Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#926 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by N.N. »

Gubi se wi-fi mreza na mobitelu, do cega je? :D
Ali kada se ugasi mobitel, pa opet upali, onda je ima odredjeno vrijeme... I opet se izgubi...
Mobitel Alkatel, iz Telekoma... Bio marka na paketu, nije ni cudo sto nestaje, ali eto...hahahahah
Pale Rider
Posts: 174
Joined: 11/12/2017 19:17

#927 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Pale Rider »

Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#928 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

Pale Rider wrote:
Hvala kolačiću
Nema na cemu Rideru :D
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#929 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

N.N. wrote:Gubi se wi-fi mreza na mobitelu, do cega je? :D
Ali kada se ugasi mobitel, pa opet upali, onda je ima odredjeno vrijeme... I opet se izgubi...
Mobitel Alkatel, iz Telekoma... Bio marka na paketu, nije ni cudo sto nestaje, ali eto...hahahahah
Jesi li probao Factory reset ? ako nisi vrati telekomu i nek ti plate troskove vracanja :P

Probaj Factory reset ako to ne bude pomoglo vrati nek ti zamjene telefon.

Kad budes radio factory reset, napuni da bude baterija puna, backup uradi naravno :D
MrRango
Posts: 166
Joined: 10/08/2012 11:47

#930 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by MrRango »

Da ne otvaram novu temu, valjda neko odgovori kvalitetno.
Koje stranice (portali, FB stranice bilo sta) pratite i koje bi preporučili što se tiče dešavanja i novosti kako u BiH, okolini pa i svijetu. Stvarno sramotno za neke ozbiljne televizije i portale da imaju npr. sljedeći naziv članka "uradila je ovo i nije zažalila, nećete ni vi". Pa je*emu ko djeca iz 5. razreda osnovne škole u prvoj pismenoj vježbi.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#931 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by MaroonBrigade »

Pa jesi li klikn'o da vidis sta je uradila :lol:
MrRango
Posts: 166
Joined: 10/08/2012 11:47

#932 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by MrRango »

MaroonBrigade wrote:Pa jesi li klikn'o da vidis sta je uradila :lol:
Kora od banane može dobro da posluži za listove cvijeća :D :D
Al ozbiljno, u početku su neke lijeve i summljive stranice tako privlačile, ali kad je počelo sa ovim ozbiljnijim i "normalnijim" stranicama i portalima, e onda smo definitivno otisli u PM, i to s turbinom
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#933 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Mislim da je radiosarajevo najbolji sto se tice nas, iako i njima se provuce jednom u nekoliko mjeseci takav naslov iz nekog razloga. Za svijet, jedino mozda klix iako kasne cesto sa nekim vijestima, oko njih ipak mislim da trebas direktno na stranice na engleskom jbg.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#934 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by jasko_ba »

Zeza me od jucer. Uglavnom, koju god stranicu da udjem, pojavi se prvo ova poruka, a onda moram uraditi refresh i otvori kako treba. Zna li iko o cemu se radi? :thumbup:
Image
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#935 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by vješalica »

Ima li neka dobra dušica koja bi mogla objasniti da li je moguće prebaciti sa HDD koji je bio u ovom desktop računaru koji je riknuo dokumenta (nema toga zapravo ni puno) na laptop?
Koja je procedura povezivanja?
Dakle stari računar "radi" tj ima struje i radi ona napojna jedinica, ima li neka finta da se samo kablom presoji na laptop,s tim da centralna jedinica radi na struji regularno?
znam da j to preidiotski što pišem ali jbg pretpostavka
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#936 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

vješalica wrote:Ima li neka dobra dušica koja bi mogla objasniti da li je moguće prebaciti sa HDD koji je bio u ovom desktop računaru koji je riknuo dokumenta (nema toga zapravo ni puno) na laptop?
Koja je procedura povezivanja?
Dakle stari računar "radi" tj ima struje i radi ona napojna jedinica, ima li neka finta da se samo kablom presoji na laptop,s tim da centralna jedinica radi na struji regularno?
znam da j to preidiotski što pišem ali jbg pretpostavka
https://www.youtube.com/watch?v=1qQl6YP_dDk

Ovako nesto ti treba.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#937 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by vješalica »

Djeluje malo manje idiotski od mog prijedloga :D
Hhaaha sala mala
Znaci treba mi kao neki prazan box sa prikljuckom za externi disk u kojeg zapravo ubacujem ovaj sa krepanog kompa?
Ima li to kakav naziv da gdje nabavljam makar i preko ebaya?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#938 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

vješalica wrote:Djeluje malo manje idiotski od mog prijedloga :D
Hhaaha sala mala
Znaci treba mi kao neki prazan box sa prikljuckom za externi disk u kojeg zapravo ubacujem ovaj sa krepanog kompa?
Ima li to kakav naziv da gdje nabavljam makar i preko ebaya?
Hmm stvarno ne znam, trazi nesto tipa external hdd box ili internal hdd to external... Ja kada sam to radio, vecinom je bilo iz desktopa u desktop, i onda ga samo povezes u drugi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#939 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by vješalica »

diablobih wrote:
vješalica wrote:Djeluje malo manje idiotski od mog prijedloga :D
Hhaaha sala mala
Znaci treba mi kao neki prazan box sa prikljuckom za externi disk u kojeg zapravo ubacujem ovaj sa krepanog kompa?
Ima li to kakav naziv da gdje nabavljam makar i preko ebaya?
Hmm stvarno ne znam, trazi nesto tipa external hdd box ili internal hdd to external... Ja kada sam to radio, vecinom je bilo iz desktopa u desktop, i onda ga samo povezes u drugi.
Gledah na ebayu ima varijanta da se ubaci ovaj HDD i to se ubaci u struju pa se poveže sa USB kablom sa kompom
Nesto kao USB dock external base HDD
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#940 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

vješalica wrote:
Gledah na ebayu ima varijanta da se ubaci ovaj HDD i to se ubaci u struju pa se poveže sa USB kablom sa kompom
Nesto kao USB dock external base HDD
Ima raznih fazona, trazi najjeftinije, jer nije da ces ti to koristiti stalno :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#941 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by vješalica »

