Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1101 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

CPT wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:jbg,nista,hvala
pass mozes bp pogledati ili resetirati :wink:

šta,kako?
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#1102 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by r_faruk »

Pozdrav ljudi. Jedno pitanje.
Kako email aplikacija potrosi 2 gige interneta za 5 dana. Evo danas bas gledam u settings, potroseno 1.99 giga i to na Email aplikaciji, nisam nista ovako veliko slao, a pogotovu primao na mail (niti mogu primati tako velike mailove na hotmailu). Ostao mi ukljucen data internet i danas i dobijem ovakvo stanje. Ostale mi jos 4 gige...

Na wifi nije ovakva potrosnja
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#1103 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by avetinja »

Krajem mjeseca bih trebao ići u drugi grad u BH-a i boraviti tamo jednu sedmicu. Pošto ću nositi laptop sa sobom, bilo bi mi praktično da imam internet na laptopu, pa me interesuje koji je najbolji oblik interneta? Spominjali su mi nekakve kartice i usb? Koliko košta usb internet i koji operater ima najbolju ponudu?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1104 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by CPT »

avetinja wrote:Krajem mjeseca bih trebao ići u drugi grad u BH-a i boraviti tamo jednu sedmicu. Pošto ću nositi laptop sa sobom, bilo bi mi praktično da imam internet na laptopu, pa me interesuje koji je najbolji oblik interneta? Spominjali su mi nekakve kartice i usb? Koliko košta usb internet i koji operater ima najbolju ponudu?
svi su pet deka, nabavi karticu za telefon imas on-line telefon in hotspot za laptop

https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7269

Ultra Internet Start za 10KM paket sadrži:
SIM karticu na kojoj je omogućen internet saobraćaj
5 GB mobilnog interneta
Vrijeme upotrebe je 10 dana.
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#1105 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by avetinja »

CPT wrote:
avetinja wrote:Krajem mjeseca bih trebao ići u drugi grad u BH-a i boraviti tamo jednu sedmicu. Pošto ću nositi laptop sa sobom, bilo bi mi praktično da imam internet na laptopu, pa me interesuje koji je najbolji oblik interneta? Spominjali su mi nekakve kartice i usb? Koliko košta usb internet i koji operater ima najbolju ponudu?
svi su pet deka, nabavi karticu za telefon imas on-line telefon in hotspot za laptop

https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7269

Ultra Internet Start za 10KM paket sadrži:
SIM karticu na kojoj je omogućen internet saobraćaj
5 GB mobilnog interneta
Vrijeme upotrebe je 10 dana.
Znači, mogu kupiti SIM karticu, staviti je u drugi mobitel koji ne koristim često i pomoću hotspot-a se povezati sa laptopom? Čekaj, mogu li je staviti direktno u laptop? Prijatelj je koristio laptop i ostavio karticu od HT Eroneta pa bi valjda moglo funkcionisati. Ako budem koristio hotspot, onda bi karticu od HT Eroneta trebao izvaditi?

Kakav ću internet imati sa hotspotom, spor?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23242
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1106 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

avetinja wrote:
Kakav ću internet imati sa hotspotom, spor?
Solidan, onako.
User avatar
semirsar
Posts: 7554
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#1107 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by semirsar »

Vizionar 1985 wrote:
avetinja wrote:
Kakav ću internet imati sa hotspotom, spor?
Solidan, onako.
kod mene na LoL mobilnom hotspot internet iste brzine i na laptopu, sve zavisi od mreze.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23242
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1108 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

semirsar wrote:
Vizionar 1985 wrote:
avetinja wrote:
Kakav ću internet imati sa hotspotom, spor?
Solidan, onako.
kod mene na LoL mobilnom hotspot internet iste brzine i na laptopu, sve zavisi od mreze.
Pa i meni su iste skoro.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23242
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1109 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

