odgovoriti na sljedece.. Mojoj prijateljici je prije par dana ukradena bankovna kartica pa je s iste, skinut skoro sav novac.. Otisle smo do banke, gdje je stonirala racun, i u banci su joj rekli gdje je sve kartica koristena; izmedju ostalog, koristena je i na jednom od bankomata pa su nas savjetovali da odemo u policiju i prijavimo, sto smo i uradile.. U medjuvremenu kako se pozalila par osoba sta se desilo, jedna od njih joj je priznala da je krivac; te objasnila zbog cega, kako i zasto je uradila sve to.. Posto je rijec o bliskoj osobi moje drugarice, ona ne zeli da se to povlaci po policiji i sl., pa je pitanje, jel moze ona sada bez posljedica po tu osobu da nekako povuce prijavu, a istovremeno i bez posljedica po sebe, da ne ispadne da je sve bilo iscenirano? Da li je moguce sve stopirati tako da kazem?
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#52 Re: pitanje za pravnike

Post by sioux113 »

Vronska_ wrote:Pozdrav.. Da li mi neko moze pomoci tj odgovoriti na sljedece.. Mojoj prijateljici je prije par dana ukradena bankovna kartica pa je s iste, skinut skoro sav novac.. Otisle smo do banke, gdje je stonirala racun, i u banci su joj rekli gdje je sve kartica koristena; izmedju ostalog, koristena je i na jednom od bankomata pa su nas savjetovali da odemo u policiju i prijavimo, sto smo i uradile.. U medjuvremenu kako se pozalila par osoba sta se desilo, jedna od njih joj je priznala da je krivac; te objasnila zbog cega, kako i zasto je uradila sve to.. Posto je rijec o bliskoj osobi moje drugarice, ona ne zeli da se to povlaci po policiji i sl., pa je pitanje, jel moze ona sada bez posljedica po tu osobu da nekako povuce prijavu, a istovremeno i bez posljedica po sebe, da ne ispadne da je sve bilo iscenirano? Da li je moguce sve stopirati tako da kazem?
Nije moguće.
U ovom slučaju se radi o krivičnom djelu krađe, te s toga oštećena obzirom da je prijavila krivično djelo ne može povući svoju izjavu, u protivnom bi to bilo lažno prijavljivanje što je također krivično djelo. Za razliku od građanske tužbe gdje se može odustati od tužbenog zahtjeva, povući tužbu i sl, u ovom slučaju ona ne može povući prijavu. Dalje radi policija pod nadzorom tužitelja.
Ono što se može, tokom saslušanja, davanja izjava tj. provođenja istražnih radnji da ona kao oštećena dadne izjavu onako kako želi, a što će na kraju tužilac svakako uzeti u obzir tokom istrage i podizanja optužnice.
Može počinitelju predložiti sporazum o priznanju krivnje i izdavanje kaznenog naloga u najblažem izdanju tako reći.
Vronska_
Posts: 3
Joined: 07/12/2013 15:24

#53 Re: pitanje za pravnike

Post by Vronska_ »

Nije moguće.
U ovom slučaju se radi o krivičnom djelu krađe, te s toga oštećena obzirom da je prijavila krivično djelo ne može povući svoju izjavu, u protivnom bi to bilo lažno prijavljivanje što je također krivično djelo. Za razliku od građanske tužbe gdje se može odustati od tužbenog zahtjeva, povući tužbu i sl, u ovom slučaju ona ne može povući prijavu. Dalje radi policija pod nadzorom tužitelja.
Ono što se može, tokom saslušanja, davanja izjava tj. provođenja istražnih radnji da ona kao oštećena dadne izjavu onako kako želi, a što će na kraju tužilac svakako uzeti u obzir tokom istrage i podizanja optužnice.
Može počinitelju predložiti sporazum o priznanju krivnje i izdavanje kaznenog naloga u najblažem izdanju tako reći.[/quote]

