Pitanja za HDZ i Mostar

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
stari grad Visegrad

Pitanja za HDZ i Mostar

Post by stari grad Visegrad » 28/04/2016 01:58

Ne mogu se dogovoriti Mostaru. Tu nesto smrdi.
Imam pitanja za HDZ BiH i njegovu 20-godisnju vladavinau u Mostaru, i molim da odgovore u brojkama i procentima.

1. Zbog cega je zapadni Mostar Las Vegas a istocni Mostar Palestina?? Zanci takvom pilotikom se bavi vladajuci HDZ, da Bosnjacima sto vise smanji razvoj.
2. Koliko novca je ulozeno u izgradnju zapadnog Mostara a koliko u istocnog Mostara od zavrsetka rata, znaci za 20 godina, u brojkama i prcentima.
3. U sta se novac ulagao, u izgradnju kojih objekata i cijih?
4. koliko ima zaposenih Hrvata a koliko zaposlenih Bosnjaka u brojevi i procentima, u odnosu a na ukupan broj istih?
5. Koliko je nezaposlenih Hrvata resprektive nezaposlenih Bosnjaka u brojevima i procentima?
6. Zasto ste dozvilili da se podigne onoliki krst iznad Mostara,to je fashiscki akt, podnistavanje druge grupe ljudi?
7. Zasto niste podigli odmah do krsta i veliki mladi mjesec koji Bosnjacima znaci koliko i vama krs. To bi bilo posteno, zar ne? Krstaski rat se nastavlja, rat crusades?

Volio bih vidjeti sve crno na bijelo, pa da se onda analizira i razgovara. Ali nisam ja inspektor. A vidi se i golim okom stanje i situacija u Mostaru za vrijeme vladavine hDZ.

Ovo je 21 vijek i ljude se vise ne gledaju kroz vjeru, vec se trazi da svi rade i doprinose zajednici, jer od toga imaju svi korist, i nema podloge za frustracije i ratove. Kakvi ste vi ljudi, treba vam obrazovanja. Sto vise ljudi radi i placaju poreze to je bolje za sviju, te pare se mogu usmjeriti na gradju i razvoj. Zbog cega je npr. Njemacka primila milion muslimana iz Sirije? Zbog interesa i dobiti.

Ako neko ima jos pitanja za HDZ BiH neka doda.

Black swan

Re: Pitanja za HDZ i Mostar

Post by Black swan » 28/04/2016 09:43

ne da mi se čitati post ali kolega na fejsu iz travnika piše

Mostar= Travnik

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 28/04/2016 09:52

Interesne sfere i područja su nacrtani još 1994., što je HDZ-ovo, tu se SDA ništa ne pita i obratno.
Zar je tako teško to shvatiti?

Dedo je bio sretan sa svojih 22%, nasljednici samo nastavljaju istu politiku.

KB9

Post by KB9 » 28/04/2016 09:54

u zivotu vam je sve onako kako sebi dopustite

tesko da vam je iko drugi kriv za podjeljenu carsiju osim vas samih koji u njoj zivite

BHCluster

Post by BHCluster » 28/04/2016 11:16

Black swan wrote:ne da mi se čitati post ali kolega na fejsu iz travnika piše

Mostar= Travnik

Po cemu?

BHCluster

Post by BHCluster » 28/04/2016 11:17

KB9 wrote:u zivotu vam je sve onako kako sebi dopustite

tesko da vam je iko drugi kriv za podjeljenu carsiju osim vas samih koji u njoj zivite

:thumbup:

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 11:13

BHCluster wrote:
Black swan wrote:ne da mi se čitati post ali kolega na fejsu iz travnika piše

Mostar= Travnik

Po cemu?

i mene to interesuje!

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 11:14

stari grad Visegrad wrote:Ne mogu se dogovoriti Mostaru. Tu nesto smrdi.
Imam pitanja za HDZ BiH i njegovu 20-godisnju vladavinau u Mostaru, i molim da odgovore u brojkama i procentima.

