Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#626 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Rugafet »

Imas je u programima. (Ne znam koji win koristis, na desetki ides ovako) Kliknes na start, zatim skrolas dole do Windows Easy of Access klik na to i onda desni klik na On Screen Keybord - Pin To Start.

Mozes i ovo uraditi, desni klik na statusnu traku (to je ona gdje ti je sat i datum) zatim na Show touch keyboard button. U ovom slucaju ce ti se tastatura smejestiti odmah pored sata.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#627 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Rugafet wrote:Imas je u programima. (Ne znam koji win koristis, na desetki ides ovako) Kliknes na start, zatim skrolas dole do Windows Easy of Access klik na to i onda desni klik na On Screen Keybord - Pin To Start.

Mozes i ovo uraditi, desni klik na statusnu traku (to je ona gdje ti je sat i datum) zatim na Show touch keyboard button. U ovom slucaju ce ti se tastatura smejestiti odmah pored sata.

hvala
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#628 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by semirsar »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Vizionar 1985 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:na maminom laptopu ne radi tastatura pa je instalitana zaslonska tastatura, pronadjem je i vidim kad ukucam sifru kad se pali laptop,kako je kasnije pronaći,ne vidim je nigdje?
Pinujes je u taskbar. Imas je u aplikacijama, pod laki pristup [ease access]. Kod mene ona pinovana i jos par stvari, a na desktopu nemam nista. Sve u startu.

mozes li mi to malo pojasniti?
najlakse je desni klik misem na taskbar i izaberes "prikazi puljku dodirne tipkovnice" tako da ce ti uvijek biti tuj kod sahata
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#629 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by jasko__ »

Vrijedi li po vama Iphone 6 plus duplo vise od LgG3-ce??
Imam G3 od 3GB rama i razmisljam da uzmem Iphone 6plus ali mi nekako nerealna razlika koju moram doplatiti
Ako zanemarimo Android vs IOS poređenja, kakvi su u odnosu displeja, brzine, kamere, baterije???
Svaki savjet je dobrodošao :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#630 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ote="kakavdanakneiskustvu"]na maminom laptopu ne radi tastatura pa je instalitana zaslonska tastatura, pronadjem je i vidim kad ukucam sifru kad se pali laptop,kako je kasnije pronaći,ne vidim je nigdje?
Pinujes je u taskbar. Imas je u aplikacijama, pod laki pristup [ease access]. Kod mene ona pinovana i jos par stvari, a na desktopu nemam nista. Sve u startu.

mozes li mi to malo pojasniti?[/quote]
najlakse je desni klik misem na taskbar i izaberes "prikazi puljku dodirne tipkovnice" tako da ce ti uvijek biti tuj kod sahata[/quote]


hvala
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#631 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Rugafet wrote:Imas je u programima. (Ne znam koji win koristis, na desetki ides ovako) Kliknes na start, zatim skrolas dole do Windows Easy of Access klik na to i onda desni klik na On Screen Keybord - Pin To Start.

Mozes i ovo uraditi, desni klik na statusnu traku (to je ona gdje ti je sat i datum) zatim na Show touch keyboard button. U ovom slucaju ce ti se tastatura smejestiti odmah pored sata.

hvala
Isto ovo. Na ovo sam i mislio. Jos je mozes u taskbar pinovati. Kod mene u startu i taskbaru. Koristio je za Engleski jezik.

Mozes je i nastimati gdje zelis u taskbaru. Za ovo gdje je sat da bude, ne znam. Meni odmah od windows tipke desno. Peta po redu.

Instaliran rijecnik na Engleskom ima pa izbacuje rijeci predvidzanjem. Mislio sam da ce to raditi i za nase jezike ali neka greska kod mene bila pri skidanju rijecnika pa nece nesto.

