pitanj

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#26

Post by Bosanac sa dna kace »

super ideja, al zasto treba bit u Sarajevu? zasto ne negdje drugo u BiH? :roll:
gjde bas imas resursa za to...recimo u G.Vakufu, Vlasenici gdje bi za povratnike bio da kazem bog sa takovm investicijom
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#27

Post by hemac »

Ako pocnes sa mlijekom kupovacu pola gradacacko pola tvoje :D :D
De napravi i mileram kakav da prestanem davat pare ovim hrvatima i slovencima
Nije vazno zna li pisat, ne zna ni Karic pa je napravio opasnu kintu, uostalom hilmo mladi je krenuo od standa na pijaci, ikea je sibicar bio... Helem Elvedine Hrustemovicu SRETNO!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#28

Post by Eshek »

@nesvrstani - Baš si ga presr'o... Izgleda da sam te malo pogrešno procijenio.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#29

Post by Eshek »

hrusticelvedin wrote:
Pegasus317 wrote:Elvedine, šta si po profesiji, koliko ti je godina i koliko imaš iskustva u kojim poslovima? Možda naizgled bezazlena pitanja, ali veoma bitna...
Da ti odgovorim na tvoje pitanje, imam 32 godine i trenutno sam zaposljen u firmi koju smo ja i kolega zapoceli i ja radim kao estimator. Uz oto prije 2 mijeseca smo zapoceli 2 kopirnice u kojima sam samo investor sa jos dvojicom i trece isto sam investor u vecoj firmi koja uvozi keramiku iz Italije i prodaje wholesale and retail (neznam kako se kaze na nase). lol
Vidim da nisi ni balavac, niti si početnik, nekog iskustva već imaš u poslu...

Savjetujem ti da uzmeš 2 mjeseca slobodno i dođeš u Bosnu, pa da iz prve ruke vidiš šta možeš uraditi. Konkretno u Sarajevu je sada najisplativije se baviti turizmom i smještajem niše kategorije (hosteli)

Ako misliš raditi nešto vezano za poljoprivredu, preporučujem ti da nađeš nekog sa iskustvom u toj oblasti.

Uzgoj organskog mesa bi bio profitabilan, pogotovo kad bi mogao naći tržište u SAD-u.

BTW: Odakle uvozite mramor? Pitam jer me jedan Palestinac s kojim sam radio peglao da mu nađem nove kupce, a nije baš moj fah...

wholesale - veleprodaja
retail - maloprodaja
:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30 Re: pitanj

Post by mIRCerka »

hrusticelvedin wrote:Da se predstavim prvo.

Meni je ime Elvedin i ja sam rodjen u Bosni, zivim trenutno i dugo sam u USA. Planiram da se vratim uskoro u Bosnu. Trenutno sam investor i imam sansu da ulozim u mlekaru u Sarajevu, znam zvuci cudno ali ovi bosanci mi ovdje govore razlicite cijene, saznao sam sve cijene ali nikako nemogu dobiti iskren odgovor koliko se mljeko odkupljuje u mljekarama od ljudi koji uzgajaju krave, ako ima iko kakav odgovor moze odgovoriti na ovaj topic ili na moj email [email protected]

Firma bi se otvorila ako se brojevi slazu u roku od godine dana i zaposljavala bi od 30 do 40 radnika
hvala mnogo
http://www.poljoprivreda.ba :D
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#31

Post by nesvrstan »

Image
Post Reply