Pit - Bull(napadi)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
skyhooker

#1 Pit - Bull(napadi)

Post by skyhooker » 30/09/2018 12:04

Pozdrav,

Neću dugo, u četvrtak imao sam napad 2 pit-bulla na svog lovačkog psa u susjednoj avliji. 15 minuta borbe i rastavljanja koje je bilo mučno gledati. Vlasnik zvijeri je nekako odvojio iste od moga psa, ali nažalost i pored intervencije veterinara koji je na mome psu imao preko 30 šavova jutros sam ga dao uspavati jer su patnje bile enormne za njega. Duša me boli dok ovo pišem ali tako je, kako je...

Sad ono najgore, moj se sin(4 su mu godine) stalno tu igrao sa našim psom, ned'o bog dragi, ne smijem ni zamisliti...Cijelu noć u četvrtak ja nisam prespavao... Vlasnici istih su romi sa kojima ne želim da se kačim jer treba tu živjeti, a želim da se riješe tih pasa.

Kako? Policija je napisala prijavu, ali da ga tužim hajd tu živi poslije i dijete puštaj samo, kasno je kad se šta desi...

Ima li ikakav drugi način, neka inspekcija ili dr?

Hvala...

Drosera capensis

#2 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Drosera capensis » 30/09/2018 12:22

Nepunih 18 godina držim pse i nikad nisam imao sličan susret, što se pit bulova tiče nema mirnijih pasa, doduše ljudi od njih svašta naprave, psi su vrlo teritorijalni tako da brane svoju zamišljenu liniju svim sredstvima, možda se to desilo i tvome psu, napisao si da su vlasnici pasa cigani što je vrlo čest slučaj da pse maltretiraju i naprave ih agresivnim.

Psa ti niko ne može vratit to se voli ko svoje rođeno, nabavi drugog, a što se tiče pravnih sankcija za ciganiju pokušaj sve moguće i nemoguće.

skyhooker

#3 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by skyhooker » 30/09/2018 12:24

Drosera capensis wrote:Nepunih 18 godina držim pse i nikad nisam imao sličan susret, što se pit bulova tiče nema mirnijih pasa, doduše ljudi od njih svašta naprave, psi su vrlo teritorijalni tako da brane svoju zamišljenu liniju svim sredstvima, možda se to desilo i tvome psu, napisao si da su vlasnici pasa cigani što je vrlo čest slučaj da pse maltretiraju i naprave ih agresivnim.

Psa ti niko ne može vratit to se voli ko svoje rođeno, nabavi drugog, a što se tiče pravnih sankcija za ciganiju pokušaj sve moguće i nemoguće.

Ne bi to bio problem da je to kuća do kuće, udaljenost nam je oko nekih 50-ak metara...

Lahko je reći pokušaj, ipak firauni su to, na sve je to spremno...Opet ponavljam, treba tu živjeti...

moonca

#4 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by moonca » 30/09/2018 15:19

Gdje je tvoj pas napadnut, u tvojoj avliji?
Vlasnici istih su romi sa kojima ne želim da se kačim jer treba tu živjeti, a želim da se riješe tih pasa.
Jedino tuziti.Vec imas slucaj, no za tebe je problem zbilja dijete. Netko ih mora natjerati da cuke imaju brnjice, kada su van kuce.

colt

#5 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by colt » 30/09/2018 22:18

skyhooker wrote:Pozdrav,

Neću dugo, u četvrtak imao sam napad 2 pit-bulla na svog lovačkog psa u susjednoj avliji. 15 minuta borbe i rastavljanja koje je bilo mučno gledati. Vlasnik zvijeri je nekako odvojio iste od moga psa, ali nažalost i pored intervencije veterinara koji je na mome psu imao preko 30 šavova jutros sam ga dao uspavati jer su patnje bile enormne za njega. Duša me boli dok ovo pišem ali tako je, kako je...

Sad ono najgore, moj se sin(4 su mu godine) stalno tu igrao sa našim psom, ned'o bog dragi, ne smijem ni zamisliti...Cijelu noć u četvrtak ja nisam prespavao... Vlasnici istih su romi sa kojima ne želim da se kačim jer treba tu živjeti, a želim da se riješe tih pasa.

Kako? Policija je napisala prijavu, ali da ga tužim hajd tu živi poslije i dijete puštaj samo, kasno je kad se šta desi...

Hvala...
Pasa se mozes (ti) uvijek riješiti. Znaš na sta mislim . . .Bolje psi, nego dijete (ne daj Bože)!!!

Ramzess Veliki

#6 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Ramzess Veliki » 01/10/2018 05:32

Hvala...
Nabavi argentina dogoa i nek ih podavi.

dulekrele

#7 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by dulekrele » 01/10/2018 12:22

Ramzess Veliki wrote:

Hvala...
Nabavi argentina dogoa i nek ih podavi.
misomor.

un1ted

#8 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by un1ted » 01/10/2018 12:35

Cuj misomor. Jedino ako je za vlasnika psa, a ne za samog psa. Taj pas nije nista kriv, vec onaj ko ga je takvim napravio.