Hvala na odgovoru. Jel mi mozes reci jos jel bi moglo biti ublazeno tj jel bi moglo proci s manjim posljedicama ukoliko ona ode s tom osobom u policiju i ova prizna svoju radnju(da ne cekaju dalje postupke u policiji)? I kolika je onda novcana kazna za takvu osobu tj moze li proci samo sa novcanom kaznom? Da li se pri tome uzima u obzir priznanje, to sto osoba nije imala nikakvih prekrsaja ranije; vracanje novca ostecenoj strani i jel igra neku ulogu to sto se ne radi o velikom novcanom iznosu? Da li je moguce zavrsiti ovakvo nesto bez velikih gnjavaza? I koliko ogromne posljedice mogu biti za tu osobu, nije inace neko ko je los, samo dovedena u takvu situaciju i moja prijateljica bi najradije da nema problema, bez obzira na ucinjeno.
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#54 Re: pitanje za pravnike

Post by sioux113 »

Hvala na odgovoru. Jel mi mozes reci jos jel bi moglo biti ublazeno tj jel bi moglo proci s manjim posljedicama ukoliko ona ode s tom osobom u policiju i ova prizna svoju radnju(da ne cekaju dalje postupke u policiji)? I kolika je onda novcana kazna za takvu osobu tj moze li proci samo sa novcanom kaznom? Da li se pri tome uzima u obzir priznanje, to sto osoba nije imala nikakvih prekrsaja ranije; vracanje novca ostecenoj strani i jel igra neku ulogu to sto se ne radi o velikom novcanom iznosu? Da li je moguce zavrsiti ovakvo nesto bez velikih gnjavaza? I koliko ogromne posljedice mogu biti za tu osobu, nije inace neko ko je los, samo dovedena u takvu situaciju i moja prijateljica bi najradije da nema problema, bez obzira na ucinjeno.
Da li je počinitelj vratio tvojoj prijateljici ukradenu stvar odnosno iznos novca i prije negoli je otkriven?
Mislim, sam je priznao i vratio, a to je kako sam razumio tako i bilo?
U tom slučaju, po članu 286.stav 3 Krivičnog zakona FBiH se može osloboditi kazne.
To u praksi znači da policijski službenik koji vodi slučaj vaše izjave koje dajete na zapisnik proslijedi tužitelju.
Ovaj isti će to cijeniti i može donijeti naredbu o nesprovođenju ili ako je već pokrenuta, o obustavi istrage ako bi to cijenio kao beznačajno djelo- kao najpovoljniji ishod a može i predložiti sporazum o priznanju krivnje da se izrekne sudska opomena , što je isto povoljno. Znači nema lupanja po džepu.
Inače sud pod takvim okolnostima često izriče sudsku opomenu. Sve u svemu ništa strašno.
Vronska_
Posts: 3
Joined: 07/12/2013 15:24

#55 Re: pitanje za pravnike

Post by Vronska_ »

sioux113 wrote:
Da li je počinitelj vratio tvojoj prijateljici ukradenu stvar odnosno iznos novca i prije negoli je otkriven?
Mislim, sam je priznao i vratio, a to je kako sam razumio tako i bilo?
U tom slučaju, po članu 286.stav 3 Krivičnog zakona FBiH se može osloboditi kazne.
To u praksi znači da policijski službenik koji vodi slučaj vaše izjave koje dajete na zapisnik proslijedi tužitelju.
Ovaj isti će to cijeniti i može donijeti naredbu o nesprovođenju ili ako je već pokrenuta, o obustavi istrage ako bi to cijenio kao beznačajno djelo- kao najpovoljniji ishod a može i predložiti sporazum o priznanju krivnje da se izrekne sudska opomena , što je isto povoljno. Znači nema lupanja po džepu.
Inače sud pod takvim okolnostima često izriče sudsku opomenu. Sve u svemu ništa strašno.
Znaci nakon sto je prijateljica prijavila, bila sam s njom u policiji, istu vece je sjedila sa par drugarica i ispricala sta joj se desilo ne znajuci da je jedna od njih "krivac", a onda je ta koja je uzela da ne kazem ukrala, tu vece nasamo mojoj drugarici priznala, objasnila zbog cega i te stvari i vratila dio, dio obecala vratiti(drugarica bi rekla da je vratila sve ako ce je to spasiti bilo kakve kazne). Znaci u ovakvom slucaju, treba da odu, ova da prizna, da kaze da je ona pocinitelj i da kaze da je vratila, da prijateljica potvrdi da je vratila, pa da onda vide sta ce dalje biti, a to bi koliko sam te shvatila, moglo da prodje bez posljedica ili eventualno bez nekih vecih posljedica tipa novcane kazne i sl.? Hvala ti mnogo.
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#56 Re: pitanje za pravnike

