Pitanja/e za ucenjake ?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#176 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by laly »

Mene zanima zasto se ovaj Dedzal ne spominje u Kuranu? S obzirom da su to jako vazna desavanja za ummet zar nije logicno da bude spomenuto i u Kuranu? Meni te nekakve predaje ( ne vidi na lijevo oko...ne vidi na desno oko...isl.) izgledaju izmisljene kao bajke za djecu.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#177 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

U kršćanstvu imaš te priče o kristu iliti mesiji i antikristu.
Ne bi me čudilo da je ovaj muslimanski dedžal ustvari samo prepisana priča.
Previše je tu kontradiktornosti koje bude sumnju da bi se moglo raditi o izmišljotinama ili, kao što rekoh, prepiskama.
Kao što napisah iznad, u nekim od tih predaja je mlad, a u nekima nije.
U nekima je nizak i debeljuškast, a u nekima ogroman i razvijenog tijela. Imaš i treće koje kažu da je dijete.
Negdje je ta pomenuta sljepoća u jednom, negdje u drugom oku.
Nekad je u horasanu, nekad na morskom ostrvu.
Negdje je već rođen i uveliko čeka puštanje, a negdje kažu da tek treba da se rodi.
Negdje piše da će uza se imati ogromna materijalna dobra, a na drugom mjestu kaže da neće jer je previše zao da bi od Allaha dobio tako nešto.

Evo, recimo da o drugom glavnom liku iz tog doba - mehdiju, nema ništa vjerodostojno, ali opet je nekako realnije, ili zvuči realnije, nego ove kontradiktorne predaje o tom dedžalu.
A Allah najbolje zna.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#178 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Smrcak15 »

laly wrote:Mene zanima zasto se ovaj Dedzal ne spominje u Kuranu? S obzirom da su to jako vazna desavanja za ummet zar nije logicno da bude spomenuto i u Kuranu? Meni te nekakve predaje ( ne vidi na lijevo oko...ne vidi na desno oko...isl.) izgledaju izmisljene kao bajke za djecu.
izgledaju izmisljene kao bajke za djecu
nemoj da te to zavara , sta mislis sta bi rekli beduini u pustinji prije dvije hiljade Godina da se ti iz buducnosti pojavis i kazes im

Drugovi, da znate da ce u buducnosti biti moguce letiti u gomili gvozdja koje ce imati zeljezna krila i to iznad oblaka dok letis u toj gomili gvozdja , moci ces da pricas direktno sa svojom familijom koja je ostala kuci na zemlji, i ne samo to, nego ces ih moci da vidis direktno. A znate sta drugovi, kako ce se to navigirati i spustati na zemlju, tako sto ce ucen covjek, napisati tekst u jedan materijal, i pomocu tog teksta ce se avion spustati na zemlju (programer koji programira sa kodovima chiipove u avionu , koju imaju navigaciju i automatsko slijetanje pri vidljviosti 0%)

Hajde molim te zamisli se kakva bi njihova reakcija bila na tu tvoju ne da je bajkovita, nego ni najludji ludjaci ne bi mogli smisliti tako nesto :lol: u njihovim ocima...ali ti znas da je to sad stvarnost, avioni, telefoni i direktne kamere itd ali za njih je to ludjacka prica, i rekli bi ti, brzo, ma mars tamo ludjace , bjezi nam sa ociju :lol: da te ne gledamo vise....sta covjek naprica gluposti dobro nas slag nije strefio....i ti onako u cudu, se ibretis, sto ti nevjeruju :lol:


to je delako cudnija prica nego da se pojavi slijep covjek u buducnosti koji ce imitirati isusa i praviti neka cuda, da li pomocu trikova , nauke, madjionicarskih trikova...samo Bog zna.

sta je veca bajka za ljude u pustinji prije 2000 Godina kada bi im pricao

1. u buducnosti ces moci da letis u gomili gvozdja koje ce biti vece od kuce, imat ce krila, i moci ces direktno iz nebesa iznad oblaka da pricas i vidis svoju familiju koja je ostala na zemlji u kuci.

