Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17251 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

LikeLike wrote:
condy wrote:
LikeLike wrote:Passat 5 facelift 2000. godina motor 1.9 tdi 101 konjska snaga presao 240.000 km. Izmedju 2500 i 3000 obrtaja se gasi turbina, gubi snagu... Ocistili su EGR ali nije pomoglo. Sta moze biti uzrok?
Zaprljana turbina. Treba je ocistiti ili mozda reparirati. To treba uraditi sto prije.
Majstor mu rekao da je prljava turbina ili protok zraka cini mi se. Ima li neko da radi ciscenje ili reparaciju u Sarajevu da je za preporuku?
Cuo sam za jedan turbo servis da je dobro opremljen mislim kod aerodroma dok pogledam na netu kako se zove.

Ja znam da je dobar servis za turbine turbo servis Ivan iz Nove Bile-Vitez.

Edit

http://turboservice.ba

Ovo je taj kod aerodroma...nemam iskustva.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17252 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

condy wrote: Cuo sam za jedan turbo servis da je dobro opremljen mislim kod aerodroma dok pogledam na netu kako se zove.

Ja znam da je dobar servis za turbine turbo servis Ivan iz Nove Bile-Vitez.
Da nije Swedish? Radio sam za golfa trojku kod njih. 450 KM reparacija, 3 puta bio na reklamaciji. Majstor mi 3 puta skidao turbinu, ja ko budala placao. Da bi mu oni nakon treceg puta rekli, sljedeci put je od nas skidanje i postavljanje, covjek im fino rekao mi se vise necemo ni vidjeti :run:

edit: a eto stavio si, jeste.. a mislim samo jos da je kod njih garancija 2 god to je razlika , mada jebes ti to ako ces morati opet u te 2 godine sredjivati to
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17253 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

JavierBosnia wrote:
condy wrote: Cuo sam za jedan turbo servis da je dobro opremljen mislim kod aerodroma dok pogledam na netu kako se zove.

Ja znam da je dobar servis za turbine turbo servis Ivan iz Nove Bile-Vitez.
Da nije Swedish? Radio sam za golfa trojku kod njih. 450 KM reparacija, 3 puta bio na reklamaciji. Majstor mi 3 puta skidao turbinu, ja ko budala placao. Da bi mu oni nakon treceg puta rekli, sljedeci put je od nas skidanje i postavljanje, covjek im fino rekao mi se vise necemo ni vidjeti :run:

edit: a eto stavio si, jeste..
Ovaj iz Sarajeva kod aerodroma jeste. Nista onda ako je tako neka ih zaobidje. Kazem nemam iskustva. Neka ide kod tog u Vogoscu. Ciscenje turba je korisno i oni tacno znaju kad skinu turbo treba li ga ocistiti ili reparirati.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17254 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

amar1994 wrote:
Maraschino wrote:vise me interesuje samo guma u rifuzi. skupi ti u bimgu a konstrukcija mi dobra.
ovlasteni to ima i trebalo bi kostat u pola cijene citave metlice :)
mozel kod njih zamjena staro za novo :roll:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17255 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

C klasa 2001 dizel automatik...kaze majstor pusta ulje na turbini i da treba uraditi “dihtovanje turbine”. Mene sad zanima u kojoj mjeri je to neko ulje mozda zaprljalo turbinu i ima li je potrebe i cistiti?
A to sam primjetio kad sam htio zamijeniti filter zraka i vidim plasticnu cijev koja ulazi u kuciste filtera da je poprilicno prljava od ulja koje se nakupilo. Te mi onda rekose da pusta na turbini itd itd...
Pa me zato interesuje imal potrebe vise cackati oko turbine ili samo staviti nove dihtunge i preporuka za majstora....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17256 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Maraschino wrote: mozel kod njih zamjena staro za novo :roll:
:lol: :lol:

moze uz tvoju doplatu :D
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#17257 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Throttle wrote:@Nedim: Ne znam pravi li taj ECU problem, znam da inace Siemensovi brljave, kod mene nije prijavljivao senzor bregaste ako palis auto vruc, ako ga upalis hladnog ide bez problema, ako je vruc izbaci gresku na senzoru i baci ga u safe mod. Ono, moglo se vozit bez problema samo ne da preko 4000 obrtaja i gore 2-3 lampe na tabli :lol:
Niko na kraju nije umio iskodirati ECU, a nisam se ni ja htio zajebavati s tim.
Problem rijesili majstor i ja tako sto smo komadom zice doveli masu na relej pumpe benzina koja inace dolazi sa ECU-a kada je kod kljuca uredu. Imobilizator nije funkcionalan (gori lampica imobilizatora), i pumpa benzina radi cim se da kontakt (nije samo bzzzz, nego bez prestanka). To su dva problema, ali auto radi kao sat i nema nikakvih drugih poteskoca.

