Pitanje za Mostarce

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
in_my_skin
Posts: 87
Joined: 14/09/2004 21:12
Location: Sarajevo

#1 Pitanje za Mostarce

Post by in_my_skin »

Zelim da posjetim Mostar,i ici cu busem iz Sarajeva. Je li svejedno kojim busem idem? Da li svi staju na istom mjestu (na glavnoj autobuskoj stanici) ?
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#2 Re: Pitanje za Mostarce

Post by rikardoreis »

in_my_skin wrote:Zelim da posjetim Mostar,i ici cu busem iz Sarajeva. Je li svejedno kojim busem idem? Da li svi staju na istom mjestu (na glavnoj autobuskoj stanici) ?
koliko sam upratio, staju svi busevi...i onaj sarajevo - split, dubrovnik itd...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#3

Post by Jara »

Što ne ideš vozom? Udobnije je a i brže. Prizori koje vidiš kroz prozor su prekrasni ! :)
in_my_skin
Posts: 87
Joined: 14/09/2004 21:12
Location: Sarajevo

#4

Post by in_my_skin »

Zar je fakat brze vozom nego busem?Ja sve mislim idu sporije?
A na buseve mislim ima li veze je li Centrotrans ili Autoprevoz,da mi ne stane na kakvoj drugoj stanici,pa da se ne daj Boze ne znadnem snaci :D
Posto je nemoguce naci pravo dobru kartu da ima sve ucrtano :-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#5

Post by Jara »

in_my_skin wrote:Zar je fakat brze vozom nego busem?Ja sve mislim idu sporije?
A na buseve mislim ima li veze je li Centrotrans ili Autoprevoz,da mi ne stane na kakvoj drugoj stanici,pa da se ne daj Boze ne znadnem snaci :D
Posto je nemoguce naci pravo dobru kartu da ima sve ucrtano :-)
Autobusi staju na više stanica...neki šoferi imaju "svoju" kafanu pa ostanu malo duze, dobiju besplatno iće i piće ...najbolje ti je da se lično raspitaš na stanicama - autobuskoj i željezničkoj ; redovi vožnje u novinama nisu pouzdani, a ni telefonske informacije...ako ti uopće neko digne slušalicu...
Ako nikad u Mostar nisi išla vozom, sad imaš priliku... :)
in_my_skin
Posts: 87
Joined: 14/09/2004 21:12
Location: Sarajevo

#6

Post by in_my_skin »

HVala puno na informacijama.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#7

Post by ludacha »

nije istina da je vozom brze...

on polazi sa stanice u sarajevu u 6i20 a dodje, u najboljem slucaju i po redu voznje u 8:55. to je dakle 2sata i 35 minuta, jel tako?

autobusom u prosjeku put traje 2 i 15.
ako ti se bas posreci, pa nema ni guzve na cesti ni na izlazu iz sarajeva, i ako je vozac majstorcina i za manje od 2 sata se dodje

i da..svi staju na glavnoj mostarskoj stanici (svi osim onog sto iz sarajeva krece u 16:45). taj ide na obje stanice. ("i na jednu i na drugu stranu")

i ne staju po birtijama raznim.
samo autobus sto oko 10navecer ide ka jugu (split, dubrovnik. slagat cu vam..a prije da je za dubrovnik) staje u jablanici u birtiji "zdrava voda" jedno pola sata, 40 minuta...i gube vrijeme

ostali furaju pravo, i naravno stanu kako ko mahne i ako neko hoce izaci..standardno za nase podneblje
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#8

Post by Jara »

nije istina da je vozom brze...

Tačno, pogotovo ako autobusi ne staju na stanicama i ako nema gužve na cesti...
i ne staju po birtijama raznim.
Tačno, ne staju po raznim, obično imaju "svoju" kafanu... :D
in_my_skin
Posts: 87
Joined: 14/09/2004 21:12
Location: Sarajevo

#9

Post by in_my_skin »

ludacha wrote:nije istina da je vozom brze...

on polazi sa stanice u sarajevu u 6i20 a dodje, u najboljem slucaju i po redu voznje u 8:55. to je dakle 2sata i 35 minuta, jel tako?

autobusom u prosjeku put traje 2 i 15.
ako ti se bas posreci, pa nema ni guzve na cesti ni na izlazu iz sarajeva, i ako je vozac majstorcina i za manje od 2 sata se dodje

i da..svi staju na glavnoj mostarskoj stanici (svi osim onog sto iz sarajeva krece u 16:45). taj ide na obje stanice. ("i na jednu i na drugu stranu")

i ne staju po birtijama raznim.
samo autobus sto oko 10navecer ide ka jugu (split, dubrovnik. slagat cu vam..a prije da je za dubrovnik) staje u jablanici u birtiji "zdrava voda" jedno pola sata, 40 minuta...i gube vrijeme

ostali furaju pravo, i naravno stanu kako ko mahne i ako neko hoce izaci..standardno za nase podneblje
E hvala ti puno,to su prave brojke s kojim baratas :-D Mislim da cu busem,posto ih ima cesce a i idu brze:) samo da ovo vrijeme potraje :-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

jel fakat u mostaru motarci placaju parking ispred svoje zgrade?
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#11

Post by triton »

ma nema teorije da ovo zazivi :P
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#13

Post by anais_nin »

divi Deme, i pjesmice se snimaju :D
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#14

Post by FaceOff »

Prije dva dana išao u Mostar. Prema Mostaru išao vozom, a vratio se busom.
Voz je stigao za nešto manje od 2 sata, a autobus za tačno 2,5 sata.

