Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#826 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

da li si pokusao spojiti direktno slusalice u zvucnu na masini, cisto da eliminises zvucnu kao problem?
vidim da si prckao po control panelu, obrisi drivere i pokusaj sa generickim.

ima li sta u postavkama monitora? da ti na monitoru nije mutirano? :D
Pale Rider
Posts: 174
Joined: 11/12/2017 19:17

#827 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Pale Rider »

Imal kakva besplatna stranica i aplikacija za android da možeš sa ljudima pričati na engleskom? (Za vježbanje.)
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#828 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by crnivrag »

Pale Rider wrote:Imal kakva besplatna stranica i aplikacija za android da možeš sa ljudima pričati na engleskom? (Za vježbanje.)
Omegle i udri do mile volje s pričom na engleskom, samo odaberi engleski jezik iz ponuđenog menija, i pojavljivaće ti se random ljudi sa tog govornog područja, sa kojima možeš pričati uživo.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#829 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

crnivrag wrote:
Pale Rider wrote:Imal kakva besplatna stranica i aplikacija za android da možeš sa ljudima pričati na engleskom? (Za vježbanje.)
Omegle i udri do mile volje s pričom na engleskom, samo odaberi engleski jezik iz ponuđenog menija, i pojavljivaće ti se random ljudi sa tog govornog područja, sa kojima možeš pričati uživo.
Prije da ce ovako biti :P

User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#830 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by crnivrag »

diablobih wrote:
Pale Rider wrote:Imal kakva besplatna stranica i aplikacija za android da možeš sa ljudima pričati na engleskom? (Za vježbanje.)
Prije da ce ovako biti :P

Omegle se moderira, i na "običnom" dijelu stranice ćeš naići na "normalne" ljude, dok ima i dio koji nije moderiran i na kojem nailaziš na "te stvari" iz ovog skeča :)
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#831 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by sandra01 »

treba mi malo pomoc oko excela
dobila sam gotov dokument na kome su zaljeplejne slike .dakle kako se slika lijepila tako je kolumna dobijala dimenzije slike.sad moj zadatak je da napisem komentar na svaku sliku u sljedecu praznu kolumnu koja je zbog slike iste dimenzije.kako da tu praznu kolumnu vratim na pocetnu dimenziju onu obicnu?
Pale Rider
Posts: 174
Joined: 11/12/2017 19:17

#832 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Pale Rider »

Jel ovo neki problem sa klixom? 2-3 dana mi veoma sporo otvora stranicu...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#833 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by beni-bu-man »

Pale Rider wrote:Jel ovo neki problem sa klixom? 2-3 dana mi veoma sporo otvora stranicu...
ima i vise nego 2-3
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#834 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ultras1921 »

Znamo svi za emoji slider koji je dosao na Insta. oko aprila.Naravno ne moze odmah svima doci.Prvo sam mislio da je problem do mog mobitela,ali sam se sada uvjerio da nije.Naime kada udjem na dr. acc. preko svog mobitela emoji slider je tu,a kada udjem na svoj pravi acc. nema ga?!
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#835 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by dzeko1 »

Pozdrav. Prije zadnjeg updatea Win10 imao sam HomeGroup jer imam dva racunara u kuci, na jednom routeru. Moze li mi neko reci kako sada da uspostavim vezu izmedju ta dva racunara, jer htio bih dijeliti fajlove sa HDD-a jednog racunara na drugi i obrnuto. Hfala :D
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#836 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

dzeko1 wrote:Pozdrav. Prije zadnjeg updatea Win10 imao sam HomeGroup jer imam dva racunara u kuci, na jednom routeru. Moze li mi neko reci kako sada da uspostavim vezu izmedju ta dva racunara, jer htio bih dijeliti fajlove sa HDD-a jednog racunara na drugi i obrnuto. Hfala :D
https://www.howtogeek.com/347941/how-to ... indows-10/
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#837 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by r_faruk »

.
Manuel42
Posts: 12
Joined: 31/12/2017 17:35

#838 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Manuel42 »

Ljudi imam problema sa usb-om, imam dva usba plavi i crni, plavi radi sasvim normalno. Kad ubacim crni vidim drive al nmg da ga otvorim, jednostavno laptop mi uspori i nmg ni da ga formatiram. Nmg ni da vidim disk managment a ni radnje u cmd-u jednostavno neće. Jel znate rješenje, sumnjam na virus, šta činiti??
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#839 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Manuel42 wrote:Ljudi imam problema sa usb-om, imam dva usba plavi i crni, plavi radi sasvim normalno. Kad ubacim crni vidim drive al nmg da ga otvorim, jednostavno laptop mi uspori i nmg ni da ga formatiram. Nmg ni da vidim disk managment a ni radnje u cmd-u jednostavno neće. Jel znate rješenje, sumnjam na virus, šta činiti??
Malwarebytes mozda?
Manuel42
Posts: 12
Joined: 31/12/2017 17:35

#840 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Manuel42 »

Uglavnom kad ubacim stik nmg otvorit fajlove da vidim odem device manager i tamo na portable device ispod piše WPD FileSystem Volume Driver u žutoj ikonici kad problem, otvorim piše Cannot Start Code 10.
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#841 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ultras1921 »

