Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1751 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by superiska »

Njanjavi wrote:
Zoya wrote:
Ovo pišeš samo zato što znas da čita forum a voliš ti nju. Ne možeš ne podnositi ženu sa kojom imaš dijete. Mislim, nemoj da sebe lažeš.
Sto ne bi mogao ako ga je ugrizla dovoljno duboko?
Pustite se pls tih smecastih klisea, fol ne mozes nekoga prezirati, zamrziti, ne moze ti past u ocima toliko samo jer ste napravili djete skupa.
Kad te osoba koju si volio vise nego ikad ikog povrjedi i ugrize djukacki, mislim da je insan sposoban istim zarom otici u dijametralno suprotnu emociju, mrznju, prezir i slicno.
Mislim ne znam likovu situaciju, sta je bilo i kako ali globalno govoreci imam takvo misljenje.
I malo mi je tvoj stav djetinjast a uvjek si mi se cinila kao zrela po razmisljanjima i zivotnom iskustvu.
Ovo je istina! I normalna reakcija i normalna emocija.

Ali treba se iz toga izdici jer nagriza, razara i stvara od tebe cangrizavu, bijesnu, frustriranu osobu. Toliko je jaka da pored nje, ostale, emocije odu na sleep. Cemu?!
Nacin na koji se rjesavas toga je jednostavan. Pokusaj razumjevanja ili prihvatanje da je ta osoba takva kakva jeste i da je imala samo svoje razloge ma koliko oni iskakali iz tvojih normi necega sto se "podrazumjeva".
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#1752 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by kakavdanakneiskustvu »

superiska wrote:
Njanjavi wrote:
Zoya wrote:
Ovo pišeš samo zato što znas da čita forum a voliš ti nju. Ne možeš ne podnositi ženu sa kojom imaš dijete. Mislim, nemoj da sebe lažeš.
Sto ne bi mogao ako ga je ugrizla dovoljno duboko?
Pustite se pls tih smecastih klisea, fol ne mozes nekoga prezirati, zamrziti, ne moze ti past u ocima toliko samo jer ste napravili djete skupa.
Kad te osoba koju si volio vise nego ikad ikog povrjedi i ugrize djukacki, mislim da je insan sposoban istim zarom otici u dijametralno suprotnu emociju, mrznju, prezir i slicno.
Mislim ne znam likovu situaciju, sta je bilo i kako ali globalno govoreci imam takvo misljenje.
I malo mi je tvoj stav djetinjast a uvjek si mi se cinila kao zrela po razmisljanjima i zivotnom iskustvu.
Ovo je istina! I normalna reakcija i normalna emocija.

Ali treba se iz toga izdici jer nagriza, razara i stvara od tebe cangrizavu, bijesnu, frustriranu osobu. Toliko je jaka da pored nje, ostale, emocije odu na sleep. Cemu?!
Nacin na koji se rjesavas toga je jednostavan. Pokusaj razumjevanja ili prihvatanje da je ta osoba takva kakva jeste i da je imala samo svoje razloge ma koliko oni iskakali iz tvojih normi necega sto se "podrazumjeva".

ali jbg tesko je razumjeti a jos teze prihvatiti da te neko koga beskrajno volis iz cista mira tako zestoko povredjuje a nema nikakvog valjanog razloga za to
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1753 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by superiska »

Pomjeri fokus s te osobe. Ne bavi se njom i nemoj se zderati. Ako te i dalje vrijedja, skloni se. Jednostavno je sve, samo treba krenuti, makni se s mrtve tacke.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1754 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

kakavdanakneiskustvu wrote:

ali jbg tesko je razumjeti a jos teze prihvatiti da te neko koga beskrajno volis iz cista mira tako zestoko povredjuje a nema nikakvog valjanog razloga za to