2. ili ovo pojavit ce se covjek , koji ce biti slijep na jedno oko. imitirat ce isusa, pravit ce cuda, lazna cuda, pomocu, nauke, madjionicarskih trikova itd


Sta je veca bajka kada bi bio ti jedan od tih pustinjskih ljudi prije 2000 Godina? :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#179 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Smrcak15 »

Dino34 wrote:U kršćanstvu imaš te priče o kristu iliti mesiji i antikristu.
Ne bi me čudilo da je ovaj muslimanski dedžal ustvari samo prepisana priča.
Previše je tu kontradiktornosti koje bude sumnju da bi se moglo raditi o izmišljotinama ili, kao što rekoh, prepiskama.
Kao što napisah iznad, u nekim od tih predaja je mlad, a u nekima nije.
U nekima je nizak i debeljuškast, a u nekima ogroman i razvijenog tijela. Imaš i treće koje kažu da je dijete.
Negdje je ta pomenuta sljepoća u jednom, negdje u drugom oku.
Nekad je u horasanu, nekad na morskom ostrvu.
Negdje je već rođen i uveliko čeka puštanje, a negdje kažu da tek treba da se rodi.
Negdje piše da će uza se imati ogromna materijalna dobra, a na drugom mjestu kaže da neće jer je previše zao da bi od Allaha dobio tako nešto.

Evo, recimo da o drugom glavnom liku iz tog doba - mehdiju, nema ništa vjerodostojno, ali opet je nekako realnije, ili zvuči realnije, nego ove kontradiktorne predaje o tom dedžalu.
A Allah najbolje zna.
Ne bi me čudilo da je ovaj muslimanski dedžal ustvari samo prepisana priča.
ovo pokazuj koliko slabo poznajes islam

cuj prepisavati od krscana o Dedzdzalu a po islamskom stajalistu ne smijemo ih kopirati, jedino ono sto je ispravno i istinito nema prepreke, ali sad kopirati od njih price a da nisu objava od Boga, to je van svake pameti.

Previše je tu kontradiktornosti koje bude sumnju da bi se moglo raditi o izmišljotinama ili, kao što rekoh, prepiskama.
razliike u prenosu hadisa, je zato sto mnogi ljudi su slusali i poslije prepricavali, sansa da se pogresno prenese je velika, pa neko cuje lijevo oko desno oko slijepo a on kad prenosi kaze lijevo slijepo, i tako zapisu...pobrka se u prenosu.
Kao što napisah iznad, u nekim od tih predaja je mlad, a u nekima nije.
u hadisima stoji da je Mladic

Imaš i treće koje kažu da je dijete.
nije dijete, to sto su oni sumnjali na dijete ibn sajjada , je moguce i to vrlo moguce da kontaju

dedzdzal, ce rasti i kad bude zreo Mladic izjasnit ce se kao dedzdzal, kao Bog...pa kontali daj da ga se sad rijesimo ako je to on.

Nekad je u horasanu, nekad na morskom ostrvu.
petljas, jasno stoji da je njegovo pokazivanje javnosti u Horosanu

a u hadisu koji govori o ostrvu je slucaj sa Temim Ed-darijem kada su ga nasli na ostrvu za vrijeme poslanika zavezanog u Lance i najavio im svoj izlazak uz predznake, jednog od tih je isusivanje galilejskog jezera.

nigdje ne stoji da ce se on pojaviti u javnosti na ostrvu.

Negdje je već rođen i uveliko čeka puštanje, a negdje kažu da tek treba da se rodi.
vec postoji negdje.
Negdje piše da će uza se imati ogromna materijalna dobra, a na drugom mjestu kaže da neće jer je previše zao da bi od Allaha dobio tako nešto.
gdje stoji ovo

Evo, recimo da o drugom glavnom liku iz tog doba - mehdiju, nema ništa vjerodostojno, ali opet je nekako realnije, ili zvuči realnije, nego ove kontradiktorne predaje o tom dedžalu.
kazes nema nista vjerodostojno


da vidimo onda


Od Ebu Seida el-Hudrija, radijAllahu anhu, se prenosi da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: ”Pri kraju moga ummeta će se pojaviti Mehdija, Allah će u njegovom vremenu podariti kišu, zemlja će davati plodove. Živjeće sedam ili osam (tj. godina).”

Hadis bilježi Hakim u svom Mustedreku 4/557 i ocjenjuje ga vjerodostojnim. Imam Zehebi i šejh Albani su se složili sa Hakimovom ocjenom.


