Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#951 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by sandra01 »

diablobih wrote:
sandra01 wrote:Zna li neko postoji li neki splitter za HDMI koji mogu nakaciti na USB na mom laptopu da se konektujem na tv?. Tek neki dan skontah da mi laptop nema HDMI izlaz :mrgreen: i sad trazim rjesenje.
Ima, usb to hdmi.
Ma hvala tebi Luciferu moj . ;-) :thumbup:
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#952 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by swanfilter »

diablobih wrote:
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
ipconfig /registerdns

Najprije mi napise da je successfully flushed, a onda da renew i register dns nisu prepoznati as an internal or external command ...

Hvala
Last edited by swanfilter on 13/11/2018 16:55, edited 3 times in total.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#953 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

swanfilter wrote:
Ima li se strucnjaka po ovom pitanju.

Naime, povezem se preko wifi, pise da sam povezan, konekcija ok al ne mogu na internet. Ponekad mi napise "ERR name not resloved" ili "disconnected". Dole, u desnom uglu desktopa, gdje je ikonica konekcije, stoji mi zuti trokutic sa uzvicnikom. Do cega je?

Hvala lijepa ...
1. probaj ruter hard reset..

ako ne bude moglo probar resetovati IP.
prepostavljam da koristis Windows

2. start-> cmd> upisi "netsh int ip reset c:\resetlog.txt " > enter > restart komp pa opet
start> cmd > upisi "netsh winsock reset " > enter i restart komp.

ako to ne bude pomoglo probaj

3.Device Manager, desni klik NIC (Network Interface Card), properties, Advanced tab, disable "Wait for Link" i "IPv4 Checksum Off Load". NIC bi se trebao resetovati.

pa javi jel ista pomoglo :)
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#954 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ado81 »

Filter wrote:
ado81 wrote:
sto bi se smijao, bubaj slobodno :) ruter 2 kacis kablom na ruter 1...
evo ti link da ja ne piskaram, tebe interesuje od part 3 tj, postavke drugog routera...
https://www.wikihow.com/Connect-One-Rou ... -a-Network
Hvala gendole, probat ću preko vikenda pa ti javim jesam li šta uspio.Btw, valjajul šta oni wifi USB adapteri, jedan bi mi dobro došao za jedan smart tv koji nema intergrisan wifi u sebi, al gledajući na piku cjenu od 5-6 markica čisto sumnjam da bi to šta funkcionisalo.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#955 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by duffy_duck »

ado81 wrote: .Btw, valjajul šta oni wifi USB adapteri, jedan bi mi dobro došao za jedan smart tv koji nema intergrisan wifi u sebi, al gledajući na piku cjenu od 5-6 markica čisto sumnjam da bi to šta funkcionisalo.
Radice ti ali neces moc povezat tv i mobitel ukoliko bi zelio. Posto nisu na istoj mreži.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#956 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ado81 »

duffy_duck wrote:
ado81 wrote: .Btw, valjajul šta oni wifi USB adapteri, jedan bi mi dobro došao za jedan smart tv koji nema intergrisan wifi u sebi, al gledajući na piku cjenu od 5-6 markica čisto sumnjam da bi to šta funkcionisalo.
Radice ti ali neces moc povezat tv i mobitel ukoliko bi zelio. Posto nisu na istoj mreži.
Ma kad bi mogao samo YouTube bilo bi OK, znači misliš da može?
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#957 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by duffy_duck »

ado81 wrote:
duffy_duck wrote:
ado81 wrote: .Btw, valjajul šta oni wifi USB adapteri, jedan bi mi dobro došao za jedan smart tv koji nema intergrisan wifi u sebi, al gledajući na piku cjenu od 5-6 markica čisto sumnjam da bi to šta funkcionisalo.
Radice ti ali neces moc povezat tv i mobitel ukoliko bi zelio. Posto nisu na istoj mreži.
Ma kad bi mogao samo YouTube bilo bi OK, znači misliš da može?
Ma povezao kod druga i sad lik fura netflix i kodi ne izadje po 5 dana iz kuce :D
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#958 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ado81 »

Sjećam se davno kad sam htio kupiti da su bili oko 80 km, još morali biti kao lg.Utom došao drugi TV sa integrisanim wifi tako da sam zaboravio na ovaj. Al eto kad bi moglo bilo bi super.Hvala drug. :thumbup:
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#959 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by swanfilter »

Cookie85 wrote:
1. probaj ruter hard reset..

ako ne bude moglo probar resetovati IP.
prepostavljam da koristis Windows

2. start-> cmd> upisi "netsh int ip reset c:\resetlog.txt " > enter > restart komp pa opet
start> cmd > upisi "netsh winsock reset " > enter i restart komp.

ako to ne bude pomoglo probaj

3.Device Manager, desni klik NIC (Network Interface Card), properties, Advanced tab, disable "Wait for Link" i "IPv4 Checksum Off Load". NIC bi se trebao resetovati.

pa javi jel ista pomoglo :)

Hvala lijepa na pomoci.

Nego, hard reset je reset drzanjem omog malog gumbic?

Probao ali ne pomaze.

Drugi tvoj savjet mi kaze da je card label, volume syntax, ... Not recognised. Ne sjecam se da li ovim redom ...

Treci savjet. U device manager nemam NIC. Samo network adapters. Kod kojeg ne mogu otvoriti properties ...

