Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1801 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...u parku, od svih napuštenom, sjeo sam na praznu klupu i utonuo u razmišljanje; sjedio sam na klupi, naboranog čela i prisiljavao svoj mozak da se ne sjeća nje; njenog lijepog lica, kose boje lješnjaka i milozvučnog smjeha, ničega se ne sjećam više; natjeram se, i u mislima sada samo, moja ruka krene i pomiluje njeno koljeno; i njen vreli dlan, na mom potiljku, i linije njenih usana, očiju i vrata; bijela ramena i izvijen struk, jedre bijele grudi i vatrene, slatke poluotvorene usne, i prsti što mi se upliću u kosu,...sve mi se to sada ponovo stravično priviđa
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1802 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...danas je dan za sjetu kao stvoren; udružen sa tugom izmišljam i mjesta nam zajednička tražim; zamislim neko mjesto lijevo i srce se zarumeni, od studeni i od želje sve; zamislim i desno, pa me požuda stigne i obuzme me sveg; i vjetar zamislim, da nam pozdrave i suze jutarnje raznese, svud i uonakolo; i ovo veče je za sjetu, kao stvoreno...i kompasa nema da izmisli strane svijeta
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1803 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...pomislim na tebe, glavu pognem i na usnama mi zaigra blažen osmjeh; rukama lice pokrijem, i skrijem osmjeh da ga niko ne vidi; poželim i nadam se da ću da te sretnem, danas ili sutra tek; a svaki susret novi jednu svježu ranu ostavi; znaš, ima i onih rana ljepote, radosti i sreće; takve rane se usjeku u srce i u dušu se usele, i njih nikome ne pokazuješ; ti divni i užasni ožiljci nastanu jednim pogledom, dodirom ruke il poljupcem tvojim samo; vrijeme je, poželio sam da te vidim, danas ili sutra tek da te sretnem...pomislim na tebe, glavu pognem i na usnama mi zaigra osmjeh blag
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#1804 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by s@mson »

Velkoski wrote:ostala si samo folder...
sve receno...
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1805 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

razumjela sam ja i ono sto druge nisu...one su gledale u tebe ne vidjevsi sto ti nosis u sebi...trazile su savrsenstvo...a ja sam pronasla obicnog covjeka sa dusom...zeljele su bajku...a ja sam dotakla tvoju realnost...nadale se necemu nestvarnom,a ja otkirila dusu covjeka zeljnog ljubavi...i sve su te one imale na neki nacin...pripadao si svakoj...meni potpuno... :roll:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#1806 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Njanjavi »

Upecatel vi sta na ovu patetiku bogavam?
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1807 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...oduvijek, zelio sam da te gledam, oku svom da te cijelu predam; zelio sam da te zadrzim, u njedrima mojim da ljetujes i da odzimis; zelio sam u tvoje hladno srce da se usunjam i pjesmom da ga raznjezim; oduvijek i zauvijek, zelim da putujem izmedju neba i zemlje, cekajuci tvoja njezna, pateticna pisma; oduvijek, zelio sam...samo da gledam
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#1808 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Njanjavi »

A nista jebat ovo ono :D
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1809 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Njanjavi wrote:A nista jebat ovo ono :D
Prosle godine jednom,ove sve rjedje i rjedje :D :lol: :lol:
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1810 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Ne znam zašto dolaziš, zašto se pojavljuješ u snovima mojim nepozvan. Samo se pojaviš, stojiš i ćutiš. Dok tako stojimo i ćutimo gledam u tvoje oči, utapam se u tom pogledu, tom moru bez dna. Zanesena tim sjajem, ne trepćem.

Pogled kriješ od mene, jer se bojiš da ću u tom prostranstvu pronaći nešto što ne bi smjela, pronaći nešto što kriješ od mene, a moja radoznalost raste. Gledam tvoje lice i želim ga staviti u dlanove, ljubiti. Ti to osjećaš ali i dalje ćutiš. Ćutim i ja. Inatim se s tobom, mogu ja to. Mogu biti i tvrdoglava i hladna dok u meni emocije ključaju. Tvoje rame me zove da spustim glavu na njega, da osjetim tvoj miris na vratu koji budi strast u meni. Neću da se pomjerim, a toliko to želim. Tvoje ruke .. tvoje ruke gledam. Nemir u meni postaje sve veći. Želim taj njihov zagrljaj kao suha zemlja kiše, kao oblak nebo, kao more so. Ne mogu više. Ponos mi ne da da se pomjerim, a duša pati. Gledaš u mene i sve znaš, ali ništa ne činiš. Kukavica. Da, to si, sebična kukavica. Nestaješ u magli, još samo tvoj lik nazirem. Idi ako tako želiš, nestani, ali mi u snove više ne dolazi. Ne gledaj me, ne hrani se sa mojim bolom.