Post by sioux113 »

Vronska_ wrote:
sioux113 wrote:
Da li je počinitelj vratio tvojoj prijateljici ukradenu stvar odnosno iznos novca i prije negoli je otkriven?
Mislim, sam je priznao i vratio, a to je kako sam razumio tako i bilo?
U tom slučaju, po članu 286.stav 3 Krivičnog zakona FBiH se može osloboditi kazne.
To u praksi znači da policijski službenik koji vodi slučaj vaše izjave koje dajete na zapisnik proslijedi tužitelju.
Ovaj isti će to cijeniti i može donijeti naredbu o nesprovođenju ili ako je već pokrenuta, o obustavi istrage ako bi to cijenio kao beznačajno djelo- kao najpovoljniji ishod a može i predložiti sporazum o priznanju krivnje da se izrekne sudska opomena , što je isto povoljno. Znači nema lupanja po džepu.
Inače sud pod takvim okolnostima često izriče sudsku opomenu. Sve u svemu ništa strašno.
Znaci nakon sto je prijateljica prijavila, bila sam s njom u policiji, istu vece je sjedila sa par drugarica i ispricala sta joj se desilo ne znajuci da je jedna od njih "krivac", a onda je ta koja je uzela da ne kazem ukrala, tu vece nasamo mojoj drugarici priznala, objasnila zbog cega i te stvari i vratila dio, dio obecala vratiti(drugarica bi rekla da je vratila sve ako ce je to spasiti bilo kakve kazne). Znaci u ovakvom slucaju, treba da odu, ova da prizna, da kaze da je ona pocinitelj i da kaze da je vratila, da prijateljica potvrdi da je vratila, pa da onda vide sta ce dalje biti, a to bi koliko sam te shvatila, moglo da prodje bez posljedica ili eventualno bez nekih vecih posljedica tipa novcane kazne i sl.? Hvala ti mnogo.
Da, otprilike tako nekako.
rundavi
Posts: 49
Joined: 01/06/2013 21:00

#57 Re: pitanje za pravnike

Post by rundavi »

PITANJE ZA PRAVNIKE :
Žena ima tumor na gušterači ( rak gušterače) , uradila isječak u Zenici u KANTONALNOJ BOLNICI, taj isječak poslan u Sarajevo i nakon 2 mjeseca još rezultata nema.U međuvremenu ima nesnošljive bolove i taj isti tumor se razvija .

Žena koja je poslije nje došla je dobila nalaze isto je izvadila isječak iz vrata i nalaz joj je došao i upućena je u Sarajevo (vjerovatno se radi o šteli,vjerovatno).

MOJE PITANJE GLASI : Ako se stvari zakomplikuju, a zakomplikovaće se koga onda tu tužiti,odnosno da li je moguće pokrenuti tužbu protiv bilo koga !?

P.S. KADA ISTA NAZOVE ZENICU I PITA DA LI JE GOTOV NALAZ, ONI SE POZIVAJU NA SARAJEVO I DA NIJE DO NJIH I OBRNUTO .
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#58 Re: pitanje za pravnike

Post by sioux113 »

rundavi wrote:PITANJE ZA PRAVNIKE :
Žena ima tumor na gušterači ( rak gušterače) , uradila isječak u Zenici u KANTONALNOJ BOLNICI, taj isječak poslan u Sarajevo i nakon 2 mjeseca još rezultata nema.U međuvremenu ima nesnošljive bolove i taj isti tumor se razvija .

