pitanjce vezano za prijevoz?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 10380
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#1 pitanjce vezano za prijevoz?

Post by corolla02 »

interesuje me posto je relacija, recimo iz Minhena do Sarajeva autobusom, jel to monopol jedne kompanije il ih ima vise, i koliko traje sam prijevoz vremenski. Eto, jednostavno, lijepo i kratko.
Ukoliko neko posjeduje informacije da ih proslijedi, please :-D
Thank You!
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#2 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by amrica »

Ja isla jednom, 97. men's cini, i rekla nikad vise busom dalje od Makarske. Ucrvala sam se, poludjela, crkla, ....uuuhhhh :x . Kao da je 100 godina trajalo.
A bio neki bus iz Kiseljaka, kretao iz Sarajeva, zaboravila sam ime kompanije, ali bus regularan, sve ok, samo dugo traje.
Inace, soferi imaju svoje navike i kote i kafane-restorane po pustim livadama da ne mozes sok kupiti ako nije kafanski.

Jednom sam isla vozom iz zg za minhen, i to je bolja varijanta, busom do zg, pa onda na vozic. Ali i to jednom i nikad vise.

Pored ovih aviokompanija sa malim cijenama, sve ti je bolje od busa.
User avatar
helpdesk
Posts: 698
Joined: 06/04/2011 12:37
Location: iznad pivare

#3 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by helpdesk »

http://www.centrotrans.com/loc/
A za ostale neznam, vjerovatno imas 'divljaka'. Ono krenes normalnim busom, pa ako nema dovoljno putnika, negdje usput vas prekrca u manji bus...Svega ima. Po meni ti je najsigurnije i najbolje traziti neku 'jacu' kompaniju . JBG nije mali put, trazi kvalitet i udobnost. A cijene ce ti biti +- 10 EUR.
Sretno
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by drndalo »

Mislim da klasicnog monopola nema, vise prevoznika vozi, ali su cijene slicne... Vremena polazaka su mozda razlicita...

Evo ti za orjentaciju cijene Centrotransa:

http://www.centrolines.ba/loc/template.wbsp?wbf_p_id=2

Minhen-Sarajevo, jedan pravac 65 EUR, povratna 88 EUR...
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#5 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by igorailwayman »

Autobusom jeste petljanac putovati. Put dugo traje i nije komformo i udobno. nemožeš se pruziti zaspati i sl... Za mene je bolja opcija ići vozom Sarajevo - Munchen. Plus imaš ponudu na ŽFBH Munchen spezial. Išao sam nekoliko puta ovako i isplati se i udobno je koliko toliko za razliku od busa.
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#6 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by bavi »

Nije monopol, trebalo bi po pravilu da se raspisuju tenderi. Ko povoljniji, njemu linija. Mada znaš kakvi su kod nas tenderi, uvijek se favorizuju određeni prevoznici :x . Konkretno, u federaciji svi su prevoznici jednaki samo su Globtur i Centrotrans jednakiji. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Evo jedne dobre stranice o autobuse čitave bivše Yu http://www.autobusi.org/forum/
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by PipiDugaDevetka »

igorailwayman wrote:Autobusom jeste petljanac putovati. Put dugo traje i nije komformo i udobno. nemožeš se pruziti zaspati i sl... Za mene je bolja opcija ići vozom Sarajevo - Munchen. Plus imaš ponudu na ŽFBH Munchen spezial. Išao sam nekoliko puta ovako i isplati se i udobno je koliko toliko za razliku od busa.
Oduvijek je bilo rahat putovanje vozom/vlakom!
:thumbup:
User avatar
corolla02
Posts: 10380
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#8 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by corolla02 »

zahvaljujem za sve vase brze odgovore :thumbup:

ideja mi je, buduci da zivim u SAD, avionom sletiti negdje u Evropu, recimo Amsterdam, Minhen i sl. i dalje prebaciti se kopnom do BiH. Mogao sam to i avionom ali necu jer hocu da malo vidim Europu, da malo avanturisticki proputujem :mrgreen:
dakle, pored busa svakako i zeljeznica dolazi u obzir, vrijeme mi nije problem; takodjer, nije problem ni platiti nesto vise da proputujem u "nesto" boljem konforu.
Samo me interesuje koliko bi trajale ovakve relacije, da znam u naprijed?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#9 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by amrica »

corolla02 wrote:zahvaljujem za sve vase brze odgovore :thumbup:

ideja mi je, buduci da zivim u SAD, avionom sletiti negdje u Evropu, recimo Amsterdam, Minhen i sl. i dalje prebaciti se kopnom do BiH. Mogao sam to i avionom ali necu jer hocu da malo vidim Europu, da malo avanturisticki proputujem :mrgreen:
dakle, pored busa svakako i zeljeznica dolazi u obzir, vrijeme mi nije problem; takodjer, nije problem ni platiti nesto vise da proputujem u "nesto" boljem konforu.
Samo me interesuje koliko bi trajale ovakve relacije, da znam u naprijed?
predugo :oops:

I nista ne bi vidio, osim kroz prozor kako prolijece 120 na sat.
Last edited by amrica on 15/04/2011 14:40, edited 1 time in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#10 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by fatamorgana »

Zavisi odakle kreneš, iz Amsterdama, Minhena i sl. Ne znam koliko npr. sad putuje voz od Ljubljane do Sarajeva,
prije rata je trebalo dobrih 12 sati, jeli sad šta brže neznam. Od centralne Evrope do Bosne računaj dan i po do dva,
ako je voz u pitanju, ovo ovako odoka, nadam se da ne griješim.
User avatar
corolla02
Posts: 10380
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by corolla02 »

ja cu avionom nazad; al eto recimo Minhen ce biti najvjerovatnije, pa za koliko se moze zeljeznicom ili busom do Sarajeva i koja mi je najpogodnija relacija vozom il busom i odakle dokle?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by PipiDugaDevetka »

corolla02 wrote:ja cu avionom nazad; al eto recimo Minhen ce biti najvjerovatnije, pa za koliko se moze zeljeznicom ili busom do Sarajeva i koja mi je najpogodnija relacija vozom il busom i odakle dokle?
Vozom ti je bolje, samo da @igorailwayman dojavi ima li kušet-kola i jesu li uvedeni vagoni sa restoranom i tuš- kabinama. Bili su obećali ovog proljeća to uvesti.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#13 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by drndalo »

Minhen ti je barem 12-ak sati voznje do Sarajeva... Zavisi, moze izaci i na 14, u zavisnosti od guzve usput, granicnih prelaza, sudara...

Vodi racuna o tome dal' je autobu nocni, jer onda neces nista vidjeti... I kad je dnevni, neces vidjeti puno od Evrope, jer se voze po autoputevima i obilascima oko gradova, pa ces obicno gledati cestu, neki grad na 3-4-5 km udaljenosti, osim ako ulazite u njega... I poneku planinu i livadu usput...
User avatar
corolla02
Posts: 10380
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#14 Re: pitanjce vezano za prijevoz?

Post by corolla02 »

ma sve mi pase samo ne oblaci :D
Post Reply