...ako bismo ovu izjavu/ pitanje posmatrali kao retoričko, moglo bi se reći da se postupci druge osobe mogu razumjeti kao pokušaj da se sebi ugodi (priznajem da ne znam o čemu se tačno radi u toj određenoj priči između nekih forumaša, pa rizikujem da pogriješim ako budem tumačio određene postupke, te pišem na nivou općeg); ako bismo pak izjavu pitanje posmatrali sa stanovišta morala i moralnog, ljudskog i društveno-prihvatljivog, neki bi kazali da je ljubav u svojoj suštini sebična i da ljudi u pravilu, trče za onim za kim oni gaje emocije (koga vole); kazali bi također i da u toj priči i utrci, oni koje vole te koji vole nekog drugog, bivaju povrijeđeni; vjerujem da taj negativan uticaj na one koji voli nekog ko voli drugog, nije stvar želje i namjere da ih se povrijedi, neki bi kazali da je to kolateralna šteta :-)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1755 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by mali jomu »

Mis mekinjas wrote: ..... zašto ih volite SAD, zašto ste ih voljeli PRIJE, zašto ste ih ZAVOLJELI....
Molim vas ne pišite ružno.....
Pišite njima pisma, LIJEPA.... Možda nekad pročitaju.....
Samo pišite LIJEPO..... :-D


Trazim sad isto kao prije, i uvjek cu ti trazit,

tad sam znao sta, i sad znam,

da stanem i da ostanes,

da se prekrijem stobom i cijelu te nosam svukud, kao pero lahko...... stalno.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1756 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by mali jomu »

.... i kad me nema znas da smo zajedno.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#1757 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by ho oponopono »

...joj sere mi se ba...:pusi2:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1758 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by mali jomu »

ho oponopono wrote: ...joj sere mi se ba...:pusi2:

U ljubavi nema nikakvih granica..... :lol:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#1759 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by ho oponopono »

mali jomu wrote:
ho oponopono wrote: ...joj sere mi se ba...:pusi2:

U ljubavi nema nikakvih granica..... :lol:

...jašta nego, seronje su svuda oko nas...:pusi2:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1760 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by mali jomu »

ho oponopono wrote:

...jašta nego, seronje su svuda oko nas...:pusi2:

Pronadji se....... :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1761 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by zijancer »

i vas dvoje treba uramit
nanadmasno
:gunjastajl: :-D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1762 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by mali jomu »

zijancer wrote: i vas dvoje treba uramit
nanadmasno
:gunjastajl: :-D

Ako ces to uramit onda tebe treba uramit :gunjastajl:

(jes mozda smijesno na prvu, ali kad skontas ruzno ba, ne valja nista, bacaj u kantu :mrgreen: )
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1763 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by zijancer »

ma nije ni ruzno ni smijesno, vec zaokruzeno
zato je za rama
banksi bi ovo trebao ugravirati na zid placa
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1764 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by mali jomu »

zijancer wrote: ma nije ni ruzno ni smijesno, vec zaokruzeno
zato je za rama
banksi bi ovo trebao ugravirati na zid placa

Radi sta hoces..... ja bih bacio u kantu, pa zakopao kantu. :facepalm: :mrgreen:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1765 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...sve te manje poznajem i sve te više i dulje tražim; prošetam tako ponekad, slučajno sasvim do pod prozor tvoj; propnem se do tvog orošenog stakla i povirim, da nazrem ti prvi znak buđenja; tišina u tvojoj, tuđoj sobi i ničije muško tijelo u postelji pored tebe; ruku isprepletenih na grudima, pogleda praznog uprtog negdje u daljinu, kao da me još prizivaš; dođi, razveseli me, stvarnost postani i zauvijek ostani; napolju po prozorima šištanje i šapat neumornog sjevernog vetra, kao da šapće,...sve te manje poznajem i sve te više tražim
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1766 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...poljubio sam te, ili možda nisam, u čudu se pitam; ustajem ili ležim, svejedno je; ćutim ili možda urlam i vičem, i tako već danima i godinama evo; desi se često ili možda češće još, fališ mi; i ime ti pomenem tada, i priznajem,...poneka se psovka omakne, u predanoj molitvi za tobom
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1767 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...otišli su dani sneni, goli i prazni otpuzali u tmurnu javu; otišla je i radost mojih milih snova, u kojima sve od strasti ključa i pršti; ostala su samo bolna sjećanja i skoro zaboravkjen okus znoja sa ramena tvojih; otišli su dani, a ja se krijem, od ljudi, od pogleda i dodira tuđih; i ne kupam se, ne želim da te sperem sa sebe, tvoj miris, dodir i grijeh; draga moja ines, neću da se kupam,...nikada; samo želim da se opet prilijepim za tebe
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#1768 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Rockefeller »