Žena koja je poslije nje došla je dobila nalaze isto je izvadila isječak iz vrata i nalaz joj je došao i upućena je u Sarajevo (vjerovatno se radi o šteli,vjerovatno).

MOJE PITANJE GLASI : Ako se stvari zakomplikuju, a zakomplikovaće se koga onda tu tužiti,odnosno da li je moguće pokrenuti tužbu protiv bilo koga !?

P.S. KADA ISTA NAZOVE ZENICU I PITA DA LI JE GOTOV NALAZ, ONI SE POZIVAJU NA SARAJEVO I DA NIJE DO NJIH I OBRNUTO .
Naravno da se može podići tužba, ali da probamo malo ubrzati stvar sa pravne strane;

Zakon o zdravstvenoj zaštiti FBiH

Clan 29.

Gradjanin ima pravo - neposredno ili pismenim putem - od direktora zdravstvene ustanove, odnosno zdravstvenog radnika koji obavlja privatnu praksu, zatraziti zastitu svojih prava na kvalitet, sadrzaj, vrstu zdravstvene usluge i na odnos prema njemu u procesu pruzanja zdravstvenih usluga.
Direktor zdravstvene ustanova, odnosno zdravstveni radnik koji obavlja privatnu praksu duzan je bez odlaganja ispitati opravdanost zahtjeva gradjanina i u roku od tri dana od dana prijema, donijeti rjesenje i dostaviti ga gradjaninu.
Gradjanin koji nije zadovoljan rjesenjem direktora zdravstvene ustanove, odnosno zdravstvenog radnika koji obavlja privatnu praksu, ima pravo zastitu svojih prava zatraziti u roku od 15 dana od dana prijema rjesenja, kod nadleznog ministra.
Protiv konacnog akta nadleznog ministra, gradjanin moze traziti zastitu svog prava kod nadleznog suda, a u skladu sa zakonom.


Obratite se zahtjevom direktoru bolnice (KB Zenica)po vašem problemu u kojem izričito tražite urgenciju (priložite kao dokaz kopiju nalaza kojim se uzeo uzorak tkiva) , a usput pošaljite predstavku i nadležnoj kantonalnoj inspekciji za zdravstvo, da ih ubrzate. Dakle, sa obje "strane ih "pritisnite".
Zahtjev predajte na protokol bolnice sa naznakom o prijemu na drugom identičnom listu zahtjeva, i ako vam se ne odgovori u zakonskom roku, možete odmah tražiti zaštitu kod ministarstva kao da vam je zahtjev odbijen. Ne bi bilo loše da im u dopisu ili usmeno provučete da ćete stvar dati i u medije.Sretno.
User avatar
jaxxx
Posts: 616
Joined: 24/03/2012 09:49
Location: San Siro

#59 Re: pitanje za pravnike

Post by jaxxx »

Ne znam jesam li na pravoj adresi ali da probam...Prilikom otvaranja ugostiteljskog objekta (Caffee bar), da li je zakonski potrebno imati 2 odvojena wc-a (muški i ženski)? Neko mi je to rekao ali znam da ima puno kafića koji imaju samo jedan i rade dugi niz godina.

Hvala
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#60 Re: pitanje za pravnike

Post by Ivo Lola »

nisam pravnik ali sam trenutno u slicnoj proceduri pa tako znam
za kafic su ti obavezna dva WC-a, meni recimo za fast food ne treba ni jedan za goste
ti kafici koji imaju jedan wc su vjerovatno otvoreni nekad prije 7-8 ili vise godina kada su standardi bili znatno nizi i tad je to proslo
sad kad ti izadje komisija za prijem nebi smio proci bez dva WC-a, e sad u bosni smo...

