Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#1 Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Tesla10 »

Pozdrav raja :) . Otvaram ovu temu zato što imam niz pitanja a mislim da mi vi možete pomoći.

Dakle šta bi se desilo da nije potpisan mirovni sporazum 1995 godine?
Je li istina da je Milošević imao oko 400 000 vojnika spremnih za opći rat u BiH i Hrvatskoj?
Koliko smo teškog naoružanja imali 1995 godine?
Kad bi se rat završio, odnosno koliko bi nam trebalo da izbijemo na Drinu na našu državnu granicu?
Da li je prijetnja Rusije bila opravdana ili je to jednostavno bila američka propaganda?
Koliko je VRS na svome vrhuncu imala vojnika a koliko naša armija?
Je li srpska armija ikada imala plan zauzeti Sarajevo?

Ako mogu odgovori na ova pitanja bio bih jako zahvalan. I sam imam neka mišljenja u vezi nekih od ovih pitanja ali želim čuti i vaša, konkretno ljudi koju su bili sudionicima ovoga rata.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by sparky »

Prvo
Bila je agresija na suverenu Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Da nije potpisan sporazum 95 na štetu Republike Bosne i Hercegovine, sad bi imali uređenu zemlju.
To o 400 hiljada četnika je samo šuplja kojom se vade za poraz pred svojim narodom, poraz od nenaoruzanih civila koji su kasnije izrasli u Armiju BiH.
Teškog naoružanja 95 je bilo dovoljno za ofanzivna dejstva.
Za izlazak na granice BiH je trebalo jos dva mjeseca, ali je potpisan taj nesretni sporazum.
Prijetnje Rusije su smiješne zadnjih 25 godina. Kad im zafali novca, oni naprave krizu, a onda ih Ameri smire sa par milijardi dolara.
Vojska Jugoslavije, Vojska rs, vojska sk i ostale zločinačke formacije su imale svoj vrhunac dok su klali nevini, goloruki narod. Sve poslije im je bio pad. Sto se najbolje vidi u gubljenju teritorija i redom porazima.
Naravno da su imali plan zauzimanja, Sarajevo za tri dana, ostatak RBiH za dvije sedmice.
ULTRAK
Posts: 546
Joined: 09/06/2013 21:49

#3 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by ULTRAK »

Koliko tenkova je ARBIH imala od prilike sve skupa 1995?
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#4 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Duka Dizel »

Njah...ŠBBKBB tema.

Mirovni sporazum 1995 godine je MORAO biti potpisan, jer su tako projektovali i odlučili glavni igrači (čitaj SAD).

Ništa se ne može posmatrati van konteksta njihove volje i uticaja.
eduscho
Posts: 248
Joined: 08/12/2008 19:46

#5 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by eduscho »

Tesla10,

jeste ovo ŠBBKBB tema, ali uzevsi sve sto je bilo prije toga i sudeci po izjavama velikih igraca poslije rata (u zadnjih 20 godina) tesko da bi armija mogla samostalno ista ozbiljnije uciniti. Prvo treba realno sagledati vojne uspjehe nase armije u jesen '95 - Krajina i Ozren, ne bi ih ni bilo bez NATO bombardovanja i hrvatske artiljerije + logistike koju su također aminovale ove dvije strukture (oruzje i oprema iz Irana, Pakistana, Malezije itd). I prije sam pisao i stojim iza toga, da je jedan od nasih glavnih uspjeha te godine da konacno svi imamo cizme i uniformu, bar ovi koji nisu bili u enklavama! Sta mislis da su Clinton i Tudjman povukli rucnu, kada vise nisu imali interesa da nas prate, a mi sami krenuli na Srbe, sta bi se desilo??? Hajde siguran sam da si razuman covjek...

Brojno stanje vojski (ma koliko to paradoksalno zvucalo) nije bilo najpresudnije u nasem ratu. Uzmi primjer Sarajeva kojeg je u obrucu drzalo 4-5 puta manje Srba nego li je bilo nase vojske (dakako postoji i prokleti politicki faktor koji je u Bih sve diktirao na terenu - tj. ne bih rekao da je sve u ratu bilo izrezirano ali glavne smjernice vojnim odlukama na terenu je sve vrijeme davala politika, i to na sve tri strane - vidi pad Srebrenice '95 i gubitak gornjeg i donjeg Podrinja na zimu 92/93, srpsko povlacenje ispred Bihaca u zimu 94/95, pad jugozapadnog dijela RS pod HV/HVO u ljeto '95 itd. masa je primjera gdje vojsci politika kroji gace). Isto tako imas primjer 5. korpusa koji je za sebe vezao 6 srpskih korpusa + autonomase i to pune dvije godine, pa cak i izvodio napadna dejstva prema istima. Mislim da je prica oko 400.000 srba preko Drine prenapuhana ali bilo bi dovoljno da stavi 50.000 u istocnobosanske gudure i oko Sarajeva + VRS, sumnjam da bismo se dobro proveli (naravno uz prethodno spomenutu cinjenicu da nas NATO i Hrvati vise nisu pratili).