Ja ću i dalje da ćutim i da te volim. Tvoji tragovi ostat će utisnuti u pijesku mog života kao vječna uspomena. Ne mogu i neću da te mrzim, da te zaboravim, jer ti si poseban. Ti si nešto što se desi samo jednom u životu i ostat ćeš u meni zauvijek.....
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1811 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Dok je nisam upoznao, ja sam je sanjao. Sad kad je znam, ja i dalje sanjam, ali njene snove, jer njenom pojavom, moji snovi su ostvareni. Od sada, imam samo jedan jedini san. San da se njeni snovi ostvare. Godinama sam maštao o njoj takvoj kakva jeste. Nisam joj znao ni ime, ni odakle je, ni sa kim je. Al' znao sam joj osmijeh, ljepši ne postoji, vjerujte mi. Znao sam joj dušu, način razmišljanja i želje. Svih tih godina ja je nisam upoznao, ali upoznao sam način na koji nedostaje. To kako ona umije da nedostaje, to ne umije ni jedna druga. Nju poželjeh sanjajući, a ne gledajući je. Nju poljubih dušom, a ne usnama. Nju zavoljeh, čini mi se za život cijeli . Onako kako nikad nisam nijednu do sad, ni umio, ni smio . Kada bih odustao od nje, odustao bih i od sebe i svojih snova. To nikada ne bih oprostio sebi, jer samo rijetki uspijevaju da nađu cijeli svijet u jednoj ženi. Znate, mnogo je žena zbog kojih se posustaje, ona je drugačija, od nje se ne odustaje.....
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#1812 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by lmo »

"Bože, kako si mi se učinila lepom, one nedjelje, u ljubičastoj haljini. Oh, kako si snažno pogodila sva moja maštanja! Zašto si toliko tražila da ti kažem ono što sam hteo da ti izrazim samo pogledom? Misli te vrste gube riječima. Htio bi da predam iz duše u dušu plamenima jedan pogled! A sada, moja obožaana, ma što ti pisao gonjen vremenom tužan ili veseo, znaj da u mojoj duši postoji beskrajna ljubav, da ti ispunjavaš moje srce i moj život, da ništa neće izmjeniti tu ljubav iako je uvijek dobro ne izrazim; da će cvjetati sve ljepša, novija, ljupkija, jer je to prava ljubav a istinska ljubav stalno raste. Ti si moja snaga, ti to vidiš."

awwwwww :eh:

"Zbog tebe, volim bijele uspavane kipove po parkovima; bijele kipove bez glasa i bez vida. Zaboravio sam tvoj glas, tvoj sretan smijeh; zaboravio sam tvoje oči. Poput cvijeta za svojim mirisom, vezan sam za maglovito sjećanje na tebe. živim sa boli koja je poput rane; dotakneš li me samo, nepovratno ćeš me povrijediti. Tvoja milovanja me obavijaju, poput bršljana na sjetnim zidovima. Zaboravio sam tvoju ljubav, mada jos uvijek vidim odraz tvog lika u svakom oknu. Zbog tebe, opijajući mirisi ljeta mi nanose bol; zbog tebe, opet oko sebe tražim znake koji požuruju želju: padajuće zvijezde, padajuće objekte..."
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#1813 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by lmo »

