Pitanje za prave sarajlije...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#1 Pitanje za prave sarajlije...

Post by ovejaraS »

Prije neki dan me preko telefona drug iz Kanade pita sjecam li se kaficha koji se nekad zvao Fast-Food (!?) Cuj kafich se zove "brza hrana", svasta!!! Ja mu rekoh da se ne mogu sjetiti, a sve me nesto kopka jel bilo tako nesto u SA???
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by Lace »

a sto ti nije rekao gdje...mozda bi se ko is jetio...doduse ja sam imala 15 kad se zaratilo pa se ne sjecam puno kafica :D
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by Prince »

Bio je fast food i kafić "Cicko", preko puta Markala, a to "fast food" se mnogo više isticalo, jer je bilo napisano velikim slovima. Raja su tu izlazila kao da je običan kafić, sav je bio u crvenoj boji, a držala ga je Hanka Paldum. Možda je to?
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#4

Post by ovejaraS »

Lace wrote:a sto ti nije rekao gdje...mozda bi se ko is jetio...doduse ja sam imala 15 kad se zaratilo pa se ne sjecam puno kafica :D


ma nisam ga uspio pitati, jer ga nisam mogao zaustavit - desetine pitanja o sarajevu u minuti je izgovorio! nevjerovatno je sta ta nostalgija cini od covjeka. prije rata je samo sanjao kako da zbrise, a sad malo malo pa zove i raspituje se sta ima sta nema...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Lace »

nek ti posalje mail :D
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#6

Post by ovejaraS »

Prince wrote:Bio je fast food i kafić "Cicko", preko puta Markala, a to "fast food" se mnogo više isticalo, jer je bilo napisano velikim slovima. Raja su tu izlazila kao da je običan kafić, sav je bio u crvenoj boji, a držala ga je Hanka Paldum. Možda je to?


ma nije cicko - znam za taj. a ovaj sto on spomenu je bio pravo napucan i popularan, samo se ne mogu sjetiti gdje je bio!
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#7

Post by hananah »

Dok se nije zaratilo ja sam se naizlazila i naizlazila, imala sam 24 kad je rat poceo te sam imala srecu da zaista prozivim najbolje godine u doba kad je Sarajevo imalo 1000 mjesta za izaci. No, tog se kafica ne sjecam :(
Ne kazem da nije postojao ali ga se ja ne sjecam :(
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#8

Post by ovejaraS »

Lace wrote:nek ti posalje mail :D


ma kakav mail, on ti je u dijaspori - taj ti rilja od jutra do mraka. kaze on meni - necu da uzimam kompjuter, cuvam lovu za godisnjeg :? :sad: :( :-x :oops: :-)
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#9

Post by ovejaraS »

hananah wrote:Dok se nije zaratilo ja sam se naizlazila i naizlazila, imala sam 24 kad je rat poceo te sam imala srecu da zaista prozivim najbolje godine u doba kad je Sarajevo imalo 1000 mjesta za izaci. No, tog se kafica ne sjecam :(
Ne kazem da nije postojao ali ga se ja ne sjecam :(


ma mora da je negdje u gradu, jer taj moj jaro nigdje drugo nije ni izlazio :x
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#10

Post by Harrys »

:) mozda je onaj na pocetku Dalmatinske,sa desne strane. :D
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#11

Post by T »

Ma mozda se jaran samo za*ebavao sa tobom :-)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#12

Post by hananah »

Bio je jedan gril na Marin Dvoru, Fast Food, tu se dolazilo na pljesku nakon ponoci, mozda ti je jaran bio poguzija pa pocesto tu zalazio :D
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#13 Re: Pitanje za prave sarajlije...

Post by MBA »

ovejaraS wrote:Prije neki dan me preko telefona drug iz Kanade pita sjecam li se kaficha koji se nekad zvao Fast-Food (!?) Cuj kafich se zove "brza hrana", svasta!!! Ja mu rekoh da se ne mogu sjetiti, a sve me nesto kopka jel bilo tako nesto u SA???