@Avetinjo mozes sve, ne brini. Tekmu gledat itd., preko hotspota sa mobitela.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1110 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by CPT »

avetinja wrote:
CPT wrote:
avetinja wrote:Krajem mjeseca bih trebao ići u drugi grad u BH-a i boraviti tamo jednu sedmicu. Pošto ću nositi laptop sa sobom, bilo bi mi praktično da imam internet na laptopu, pa me interesuje koji je najbolji oblik interneta? Spominjali su mi nekakve kartice i usb? Koliko košta usb internet i koji operater ima najbolju ponudu?
svi su pet deka, nabavi karticu za telefon imas on-line telefon in hotspot za laptop

https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7269

Ultra Internet Start za 10KM paket sadrži:
SIM karticu na kojoj je omogućen internet saobraćaj
5 GB mobilnog interneta
Vrijeme upotrebe je 10 dana.
Znači, mogu kupiti SIM karticu, staviti je u drugi mobitel koji ne koristim često i pomoću hotspot-a se povezati sa laptopom? Čekaj, mogu li je staviti direktno u laptop? Prijatelj je koristio laptop i ostavio karticu od HT Eroneta pa bi valjda moglo funkcionisati. Ako budem koristio hotspot, onda bi karticu od HT Eroneta trebao izvaditi?

Kakav ću internet imati sa hotspotom, spor?
Da... Ne znam zasto bi gurao sim u laptop jer svakako zelis i telefon imati on-line? Mozda imajo kakav USB dongle ali ne vidim smisla. Osim toga taj hotspot moze koristiti vise ljudi. Ne karti nemoj ostavljat vise novca od onog sto mislis aktivirati za net. Ako slucajno probijes kvotu sav visak ti potrosi za po cijeni x100 :wink: :wink:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1111 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako dokument koji je u jednom formatu prebaciti u drugi format,tacnije,trenutno je u odt ,htio bi ga prebaciti u pdf,doc ili docx format?
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#1112 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by avetinja »

CPT wrote:Da... Ne znam zasto bi gurao sim u laptop jer svakako zelis i telefon imati on-line? Mozda imajo kakav USB dongle ali ne vidim smisla. Osim toga taj hotspot moze koristiti vise ljudi. Ne karti nemoj ostavljat vise novca od onog sto mislis aktivirati za net. Ako slucajno probijes kvotu sav visak ti potrosi za po cijeni x100 :wink: :wink:
Hvala. :thumbup:

Kako ću dopuniti GB-e? Buy&Surf opcija ili?
Vizionar 1985 wrote:@Avetinjo mozes sve, ne brini. Tekmu gledat itd., preko hotspota sa mobitela.
Hvala. :thumbup:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1113 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by CPT »

avetinja wrote:
CPT wrote:Da... Ne znam zasto bi gurao sim u laptop jer svakako zelis i telefon imati on-line? Mozda imajo kakav USB dongle ali ne vidim smisla. Osim toga taj hotspot moze koristiti vise ljudi. Ne karti nemoj ostavljat vise novca od onog sto mislis aktivirati za net. Ako slucajno probijes kvotu sav visak ti potrosi za po cijeni x100 :wink: :wink:
Hvala. :thumbup:

Kako ću dopuniti GB-e? Buy&Surf opcija ili?
Vizionar 1985 wrote:@Avetinjo mozes sve, ne brini. Tekmu gledat itd., preko hotspota sa mobitela.
Hvala. :thumbup:
kad kupis SIM uzmi i zeljenu kolicinu prometa i odma aktviraj.... Ne ostavljaj visak. Telefon priklopis u napajanje auta i imas stalan hotspot svuda :D
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#1114 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by avetinja »

CPT wrote:
avetinja wrote:
CPT wrote:Da... Ne znam zasto bi gurao sim u laptop jer svakako zelis i telefon imati on-line? Mozda imajo kakav USB dongle ali ne vidim smisla. Osim toga taj hotspot moze koristiti vise ljudi. Ne karti nemoj ostavljat vise novca od onog sto mislis aktivirati za net. Ako slucajno probijes kvotu sav visak ti potrosi za po cijeni x100 :wink: :wink:
Hvala. :thumbup:

Kako ću dopuniti GB-e? Buy&Surf opcija ili?
Vizionar 1985 wrote:@Avetinjo mozes sve, ne brini. Tekmu gledat itd., preko hotspota sa mobitela.
Hvala. :thumbup:
kad kupis SIM uzmi i zeljenu kolicinu prometa i odma aktviraj.... Ne ostavljaj visak. Telefon priklopis u napajanje auta i imas stalan hotspot svuda :D
:lol: :lol:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1115 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by suad-sarajevo »