1. Zbog cega je zapadni Mostar Las Vegas a istocni Mostar Palestina?? Zanci takvom pilotikom se bavi vladajuci HDZ, da Bosnjacima sto vise smanji razvoj.
2. Koliko novca je ulozeno u izgradnju zapadnog Mostara a koliko u istocnog Mostara od zavrsetka rata, znaci za 20 godina, u brojkama i prcentima.
4. koliko ima zaposenih Hrvata a koliko zaposlenih Bosnjaka u brojevi i procentima, u odnosu a na ukupan broj istih?
5. Koliko je nezaposlenih Hrvata resprektive nezaposlenih Bosnjaka u brojevima i procentima?
6. Zasto ste dozvilili da se podigne onoliki krst iznad Mostara,to je fashiscki akt, podnistavanje druge grupe ljudi?
7. Zasto niste podigli odmah do krsta i veliki mladi mjesec koji Bosnjacima znaci koliko i vama krs. To bi bilo posteno, zar ne? Krstaski rat se nastavlja, rat crusades?

Volio bih vidjeti sve crno na bijelo, pa da se onda analizira i razgovara. Ali nisam ja inspektor. A vidi se i golim okom stanje i situacija u Mostaru za vrijeme vladavine hDZ.

Ovo je 21 vijek i ljude se vise ne gledaju kroz vjeru, vec se trazi da svi rade i doprinose zajednici, jer od toga imaju svi korist, i nema podloge za frustracije i ratove. Kakvi ste vi ljudi, treba vam obrazovanja. Sto vise ljudi radi i placaju poreze to je bolje za sviju, te pare se mogu usmjeriti na gradju i razvoj. Zbog cega je npr. Njemacka primila milion muslimana iz Sirije? Zbog interesa i dobiti.

Znači HDZ kriv što istočnim mostarom vlada SDA mafija, jebote koja blasfemija!!

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 11:17

Upozorenje svim navijačima veleža i zrinjskog dogovoreni su neredi od strane vladajućih oligarhija, ne puštajte djecu na utakmicu koja se igra 4 maja tj u srijedu pod bijelim brijegom, dogovoren je belaj već se javno po mostaru priča.

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 14:11

SerijeSync wrote:
stari grad Visegrad wrote:Ne mogu se dogovoriti Mostaru. Tu nesto smrdi.

Znači HDZ kriv što istočnim mostarom vlada SDA mafija, jebote koja blasfemija!!

pa zar HDZ nije najjaci u mostaru i daju gradonacelnika vec 10 godina? onako kako je dogovoreno. ili?

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 14:43

155_mm wrote:pa zar HDZ nije najjaci u mostaru i daju gradonacelnika vec 10 godina? onako kako je dogovoreno. ili?

istočnim mostarom valdaju hodže iz podveleža i SDA, i nemojte vi koji ne živite u Mostaru vodit brigu o nama majke vam, pun nam je kurac seljaka iz SDA i brige iz sarajeva o Mostaru, gdje ste god stigli prodali ste nas i izdali.

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 15:59

SerijeSync wrote:
155_mm wrote:pa zar HDZ nije najjaci u mostaru i daju gradonacelnika vec 10 godina? onako kako je dogovoreno. ili?

istočnim mostarom valdaju hodže iz podveleža i SDA, i nemojte vi koji ne živite u Mostaru vodit brigu o nama majke vam, pun nam je kurac seljaka iz SDA i brige iz sarajeva o Mostaru, gdje ste god stigli prodali ste nas i izdali.

na osnovu vjerskih oboljezja nastalih nakon rata devedesetih prije bi se reklo da popovi i fratri vladaju zapadnom obalom.

znaci li to da i ti ne komentarises nista osim tema o mostaru? mislim da bi bio red da te kolege forumasi upozore ako slucajno zalutas na neku od drugih tema.

a sto se tice kulture izrazavanja mogu ti reci da si malo veci jad i beda bre.

kako to 'odze vladaju istocnim mostarom mimo gradenacelnika i HDZ-a? moze nekoliko primjera?

hvala u naprijed!