Pored Nadbiskupije, u ulici R. Lakic.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#14

Post by ovejaraS »

hananah wrote:Bio je jedan gril na Marin Dvoru, Fast Food, tu se dolazilo na pljesku nakon ponoci, mozda ti je jaran bio poguzija pa pocesto tu zalazio :D


ama to ti je bio PRIMUS bona, a ovo je bio sminkerski kafic - zika beton, koke avijoni, pravo pravo popularno do '92 :?
partybreaker
Posts: 17
Joined: 12/06/2005 16:57

#15

Post by partybreaker »

Fast Food je bio blizu sadasnjeg Benetona, nekada Kluz, kod vjecne vatre, sredinom 80-tih uz Bugati i SOS najpopularnije mjesto.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#16

Post by ovejaraS »

Harrys wrote::) mozda je onaj na pocetku Dalmatinske,sa desne strane. :D


nije ni to garant - znam sve u dalmatinskoj
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#17

Post by ovejaraS »

partybreaker wrote:Fast Food je bio blizu sadasnjeg Benetona, nekada Kluz, kod vjecne vatre, sredinom 80-tih uz Bugati i SOS najpopularnije mjesto.


bravo partybreaker, pa nisi ti bilo ko :) :) :) svaka cast, e sad se i ja sjecam. hej, pa i sad je tamo neki kafic cini mi se, jel'de?
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#18

Post by Harrys »

pa onda je sigurno u Radojke Lakic kao sto je rekao MBA.prekontao sam za paralelnu ulicu.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#19

Post by ovejaraS »

Harrys wrote:pa onda je sigurno u Radojke Lakic kao sto je rekao MBA.prekontao sam za paralelnu ulicu.


valjda je ulica kaptol u pitanju :)
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#20

Post by Harrys »

ovejaraS wrote:
Harrys wrote:pa onda je sigurno u Radojke Lakic kao sto je rekao MBA.prekontao sam za paralelnu ulicu.
valjda je ulica kaptol u pitanju :)
Sve se mijenja kao nazivi ulica i nazivi kafica. :wink:
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#21

Post by ovejaraS »

Harrys wrote:
ovejaraS wrote:
Harrys wrote:pa onda je sigurno u Radojke Lakic kao sto je rekao MBA.prekontao sam za paralelnu ulicu.
valjda je ulica kaptol u pitanju :)
Sve se mijenja kao nazivi ulica i nazivi kafica. :wink:


ma da, e bas cu otici da vidim koji je sad kafic i jel dobar ko nekad :)
partybreaker
Posts: 17
Joined: 12/06/2005 16:57

#22 Re: Pitanje za prave sarajlije...

Post by partybreaker »

MBA wrote:
ovejaraS wrote:Prije neki dan me preko telefona drug iz Kanade pita sjecam li se kaficha koji se nekad zvao Fast-Food (!?) Cuj kafich se zove "brza hrana", svasta!!! Ja mu rekoh da se ne mogu sjetiti, a sve me nesto kopka jel bilo tako nesto u SA???

Pored Nadbiskupije, u ulici R. Lakic.
"Duga" je pored Nadbiskupije, tamo su redovan inventar bili Senad Avdic i Munja Alibabic
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#23 Re: Pitanje za prave sarajlije...

Post by ovejaraS »

partybreaker wrote:
MBA wrote:
ovejaraS wrote:Prije neki dan me preko telefona drug iz Kanade pita sjecam li se kaficha koji se nekad zvao Fast-Food (!?) Cuj kafich se zove "brza hrana", svasta!!! Ja mu rekoh da se ne mogu sjetiti, a sve me nesto kopka jel bilo tako nesto u SA???

Pored Nadbiskupije, u ulici R. Lakic.
"Duga" je pored Nadbiskupije, tamo su redovan inventar bili Senad Avdic i Munja Alibabic


a sjecate li se iskre kod fiska u logavinoj, ja meraka tito mili... :P
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#24

Post by ovejaraS »

hej, hvala vam svima u svakom slucaju pomogli ste :D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#25 Re: Pitanje za prave sarajlije...

Post by Harrys »

ovejaraS wrote:
a sjecate li se iskre kod fiska u logavinoj, ja meraka tito mili... :P
:D jel mislis na onu rupu.Da nisi mozda suto karata unutra. :-)
Post Reply