Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#26 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Mišo_Kovač »

Ako procesor radi bez throttlanja i gašenja na 75 stepeni, znaci da je ok. Da je temperatura previsoka, jeste. Mozda se hladnjak ne vrti ispravno, mozda nije dobro nalegao na procesor, mozda je termalna pasta losa/lose rasporedjena... Ako ti je to prevruce, gledaj neko aftermarket rjesenje za hladjenje 8)
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#27 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Herr Flick »

Sta je sa ovom ram memorijom,cijena nista ne pada,prije je 4gb bilo oko 45 KM sad oko 60-70..Postao i to luksuz kupovat :o :o
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#28 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by DuckZz »

Šta mislite, da li je tko imao iskustva sa ovim laptopom, ne izgleda nimalo loše ?

http://www.pik.ba/artikal/6728766/lapto ... cija-1god/
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#29 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Madrid »

mukyze wrote:Da priupitam ako ko zna:

CPU FX 8350 octa core 4.0
nisam imao iskustva sa amd-ovim procesorima, samo znam da su temperature više.. u Gameingu max temp mi je 75 sto se cpu-tice, pitam je li to normalno... googlao sam i amd ne daje zvanicne podatke, sve su iskustva, pa reko i ovdje da pitam...

ps koristim fabricki cooler..
Imam ja taj procesor sa hyper 212 evo, najvise u crysis 3 je grijao, cini mi se do 67 isao, ostale igre ide negdje do 63-64...
Nemaju sluzbene informacije kolko je dozvoljeno, uglavnom zavisi cak od procesora do procesora, neki se vise griju, neki manje (u zavisnosti od voltaze, citao sam da je za stock brzinu mu voltaza previse dignuta, da bi je trebalo malo spustit da bi se manje grijao, "auto" na maticnim plocama cesto vise dize vec sto treba)...
Uglavnom laicki receno, mnogi "forumski strucnjaci" su zakljucili da bi 65 bio optimum, max 70, tako da sa 75 si ti vec prevruc :mrgreen: , al ako sve radi kako treba onda nemas problema, ako zamrzava ili se cak gasi, e onda imas problem...

btw kupi nesto poput hyper 212 evo, ne zbog temperatura toliko (ko ga sljivi ako radi kako treba), vec zbog usiju, taj stock cooler je sranje i to veoma glasno sranje :wink:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#30 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Altsa wrote:put prema nato kampu u butmiru...jedina od prodavnica sto je ostala sa desne strane...ne moze se fuliti...a kutija ima raznih
altsa, znaš li kako se zove radnja, ulica gdje se nalazi ta prodavnica, ili makar naselje?
User avatar
meth
Posts: 182
Joined: 28/05/2013 22:20

#31 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by meth »

Pozdravljam kolege :-D

Trebam spojiti Bihnet-ov (ZTE W300) WiFi DSL modem u router modu i nikako da nakačim desktop mašinu preko D-Link WiFi USB adaptera (to mi je jedino riješenje jer nije moguće da provedem kabal). Adapter vidi mrežu i konektuje se na ali nema pristup internetu, ne mogu da otvorim ni management stranicu, DHCP aktivan ali ne daje mu lokalnu adresu 192.168.x.x već stoji ona defaultna od proizvođača. Ne mogu da vjerujem, nešto što je trebalo biti gotovo za 2 minute došlo je do toga da ne mogu odraditi nikako. Ima li neko ideju šta da se radi? :)
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#32 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by dragan.s »

meth wrote:Pozdravljam kolege :-D

Trebam spojiti Bihnet-ov (ZTE W300) WiFi DSL modem u router modu i nikako da nakačim desktop mašinu preko D-Link WiFi USB adaptera (to mi je jedino riješenje jer nije moguće da provedem kabal). Adapter vidi mrežu i konektuje se na ali nema pristup internetu, ne mogu da otvorim ni management stranicu, DHCP aktivan ali ne daje mu lokalnu adresu 192.168.x.x već stoji ona defaultna od proizvođača. Ne mogu da vjerujem, nešto što je trebalo biti gotovo za 2 minute došlo je do toga da ne mogu odraditi nikako. Ima li neko ideju šta da se radi? :)
Probaj staviti ručnu adresu, recimo 192.168.x.150, gateway i DNS 192.168.x.1 gdje je x svoj subnet (1 ili 0 najčešće) pa probaj ide li Internet.
Ako ide onda u comand promptu otkucaj: "netsh winsock reset", restaruj računar, prebaci opet na DHCP na mrežnoj karti i oprobaj hoće li pokupiti adresu.
Ako ne ide onda probaj resetovati ruter pa ga ponovo podesiti.
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#33 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by sanjam-te »

pozz,

zna li ko može li se zaobići zabrana administratora za instaliranje flash playera, foxita i sl.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#34 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by anonimnaosoba »