Black swan

#9 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Black swan » 01/10/2018 12:39

nemojte ništa protiv Roma da čujem to su samo kulturološke razlike

mk ultra

#10 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by mk ultra » 01/10/2018 13:31

imam i ja u komsiluku takve, cak ovi treniraju pse za borbe

imaju i tu argentinsku bijelu dogu, nekoliko pit bulova i kane korso, a 90% vremena pušteni vani i priča je "neće oni"...
psi su mu svi istrenirani za borbe, napadali ljude više puta i pse lutalice, prijavljivani ali nikome nista
od ranije poznati policiji i po drugim djelima

zato ovako
https://metro.co.uk/2018/03/09/pit-bull ... k-7374795/

ovo je zemlja apsolutnih sloboda, kakva amerika... :bih:

moonca

#11 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by moonca » 01/10/2018 16:29

Dresirani ili ne ovi psi su opasni. Interesantno, da su agresivniji ako je prolaznik afroamerikanac nego li bijelac. :?

Misljenje je, da niko 'normalan' ga nece posjedovati kao kucnog ljubimca.

Qler

#12 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Qler » 02/10/2018 10:34

Pit bull je odlican pas, i samo ga zbog ljudi (kretena) mnogi ne vole. Ja vise znam pit bullova koji su maze i pazljivi psi nego agresivnih, ali to je zato sto su vlasnici istih normalni ljudi. Davno je rečeno, ne postoji loš pas samo loš gazda. Kao i kod ljudi, i psi imaju svoju narav i temperament, i ne znaci da je taj / su ti sto su napali "normalni"... ali svrstati sve u isti koš je malo glupo. I ja sam da se riješi taj problem, pa na kraju i na štetu tih pasa, ako je izbor psi ili necije dijete, to nema govora. Samo ne treba sve pitove klasifikovati kao krvoločne zvijeri...

Drosera capensis

#13 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Drosera capensis » 02/10/2018 12:02

nisam imao prilike držati bulove ali sam se družio sa njima mirni i poslušni psi, ja imam 2 psa jednu ženku miks labradora i posavskog goniča i jednog ljepotana neki raspar između tornjaka i vučjaka :D

stari lisac

#14 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by stari lisac » 02/10/2018 15:54

Neću dugo, u četvrtak imao sam napad 2 pit-bulla na svog lovačkog psa u susjednoj avliji. 15 minuta borbe i rastavljanja koje je bilo mučno gledati.

Hvala...
Susjedna avlija,odkud tvoj pas u susjednoj avliji?Trebao si malo vise paziti na njega.

Dogoljubac

#15 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Dogoljubac » 04/02/2019 20:32

moonca wrote:Dresirani ili ne ovi psi su opasni. Interesantno, da su agresivniji ako je prolaznik afroamerikanac nego li bijelac. :?

Misljenje je, da niko 'normalan' ga nece posjedovati kao kucnog ljubimca.
Imam rota,imam dosta godina,imam cuke cio zivot.Pit je odlican pas a to sto je obicno gazda bolesnik je druga stvar.Nemojte ga uciti agresivnosti i nikad nece biti bez razloga agresivan.Moj Rot nosi mackama hranu da jedu...al navece nemoj prilaziti kuci...tako naucen.

Dogoljubac

#16 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by Dogoljubac » 04/02/2019 20:36

Hvala...
Kakva crna policija i inspekcije...iz(nažalost) vlastitog iskistva ko ti dirne porodicu polomi mu sve sto mozes,ko jednom osjeti pajser na kicmi ne prilazi vise kuci.Odlezis svoje,platis kaznu...al na porodicu nece niko...

King Theoden

#17 Re: Pit - Bull(napadi)

Post by King Theoden » 04/02/2019 22:16

Nije tačno da je pit opasan pas. Što se tiče njegove prirode, slobodno mogu reći da je najbezopasniji pas za čovjeka.
Pa, stoljećima su uzgajani za borbe sa drugim pitovima, ali i drugim životinjama. Oko ringa su ljudi. U samom ringu bude sudija i hendler protivničkog psa.
Nikada nisam čuo da je neki nekoga ugrizao.
Čak i ako zamoliš drugog čovjeka da hendla, dakle psu skroz nepoznatog, taj će mu stavljati ruke u usta bez straha da će biti ugrizen.
E sad, ako pit dospije u pogrešne ruke, možeš napraviti mašinu za ubijanje ljudi.
Držao sam ih po 5, 6 il više istovremeno.
Nikada nisu zalajali na čovjeka a kamoli u grizli, naprotiv!
Jedino što su bili agresivni prema drugim životinjama.

Post Reply