Lincoln-Burrows

Post by Lincoln-Burrows » 30/04/2016 16:09

Mostar je kao Belfast,
možemo imati jednu općinu, dva gradonačelnika, četiri izborne jedinice,
reciprocitet u vlasti i.t.d. a on će i dalje ostati duboko podijeljen grad.

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 16:13

155_mm wrote:
SerijeSync wrote:

na osnovu vjerskih oboljezja nastalih nakon rata devedesetih prije bi se reklo da popovi i fratri vladaju zapadnom obalom.

znaci li to da i ti ne komentarises nista osim tema o mostaru? mislim da bi bio red da te kolege forumasi upozore ako slucajno zalutas na neku od drugih tema.

a sto se tice kulture izrazavanja mogu ti reci da si malo veci jad i beda bre.

kako to 'odze vladaju istocnim mostarom mimo gradenacelnika i HDZ-a? moze nekoliko primjera?

hvala u naprijed!

haj ti bolan prodaji SDA maglu gdje si naviko, onaj ko živi u Mostaru zna o čemu pišem!!

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 16:19

Lincoln-Burrows wrote:Mostar je kao Belfast,

Podjeljen kao što opisah, SDA mafija od tzv istočnog Mostara je napravila palestinu, leglo kladionica, kocke, droge, alkohola itd ali biće uskoro po pički već se bude malo raja ovako to izgleda, hodže su u prvom redu.

Šunj

Post by Šunj » 30/04/2016 16:26

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 16:28

80 000 ljudi se već iselilo, još 20 000 i eto tih 100 000 radnih mjesta, čovjek nije ništa slago, samo nije rekao gdje će biti ta radna mjesta!!

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 16:31

SerijeSync wrote:haj ti bolan prodaji SDA maglu gdje si naviko, onaj ko živi u Mostaru zna o čemu pišem!!

znaci nemas odgovor ni na jedno pitanje. tipicno ponasanje prodavaca magle.
:lol:

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 16:37

SerijeSync wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Mostar je kao Belfast,

Podjeljen kao što opisah, SDA mafija od tzv istočnog Mostara je napravila palestinu, leglo kladionica, kocke, droge, alkohola itd ali biće uskoro po pički već se bude malo raja ovako to izgleda, hodže su u prvom redu.

pa sta ce onda HDZ-u ta istocna obala to leglo droge i kriminala? sta ce to jednoj tako europskoj i civiliziranoj stranci i narodu kojeg predstavlja? zasto da kvare ugled zapadne strane, tog centra europske civilizacije sa tom palestinom na istocnioj obali?
valjda bi ti kao mostarac bar na ova pitanja trebao da znas odgovoriti.
hvala u naprijed!

moon_walker_90

Post by moon_walker_90 » 30/04/2016 17:00

Ja ću reći,nije HDZ kriv ništa manje od SDA,možda je čak SDA i vise kriva nego HDZ,a i krivi smo sami mi,bošnjaci,za ovakakvo stanje u Mostaru. To kakvi smo mi pogan narod i kako se za tako kratko vrijeme mogao tako promijeniti to je za nepovjerovati. Ukratko,lako se prodajemo za siću a to svako ko zeli moze da iskoristi.Niko nam nije drugi kriv do nas samih. Nista nam bolje i ne treba kada smo se u stanju prodati za par maraka,niko vise ugled,čast i obraz nema,samo pare.

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 18:14

moon_walker_90 wrote:Ja ću reći,nije HDZ kriv ništa manje od SDA,možda je čak SDA i vise kriva nego HDZ,a i krivi smo sami mi,bošnjaci,za ovakakvo stanje u Mostaru. To kakvi smo mi pogan narod i kako se za tako kratko vrijeme mogao tako promijeniti to je za nepovjerovati. Ukratko,lako se prodajemo za siću a to svako ko zeli moze da iskoristi.Niko nam nije drugi kriv do nas samih. Nista nam bolje i ne treba kada smo se u stanju prodati za par maraka,niko vise ugled,čast i obraz nema,samo pare.