Manuel42 wrote:Ljudi imam problema sa usb-om, imam dva usba plavi i crni, plavi radi sasvim normalno. Kad ubacim crni vidim drive al nmg da ga otvorim, jednostavno laptop mi uspori i nmg ni da ga formatiram. Nmg ni da vidim disk managment a ni radnje u cmd-u jednostavno neće. Jel znate rješenje, sumnjam na virus, šta činiti??
Ja skoro kupio sebi laptop gurnes stick,svijetli ali ga ne ucitava,gurnes mis svijetli ali ga ne prepoznaje i na kraju mi bilo da je ta mala ploca na kojoj su usbovi ostecena,ona je posebna odvojena i spojena fletom ili konektorom na maticnu,tako je barem kod mene...Bdw. taj dio sam platio 10KM...
Manuel42
Posts: 12
Joined: 31/12/2017 17:35

#842 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Manuel42 »

ultras1921 wrote:
Manuel42 wrote:Ljudi imam problema sa usb-om, imam dva usba plavi i crni, plavi radi sasvim normalno. Kad ubacim crni vidim drive al nmg da ga otvorim, jednostavno laptop mi uspori i nmg ni da ga formatiram. Nmg ni da vidim disk managment a ni radnje u cmd-u jednostavno neće. Jel znate rješenje, sumnjam na virus, šta činiti??
Ja skoro kupio sebi laptop gurnes stick,svijetli ali ga ne ucitava,gurnes mis svijetli ali ga ne prepoznaje i na kraju mi bilo da je ta mala ploca na kojoj su usbovi ostecena,ona je posebna odvojena i spojena fletom ili konektorom na maticnu,tako je barem kod mene...Bdw. taj dio sam platio 10KM...
Ma imam dva stika, plavi radi normalno, a kod crnog nmg ga otvorit, ni formatirat, nmg vidit šta je u njemu nikako.
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#843 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ultras1921 »

Manuel42 wrote:
ultras1921 wrote:
Manuel42 wrote:Ljudi imam problema sa usb-om, imam dva usba plavi i crni, plavi radi sasvim normalno. Kad ubacim crni vidim drive al nmg da ga otvorim, jednostavno laptop mi uspori i nmg ni da ga formatiram. Nmg ni da vidim disk managment a ni radnje u cmd-u jednostavno neće. Jel znate rješenje, sumnjam na virus, šta činiti??
Ja skoro kupio sebi laptop gurnes stick,svijetli ali ga ne ucitava,gurnes mis svijetli ali ga ne prepoznaje i na kraju mi bilo da je ta mala ploca na kojoj su usbovi ostecena,ona je posebna odvojena i spojena fletom ili konektorom na maticnu,tako je barem kod mene...Bdw. taj dio sam platio 10KM...
Ma imam dva stika, plavi radi normalno, a kod crnog nmg ga otvorit, ni formatirat, nmg vidit šta je u njemu nikako.
Mzd. ti je taj drugi ostecen,ako ti se da najbolje je uradi ponovnu instalaciju windowsa,ako ni tad ne bude radio mora da ti je do usba,ako ti drugi radi normalno.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#844 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Astrix »

Napravio sam mali belaj, prosuo sam po laptopu manju količinu tekućine i malo poslije toga imam malih problema sa tastaturom. Na par tipki koje pritisnem kao da sam više tipki odjednom pritisnuo. Skinuo sam to sve očistio koliko se moglo, nije srećom unutra ništa otišlo nego uglavnom po tastaturi.

Šta joj se može uraditi ili više nema fajde od nje?

Laptop je asus
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#845 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Ako ti je otislo toliko u tastaturu i ti nisi lijepo ocistio i osusio, a dalje koristis, mozes se samo posrati po citavom laptopu. Gasi odmah, i osusi kako treba, fen, rize, svega, i nadaj se najboljem. Naravno otvori laptop.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#846 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by nagibSA »

Nadaj se da nije otislo dalje od tastature. Ako je samo tastatura nije tesko (skupo) zamjeniti.

To se odmah gasi laptop, vadi baterija, i otvara i rastavlja. Kakvo ciscenje s' vana i nastavak koriscenja.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#847 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Astrix »

Na to sam i mislio, odmah sam skinuo tastaturu očistio koliko sam mogao, laptop cijeli rastavio ali vidim da nigdje dalje nije išlo, iznutra nije ništa mokro bilo, laptop radi sasvim normalno samo tastatura zajebava.
User avatar
Cecilija
Posts: 124
Joined: 06/11/2010 20:59
Location: Kingdom of red panda

#848 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cecilija »

Crkao mi je Tv LG (super radio do pred neki dan a onda ga nakon jedne grmljavine našla bez signalne lampice)...

Na popravak ga neću nositi, ne znam kako da ga se riješim a da ga baš ne izbacim kao kabasti otpad ili ne dam za džabe skupljačima otpada. :?
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#849 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

Cecilija wrote:Crkao mi je Tv LG (super radio do pred neki dan a onda ga nakon jedne grmljavine našla bez signalne lampice)...

Na popravak ga neću nositi, ne znam kako da ga se riješim a da ga baš ne izbacim kao kabasti otpad ili ne dam za džabe skupljačima otpada. :?
Odnesi ga nekome ko popravlja televizore, može iskoristiti nešto dijelova, a možda i zaradiš nešto
User avatar
heat
Posts: 17403
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#850 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by heat »

Drugarice i drugovi,

Treba mi wifi tastatura za tv (LG 47lb671v).
Da li mogu sve ili ima odredjena za ovaj model ?

HvOla
Post Reply