Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Pale Rider
Posts: 174
Joined: 11/12/2017 19:17

#801 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Pale Rider »

Kuća na dva sprata. Cijevi za vodu postavljene prije 30 godina. U prizmelju se voda koristila, na spratu nije nikad (nije bilo češme). Sad na spratu kad se odvrne, svaki put, voda smrdi, treba pustit da oteče neko virjeme. Hoće li se to izaprati s vremenom ili moram zid razbijat, cijev mijenjati?
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#802 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

Pale Rider wrote:Kuća na dva sprata. Cijevi za vodu postavljene prije 30 godina. U prizmelju se voda koristila, na spratu nije nikad (nije bilo češme). Sad na spratu kad se odvrne, svaki put, voda smrdi, treba pustit da oteče neko virjeme. Hoće li se to izaprati s vremenom ili moram zid razbijat, cijev mijenjati?
ja bih tu vodu na analizu, pa onda u skladu sa tim vidjeti šta dalje raditi... a 99% mislim da bi to trebalo mijenjati, pogotovo ako su one stare (azbestne) cijevi...
User avatar
TAFKAP
Posts: 10307
Joined: 30/09/2011 07:49

#803 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by TAFKAP »

miš u cijevima :mrgreen:
Pale Rider
Posts: 174
Joined: 11/12/2017 19:17

#804 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Pale Rider »

Nisu azbestne, pocinčane su. Valjda se žabokrečina ufatila unutra. :P Valja sad sjebat kuhinje na dva sprata, zbog 3 metra cijevi. :sad:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#805 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by shmizlica »

e ovo je pravo pitanje u kategoriji tehnologija i računari :mrgreen:
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#806 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

shmizlica wrote:e ovo je pravo pitanje u kategoriji tehnologija i računari :mrgreen:
nemoj biti šmizla :lol:

čovjek ima problem, taman gleda gdje postavlja u koji podforum... vidio Pitanja tipa RAZNA i pucaj... nije ni prvi ni zadnji

:-D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#807 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by shmizlica »

newklear wrote:
shmizlica wrote:e ovo je pravo pitanje u kategoriji tehnologija i računari :mrgreen:
nemoj biti šmizla :lol:

čovjek ima problem, taman gleda gdje postavlja u koji podforum... vidio Pitanja tipa RAZNA i pucaj... nije ni prvi ni zadnji

:-D
a moram malo :mrgreen:
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#808 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

Formatiraj kucu :D :P
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#809 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Bluemore »

na mac dobijem poruku da nije moguce uspostaviti vezu sa app store :!:

i prikaze neka 4 updatea
sto mi je ciniti :? nemam pojma zasto nema te konkcije

zna li neko?
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#810 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by r_faruk »

.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#811 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Cookie85 wrote:Formatiraj kucu :D :P
:mrgreen: :thumbup: :lol:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#812 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Astrix »

Ima jedna sitnica koja me strasno nervira i nikako da je riješim.
Imam windows 10 i obično su mi dolazila ona obavještenja sa youtube-a i facebook-a kad ima koja notifikacija. I nedavno ja skinem neki program preko softonic stranice i sad mi svako malo dolazi isto to obavještenje da skinem tamo neki program. Pokušavao sam u postavkama skroz isključiti notifikacije ali opet sve dolazi. Zna li iko kako to riješiti?
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#813 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

Astrix wrote:Ima jedna sitnica koja me strasno nervira i nikako da je riješim.
Imam windows 10 i obično su mi dolazila ona obavještenja sa youtube-a i facebook-a kad ima koja notifikacija. I nedavno ja skinem neki program preko softonic stranice i sad mi svako malo dolazi isto to obavještenje da skinem tamo neki program. Pokušavao sam u postavkama skroz isključiti notifikacije ali opet sve dolazi. Zna li iko kako to riješiti?
Da li ti izbacuje pop-up reklamu ili kao nostrifikaciju ? kada si instalirao program preko softonic da nisi mozda citao i ostavio kvacicu da primas informacije od njih neke ?

Vidi u instaliranim programima imas li kakav program koji ne koristis?

ako moze screen shot da vidimo o cemu je tacno rijec
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#814 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Astrix »

Cookie85 wrote:
Astrix wrote:Ima jedna sitnica koja me strasno nervira i nikako da je riješim.
Imam windows 10 i obično su mi dolazila ona obavještenja sa youtube-a i facebook-a kad ima koja notifikacija. I nedavno ja skinem neki program preko softonic stranice i sad mi svako malo dolazi isto to obavještenje da skinem tamo neki program. Pokušavao sam u postavkama skroz isključiti notifikacije ali opet sve dolazi. Zna li iko kako to riješiti?
Da li ti izbacuje pop-up reklamu ili kao nostrifikaciju ? kada si instalirao program preko softonic da nisi mozda citao i ostavio kvacicu da primas informacije od njih neke ?