"Dotad sam devojke, razmišljajući o njima, uglavnom svlačio do gole koze. U mojim malim noćnim fantazijama bile su postrojene kao na sistematskom pregledu, i retko koja je uspela da sačuva na sebi par crnih čarapa, ili neku sličnu perverznu krpicu. ONA JE BILA PRVA KOJU SAM OBUKAO U NESTO.... ……I trgao sam se. Uplašen... Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih želeo da poljubim? Ali, ne sad. Jednom. Možda... Ja sam momak staromodan. Prevaziden. Po mojoj religiji, moja želja je samo pola želje... Lepo sanjaj, mali mišu nabareni. Ko zna da li ceš mi ikad više biti tako blizu? Možda cu se kajati, možda cu jednom morati da se napijem svaki put kad se setim ove noci... Neka... Ako ikad budemo spavali zajedno, to će biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko neće spavati za vreme tog spavanja... Laku noć, oči njene pospane......”
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1814 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Imo :thumbup: :thumbup:
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1815 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Postoji neka pjesma, neka slika, neki broj, neki grad.
Postoji ime koje se ne izgovara...
Postoji odbjegla misao koja zaustavlja svijet na tren.
Postojiš Ti!
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1816 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Da, znam. Ti i ja smo bili savrseni jedno za drugo. Kockice divnog mozaika koji se nikada nije spojio. Dugo prikrivana zelja. Nikada izrecena. Samo pogledi i po neki dodir. Slucajno. Pri svakom susretu znali smo da postoji nesto duboko skriveno u nama. Nesto za sta mnogi zive. Nesto sto mnogi zele da osete. Ali, nikada se nismo spojili, nikada se nismo ni poljubili, svesni da bi nas poljubac odao. Da bi u momentu kada bi se nase usne spojile shvatili da to nije samo obicna privlacnost… I sta bi smo onda sa nasim emocijama. Povredili bi nekoga, a to nismo zeleli. Zbog toga smo se uvek drzali na distanci. Neke fine price, prijatna druzenja, iskricavost u pogledima. Za to smo ziveli. Cekali slucajnosti koje su nas cinile sretnim. To smo imali. Ali imali smo i zid koji smo sami stvorili. Zbog drugih, uskratili smo sebi sebe same. I gde smo sada….Cekamo neke nove susrete, upoznajemo neke nove ljude…ali ne pronalazimo sebe...
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1817 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Otkriću ti tajnu...Postoje razni ljudi...Većina ti smeta...Neki te ne zanimaju...A neki su sve što ti treba u životu...Sa takvim ljudima se brzo povežeš...Postanete nerazdvojni...Svakodnevno se dopisujete...Vodite maratonske razgovore...Priznajete jedno drugome svoje tajne...I počinješ shvatati kako se radi o tvojoj srodnoj duši...Čovek koji upozna svoju srodnu dušu...je najsrećniji čovek na svetu...Nikome nije sudjeno da bude sam...Jedino je problem u odustajanju...Kada jednom odustaneš, posle ti postane navika...Tada ti svi izgledaju isto...Niko te ne privlači...Nemaš želju za novim pokusajima...I TO JE GREŠKA !...Da bi došao do srodne duše, prvo moraš upoznati bezbroj lažnih...Da bi bio ziv,obavezno moraš umreti...Da bi pronašao izlaz, prethodno moraš zalutati...Jer to je tako...Kasnije znaš ceniti ono što imaš...Inemaš više vremena za nove početke...Sasvim ti je dovoljna jedna osoba...Njene ruke...Njen glas...Njene ludosti...Bolja ti ne treba...Jer bolje nema...Lepšu ne želiš...Jer za tebe je najlepša...Siguran si da je stvorena da te nervira i voli čitavu večnost...I zapamti...Dobro čuvaj to što si do juče samo maštao...Jer snovi se ostvare uglavnom samo jednom...
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1818 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Postoje riječi koje se kazuju rijetkima ...
postoje one nježne riječi drage, tople riječi, koje se kazuju samo odabranima ...
postoje riječi koje se kazuju čak i bez da se izgovore ... jer osjete se ... dodirom bez dodira i stisnutih usana...kad oko kaže više od bilo čega drugoga.... I kad srce govori i zna se što je reklo ... kad se zna pročitati između redaka....
Postoje riječi koje bole, a, postoje boli za koje čovjek pomisli kako nikada neće prestati, ali nekad ipak prođu...
Postoje osjećaji koje ne treba opisivati a jedan od njih ljudi su nazvali prezirom, ali, postoji osjećaj jači od njega ... ljubav se zove ....
Treba svakome, a, osjete je odabrani... zauvjek..
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#1819 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by lmo »