Od Ebu Seida el-Hudrija, radijAllahu anhu, se također prenosi da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: ”Neće nastupiti Sudnji dan sve dok se zemlja ne ispuni tiranijom i nasiljem a zatim će se pojaviti čovjek iz moje loze – ili iz moje familije – i zemlju ispuniti pravdom kao što je prije toga bila ispunjena tiranijom i nasiljem.”

Hadis bilježi imam Ahmed u svom Musnedu 3/36, Ebu J'ala, Ibn Hibban, i Hakim koji hadis ocjenjuje vjerodostojnim. Zehebi i šejh Albani se također slažu sa Hakimovom ocjenom.


Od Ebu Seida el-Hudrija se također prenosi da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: ”Mehdi je od mene, piroka čela, kukasta nosa. Ispuniće zemlu pravdom kao što je bila ispunjena tiranijom i nepravdom. Vladaće sedam godina.”

Hadis bilježi Ebu Davud 4/107, Hakim 4/557, Nuajm ibn Hammad u Kitabul fiten i drugi. Ibnul Kajjim, rahimehullahu te'ala, kaže: ‘Sened ovog hadisa je dobar” (Mennarul munif 74. str.). Sujuti i Hakim ga ocjenjuju vjerodostojnim a Begavi i šejh Albani dobrim.


Od Abdullaha ibn Mesuda, radijAllahu anhu, se prenosi da je Alahov poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, rekao: ‘Kada od dunjaluka ne bi ostao osim jedan dan, Allah bi odužio taj dan kako bi u njemu poslao čovjeka od mene – ili od moje familije – njegovo ime će se poklapati sa mojim a ime njegova oca sa imenom moga oca. Ispuniće zemlju pravdom nakon što je bila ispunjena nasiljm i tiranijom.”

Hadis bilježi Ebu Davud 4282, Tirmizi 2231, koji kaže: ”Hadis je hasen sahih.” Šejhul islam Ibn Tejmije i njegov učenik Ibnul Kajim su hadis ocijenili vjerodostojnim (Minahdžu es-sunne 8/254, Mennar 84). Šejh Albani je hadis ocijenio dobrim. Sujuti, imam Zehebi i Azim Abadi hadis također ocjenjuju dobrim (Telhisul ileli mutenahije, Džamius-sagir 131, Avnul m'abud 11/373)



Od Aiše, radijAllahu anha, se prenosi da je rekla: ”Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, je u snu napravio pokret pa sam ga upitala: O Allahov Poslaniče, u snu si napravio pokret kojeg ranije nisi činio? On mi tada reče: ‘Čudno je da će se ljudi iz mog ummeta uputiti prema Bejtul haramu (Mekka) zbog čovjeka iz Kurejšija koji se sklonio u njega. Kada budu u pustinji svi će propasti u zemlju.’ Rekoh: ‘Allahov Poslaniče, put sakuplja ljude’ (tj. šta je sa onima koji su se priključili vojsci ne ciljajući ono što ona cilja, op.prev.) ‘Da’ – odgovori on – ‘Među njima ima onih koji su svjesni, onih koji su prisiljeni i putnika. Svi će poginuti a biti različito proživljeni. Allah će ih proživjeti shodno njihovim nijjetima.

Hadis bilježi Buharija 4/338, Muslim 4/2210 i drugi.

Tibi kaže: ”To je Mehdi, a dokaz tome je to što je Ebu Davud ovaj hadis spomenuo u poglavlju o Mehdiju.” Avnul mabud 11/380.

Ibn Hadžer el-Hejtemi kaže: ‘Mehdi je taj koji će se skloniti u Bejtul haram.” Zevadžir 1/204.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#180 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

Pa gdje nam odoše ovi ucenjaci :)
Ima li neko da odgovori na onih par pitanja?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#181 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Idemedosumom »

Dino34 wrote:Pa gdje nam odoše ovi ucenjaci :)
Ima li neko da odgovori na onih par pitanja?
Ti previse pitanja postavljas, ti si cafir, tvoj zivot, imetak i tvoje zene su sada halal svakom ko ima duzu bradu :thumbup:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#182 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Smrcak15 »