Ako imas onu traku sto cini ekran od laptopa osjetljivim na dodir i ako imas osjetljiv na dodir ekran od laptopa imas i drugu tipkovnicu sa smajlijima itd. Na dodir tipkovnicu kod taskbara, na onoj strelici ^ [prema gore] gdje su notifikacije, desni [glavni] klik, pod toolbars. Probo sam ja te njene smajlije koristit na kliksu ali nece.

Mislim da je izgleda prethodni forumas mislio na nju. Ne na ovo zaslonsku. Imaju dvije zaslonske. Ima ova u toolbaru i ima ova pod lakim pristupom. Ova druga kod sata prozor smanjuje od brauzera kada se upali dok zaslonska ne.

Jedna predvidza rijeci, druga ne. Engleski prva predvidza, za ostale jezike ne znam. Druga mislim da ne predvidza. Barem meni ne predvidza.

Pozdrav.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#632 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by semirsar »

Vizionar 1985 wrote:
Isto ovo. Na ovo sam i mislio. Jos je mozes u taskbar pinovati. Kod mene u startu i taskbaru. Koristio je za Engleski jezik.

Mozes je i nastimati gdje zelis u taskbaru. Za ovo gdje je sat da bude, ne znam. Meni odmah od windows tipke desno. Peta po redu.

Instaliran rijecnik na Engleskom ima pa izbacuje rijeci predvidzanjem. Mislio sam da ce to raditi i za nase jezike ali neka greska kod mene bila pri skidanju rijecnika pa nece nesto.

Ako imas onu traku sto cini ekran od laptopa osjetljivim na dodir i ako imas osjetljiv na dodir ekran od laptopa imas i drugu tipkovnicu sa smajlijima itd. Na dodir tipkovnicu kod taskbara, na onoj strelici ^ [prema gore] gdje su notifikacije, desni [glavni] klik, pod toolbars. Probo sam ja te njene smajlije koristit na kliksu ali nece.

Mislim da je izgleda prethodni forumas mislio na nju. Ne na ovo zaslonsku. Imaju dvije zaslonske. Ima ova u toolbaru i ima ova pod lakim pristupom. Ova druga kod sata prozor smanjuje od brauzera kada se upali dok zaslonska ne.

Jedna predvidza rijeci, druga ne. Engleski prva predvidza, za ostale jezike ne znam. Druga mislim da ne predvidza. Barem meni ne predvidza.

Pozdrav.
Nemoj ga dodatno zbunjivati, nije na "ti" sa tehnikalijama.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#633 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

bas tako,ovo mi je dovoljno,hvala jos jednom
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#634 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by semirsar »

kakavdanakneiskustvu wrote:bas tako,ovo mi je dovoljno,hvala jos jednom
:thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#635 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:...
...

Ma nisam ni ja. Nemam pojma duduk. Evo slika.


Image
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#636 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Kralj Tvrtko I. »

Jedno glupo pitanje:

Da li micro atx maticna ploca moze stati u neko vece kuciste? Ili mora biti bas ako je micro ploca da i kuciste bude micro?
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#637 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

Kralj Tvrtko I. wrote:Jedno glupo pitanje:

Da li micro atx maticna ploca moze stati u neko vece kuciste? Ili mora biti bas ako je micro ploca da i kuciste bude micro?
wiki kaze da moze...
https://en.wikipedia.org/wiki/MicroATX
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#638 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Logicno da moze, nego ces samo imati bespotrebno previse prostora :D
Danzadan
Posts: 12
Joined: 02/10/2016 10:21
Location: u picijevom podrumu

#639 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Danzadan »

