PISOAR

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#1 PISOAR

Post by OneWhoKnows »

Ne volim pisoare. Ni što tako blizu su jedan drugome. K'o ih naniza, jebem li mu sve voajersko što za kvaku mu se hvata. Na kilometar, bre, trebaju ih razvuć'. Miljama daleko. Da rahat ispišam se, u danu svakom, popišanom, a, kakav – hajde, recite mi - kakav drugačiji bio bi, kad' svaki, i baš svaki, pišanjem započinje nam?
Piše: OneWhoKnows

***

Nos uz pločice vazda priljubim, ne gledam sa strane, pa ne gledah ni u ovog što - dok žuborio je - u moj je zaviriv'o i vrtio glavom lijevo desno – k'o konj na prazne jasle, k'o vrat mu ukočen, i baš dok ja sam tu, i baš tad' (?!!!) razraditi ga mora:

'Kakav pritisak je kod tebe, jarane?', začuh da ušima svojim ne povjerujem.

Umal' ne zakrenuh ga udesno, pa, da vidi i osjeti, i da riječi ne trošim, jer takav sam - na svako pitanje odgovor ponudim, svakoj želji tudjoj ususret izadjem, nije da se hvalim, u duši divna sam osoba.

'120 sa 80. Juče, ga, da izvineš, mjerih.', priljubih nos uz pločice i, pokušah da uguram se u pisoar. Bio sam preveliki.

Da se razumijemo, nisam razočaran kad', k'o od Ede Majke rodjen, obično poslije tuširanja, pogledam se u ogledalo, a da ogledalo ne laže me, i da ni osmatrač moj razočaran nije, uvjerih se kad' ponovo oglasio se:

'Duhovitost je danas rijetkost. Student? Izgledaš mladoliko. 23 ili 25?'

'Student. Ekonomija...', slagah i pritisnuh nos uz pločice, još jače. Mnoge sam prevario, makar jednom slagao, obmanuo. Ovoga puta od zbunjenosti. Čak i u onim glupim testovima po novinama nisam gotovo nikada bio iskren, jer su mi i to bile prilike da slažem. Od kad' živim, pratio me je dar za izmišljanje i umišljanje... Što u ovoj, jebenoj situaciji, koja prijetila mi je istim krajem, pravio bih izuzetak?

'Znao sam. I, ja sam na Ekonomiji... koji smjer'?

'Onaj, obavezan... tabla metalna, s bijelom strjelicom na plavom, u zemlji punoj jednosmjernih ljudi. Isti, a opet drugačiji...', poželjeh da umrem. Il' pokušao sam dati sebi dovoljno vremena da se oporavim od šoka, jer kad' duže živite duže se i mučite.

Ovo se tebi ne dešava, One... Nemaš ti vremena za ovakve stvari. Život brzo zamine. Za ćošak neki, il' ko zna gdje. Nestane. Okreneš se, i nema ga više. Gdje si bio? – nigdje, šta si radio? – piš'o. Il' tako nešto... ne znam, nešto si već radio, tek – život prodje. Traje kol'ko pišanje jedno. Ne brini, One... proći će ovo. Kraj svemu dolazi. Priči... filmu... utakmici... čekanju... pišanju... jesi l' više, šta si ga oteg'o? navali ti ne Biter Lemon, jeb'o te Biter Lemon, jer konac sve krasi... jebeš šlag ako jagoda ne valja... jebeš koru, ako ne valja sredina... jebeš kožicu važna je krtina, meso, bre! meso traži se danas, meso popularno je, meso... hoće čovjek, meso... Al, ne brini, One... i muke tvoje će proći... mora nešto... ili muke ili ti....

Vjerni čitaoče:
Pisoar ostat će gdje jeste. Ja, ovdje - gdje i zatekli ste me - uz pisoar prislonjen. Ostavljam ti mogućnost da, u sličnom popišanom životu, u istom upišanom trenutku zamisliš sebe u ulozi mojoj, šaraš po pisoaru, kako šarati umeš i znaš, i tako, po prvi, i – svakako – posljednji put u životu, utičeš na kraj jedne moje priče.
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#2

Post by alek »

ja bi zasarala svoje ime na snijegu da nekako mogu s jednog mjesta :D


ovk :D thumbup :D
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#3

Post by OneWhoKnows »

alek wrote:ja bi zasarala svoje ime na snijegu da nekako mogu s jednog mjesta :D


ovk :D thumbup :D

ne idimo u krajnost, možda dovoljno je popisati ga samo...
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#4

Post by MRAVOJED »

ne mogu ni ja pustit mlaz ako mi vrata leđa :D ne čuvaju

p.s. dont you eat that yellow snow, watch out where the huskies go :D
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5

Post by Qler »

ni ja ne mogu ako neko gleda.... najgore mi je u putu svi haveri stanu i zadaju ga a ja jadnicam se kocim u autu...


i da nisam nikad uspio da napisem ima :) pisem velika slova :D dodjem do 3 i nema dalje :D
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6 Re: PISOAR

Post by AtillaS »

Izbjegavam pisoare kad mogu, a kad nema izbora olakšanje je prioritet.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#7 Re:

Post by nostalgicar »

MRAVOJED wrote: 01/09/2006 11:16 ne mogu ni ja pustit mlaz ako mi vrata leđa :D ne čuvaju

p.s. dont you eat that yellow snow, watch out where the huskies go :D
Mozda je samo cedevita e hehe
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#8 Re: PISOAR

Post by stubrijez »

Mi muski trebamo glasati protiv pisoara zbog narusavanja muskih prava. Ugrozavaju nam integritet i privatnost.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#9 Re: PISOAR

Post by Vam »

Kakvi su ovo problemi danasnjih likova?
Pisoar je super, posebno ako je wc osposobljen tako da nista ne moras da diras, vrata od wc otvoris laktom, operes ruke na cesmi koja se aktivira senzorom.
Ima svakakvih faca, onih koji se toliko primaknu samo sto se ne uvuku nekako u njega da ih ko ne bi vidio, onih koji bi nesto pricali, onih cudaka koji spuste i gace i pantole... ali svijet je svakako pun svakakvih frikova, nista drugacije nego kad ti neko pocne pametovat nesto za sankom.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: PISOAR

Post by karanana »

Nisu pisoari krivi sto su vam chune male
A stara tema
User avatar
dr_Evil
Posts: 12167
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#11 Re: PISOAR

Post by dr_Evil »

karanana wrote: 01/09/2022 01:26 Nisu pisoari krivi sto su vam chune male
A stara tema
Do sad se ovom liku vise i ne dize, eto koliko je stara tema :D
Post Reply