Postoje li posebne slusalice za Nexus 7 ? Ne rade mi slusalice od mobitela koje rade i na mobitelu i na kompjuteru, pa ne znam je li to za servisa ili samo trebaju druge slusalice...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#35 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by newklear »

Treba mi program za WINXP kojim ću zabraniti instaliranje aplikacija i korištenje određenih programa unutar windowsa za Guest račune. Ima li neko prijedlog?
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#36 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Partijaner »

Ima li gdje u Sarajevu uzeti Aces aspire S7 ultrabook ?
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#37 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by topcam »

newklear wrote:Treba mi program za WINXP kojim ću zabraniti instaliranje aplikacija i korištenje određenih programa unutar windowsa za Guest račune. Ima li neko prijedlog?

kiosk modus

evo ti opis

http://en.wikipedia.org/wiki/Kiosk_software


ili
Windows SteadyState
http://www.chip.de/downloads/Windows-St ... 72337.html
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#38 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by numizmatic »

Zna li neko koliko dođe Kindle osnovni model sa carinom, pdv-om i svime?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#39 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

imam slucaj pa mi se desilo to da svoj USB 8GB gdje god stavim otvara mi samo neku ikonicu.
Takođe mi se desilo da sam pre neki dan izvadio eksterni HDD kojeg nisam upotrebljavao pa ima
sigurno 7 mjeseci. prikopcam ga na novi laptop jer na njemu imam nekog potrebnog materijala.

Međutim:
Image

Zna li neko šta se dešava? Može li se riješiti problem? Hvala

PS. AV zastita Avast.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#40 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by guber90 »

Najvjerovatnije je da si negdje pokupio virus, desavalo mi se prije, najlakse je formatiranje ukoliko nemas nikakvih bitnih stvari na njemu, a ukoliko imas pokusaj sa razlicitim antivirusima da ga ocistis.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#41 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

svjestan sam da je najvjerovatnije virus u pitanju, mada se moze desiti i da nije.
moze li biti da zbog krekovanih programa kojih imam na hdd-u ne dozvoljava otvaranje?
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#42 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by guber90 »

BarbaDue wrote:svjestan sam da je najvjerovatnije virus u pitanju, mada se moze desiti i da nije.
moze li biti da zbog krekovanih programa kojih imam na hdd-u ne dozvoljava otvaranje?
Ukoliko je crack dobar, to jeste nije virus, sasvim sigurno ne. Tesko je znati da li je crack uopste virus jer vecina antivirusa crackove detektuje kao virus.
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#43 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by dzeko1 »

Pozz, jel mi moze neko objasniti da li mogu gledati 3D filmove na nasim standardnim racunarima sa 3d naocarama? (totalni sam laik kad je u pitanju 3D). :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#44 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by azurna_obala »

. pogrešan pdf :-)
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#45 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by motorola01 »

Zadnjih nekoliko dana imam problema kod pretrazivanja web-a. Ukucam trazeni pojam i mozilla mi zablokira na par sekundi( not responding) i onda "procepi". To mi se desava svaki put ukoliko nemam tu stranicu u bookmarksu.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#46 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

guber90 wrote:
BarbaDue wrote:svjestan sam da je najvjerovatnije virus u pitanju, mada se moze desiti i da nije.
moze li biti da zbog krekovanih programa kojih imam na hdd-u ne dozvoljava otvaranje?
Ukoliko je crack dobar, to jeste nije virus, sasvim sigurno ne. Tesko je znati da li je crack uopste virus jer vecina antivirusa crackove detektuje kao virus.
najgore je to što ne mogu da otvorim sadržaj kada kliknem na ikonicu Elements.
da to mogu sadržaj bi prebacio na desktop računar zbog NOD-a, i tamo pokušao da skeniram sadržaj HDD-a.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#47 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

imam mali problem,nesto sam instalirao na komp,sad kad u google nesto ukucam,npr. ss.ba,kad kliknem da otvorim ss.ba to mi otvori u novom prozoru,sta da radim da se to ne desava?
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#48 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by topcam »

Deinstaliraj to "nesta". :mrgreen:

Koji browser je uopste u pitanju?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#49 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

topcam wrote:Deinstaliraj to "nesta". :mrgreen:

Koji browser je uopste u pitanju?



chrome
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#50 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by topcam »

Alt+F ili Alt+E ili F10 otvara meni opcije kod chrome pa tu pogledaj pod
tabs da li negdje imas cekirano open in new window, umjesto open in new tab.

Tako nekako, ja inace koristim firefox, pa ti moj odgovor moze, a ne mora
biti od pomoci. Valjda nisu izmislili nove izraze da bi se razlikovali od drugih.



Inace pogledaj sam ili cekaj da ti neko u dvije rijeci objasni sta i kako.
https://support.google.com/chrome/answe ... 25799&rd=1
(u dnu mozes promjeniti jezik, na onaj koji ti je jednostavniji)
https://support.google.com/chrome/topic/14662?hl=hr
Post Reply