a imam i ja pitanje
ukoliko u braku jedan partner dobija na poklon nekretninu od svog srodnika, da li drugi bracni partner moze u slucaju razvoda traziti prava na tu nekretninu ?
drugi slucaj, sta se desava sa nekretninama i ostalom imovinom koju jedan partner posjeduje prije braka, odnosno kako tu imovinu zastiti da u slucaju kasnijeg razvoda u podjelu ulazi samo ono sto je steceno u braku a ne i nesto sto je osoba posjedovala prije braka ?
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#61 Re: pitanje za pravnike

Post by sioux113 »

Ivo Lola wrote: a imam i ja pitanje
ukoliko u braku jedan partner dobija na poklon nekretninu od svog srodnika, da li drugi bracni partner moze u slucaju razvoda traziti prava na tu nekretninu ?
drugi slucaj, sta se desava sa nekretninama i ostalom imovinom koju jedan partner posjeduje prije braka, odnosno kako tu imovinu zastiti da u slucaju kasnijeg razvoda u podjelu ulazi samo ono sto je steceno u braku a ne i nesto sto je osoba posjedovala prije braka ?
1. Može tražiti i ima pravo na svoj dio nekretnine jer se i to smatra bračnom stečevinom, osim ako iz namjere poklonodavca izričito proizilazi da se taj poklon izričito smatra imovinom darovanog partnera.
2. Imovina koju je bračni partner imao prije stupanja u brak, zadržava status posebne imovine odn. njegove i u slučaju razvoda ne ulazi u podjelu. Ovo je u pravilu tako, mada se imovinski odnosi bračnih partnera mogu regulisati i drugačije predbračnim i bračnim ugovorom koji mora biti notarski obrađen.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#62 Advokat

Post by njonjica »

Potreban advokat za tuzbu protiv opcine. Info na pp.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#63 Re: Advokat

Post by muminovic »

Protiv koje Opcine, sta je u pitanju ?
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#64 Re: Advokat

Post by njonjica »

muminovic wrote:Protiv koje Opcine, sta je u pitanju ?
Imas pp.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#65 Re: Advokat

Post by DaffyDuck »

Dobar advokat iz sektora bankarstva?
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#66 Re: Advokat

Post by Sandra N. »

DaffyDuck wrote:Dobar advokat iz sektora bankarstva?
Sta ti je banka uradila ?
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#67 Re: pitanje za pravnike

Post by muminovic »

Eurosa wrote:Jedno jako ozbiljno pitanje:
Nakon verbalnog napada direktora kolegica,ne znam kako bih se drugacije izrazila, malo pukla. :cry: Imam neki osjecaj da povremeno nije lucidna,na bolovanju je,niko je s posla ne smije nazvati,toliko se boje direktora.Ja sam se raspitala i saznala da je na antidepresivima i da se uopste ne osjeca dobro. U firmi svi znaju da joj se sprema otkaz rada,pa bih zamolila ako neko zna,ako joj se to desi, ima li ga pravo tuziti(direktora) i za otkaz a i za narusavanje zdravlja? Molim vas za pomoc.
Naravno da ima pravo na tuzbu, ali da bi sam ishod bio uspjesan, vi kolege joj morate pomoci svojim svjedocenjem na sudu kada vas pozove kao svjedoke, morate biti iskreni i objektivni, prvo popricajte izmedju sebe, pa joj se onda javite i recite da bi ste svi svjedocili u njenu korist u slucaju da se odluci da tuzi mobing-direktora.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#68 Re: pitanje za pravnike

Post by ho oponopono »

Eurosa wrote:Jedno jako ozbiljno pitanje:
Nakon verbalnog napada direktora kolegica,ne znam kako bih se drugacije izrazila, malo pukla. :cry: Imam neki osjecaj da povremeno nije lucidna,na bolovanju je,niko je s posla ne smije nazvati,toliko se boje direktora.Ja sam se raspitala i saznala da je na antidepresivima i da se uopste ne osjeca dobro. U firmi svi znaju da joj se sprema otkaz rada,pa bih zamolila ako neko zna,ako joj se to desi, ima li ga pravo tuziti(direktora) i za otkaz a i za narusavanje zdravlja? Molim vas za pomoc.
...u državi hajdučija?!Image

...ma daj, otkud sumnja pobogu! :mrgreen:

...eh, da je sve po zakonu gdje bi nam bio kraj... ima još da je zatjera u mišiju rupu i nigdje više neće moći naći posao, ako se usudi tužiti mobera jer pak može mu se pruža taj svoje pipke na sve strane od sudstva pa nadalje široko mu polje umreženo je to uff...nažalost!