Idemedosumom wrote:
Dino34 wrote:Pa gdje nam odoše ovi ucenjaci :)
Ima li neko da odgovori na onih par pitanja?
Ti previse pitanja postavljas, ti si cafir, tvoj zivot, imetak i tvoje zene su sada halal svakom ko ima duzu bradu :thumbup:
:-) pa nemoj te bezveze lagati ba...nigdje veze svezom
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#183 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Idemedosumom »

Smrcak15 wrote: :-) pa nemoj te bezveze lagati ba...nigdje veze svezom
Bio sam sarkastican Smrki, mada kod pojedinih forumasa nije ni daleko od istine :D
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#184 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

Idemedosumom wrote:
Dino34 wrote:Pa gdje nam odoše ovi ucenjaci :)
Ima li neko da odgovori na onih par pitanja?
Ti previse pitanja postavljas, ti si cafir, tvoj zivot, imetak i tvoje zene su sada halal svakom ko ima duzu bradu :thumbup:
Ali da tek vidiš cirkusa kad zasjednem sa njihovim šejhovima pa kad se počnu preznojavati :lol:
Bruka. Nigdje znanja. Al zato mišljenja ibn tejmije i dzevzije pucaju ko iz rukava.
Nema šta, dobro ih filuju na tim saudijskim "fakultetima"
Al pazi ti nakarade, priča se o hadisu i ja iznosim mišljenje ibn hadzera, čovjeka za kojeg su mnogi alimi kazali da pod kapom nebeskom nije bilo boljeg poznavaoca hadisa, a on meni kaže da nije tako, i onda citira ibn tejmiju :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#185 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Idemedosumom »

Dino34 wrote:
Idemedosumom wrote: Ti previse pitanja postavljas, ti si cafir, tvoj zivot, imetak i tvoje zene su sada halal svakom ko ima duzu bradu :thumbup:
Ali da tek vidiš cirkusa kad zasjednem sa njihovim šejhovima pa kad se počnu preznojavati :lol:
Bruka. Nigdje znanja. Al zato mišljenja ibn tejmije i dzevzije pucaju ko iz rukava.
Nema šta, dobro ih filuju na tim saudijskim "fakultetima"
Al pazi ti nakarade, priča se o hadisu i ja iznosim mišljenje ibn hadzera, čovjeka za kojeg su mnogi alimi kazali da pod kapom nebeskom nije bilo boljeg poznavaoca hadisa, a on meni kaže da nije tako, i onda citira ibn tejmiju :-)
Davno sam onom @korektno postavio pitanje vezano za neslaganje Ibn Tejmijje i Ibn Hadzera, naravno, nije mi nista na to odgovorio.

Kao ni na pitanje da li je IZ BiH zaluzala zajednica koja je na stranputici, to jest, na putu ka vatri zbog raznoraznih novotarija :D
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#186 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

Sljedbenici nefsa. To je prva grupa. U drugoj su oni kojima su saudi isprali mozak.
numersi
Posts: 141
Joined: 08/11/2018 13:31

#187 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by numersi »

Svima je ponudjeno sve i nista, pa tako svako uzima ono sto mu odgovara, i ne uzima ono sto mu ne odgovara..... zato je prisila zabranjena,

podjite od sebe, sta ste vi uzeli pod prisilom........
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#188 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

Islam nije švedski sto pa da se bira šta ti je volja.
Kratko i jasno: uzmi ili ostavi.
Razumijem da postoje mnoge škole i razna tumačenja, ali ako ti neko donese jasan dokaz koji pobija ono što slijediš, dužan si da uzmeš.
ako odbiješ i nastaviš slijediti ono što si naučio, onda si sljedbenik nefsa.
numersi
Posts: 141
Joined: 08/11/2018 13:31

#189 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by numersi »

Dino34 wrote: Islam nije švedski sto pa da se bira šta ti je volja.
Kratko i jasno: uzmi ili ostavi.
Razumijem da postoje mnoge škole i razna tumačenja, ali ako ti neko donese jasan dokaz koji pobija ono što slijediš, dužan si da uzmeš.
ako odbiješ i nastaviš slijediti ono što si naučio, onda si sljedbenik nefsa.
Ucenjak, i ti si ga dobro sve sjebo......


nefs hoce i da jede i da pije i da ide u wc i da jebe..... i da bude jeben, pa ti eto svome to zabrani
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#190 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

Zašto bih zabranjivao ono što je dozvoljeno?
numersi
Posts: 141
Joined: 08/11/2018 13:31

#191 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by numersi »

Dino34 wrote: Zašto bih zabranjivao ono što je dozvoljeno?

