pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#26 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by dragan.s »

jalijas74 wrote:Zubizareta mojne udarati na prvu i odma po servisu
....
Kolega, po servisu je najlakše. To što ne radi Fiscal, što proizvođač nema kasa na lageru, što obveznik uplati zadnji dan, što se kase kvare, što osoblje ni ovce ne zna čuvati a kamoli raditi sa kasom, za sve je naravno kriv servis.
A lopovi jedni itd. Koliko sam se toga naslušao više sam i oguglao.
Mada je bilo i prevaranata, ali nisam ja kriv nekome ko je uplatio kasu firmi koja je osnovana 10 dana prije toga (čekali gazdu da izađe iz zatvora). Ali sve što čuje obveznik je da ne mora avansirati kasu. I uplati 20% i dobije šipak jer se firma zatvori nakon par mjeseci. A gazdu još traže.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#27 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by DaffyDuck »

dragan.s wrote:
jalijas74 wrote:Zubizareta mojne udarati na prvu i odma po servisu
....
Kolega, po servisu je najlakše. To što ne radi Fiscal, što proizvođač nema kasa na lageru, što obveznik uplati zadnji dan, što se kase kvare, što osoblje ni ovce ne zna čuvati a kamoli raditi sa kasom, za sve je naravno kriv servis.
A lopovi jedni itd. Koliko sam se toga naslušao više sam i oguglao.
Mada je bilo i prevaranata, ali nisam ja kriv nekome ko je uplatio kasu firmi koja je osnovana 10 dana prije toga (čekali gazdu da izađe iz zatvora). Ali sve što čuje obveznik je da ne mora avansirati kasu. I uplati 20% i dobije šipak jer se firma zatvori nakon par mjeseci. A gazdu još traže.
Mozda kod nekih... Kasa je avansirana prije 4 mjeseca firmi koja postoji godinama, kase su njima isporucene odmah ali ih nisu predali na fiskalizaciju na vrijeme, dakle do servisa je. I razlog moga revolta je neodgovornost prema mojoj firmi kao kupcu i laganje danas cu, sutra cu. Da ne spominjem da nikad nisam dobila odgovor na pitanje kada je tacno kasa predata na fiskalizaciju.
Al nakon sto se digla frka i u poreskoj, sve su strane stigle zavrsiti svoj posao u roku od par sati.
I da, nakon sto smo otisli u poresku da pitamo kakva su nasa prava kad smo se nasli u toj situaciji, sluzbenica nam je rekla ni manje ni vise nego evo vama broj ovog moj, pa mu ponovo platite kasu, on ce vam to zavrsiti za dan :x fuj gdje mi zivimo :x :x :x :x
maximus68
Posts: 43
Joined: 20/05/2009 22:07

#28 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by maximus68 »

problem je što je navala kupaca bila u 4, ili 5 dana, tamo pred sami istek roka 15.7. tako da se u tih nekoliko dana nagomilalo stotine ZIF obrazaca. U tim situacijamam treba samo 7 dana servisu da se snađe gdje je i da kompletira dokumentaciju.
Onda kreće fiskalizacija uređaja i brzina zavisi od broja servisera. Nije to samo fiskalizovati uređaj, nego ga treba i isporučiti kupcu, a kod ovih manjih i unijeti artikle, obučiti nekoga, tako da sve to oduzima vremena.
ECC
Posts: 131
Joined: 20/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#29 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by ECC »

jalijas74 wrote:Zubizareta mojne udarati na prvu i odma po servisu

ne znam iz kojeg razloga kasa jos nije dosla na fiska jedino sta je tebi bitno u ovome momentu da su ispunili elektronski ZIF na aplikaciju porezen uprave do 31.10.2011 bilo je strasnih problema sa serverom u PU jer su mjenjali cijelu aplikaciju i to se oduzilo na 15 dana uopste se nisu mogli prijaviti uredjaj kasu ces dobiti i neces imati problema jedino da te i sa samom isporukom budu zezali pa da presisas rok rijesenju iz PU
kad se kasa fisikalizuje imaju 48 sati da ti uruce kasu a na samom rijesenju za tu kase stoji ti od kojeg datuma i sata moras evidentirati svoj promet :)

za ECC
kupio si kasu BEST BA ona dolazi u dvije varijante samo kao kasa i kao kasa-pisac koja moze sluziti kao printer ako zelis printati svoju fakturu iz programa ona kora biti kasa-pisac
kod mene je BEST BA kasa-pisač..
anela@
Posts: 1
Joined: 19/12/2011 14:41

#30 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by anela@ »

da li ste culi za softwer Billans,imamo u planu da ga uzmemo pa me zanima ima li neko iskustva s koristenjem.uglavnom znam da radi kao web aplikacija??
mamicala
Posts: 38
Joined: 28/11/2011 14:02

#31 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by mamicala »

Zubizareta wrote:
dragan.s wrote:
jalijas74 wrote:Zubizareta mojne udarati na prvu i odma po servisu
....
Kolega, po servisu je najlakše. To što ne radi Fiscal, što proizvođač nema kasa na lageru, što obveznik uplati zadnji dan, što se kase kvare, što osoblje ni ovce ne zna čuvati a kamoli raditi sa kasom, za sve je naravno kriv servis.
A lopovi jedni itd. Koliko sam se toga naslušao više sam i oguglao.
Mada je bilo i prevaranata, ali nisam ja kriv nekome ko je uplatio kasu firmi koja je osnovana 10 dana prije toga (čekali gazdu da izađe iz zatvora). Ali sve što čuje obveznik je da ne mora avansirati kasu. I uplati 20% i dobije šipak jer se firma zatvori nakon par mjeseci. A gazdu još traže.
Mozda kod nekih... Kasa je avansirana prije 4 mjeseca firmi koja postoji godinama, kase su njima isporucene odmah ali ih nisu predali na fiskalizaciju na vrijeme, dakle do servisa je. I razlog moga revolta je neodgovornost prema mojoj firmi kao kupcu i laganje danas cu, sutra cu. Da ne spominjem da nikad nisam dobila odgovor na pitanje kada je tacno kasa predata na fiskalizaciju.
Al nakon sto se digla frka i u poreskoj, sve su strane stigle zavrsiti svoj posao u roku od par sati.
I da, nakon sto smo otisli u poresku da pitamo kakva su nasa prava kad smo se nasli u toj situaciji, sluzbenica nam je rekla ni manje ni vise nego evo vama broj ovog moj, pa mu ponovo platite kasu, on ce vam to zavrsiti za dan :x fuj gdje mi zivimo :x :x :x :x
Mi smo kasu platili 01.07.2011. godine, potpisali sve moguće ugovore i obrasce i da dana današnjeg je nismo dobili, vjerovali ili ne.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#32 Re: pitanja u vezi sa fiskalizacijom

Post by moa »

Eh jel neko napravio software za ovu best ba kasu.
Post Reply