Ako ću spasiti šta mi treba nije mi ni kakvacifra od 30tak maruna a da ne sjebem sve u nepovrat hahha :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#942 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

vješalica wrote:Ako ću spasiti šta mi treba nije mi ni kakvacifra od 30tak maruna a da ne sjebem sve u nepovrat hahha :D
Ma na to sam i mislio, nego da ne dajes sad 100+ KM za nesto sto ces fakticki jednom iskoristiti.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#943 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ado81 »

Dali neko slučajno zna dali je moguce spojiti nekako 2 rutera kako bih imao net u cjeloj kuci?
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#944 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

ado81 wrote:Dali neko slučajno zna dali je moguce spojiti nekako 2 rutera kako bih imao net u cjeloj kuci?
moze, kako si kontao spojiti routere, snjurom ili wifi? kabl je bolji, wifi ti ovisi o jacini signala koju prima drugi router
za dodatni router malo proguglaj kako se konfigurisu postavke i sta tacno hoces. novi AP ili repeater?

https://www.speedguide.net/faq/wireless ... -point-385
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#945 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ado81 »

Filter wrote:
ado81 wrote:Dali neko slučajno zna dali je moguce spojiti nekako 2 rutera kako bih imao net u cjeloj kuci?
moze, kako si kontao spojiti routere, snjurom ili wifi? kabl je bolji, wifi ti ovisi o jacini signala koju prima drugi router
za dodatni router malo proguglaj kako se konfigurisu postavke i sta tacno hoces. novi AP ili repeater?

https://www.speedguide.net/faq/wireless ... -point-385
Pošto nemam pojma nemoj se smijat ako šta bubnem :D
Ovako, modem mi je spojen sa jednim ruterom ali nema izlaza za još jedan ruter.Jel mogu ja sad drugi ruter povezati sa prvim ruterom koji je spojen sa modemom?
Ne treba mi novi AP, sve bi da bude isto kao i sa prvim ruterom. naravno da bi ga spojio sa kabelom.Kad bi to bilo moguće baš bi mi valjalo jer imam ruter viška a u drugom djelu kuće mi skroz slab signal.
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#946 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by swanfilter »

Ima li se strucnjaka po ovom pitanju.

Naime, povezem se preko wifi, pise da sam povezan, konekcija ok al ne mogu na internet. Ponekad mi napise "ERR name not resloved" ili "disconnected". Dole, u desnom uglu desktopa, gdje je ikonica konekcije, stoji mi zuti trokutic sa uzvicnikom. Do cega je?

Hvala lijepa ...
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#947 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

ado81 wrote:
Filter wrote:
ado81 wrote:Dali neko slučajno zna dali je moguce spojiti nekako 2 rutera kako bih imao net u cjeloj kuci?
moze, kako si kontao spojiti routere, snjurom ili wifi? kabl je bolji, wifi ti ovisi o jacini signala koju prima drugi router
za dodatni router malo proguglaj kako se konfigurisu postavke i sta tacno hoces. novi AP ili repeater?

https://www.speedguide.net/faq/wireless ... -point-385
Pošto nemam pojma nemoj se smijat ako šta bubnem :D
sto bi se smijao, bubaj slobodno :) ruter 2 kacis kablom na ruter 1...
evo ti link da ja ne piskaram, tebe interesuje od part 3 tj, postavke drugog routera...
https://www.wikihow.com/Connect-One-Rou ... -a-Network
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#948 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

swanfilter wrote:Ima li se strucnjaka po ovom pitanju.

Naime, povezem se preko wifi, pise da sam povezan, konekcija ok al ne mogu na internet. Ponekad mi napise "ERR name not resloved" ili "disconnected". Dole, u desnom uglu desktopa, gdje je ikonica konekcije, stoji mi zuti trokutic sa uzvicnikom. Do cega je?

Hvala lijepa ...
Jesi li pokusao desni klik i troubleshoot?

Jesi li pokusao ocistiti cookies i cache?

ako nije to uspjelo, onda u command prompt ukucaj ovo, naravno pokreni ga kao administrator:

ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
ipconfig /registerdns
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#949 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by sandra01 »

Zna li neko postoji li neki splitter za HDMI koji mogu nakaciti na USB na mom laptopu da se konektujem na tv?. Tek neki dan skontah da mi laptop nema HDMI izlaz :mrgreen: i sad trazim rjesenje.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#950 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

sandra01 wrote:Zna li neko postoji li neki splitter za HDMI koji mogu nakaciti na USB na mom laptopu da se konektujem na tv?. Tek neki dan skontah da mi laptop nema HDMI izlaz :mrgreen: i sad trazim rjesenje.
Ima, usb to hdmi.
Post Reply