Fino negdje sjednes i raspricas se sa svojim nefsom, pa ga upitas..... ne tudjeg, nemas nista sa tudjim nefsom
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#192 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

E moj ti kolega, moj nefs je čudan.
Voli vjeru malo je reć. Samo zove na nafile i učenje kur'ana. :mrgreen:
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#193 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by jahh »

Smrcak15 wrote: to Allah ne dozovljava, nego cak bi te i kaznio zbog toga kada bi to uradio,

evo sad da izadjes negdje i ubijes nekoga samo sto nevjeruje u Allaha, ti si skoro pa ostembiljanu kartu sebi kupio ze Dzehennem

Allah jasno kaze:

2:256 U vjeru nema prisiljavanja – Pravi put se jasno razlikuje od zablude! Onaj ko ne vjeruje u taguta, a vjeruje u Allaha – drži se za najčvršću vezu, koja se neće prekinuti. – A Allah sve čuje i zna.
Ne citajuci ostale komentare i temu, samo da popravim prijevod. Ogromna razlika.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#194 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by славянин »

Dino34 wrote:Ma vidim ja da ti ne znaš.
Smrcak15 wrote:objasnio sam ti da dedzdzala ima 30 kao sto je poslanik najavio.
Ti si iznio svoje mišljenje i to je ono što je pogubno.
Za ibn sajjada se tvrdilo da je baš taj mesihul dedžal koji se treba pojaviti.
Smrcak15 wrote:ko je to rekao da se kleo
Sahih predaja. Mislim kod muslima.
Smrcak15 wrote:brkas stvari
Priznaj da si ovo napisao gledajući ogledalo.
Meni je to sve jasno.
Tebi nije.
Pogriješio si u vezi tog dječaka i to te automatski diskvalifikuje, barem kada je u pitanju ova tema o dedžalu.
Smrcak15 wrote:Desno
Šta ćemo sa sahih predajama koje kažu da je ćorav u lijevo?
Smrcak15 wrote:nije u sredozemnom moru, niko to ne govori
Opet ne znaš. Trebam li ja tebi kao ucenom citirati hadise?
A mislio sam da znaš o islamu...
Smrcak15 wrote:nije obevijesten o svemu, samo je Bog obavijesten o svemu
Ko je obavijestio Boga?
Pazi se bosanskog jezika, opasan je. :mrgreen:
Poslanik je obaviješten o svemu što ga je zanimalo.
Smrcak15 wrote:zato sto nije bio Mesihi Dedzdzal
Omer se kleo da jeste, tako kaže predaja.
Kome sad vjerovati?
Smrcak15 wrote:kontradikcijama koje nema
Kojih nema?
Pa eto, citirao si post u kojem je bruka kontradikcija.
Al eto, svakako si se diskvakifikovo kao učen, tako da, red je da pokušaju drugi.
Uh sta bi ovo - izgleda da je posrnuo “vodja naucnog tima” :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#195 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Dino34 wrote:Ma vidim ja da ti ne znaš.
Smrcak15 wrote:objasnio sam ti da dedzdzala ima 30 kao sto je poslanik najavio.
Ti si iznio svoje mišljenje i to je ono što je pogubno.
Za ibn sajjada se tvrdilo da je baš taj mesihul dedžal koji se treba pojaviti.
Smrcak15 wrote:ko je to rekao da se kleo
Sahih predaja. Mislim kod muslima.
Smrcak15 wrote:brkas stvari
Priznaj da si ovo napisao gledajući ogledalo.
Meni je to sve jasno.
Tebi nije.
Pogriješio si u vezi tog dječaka i to te automatski diskvalifikuje, barem kada je u pitanju ova tema o dedžalu.
Smrcak15 wrote:Desno
Šta ćemo sa sahih predajama koje kažu da je ćorav u lijevo?
Smrcak15 wrote:nije u sredozemnom moru, niko to ne govori
Opet ne znaš. Trebam li ja tebi kao ucenom citirati hadise?
A mislio sam da znaš o islamu...
Smrcak15 wrote:nije obevijesten o svemu, samo je Bog obavijesten o svemu
Ko je obavijestio Boga?
Pazi se bosanskog jezika, opasan je. :mrgreen:
Poslanik je obaviješten o svemu što ga je zanimalo.
Smrcak15 wrote:zato sto nije bio Mesihi Dedzdzal
Omer se kleo da jeste, tako kaže predaja.
Kome sad vjerovati?
Smrcak15 wrote:kontradikcijama koje nema
Kojih nema?
Pa eto, citirao si post u kojem je bruka kontradikcija.
Al eto, svakako si se diskvakifikovo kao učen, tako da, red je da pokušaju drugi.
Uh sta bi ovo - izgleda da je posrnuo “vodja naucnog tima” :D