Sto se Rusije tice nije ona tad mogla nesto znacajnije raditi jer su bili u haosu sa onom pjandurom Jeljcinom, ali su samom svojom pojavom kod NATOa stvorili nepoznanicu i oprez, te Srbima kupili 2-3 godine, taman da nas hebu prvih godina rata, tek tamo oko Kosova '99 NATO je definitivno odhebao Ruse kao prijetnju. Realpoliticki Srbima su vise direktne podrske dali Britanija i Francuska, nego Rusija. Po meni su oni bili glavni vanjskopoliticki oslonac Beogradu a ne Rusija, naravno dok je i njima pasalo da gotive Milosevica, cim im je poceo smetati nestao je ko dlan o dlan.

Puno je tih dinamickih faktora i radnji koje se paralelno odvijaju tih godina, jer nije rat jedna ravna linija vec sinusoida koja je varirala na dnevnoj bazi, a varijable tog sistema su da niko nije vjerovao nikom i svak se dogovaro sa svakim. Isto ko sto danas politika radi samo sto (srecom) ne padaj mrtve glave.

Pozdrav
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#6 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Seyfo »

Jest nezahvalno baviti se ŠBB KBB temama, ali me uvijek kopkalo jedno pitanje, o kojem bih volio prodiskutovati:

činjenica je, naime , da se RS danas svodi na Banju Luku i okolinu, misleći na razvoj, ekonomsko-političku i regionalnu cjelinu i uticaj.. Osim toga, nešto malo Bijeljina,Trebinje... ostali istočni dio RSa između ova dva grada je katastrofa, prazan prostor..za 20 godina nikog tamo neće biti.
Eh, sad, da je '95.g peti korpus nastavio dalje, da nije Alija rekao"vratite se, ameri su mi rekli... NATO da će nas bombardovati uzmemo li Banja luku i onda ćemo mi ispasti agresori", peti korpus bi sigurno uzeo Prijedor i Banja Luku. Možda bi došli vrlo brzo do Prnjavora ili Doboja.
Da se nije morao vratiti do Sanskog mosta i da je potpisan Dejton, kojeg ja zovem "prekid vatre" jer on to jest,na tim granicama nego na granici istočnije,Prnjavor ili Doboj, i da je RS tad zaokružen na sadašnji istočni dio i nešto malo zapadno(ionako je teritorij nepovezan zbog distrikta), na šta bi danas, 20 god poslije, ličila RS? Da li bi postojala? Kako bi se razlikovali životi ljudi, generacija?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#7 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Gojeni H »

Tesla10 wrote:Pozdrav raja :) . Otvaram ovu temu zato što imam niz pitanja a mislim da mi vi možete pomoći.

Dakle šta bi se desilo da nije potpisan mirovni sporazum 1995 godine?
Je li istina da je Milošević imao oko 400 000 vojnika spremnih za opći rat u BiH i Hrvatskoj?
Koliko smo teškog naoružanja imali 1995 godine?
Kad bi se rat završio, odnosno koliko bi nam trebalo da izbijemo na Drinu na našu državnu granicu?
Da li je prijetnja Rusije bila opravdana ili je to jednostavno bila američka propaganda?
Koliko je VRS na svome vrhuncu imala vojnika a koliko naša armija?
Je li srpska armija ikada imala plan zauzeti Sarajevo?

Ako mogu odgovori na ova pitanja bio bih jako zahvalan. I sam imam neka mišljenja u vezi nekih od ovih pitanja ali želim čuti i vaša, konkretno ljudi koju su bili sudionicima ovoga rata.
Rat bi se i dalje vodio. Sve je bilo na nasoj strani, ali postoji pitanje koliko je bilo odrzivo saveznistvo sa HV.
Nije. Milosevic je mogao samo sanjati o 400 hiljada vojnika.
Dovoljno za ogranicena ofanzivna dejstva.
Veoma tesko za prognozirati.
Rusija u to vrijeme nije sebi mogla pomoci. Nije znala kako izaci na kraj sa Cecenijom.
Nasao sam podatak da je VRS imala nesto vise od 100 000 vojnika. Mi navodno oko 200 000.
Jeste, u pocetku rata. Kasnije, grad dovesti u poziciju da mora da se preda.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#8 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Danguba »

Tesla10 wrote:Pozdrav raja :) . Otvaram ovu temu zato što imam niz pitanja a mislim da mi vi možete pomoći.