Uzeli filozofiju pravit. Jebo vas imobilizator i kod kljuca i kodiranje, nije Merecedes 2018.g.. Tako da smo na kraju odlucili da isti zaobidjemo komadom zice. :-D

Ako bude lampica imobilizatora nervirala, skinucemo i instrument tablu pa cemo je paralelno prespojiti sa nekom od lampica, pritisak ulja, alternator, check engine, svejedno. :-D
Throttle
Posts: 13013
Joined: 10/06/2016 12:35

#17258 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Super da je rijeseno. Svakako auto nije vrijedno nekih velikih para, bitno je da vozi. 550KM je fakat previse
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#17259 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Da vidi Svabo kako mu je Bosnjak prespojio imobilizator, ubio bi se. :lol:

Najbitnije da je auto u potpunosti operativan! :thumbup:
Throttle
Posts: 13013
Joined: 10/06/2016 12:35

#17260 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

It ain't stupid if it works :lol:
Image
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17262 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
Drug vidi ovo, zovem SiM Impex sad i pitam za BOSCH Aerotwin, kazu da je to serija samo prednjih, a za zadnji ima neki kao Bosch rear, 14 KM
Znas li jel to neki obicni, valja li sta? Gledam po slikama imaju i kao zaoblljeni i oni obični ravni, oba rear, sad na koje je on mislio ne znam.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17263 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

JavierBosnia wrote:
condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
Drug vidi ovo, zovem SiM Impex sad i pitam za BOSCH Aerotwin, kazu da je to serija samo prednjih, a za zadnji ima neki kao Bosch rear, 14 KM
Znas li jel to neki obicni, valja li sta? Gledam po slikama imaju i kao zaoblljeni i oni obični ravni, oba rear, sad na koje je on mislio ne znam.
najobicniji je to
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17264 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

JavierBosnia wrote:
condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
Drug vidi ovo, zovem SiM Impex sad i pitam za BOSCH Aerotwin, kazu da je to serija samo prednjih, a za zadnji ima neki kao Bosch rear, 14 KM
Znas li jel to neki obicni, valja li sta? Gledam po slikama imaju i kao zaoblljeni i oni obični ravni, oba rear, sad na koje je on mislio ne znam.
Kupi ga, dobar je.
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17265 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:
condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
Drug vidi ovo, zovem SiM Impex sad i pitam za BOSCH Aerotwin, kazu da je to serija samo prednjih, a za zadnji ima neki kao Bosch rear, 14 KM
Znas li jel to neki obicni, valja li sta? Gledam po slikama imaju i kao zaoblljeni i oni obični ravni, oba rear, sad na koje je on mislio ne znam.
Zasto ne odes na lice mjesta, i uporediš koji tebi odgovara????
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17266 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pa jbga tesko je otici,lakse na forumu popraviti i zamijeniti :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17267 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
Zasto ne odes na lice mjesta, i uporediš koji tebi odgovara????
Najlakse je meni otici, 5 minuta mi je od kuce. Al je cu to isto sutra vidjeti kad odem, kad se ne razumijem u to, niti imam iskustva. Mogao bih birati samo po dizajnu kutije koji mi je ljepsi nista vise.
bitanga_sa_otesa wrote:pa jbga tesko je otici,lakse na forumu popraviti i zamijeniti :lol:
Ti suti vidis ni ovi da se dogovore :lol: Jedan kaze najobicniji je to, ovaj drugi uzmi ga dobar je.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17268 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

bitanga_sa_otesa wrote:pa jbga tesko je otici,lakse na forumu popraviti i zamijeniti :lol:
samo ako su crne boje neka odma uzima
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#17269 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Joj frke oko brisaca... brate ako hoces da je sigurno dobar odes kupis u ovlastenom originalni brisac. Ovako odes u prodavnicu, kupis Bosch, postavis, ako ne skripi dobar je. Sta ima tu da se filozofira. Nije zadnji brisac 1000 maraka.

Za covjeka koji pita za EGR na Pezou, Dedovic ce ocistiti ali na tvoju odgovornost, tj. ako ga sjebe nije njegova krivica. To je iz prve ruke. Prvo treba ustanoviti sta je s EGRom, ako ne otvara mozes ga cistiti do nove godine.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17270 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Ne rade svi u Minhenu :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#17271 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Što se tiče brisača.
https://www.championautoparts.com/Products/Wipers.html
Meni odlični. Nisu jeftini, ali i ne trebaju biti.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17272 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

drug_profi wrote:Što se tiče brisača.
https://www.championautoparts.com/Products/Wipers.html
Meni odlični. Nisu jeftini, ali i ne trebaju biti.
eto imaju hybrid , ko drzi championa ? :-D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17273 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

ma samo oni crni u bingu za 4 marke
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17274 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Uzet cu onaj ko ga je*e, hvala :D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#17275 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

EGR ce se opet brzo zaprljat. Dzaba se cisti.
Post Reply