Otkazala mi je tastatura na laptopu a zamjensku ne mogu da nađem. Gdje ima kupiti eksternu, po mogućnosti neku mini gel, silikonsku tastaturu ili neku prikladniju manju. Hvala.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#1116 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by adsubzero »

suad-sarajevo wrote:Otkazala mi je tastatura na laptopu a zamjensku ne mogu da nađem. Gdje ima kupiti eksternu, po mogućnosti neku mini gel, silikonsku tastaturu ili neku prikladniju manju. Hvala.
Gdje si trazio zamjensku?
Exodia
Posts: 38
Joined: 29/06/2016 23:22

#1117 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Exodia »

Mogu li ubaciti sim i SD karticu bez da gasim telefon (ona ladica je u pitanju)?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1118 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Exodia wrote:Mogu li ubaciti sim i SD karticu bez da gasim telefon (ona ladica je u pitanju)?
Da.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#1119 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako dokument koji je u jednom formatu prebaciti u drugi format,tacnije,trenutno je u odt ,htio bi ga prebaciti u pdf,doc ili docx format?

Jednostavno,

Otvoris file, pa file -> Print, u print prozoru izaberes novaPDF i izaberi print, (nemoj printati nego da ti snimi na komp) i bit ce ti snimljen kao pdf
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#1120 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

r_faruk wrote:Pozdrav ljudi. Jedno pitanje.
Kako email aplikacija potrosi 2 gige interneta za 5 dana. Evo danas bas gledam u settings, potroseno 1.99 giga i to na Email aplikaciji, nisam nista ovako veliko slao, a pogotovu primao na mail (niti mogu primati tako velike mailove na hotmailu). Ostao mi ukljucen data internet i danas i dobijem ovakvo stanje. Ostale mi jos 4 gige...

Na wifi nije ovakva potrosnja
Samsung?
Prepostavljam da je sync problem, da cesto radi automatski sync pa zbog toga, probaj u opcijama postaviti sync "never" trebalo bi manje da trosi.

Ako ni to ne pomogne,a samsung ti je telefon.

Uninstall njihov email app pa instaliraj neki drugi email app.
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#1121 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by r_faruk »

Telefon je huawei, a medjuvremenu sam uzeo samsung. Samsung radi normalno. Ovaj huawei je star 3 godine, mnoge stvari na njemu vise ne rade kako treba.

Ocigledno je bilo vrijeme za drugi telefo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23242
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1122 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako dokument koji je u jednom formatu prebaciti u drugi format,tacnije,trenutno je u odt ,htio bi ga prebaciti u pdf,doc ili docx format?
Jesi li shvatio kako? Previdjeli smo te. Ja znam neke kako ali ovo ne znam. :arrow:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23242
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1123 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Cookie85 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kako dokument koji je u jednom formatu prebaciti u drugi format,tacnije,trenutno je u odt ,htio bi ga prebaciti u pdf,doc ili docx format?

Jednostavno,

Otvoris file, pa file -> Print, u print prozoru izaberes novaPDF i izaberi print, (nemoj printati nego da ti snimi na komp) i bit ce ti snimljen kao pdf
:thumbup:

Znao sam da je na snimanje i print nekako ali nemam office i opreme pa nemam pola opcija sto mnogi od vas imate. A i mene zanima radi bloginga.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#1124 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Cookie85 »

Vizionar 1985 wrote:
Cookie85 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kako dokument koji je u jednom formatu prebaciti u drugi format,tacnije,trenutno je u odt ,htio bi ga prebaciti u pdf,doc ili docx format?

Jednostavno,

Otvoris file, pa file -> Print, u print prozoru izaberes novaPDF i izaberi print, (nemoj printati nego da ti snimi na komp) i bit ce ti snimljen kao pdf
:thumbup:

Znao sam da je na snimanje i print nekako ali nemam office i opreme pa nemam pola opcija sto mnogi od vas imate. A i mene zanima radi bloginga.
pa onda konvertuj online :) ukucaj u google "convert odt to pdf online" (ili koji file hoces) i eto bez office :)

P.S.

Kvalitetu online konvertovanja, ne znam, nisam probao
User avatar
Sanjarko
Posts: 23242
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1125 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Sanjarko »

Cookie85 wrote:
pa onda konvertuj online :) ukucaj u google "convert odt to pdf online" (ili koji file hoces) i eto bez office :)

P.S.

Kvalitetu online konvertovanja, ne znam, nisam probao
:thumbup:

Hvala.
Post Reply