...nego, očito je to da je u pitanju mobing, za otkaz ga ne može tužiti jer istekom tvog ugovora ako ti ne produži Bogu možeš plakati, to direktora ne tangira mnogo, zamjenu ti serviraju prije nego li odeš, a za mobing neka pokuša naravno uz predočene dokaze a da li i koliko će biti efektivno to je lutrija!
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#69 Re: pitanje za pravnike

Post by Ana Maria »

Pozz! Zna li neko mozda ko placa porez za dijete koje je na birou (nezaposleno lice)? :-?
User avatar
Atena
Posts: 137
Joined: 15/09/2012 14:35

#70 Re: pitanje za pravnike

Post by Atena »

Ana Maria wrote:Pozz! Zna li neko mozda ko placa porez za dijete koje je na birou (nezaposleno lice)? :-?
koji porez, porez za nezaposlenost? :?
biga
Posts: 44
Joined: 27/10/2003 00:00

#71 Re: pitanje za pravnike

Post by biga »

dakle, može li se u bih otvoriti bankovni račun na ime offshore kompanije? ako da, može li platni promet ići preko istog, ili ako ne-zašto ne? hvala na pomoći, ko iko zna...
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#72 Re: pitanje za pravnike

Post by muminovic »

biga wrote:dakle, može li se u bih otvoriti bankovni račun na ime offshore kompanije? ako da, može li platni promet ići preko istog, ili ako ne-zašto ne? hvala na pomoći, ko iko zna...
Off-shore kompanija, je kompanija koja ima sjediste u nekoj od poreznih oaza, kojih imas diljem svijeta preko 60.

Kako mislis u BiH otvorit racun u banci za offshore, ako je recimo kompanija na djevicanskim otocima ?

Znaci NEMOGUCE je.

Razlog vrlo jednostavan, da bi otvorio transakcijski racun za privredno drustvo u BiH, moras imati registrovano privredno drustvo u BiH.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#73 Re: pitanje za pravnike

Post by jon_jovi »

Usmeni testament. Općenito i koliki je vremenski limit za provođenje usmenog testamenta
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#74 Re: pitanje za pravnike

Post by muminovic »

jon_jovi wrote:Usmeni testament. Općenito i koliki je vremenski limit za provođenje usmenog testamenta
Usmeni testament
Zavještalac može izjaviti svoju poslednju volju usmeno pred dva svjedoka samo ako usljed izuzetnih prilika nje u mogućnost da sačini pismeni testament. Izuzetne prilike bi bile npr. neko dobije infarkt i u teškom je stanju. Dakle, iznenadna bolest i spriječenost odlaska u sud a sud je udaljen npr.
Usmeni testament prestaje da važi po isteku 30 dana od prestanka izuzetnih okolnosti pod kojima je sačinjen.
Svjedoci prilikom sačinjavanja ovog testamenta mogu biti samo lica koja mogu biti svjedoci prilikom sačinjavanja sudskog testamenta ali moraju znati čitati i pisati.
Svjedoci pred kojima je zavještalac usmeno izjavio svoju poslednju volju dužni su da bez odlaganja stave napismeno izjavu zavještaoca i da je što prije predaju sudu ili da je usmeno govore pred sudom, iznoseći kada, kako, gdje i u kojim okolnostima je ovaj testament sačinjen. Izvršenje ove dužnosti nije uslov za punovažnost ovog testamenta, jer svjedoci izjavu mogu dati i tokom ostavinskog postupka.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#75 Re: pitanje za pravnike

Post by jon_jovi »

Rok za pokretanje ostavinskog postupka?
Post Reply