Voz je mnogo udobniji i zanimljiviji. Iako je autobus Autoprevoza isto tako odličan, skoro pa nov. Nakon 5 godina putovanja Centrotransom na drugoj mnogo dužoj relaciji, Autoprevoz je definitivno ostavio lijep utisak na mene.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#15

Post by ludacha »

to se islo vozm od konjica? :D a vracalo do sarajeva? :D

koliko se sjecam...voz iz sarajeva polazi u 6:20, a stize u mostar u 8:55. 5minuta gore dolje.
nikad mi se nije desilo da u mostar dodje ranije ili da kasni..uvijek to nekako nariktaju...a bogme sam se 5 godina vozikala gore dolje svako malo. sto busom sto vozom
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#16

Post by ludacha »

hahahahahaha a da nisu "đegod" ukrali brzi voz hahahahha
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#17

Post by anais_nin »

ludacha wrote:to se islo vozm od konjica? :D a vracalo do sarajeva? :D

koliko se sjecam...voz iz sarajeva polazi u 6:20, a stize u mostar u 8:55. 5minuta gore dolje.
nikad mi se nije desilo da u mostar dodje ranije ili da kasni..uvijek to nekako nariktaju...a bogme sam se 5 godina vozikala gore dolje svako malo. sto busom sto vozom
zna se desiti i vozu i autobusu da okasne, ali za mojih par godina vozikanja na relaciji mostar-sarajevo i ja bih uvijek radije izabrala opciju VOZA :D udobnije je, zanimljivije je, jedina prednost autobusa je sto ih ima vise tj ide cesce za sarajevo (i obrnuto) dok voz ide samo 2 puta dnevno :D al kome se uklapa u raspored, definitivno vozom :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#18 Re: Pitanje za Mostarce

Post by coek »

Voz je daleko najbolje prevozno sredstvo. A autobus najgore.
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#19 Re: Pitanje za Mostarce

Post by suncandan »

coek wrote:Voz je daleko najbolje prevozno sredstvo. A autobus najgore.

Jeste ali u normalnim vremenima i normalnim drzavama.
Ovdje kada udjes u voz, hvata te jeza ( pogotovo zimi ). Ljeti vec i moze.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#20 Re: Pitanje za Mostarce

Post by coek »

Mene ne hvata jeza - vozovi jesu zapusteni, ali sam komfor voznje je neuporedivo bolji nego kod drugih prev. sredstvo ... samo mi je nevjerovatna cinjenica da ta "zeljezninizacija" ide tako uzasno sporo, pogotovo sto autoputeva ni na vidiku ...
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#21 Re: Pitanje za Mostarce

Post by kicky »

ja toplo preporučam voz! kad god idem u sarajevo, idem vozom i nikakvih problema nisam imao dosad! jest da naiđete na kojekakve ''spodobe'' u kupeima ali izdržite!!!
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 628
Joined: 10/02/2009 15:44

#22 Re: Pitanje za Mostarce

Post by Zlocin&Kazna »

Obzirom da ne mogu naći kvalitetne informacije na internetu, da li neko zna (barem priblizno) koliko često saobraćaju autobusi iz Mostara za Neum (koliko puta dnevno i koje vrijeme)?

Hvala unaprijed.
Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#23 Re: Pitanje za Mostarce

Post by Incub »

Mostarci samo da pitam ko onim degenima oko starog dijela objasni da se za motor naplacuje parking, jos hoce da odredjuju gdje cete parkirati i gdje se smije i ne smije.
To nema nigdje u svijetu
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#24 Re: Pitanje za Mostarce

Post by zambaklija »

in_my_skin wrote:Zelim da posjetim Mostar,i ici cu busem iz Sarajeva. Je li svejedno kojim busem idem? Da li svi staju na istom mjestu (na glavnoj autobuskoj stanici) ?
ja koliko znam Globturovi nestaju na glavnoj stanici već negdje drugdje :roll:
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25 Re: Pitanje za Mostarce

Post by palermo »

zambaklija wrote:
in_my_skin wrote:Zelim da posjetim Mostar,i ici cu busem iz Sarajeva. Je li svejedno kojim busem idem? Da li svi staju na istom mjestu (na glavnoj autobuskoj stanici) ?
ja koliko znam Globturovi nestaju na glavnoj stanici već negdje drugdje :roll:
Svi staju na glavnoj stanici, pa i Globturevi, samo što je njima zadnja i početna stanica ona u zapadnom dijelu grada.
Post Reply