Dakle šta bi se desilo da nije potpisan mirovni sporazum 1995 godine?
Je li istina da je Milošević imao oko 400 000 vojnika spremnih za opći rat u BiH i Hrvatskoj?
Koliko smo teškog naoružanja imali 1995 godine?
Kad bi se rat završio, odnosno koliko bi nam trebalo da izbijemo na Drinu na našu državnu granicu?
Da li je prijetnja Rusije bila opravdana ili je to jednostavno bila američka propaganda?
Koliko je VRS na svome vrhuncu imala vojnika a koliko naša armija?
Je li srpska armija ikada imala plan zauzeti Sarajevo?

Ako mogu odgovori na ova pitanja bio bih jako zahvalan. I sam imam neka mišljenja u vezi nekih od ovih pitanja ali želim čuti i vaša, konkretno ljudi koju su bili sudionicima ovoga rata.
Brzo ti dodje do 1995.god.
Mnoge stvari treba posloziti da se dodje do '95.god. Preduslovi za potpisivanje mirovnog sporazuma su doveli do istog. Bez tih preduslova(naoruzavanje, obuka, odijevanje, hrana...logistika) ne bi se doslo do onoga sto je prije dogovoreno(nevidljiva podjela drzave na dva dijela a poslije i distrikt Brcko). Bez tih preduslova mi bi ratovali godinama u nadi da mozemo pobijediti neprijatelja a oni da mogu odbraniti okupirana podrucja. Krepavali bi svi.

E sada, kada pogledamo siti, obuceni, naoruzani...mogli smo svasta pa i na Drinu izaci ali nam to projektant nije dozvolio. Cinjenica jeste da je Milosevis zaprijetio otvorenim ratom u slucaju da na Drini nagrne stotine hiljada izbjeglica iz BiH i sada vjerujem a znajuci kakav manijak je bio, da bi to i ucinio.
Rat je zaustavljen(sto je i najbitnije) a ostala su obecanja oko uredjenja drzave koja jos nisu ispunjena.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#9 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Tesla10 »

Na šta misliš pod ovim "otvoreni rat"? Koliko je spremnih vojnika bilo još u Srbiji?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#10 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Danguba »

Tesla10 wrote:Na šta misliš pod ovim "otvoreni rat"? Koliko je spremnih vojnika bilo još u Srbiji?
Ne mozemo govoriti o konkretnim ciframa. Mnogi su i na silu bili mobilisani.
SRJ je imala uredjenu vojsku ma kako ona izgledala, plus 100 000 policajaca(aktivnog i rezervnog sastava) koji su bili lojalni Milosevicu.
Oruzja su imali sasvim dovoljno osim goriva sa kojim su kuburili.

Poslije samo jedan dio od tih snaga napravi haos na Kosovu.

Evo sta kaze Wiki
Копнена војска

Копнена војска (скраћено КоВ) је била најбројнији вид Војске Југославије. Укупно је у активном саставу имала 3 армије, 7 корпуса, 34 бригаде. У резервном саставу било је 27 моторизованих, 42 пешадијске и 6 артиљеријских бригада. Од наоружања и опреме располагала је са око 1300 тенкова, 568 борбених возила пешадије и оклопних транспортера, 1200 топова, 200 вишецевних бацача ракета, 1665 минобацача, 135 ПО лансирних система, 2000 противавионских топова и 60 ракетних противавионских система. Бројност копнене војске је била око 85.000 активних припадника.
Прва армија

Прва армија је држала северни део Савезне Републике Југославије. Команда Прве армије је била у Београду а касарне у Београду, Панчеву, Новом Саду, Сомбору, Крагујевцу, Сремској Митровици, Шапцу и Ваљеву.
Друга армија

Друга армије је држала југозападни део СРЈ са командом у Подгорици. Базе и касарне су биле у Подгорици, Даниловграду, Никшићу, Ужицу, Чачку, Новом Пазару, Рашкој и Кремни.
Трећа армија

Трећа армија је држала источни, централни и јужни део СРЈ са командом у Нишу. Базе и касарне су биле у Нишу, Приштини, Крушевцу, Лесковцу, Врању, Пироту, Прокупљу и Куршумлији.
Ратно ваздухопловство и противваздушна одбрана

Ратно ваздухопловство и противваздушна одбрана (скраћено РВ и ПВО) је у свом саставу имало око 16700 активних припадника. Људство је подељено у 4 ловачке, бомбардерске и извиђачке и 3 хеликоптерске ексадриле, као и 8 противавионских ракетних пукова. Укупно се располагало са око 200 ваздухоплова и око 50 хеликоптера.
Aktivnog sastava negdje oko 200.000 i rezervnog 680.000.