Kako ćeš duduku objasnit da na jednoj strani vlada HDZ a na drugoj SDA koja vlada kroz paralelne institucije.

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 19:27

moon_walker_90 wrote:Ja ću reći,nije HDZ kriv ništa manje od SDA,možda je čak SDA i vise kriva nego HDZ,a i krivi smo sami mi,bošnjaci,za ovakakvo stanje u Mostaru. To kakvi smo mi pogan narod i kako se za tako kratko vrijeme mogao tako promijeniti to je za nepovjerovati. Ukratko,lako se prodajemo za siću a to svako ko zeli moze da iskoristi.Niko nam nije drugi kriv do nas samih. Nista nam bolje i ne treba kada smo se u stanju prodati za par maraka,niko vise ugled,čast i obraz nema,samo pare.

ma to da su bosnjaci mostara "najveci jad i beda na svetu" to je vec pznato. ne samo od tebe nego kolege forumasi palermo, Hafis a evo i kolega SerijeSync to vec duze tvrde. ta superiornost HDZ-a jeste malo ogrebana kad je popis pokazao da su hrvati manjina u mostaru i da je najveci nacionalni projekat hrvata u BiH koji je kostao milijune i milijune evrica ustvari propao. a ako se uzme u obzir vase tvrdnje o bosnjacima mostara i dokazanu izdaju istih od strane sarajeva onda je tragedija HDZ-a jos veca. kad nisu mogli protiv takvog jada i bijede da ostvare cilj a ekonomski su unistili sve svoje strateske firme sta vise od njih ocekivati.

po svemu ovome sahovnica je davno trebala da se viori na mostu a povrh mosta jedna pozlacena stolica na kojoj sjedi dragance cirilicar i pise pismo svom novom jaranu aleksandru vucicu pismo na cirilici. :?

SerijeSync

Post by SerijeSync » 30/04/2016 19:31

155_mm wrote:

ma to da su bosnjaci mostara "najveci jad i beda na svetu" to je vec pznato. ne samo od tebe nego kolege forumasi palermo, Hafis a evo i kolega SerijeSync to vec duze tvrde. ta superiornost HDZ-a jeste malo ogrebana kad je popis pokazao da su hrvati manjina u mostaru i da je najveci nacionalni projekat hrvata u BiH koji je kostao milijune i milijune evrica ustvari propao. a ako se uzme u obzir vase tvrdnje o bosnjacima mostara i dokazanu izdaju istih od strane sarajeva onda je tragedija HDZ-a jos veca. kad nisu mogli protiv takvog jada i bijede da ostvare cilj a ekonomski su unistili sve svoje strateske firme sta vise od njih ocekivati.

po svemu ovome sahovnica je davno trebala da se viori na mostu a povrh mosta jedna pozlacena stolica na kojoj sjedi dragance cirilicar i pise pismo svom novom jaranu aleksandru vucicu pismo na cirilici. :?

Odgovor na tvoje čuđenje je herojska odbrana ARBiH Mostara sa 1 metkom i 10 ćoraka u okviru, a što dragan ne sjedi na mostu a sjede njegovi ljudi o tome neki drugi put.

155_mm

Post by 155_mm » 30/04/2016 19:35

SerijeSync wrote:

Kako ćeš duduku objasnit da na jednoj strani vlada HDZ a na drugoj SDA koja vlada kroz paralelne institucije.

pa kad je tako sta ce onda HDZ-u lijeva obala mostara? kad i ovako nemaju nikakvog politickog uticaja tamo? a i znamo o kakvom se jadu i bijedi radi na toj obali. sigurno zove na teret zapadne obale. mozda bi aluminij postao svecki lider bre samo da nije ovih na lijevoj obali.

Post Reply