Hvala
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#960 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Hard reset je ona rupica, uzmi nesto tanko kao čačkalica i drži 10 sekundi.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#961 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by AmiĐa_Idriz »

Gdje nesta onaj novi update Messengera :zoka:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#962 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

AmiĐa_Idriz wrote:Gdje nesta onaj novi update Messengera :zoka:
I meni se vratilo na staro, na drugom telefonu ostao novi. Vjerovatno se pokajali sa glupim updateom. Fol sve boldovali, i onda dobijes novu poruku, sekundu vise boldovano bude.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#963 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Lalena »

Pozz
Trebala bih kupiti novi racunar, najbolje bi mi odgovaralo online, pa ako imate preporuka...
Gledala sam na Piku...
Najpovoljniji su mi Bios, iz Bijeljine, sto sam ja uspjela pronaci...
Ima li nek poo iskustva s njima?

Mislila sam AMD Ryzen 3 1200, procesor. Graficka - nVidia GeForce GTX 1050 Ti, 8 GB rama, DDR4, po mogucnosti...
User avatar
djulba
Posts: 614
Joined: 15/05/2007 14:52
Location: TUZLA
Contact:

#964 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by djulba »

Zdravo,

imam problem sa office 2010. konkretno, Iz worda kopiram tabelu sa iznosima npr 23.546 je jedan od tih iznosa. kada zalijepim te iznose u excel to mi prikaže kao 23,546 i ne mogu vršiti nikakve računske kontrole jer mi nevaljaju iznosi. pokušao sam to riješiti u opcijama da postavi zarez kao decimalu a tačku kao hiljadu ali kao da nisam. :?
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#965 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Ultraviolent »

Lalena wrote:Pozz
Trebala bih kupiti novi racunar, najbolje bi mi odgovaralo online, pa ako imate preporuka...
Gledala sam na Piku...
Najpovoljniji su mi Bios, iz Bijeljine, sto sam ja uspjela pronaci...
Ima li nek poo iskustva s njima?

Mislila sam AMD Ryzen 3 1200, procesor. Graficka - nVidia GeForce GTX 1050 Ti, 8 GB rama, DDR4, po mogucnosti...
Imaš temu "PC gamerske konfiguracije"
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#966 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

Pozdrav,

imam laptop Lenovo G50 sa 2 GB RAM memorije. Želim da kupim još bar 2 GB ali ne znam da li mora biti istog proizvođača (RAMAXEL) ili može bilo koji?

Da li tražim 666/667 MHz ili 800 MHz (ne znam tačno šta se gleda)? Ako kupim npr. još 2 GB moram li formatirati disk ili se to samo umetne u utor?

Image
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#967 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Santic_Aleksa »

Ne mora biti isti proizvođač, a frekvencija mora biti ista.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#968 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

Santic_Aleksa wrote:Ne mora biti isti proizvođač, a frekvencija mora biti ista.
Koja - max bandwidth ili DRAM Frequency?
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#969 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Santic_Aleksa »

newklear wrote:
Santic_Aleksa wrote:Ne mora biti isti proizvođač, a frekvencija mora biti ista.
Koja - max bandwidth ili DRAM Frequency?
bandwidth

Ako, npr uzmeš RAM sa većom brzinom, automatski će je matična spustiti i izjednačiti sa pločicom koja ima najmanju brzinu.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#970 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Speccy ponekad grijesi sa brzinom RAMa, tako da pogledaj sa nekim drugim programom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#971 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

poslije skeniranja antivirusnog programa pojavi mi se poruka da izbrisem privremene datotekei jos nestoe sad,gdje i kako to pronaci,npr. pise win downloads files,win restore points,win setup files,win dump files,win log files,app backup files,ima ih jos nekoliko,da ne nabrajam sve?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#972 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

kakavdanakneiskustvu wrote:poslije skeniranja antivirusnog programa pojavi mi se poruka da izbrisem privremene datotekei jos nestoe sad,gdje i kako to pronaci,npr. pise win downloads files,win restore points,win setup files,win dump files,win log files,app backup files,ima ih jos nekoliko,da ne nabrajam sve?
temp files.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#973 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

diablobih wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:poslije skeniranja antivirusnog programa pojavi mi se poruka da izbrisem privremene datotekei jos nestoe sad,gdje i kako to pronaci,npr. pise win downloads files,win restore points,win setup files,win dump files,win log files,app backup files,ima ih jos nekoliko,da ne nabrajam sve?
temp files.

kako to pronaci?
User avatar
crnivrag
Posts: 12925
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#974 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kako to pronaci?
Na dvije lokacije:

1. C:\Users\tvojusername\AppData\Local\Temp

2. C:\Windows\Temp
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#975 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

kakavdanakneiskustvu wrote:poslije skeniranja antivirusnog programa pojavi mi se poruka da izbrisem privremene datotekei jos nestoe sad,gdje i kako to pronaci,npr. pise win downloads files,win restore points,win setup files,win dump files,win log files,app backup files,ima ih jos nekoliko,da ne nabrajam sve?
disk cleanup... tipkaj u search (pored puljke start) disk cleanup, clean up sistem files... cekiraj sve sto hoces da obrises, bude tu podosta win djubreta
i za tempove si vec dobio objasnjenje
restore points ne bih brisao
Post Reply