Nije bas za zanemariti.

Opet ponavljam, nista mi ne bi mogli da se nisu stekli gore navedeni uslovi(zaboravio sam deblokadu sa hrvatske strane).

Da bi se okoncao sukob napravljena je ravnoteza. Milosevic je mozda blefirao ali i nije bilo daleko od istine. Stanje u Srbiji u to vrijeme(nakon Oluje) bilo je haoticno.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#11 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by ljevoruki »

Seyfo wrote:Jest nezahvalno baviti se ŠBB KBB temama, ali me uvijek kopkalo jedno pitanje, o kojem bih volio prodiskutovati:

činjenica je, naime , da se RS danas svodi na Banju Luku i okolinu, misleći na razvoj, ekonomsko-političku i regionalnu cjelinu i uticaj.. Osim toga, nešto malo Bijeljina,Trebinje... ostali istočni dio RSa između ova dva grada je katastrofa, prazan prostor..za 20 godina nikog tamo neće biti.
Eh, sad, da je '95.g peti korpus nastavio dalje, da nije Alija rekao"vratite se, ameri su mi rekli... NATO da će nas bombardovati uzmemo li Banja luku i onda ćemo mi ispasti agresori", peti korpus bi sigurno uzeo Prijedor i Banja Luku. Možda bi došli vrlo brzo do Prnjavora ili Doboja.
Da se nije morao vratiti do Sanskog mosta i da je potpisan Dejton, kojeg ja zovem "prekid vatre" jer on to jest,na tim granicama nego na granici istočnije,Prnjavor ili Doboj, i da je RS tad zaokružen na sadašnji istočni dio i nešto malo zapadno(ionako je teritorij nepovezan zbog distrikta), na šta bi danas, 20 god poslije, ličila RS? Da li bi postojala? Kako bi se razlikovali životi ljudi, generacija?
Vrlo interesantno pitanje.
RS bi ostala na par "vecih" gradova, Bijeljina bi tu bila najbrojnija i vjerovatno i sjediste Vlade osim ako ne bi ostali na Palama ili Lukavici (aka I.Sarajevo).
Ovim scenarijem bi se, vjerujem, otvorilo pitanje podijele BiH jer bi Srbi imali zaokruzenu teritoriju koju bi mogli pripojiti Srbiji.
Vjerujem da bi nasi (citaj SDA uhljupi) ovu opciju ozbiljno razmatrali i vjerovatno prihvatili.
Ovo sve pod uslovom da je Armija BiH zauzela tu teritoriju bez "pomoci" HV jer smo vidjeli na primjeru Jajca i Drvara kako to izgleda i koja zastava se vijori kud prodje HV.
U svakom slucaju tema je SBBKBB ali ni dan danas nije nemoguc ovaj scenario.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#12 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Haman »

Pogledajte ovu fotografiju ispod i procitajte tekst. Sad mozemo postaviti pitanje. Da li je bilo slicnih dogovora o sudbini Bosnjaka i pred poslednji rat. Da li su nasa stradanja dogovorena prije pocetka poslednjeg rata.

Image

Po svoj prilici negdje je bio dogovor ali to ce znati nasi unici ili unuci nase djece.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#13 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Danguba »

Malo si fulao sa ovom slikom.
Niko nikome nije nudio prekrstavanje(iako je takvih slucajeva bilo) nego se islo na totalno istrebljenje.
Cim su presli Drinu nastao je pokolj(Zvornik, Visegrad, Bijeljina...) i kako su isli prema unutrasnjosti, nista ostavljali nisu.
AkHolic
Posts: 710
Joined: 19/04/2012 23:57

#14 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by AkHolic »

Vijeće Sigurnosti Ujedinjenih Naroda (u biti jedino tijelo na međunarodnoj razini sa ovlastima da takvo što uradi) sukobe u BiH nije okvalificiralo rat u BiH kao agresiju,presuda jednoga i drugoga Haškoga suda također ne govore o agresiji.Dejtonski ugovor govori o nesretnom sukobu.
BIH se u četvrtom mjesecu 1992, praktički dezintegrirala kao jedinstven politički entitet.
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#15 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Izlija »