Vidi u instaliranim programima imas li kakav program koji ne koristis?

ako moze screen shot da vidimo o cemu je tacno rijec
Izbaci si mi samo kao notifikaciju, inače kod instalacija uvijek pogasim te reklame, sad nisam siguran, možda je i ostalo.

http://pokit.org/get/?ee851c49ce2ad09b6 ... bc90bb.jpg

Ovo je to što mi dolazi...
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#815 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

Astrix wrote:
Cookie85 wrote:
Astrix wrote:Ima jedna sitnica koja me strasno nervira i nikako da je riješim.
Imam windows 10 i obično su mi dolazila ona obavještenja sa youtube-a i facebook-a kad ima koja notifikacija. I nedavno ja skinem neki program preko softonic stranice i sad mi svako malo dolazi isto to obavještenje da skinem tamo neki program. Pokušavao sam u postavkama skroz isključiti notifikacije ali opet sve dolazi. Zna li iko kako to riješiti?
Da li ti izbacuje pop-up reklamu ili kao nostrifikaciju ? kada si instalirao program preko softonic da nisi mozda citao i ostavio kvacicu da primas informacije od njih neke ?

Vidi u instaliranim programima imas li kakav program koji ne koristis?

ako moze screen shot da vidimo o cemu je tacno rijec
Izbaci si mi samo kao notifikaciju, inače kod instalacija uvijek pogasim te reklame, sad nisam siguran, možda je i ostalo.

http://pokit.org/get/?ee851c49ce2ad09b6 ... bc90bb.jpg

Ovo je to što mi dolazi...
Klikni na ovo dugme za postavke (pored X) i ja mislim da tu ima da ti više ne dolazi. Meni je ovo jednom bilo mislim da sam to skinuo negdje u Chrome, isto u postavkama
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#816 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Astrix »

:thumbup:

Sad tek vidim, kad se uđe u te postavke ima lista stranica koje su blokirane i koje nisu za notifikacije, to bi trebalo raditi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#817 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

mogu li se na youtube ubaciti titlovi,znaci zelim gledati film koji sam nasao jedino na youtube,dokiomentarni,nasao i titlove,mogu li i ako mogu kako ubaciti titlovi?
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#818 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

kakavdanakneiskustvu wrote:mogu li se na youtube ubaciti titlovi,znaci zelim gledati film koji sam nasao jedino na youtube,dokiomentarni,nasao i titlove,mogu li i ako mogu kako ubaciti titlovi?
skini taj film sa YouTube, spasi negdje i pokreni npr. u BS playeru ili GOM playeru.. kada se pokrene ubaci titlove i valjda će biti ok...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#819 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

newklear wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mogu li se na youtube ubaciti titlovi,znaci zelim gledati film koji sam nasao jedino na youtube,dokiomentarni,nasao i titlove,mogu li i ako mogu kako ubaciti titlovi?
skini taj film sa YouTube, spasi negdje i pokreni npr. u BS playeru ili GOM playeru.. kada se pokrene ubaci titlove i valjda će biti ok...

hvala,probacu
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#820 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by made_in_sarajevo »

trebam dobiti na gmail excel fajl, medjutim nece sa 2 razlicita emaila iz iste firme ne moze, na moja dva razlicita emaila. inace sve uredno prodje ali ovo jok. izbaci mi :

Warning: This message has had one or more attachments removed
Please read the "europroNET-Attachment-Warning.txt" attachment(s) for more information.

Note: To protect against computer viruses, e-mail programs may prevent
sending or receiving certain types of file attachments. Check your e-mail
security settings to determine how attachments are handled.

U ovom europronet prilogu pise da je mail virus skener obrisao radi necega. meni windows anitivirus i sve ostalo uredno dobijem pdf,word,excel ali ovo sad nikako. jel sad do mene nesto se zajebalo ili oni sto salju imaju neki virus kojeg gmail prepozna i obrise odma?
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#821 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Daryl Dixon »

iskljuci AV pa posalji ponovo
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#822 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

made_in_sarajevo wrote:trebam dobiti na gmail excel fajl, medjutim nece sa 2 razlicita emaila iz iste firme ne moze, na moja dva razlicita emaila. inace sve uredno prodje ali ovo jok. izbaci mi :

Warning: This message has had one or more attachments removed
Please read the "europroNET-Attachment-Warning.txt" attachment(s) for more information.

Note: To protect against computer viruses, e-mail programs may prevent
sending or receiving certain types of file attachments. Check your e-mail
security settings to determine how attachments are handled.

U ovom europronet prilogu pise da je mail virus skener obrisao radi necega. meni windows anitivirus i sve ostalo uredno dobijem pdf,word,excel ali ovo sad nikako. jel sad do mene nesto se zajebalo ili oni sto salju imaju neki virus kojeg gmail prepozna i obrise odma?
Nek ti zip fajl i nece biti problema...
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#823 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by bruteforce »

Monitor AOC (E2470SWE), po svemu sudeći ima ugrađene zvučnike, jer ima audio in i headphone in, ali ne fercera...
Ima li ko kakvo rješenje? Hvala.
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#824 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

bruteforce wrote:Monitor AOC (E2470SWE), po svemu sudeći ima ugrađene zvučnike, jer ima audio in i headphone in, ali ne fercera...
Ima li ko kakvo rješenje? Hvala.
kako ti je spojena masina i monitor? ako nije hdmi kablom, vjerovatno onda moras povezati monitor i zvucnu sa ploce
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#825 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by bruteforce »

Hdmi-jem. Spojio sam i zvučnu sa monitorom, ništa. Svi su mi driveri ažurirani, izaberem speakers, nema zvuka. Izaberem 2470W (2 - NVIDIA HD Audio) isto nema zvuka...
Post Reply