Da li ima ovdje u Sarajevo ikakva radnja koja prodaje Wacom dijelove. Mene interesuju ovi spicevi za S-Pen posto imam Galaxy note 10.1 N-8000, pogotovo ovi flex nib:
Image
Uzeo preko Ebay-a dva ova ali su deblji od ovog spica koji je vec ispuhao. Pa ako neko zna gdje ima bio bih zahvalan jer mi je vec muka zajebavati se preko neta opet. :-?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#640 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Kralj Tvrtko I. »

diablobih wrote:Logicno da moze, nego ces samo imati bespotrebno previse prostora :D
Pa i nemam baš previše praznog proatora.
Nego kad si tako pametan...odgovori mi zašto na ploči nemam nigdje mjesto za kabal od zvučnika sa kučišta?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#641 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Kralj Tvrtko I. wrote:
diablobih wrote:Logicno da moze, nego ces samo imati bespotrebno previse prostora :D
Pa i nemam baš previše praznog proatora.
Nego kad si tako pametan...odgovori mi zašto na ploči nemam nigdje mjesto za kabal od zvučnika sa kučišta?
Mislis nemas gdje ukljuciti zvucnike?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#642 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ne to. Onaj zvuk paljenja kompa "pip"
Eh taj zvucnik ima kabal a taj kabal nemam gdje ustekat u ploci.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#643 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Tu ti stvarno ne mogu pomoci, a i ne znam zasto ti je potreban taj zvuk :D Mozda si zeznuo nesto dok si povezivao dugme za paljenje i ostale sitnice, pa tu prosvrljaj nesto.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#644 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Ma, taj "beep" je baš sladak, volim da me komp pozdrav kada ga palim :D
Šalu na stranu, svaka ploča bi trebala imati te konektore. Kod mene je to konektor na kome su Power LED, Power Button, HDD LED i Reset, a krajnje desno su dva pina za taj biper. Pogledaj izvode konektora za tvoju ploču (u štampanoj brošuri ako je imaš ili na internetu ako ne) i vidi gdje se ti pinovi nalaze, možda je kakav Gremlin projektovao ploču, pa se napravio pametan i izmjestio konektor - ko će ga znati.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#646 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Na tom konektoru ga nema. Potraži shemu te matične ploče na netu ili kompletnu knjižicu sa uputama i vidi gdje su zaturili (nema boljeg izraza u ovom slučaju) taj konketor. Očito da JESTE gremlin projektovao ploču...
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#647 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Kralj Tvrtko I. »

Drug...danas je ploca bila na stolu a "manual" na telefonu i prelistao sam i manual i plocu al utora nema slobodnog. Sve prikopcano ali taj kabal je ostao višak.
Meni je čudno to...al možda je takva ploča...nigdje se ni ne spominje taj detalj u prirucniku.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#648 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by r_faruk »

na koji nacin iskkjuciti programe koji se aktiviraju pri dizanju sistema. pogasio sam sve sto mi ne treba u startup-u (msconfig) i u ccleaner-u. medjutim cim aktiviram program, pri sljedecem paljenju je opet u startup-u. to mi se desava na Viber-u i nesto se pokrece u vezi office-a!
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#649 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

r_faruk wrote:na koji nacin iskkjuciti programe koji se aktiviraju pri dizanju sistema. pogasio sam sve sto mi ne treba u startup-u (msconfig) i u ccleaner-u. medjutim cim aktiviram program, pri sljedecem paljenju je opet u startup-u. to mi se desava na Viber-u i nesto se pokrece u vezi office-a!
Ako ne moze se ugasiti u ccleaneru, onda nadji gdje je u registryu taj startup od tog programa.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#650 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Njanjavi »

Imam lapas 2010to godiste, 18ka ekran, solidno me slusa, 6 gm rama, ne igram igrice nikad, ne handrim ga, sony vaio.
Samo sam sedmicu na njega instalirao otkako ga imam, al me pocesto znalo jebavat da touchpad prestane radit i onda ga moram restart da proradi opet.
To je nesta do drivera garant jbga.
E sad me zanima, ako je sedmica tako kasljucala na lapu iz 2010te godine, imal ikakve sanse da bi mu bolje sjela win 10tka il mogu ocekivat jos vise takvih gluposti.
Imal iko win 10 na nekom lapu slicnog godista, kako mu se ponaša lapas, imal frke sa driverima.
Post Reply