Juga je razvaljena da bi se zaustavilo širenje evropske moći nad svjetskom politikom i ostavljeno žarište (BiH) da bi se situacija držala pod kontrolom. Da nije bilo vanjskog uticaja niti bi se raspali niti bi određeni svjetski centri mogli gaziti po africi ko po plitkom potoku i pljačkati usput zemlje koje nisu svrstane nigdje.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#17 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Paul F. »

Bilo bi zanimljivo napraviti analizu tih dešavanja ali iz ugla interesa velikih sila.
User avatar
Pulse460
Posts: 147
Joined: 14/11/2015 11:40
Location: Sarajevo, Republika Bosna i Hercegovina

#18 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Pulse460 »

.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#19 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Tesla10 »

Odakle smo nabavljali teško naoružanje?

Ne mogu da vjerujem da je hrvatska vojska uspjela da napravi sve ono što je napravila, a da mi nismo bili u stanju napraviti ni približno veliku vojnu akciju kao oni ("Bljesak" ili "Oluja").
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#20 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Paul F. »

Ja ne mogu da vjerujem da ti to ne možeš da vjeruješ.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#21 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Tesla10 »

E pa vjeruj.

Ali sigurno je glavni krivac za slabo opremljenu armiju naša vlada, to jest Aljo i jataci njegovi.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#22 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Tesla10 »

Našao sam temu sličnu ovoj.

Evo link tko želi da je pročita http://forum.klix.ba/mogucnost-naoruzav ... 94483.html
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#23 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Repetitor »

Tesla10 wrote:E pa vjeruj.

Ali sigurno je glavni krivac za slabo opremljenu armiju naša vlada, to jest Aljo i jataci njegovi.
Ne znam ko si,sta si,kolika ti je plata niti kolika ti je cuna,ali ova zadnja recenica ti sve govori samo ako razmislis o njoj.
Istina je da je 5-ti korpus i neke brigade 7mog korpusa bile u napredovanju u oslobadjanju drzave ali isto tako i nepravedno zaustavljene. Mozda i bolje,jer sacuvalo se stotinama zivota.Ovo sto neko misli da bi mi imali uredjenu drzavu da nije RS-a,pa to je cista floskula i ubleha. Evo imamo federaciju,ili ako hoces imamo kantone gdje niti srbi niti hrvati nemaju uticaja,pa pogledaj kakvo je stanje? Zalosno.Zasto se to ne uredi sto se moze urediti?
Dalje,ako neko misli da bi 5ti i 7mi korpus mogli iznijeti na svojim plecima oslobadjanje cijele BiH,dok neki drugi korpusi ili brigade nisu kurcem mrdnuli,taj se vara.Ovo kad kazem nisu khurcem mrdnuli,znaci da svaka cast obicnim ljudima,borcima,koji su imali zelju da urade nesto,ali nije imao ko da ih vodi i povede.Treba se samo sjetiti koliko je Armija imala fijasko akcija,gdje su stotine i stotine mladih zivota izgubljene ni u sta.I ko je odgovarao za to? Ja koliko znam-NIKO.

Imalo bi se na ovu temu svasta nesto reci,ali tako je kako je,i ovaj rat je bio samo jedno natezanje,ili razvlacenje sa sve 3 strane,ako pricamo o teritoriji BiH.
Bili su neki pomaci 95te,ali bilo je i povuci-potegni.Istina je da je 1 korpus imao nekih pomaka na Treskavici,ali je isto tako istina da je bilo masovno dezerterstva,sto se precutno zaboravlja ili ne prica.
I onda ostaju teorije zavjere. Zasto je bas skoro svaki komadant koji je imao vizije slobodne i suverene BiH,i koji je nesto radio po tom pitanju,poginuo.Pocev od Sehovica,Zajke,Nanica,Imamovica,Kraljevica da ne nabrajam dalje...

Mnogo pitanja,jedan odgovor. Izdaja i namjesteni rat.Eto to je.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#24 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by Woody »

Potpisujem sve što je @Repa napisao :thumbup:

Image

Osim Kraljevića (ako je mislio na Blaža). Nemoj ba njega trpat' sa ovim gigantima. Nemoj, sreće ti :sad:


Pozdrav domovini :thumbup:
PM72
Posts: 17621
Joined: 30/04/2012 16:54

#25 Re: Pitanja u vezi rata koji je bio od 92-95 godine.

Post by PM72 »

Jest vala u pravu si.Među heroje i borce utrpao ustaškog emigranta i teroristu koji je sranja pravio i kad je Bog po zemlji hodao tj.kad je Juga bila najjača.
Post Reply