Ko je posrnuo i gdje??
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#196 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
Bloo wrote: Pa eto ni ja ni JVC nismo u islamu, ali vec godinama imamo okrsaje sa ljudima poput tebe po forumima vec vise od deceniju, pa mozemo reci da poznajemo islam bolje od nekih vjernika.
samo sto ja daleko bolje poznajem krscanstvo nego vi zajedno islam.
Sorry ali morao sam dignuti ovu temu iz dubokog sna. Imam jedno pitanje za Smrcka kao velikog poznavaoca krscanstva, a i islama, jer ga doticni izucava 20 godina i kusur. S obzirom da imam dosta slobodnog vremena citam islamska stiva i to sve u cilju edukacije,naravno. Danas procitah dio u Kuranu gdje Pavla ista knjiga naziva messenger-om poslanim od Boga, pa onda da bih bio 100% siguran potrazim potvrdu od Ibn Al Kathir'a jer covjek nikad ne moze biti siguran iako je sve jasno napisano. Eh sad sam u totalnoj nedoumici kome da vjerujem, Smrkiju ili navedenom ucenjaku? A mozda je to nesto slicno kao i sa pulsarima, Kathir u ono vrijeme nije znao da je Pavle inace prevtrljivac i da je sve izvrto? Ali ipak ostaje pitanje, kako Alah to nije znao? Znaci, totalno sam confused i zato please Smrki, would you be so kind and clear that issue for me? Thank you bunch. Over and Out, for now :-D p.s. ako ti treba pomoci, dam ti suru iz Kurana i objasnjenje.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#197 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
Bloo wrote: Pa eto ni ja ni JVC nismo u islamu, ali vec godinama imamo okrsaje sa ljudima poput tebe po forumima vec vise od deceniju, pa mozemo reci da poznajemo islam bolje od nekih vjernika.
samo sto ja daleko bolje poznajem krscanstvo nego vi zajedno islam.
Sorry ali morao sam dignuti ovu temu iz dubokog sna. Imam jedno pitanje za Smrcka kao velikog poznavaoca krscanstva, a i islama, jer ga doticni izucava 20 godina i kusur. S obzirom da imam dosta slobodnog vremena citam islamska stiva i to sve u cilju edukacije,naravno. Danas procitah dio u Kuranu gdje Pavla ista knjiga naziva messenger-om poslanim od Boga, pa onda da bih bio 100% siguran potrazim potvrdu od Ibn Al Kathir'a jer covjek nikad ne moze biti siguran iako je sve jasno napisano. Eh sad sam u totalnoj nedoumici kome da vjerujem, Smrkiju ili navedenom ucenjaku? A mozda je to nesto slicno kao i sa pulsarima, Kathir u ono vrijeme nije znao da je Pavle inace prevtrljivac i da je sve izvrto? Ali ipak ostaje pitanje, kako Alah to nije znao? Znaci, totalno sam confused i zato please Smrki, would you be so kind and clear that issue for me? Thank you bunch. Over and Out, for now :-D p.s. ako ti treba pomoci, dam ti suru iz Kurana i objasnjenje.
Gdje to kuran naziva pavla poslanikom?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#198 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by seln »

Dino34 wrote: ako odbiješ i nastaviš slijediti ono što si naučio, onda si sljedbenik nefsa.

Nefs!
Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#199 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by seln »

Smrcak15 wrote:
u hadisima stoji da je Mladic
Ratko?
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#200 Re: Pitanja/e za ucenjake ?

Post by King Theoden »

seln wrote:Nefs
Znaš li šta je nefs?
Post Reply