vesela_sveska wrote:Sasvim ti je dovoljna jedna osoba...Njene ruke...Njen glas...Njene ludosti...Bolja ti ne treba...Jer bolje nema...Lepšu ne želiš...Jer za tebe je najlepša...Siguran si da je stvorena da te nervira i voli čitavu večnost...I zapamti...Dobro čuvaj to što si do juče samo maštao...
:srce:
a baš, kad osjetiš tu nekakvu ispunjenost uz nekoga, to je to...nemaš se šta pitati ima li bolje, jer ..opet i uz tog nekog drugog, najviše što možeš doseći je eto ta, takva ili slična ispunjenost...
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#1820 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by walter kurtz »

Nekad sam i ja pisao poeziju :roll:
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1821 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Druga ljubav
Važnija od prve, svakako jeste druga ljubav. Ona te sastavi i natera te da ponovo veruješ u ljubav. Pokaže ti da si, čak iako si verovao da se nikada više nećeš zaljubiti i da nećeš moći da se prepustiš nekom novom, u stanju to da učiniš. Iako je ovaj put za to potrebno mnogo više vremena nego prethodni. Naposletku, srce više ne nosiš na rukavu
U prednosti si nego prvi put, svakako. I dalje se nadaš onom zauvek, iako je najveći deo tebe potpuno uveren da se to neće dogoditi. Ružičaste naočare više nisu toliko ružičaste. Znaš sada da idealna ljubav ne postoji. Filmovi, knjige, serije, čak i intervjui drugih ljudi o njihovim vezama - sve je to laž. Ovaj put ne otaljavaš probleme samo tako, spreman si za razgovor, kompromis, rešenje.. jer jedino tako je ostvarivo to zauvek o kom sanjariš. Lepo je, jer uživaš u svakom momentu. Lepo je, jer si sada spreman da rasteš, da rastete zajedno. Lepo je, jer se više ne bojiš toliko.
Šta kad se završi?
Kad se završi.. boli isto. Iako si očekivao. Ovaj put znaš da prepoznaš period pre kraja, znaš kad više nema nade.. ali ne boli manje. Ponovo plačeš i plačeš i plačeš, a knedla i dalje ne izlazi iz grla. Vidiš ga u najglupljim stvarima, pa se smeješ i plačeš istovremeno. Srce te ponovo boli. Mnogo toga i dalje nije izrečeno (može li se ikada zapravo i reći sve?). Samo, ovaj put, znaš da će ljubav doći ponovo. Ne brineš se da više nikada nećeš zavoleti i da bol nikada neće proći, znaš da hoće. Znaš da ćeš biti još pametniji, možda čak i budeš voleo više, bolje, lepše..
Druga ljubav je bitna, jer nakon nje znaš da možeš i hoćeš voleti ponovo. Šta god da se desi, daj ljubavi još jednu šansu. Pametno i obazrivo, ali pusti srce da voli, dopusti sebi da osećaš.. Vredeće jednom. Dokle god učiš i rasteš - vredeće i doći će.
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1823 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Image
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1824 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by vesela_sveska »

Image
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#1825 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by merlin246 »

lmo wrote:"Dotad sam devojke, razmišljajući o njima, uglavnom svlačio do gole koze. U mojim malim noćnim fantazijama bile su postrojene kao na sistematskom pregledu, i retko koja je uspela da sačuva na sebi par crnih čarapa, ili neku sličnu perverznu krpicu. ONA JE BILA PRVA KOJU SAM OBUKAO U NESTO.... ……I trgao sam se. Uplašen... Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih želeo da poljubim? Ali, ne sad. Jednom. Možda... Ja sam momak staromodan. Prevaziden. Po mojoj religiji, moja želja je samo pola želje... Lepo sanjaj, mali mišu nabareni. Ko zna da li ceš mi ikad više biti tako blizu? Možda cu se kajati, možda cu jednom morati da se napijem svaki put kad se setim ove noci... Neka... Ako ikad budemo spavali zajedno, to će biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko neće spavati za vreme tog spavanja... Laku noć, oči njene pospane......”
:place:
Post Reply