Lijepo se sjetit’ bivsih djevojaka kroz gore navedene citate :zoka:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1769 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...decembar je opet; negdje neko, baš u ovom trenu je tamo daleko i s tobom zajedno, znam; uživa u sreći i s tobom je dijeli; a kod mene, decembar je opet, evo...gradom, lagano vučemo se ulica i ja; pretražujemo davno napuštena mjesta, gdje još tinja naše vatre plam, skupljamo razbacane ostatke našeg prijateljstva; u odsjaju staklene kugle, spazim svoj lik i poznatu siluetu tvoga tijela, kako hrli mi u susret; srce poskoči, na tren oživi...brzo okrenem glavu i potonem u neke tamne, ali tuđe oči; decembar je opet, našim gradom vučemo se ulica i ja...leđa, povijenih pod teretom nadanja
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#1770 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by zoomba »

Ljubavi moja pateticna :lol:
User avatar
lejlamo
Posts: 8990
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: suncana strana ulice

#1771 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by lejlamo »

al_akhisari wrote:...decembar je opet; negdje neko, baš u ovom trenu je tamo daleko i s tobom zajedno, znam; uživa u sreći i s tobom je dijeli; a kod mene, decembar je opet, evo...gradom, lagano vučemo se ulica i ja; pretražujemo davno napuštena mjesta, gdje još tinja naše vatre plam, skupljamo razbacane ostatke našeg prijateljstva; u odsjaju staklene kugle, spazim svoj lik i poznatu siluetu tvoga tijela, kako hrli mi u susret; srce poskoči, na tren oživi...brzo okrenem glavu i potonem u neke tamne, ali tuđe oči; decembar je opet, našim gradom vučemo se ulica i ja...leđa, povijenih pod teretom nadanja
:sad:
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#1772 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by sikstinajn »

PRVA LJUBAV

Bila je to ljubav
Najvecha na svjetu
Ona zena u godinama
Ja u pubertetu.

Bijo je to spoj
Mladosti i iskustva
A'l je otisla sa drugim
Jebem je u usta.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#1773 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by ho oponopono »

...i dok ju sada drugi kara, mene ova moja smara...samo pljuje ne voliš me više, a ja joj govorim de ženo komšije bona malo tiše...ne da mi da dišem... ko li onu starku sada kara, ima li i dalje za felatio dara...i da li kuja i dalje šara...da ga prevari sa mnom sada, eh da joj začepim ta usta žvaljava ko nekada...:pusi2:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1774 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...kako da pišem o ljubavi? možda da pišem o tebi, uzmem komad hartije i redam stihove i rime; zatvorim oči i zamislim tebe; riječima nacrtam mjesec u zjenici tvoga oka, il možda čežnju za tobom obojim u dugine boje sve; zatvorim oči i zamislim mene pored tebe; poredam slova i nacrtam poljubac i dodir naš i u strasnocrveno ga obojim; potražim i na hartiju note nacrtam, i osmjeh tvoj s hartije poleti, i glas tvoj mio se javi; pričaš, opet i mnogo i ja uživam, opet i mnogo; kako da opišem ljubav? možda o tebi da pišem
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1775 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...laku noć, noćas pišem molitve daljinama i ćutim svjetlima velegrada; noćas pratim i razgovaram sa vjetrima hladnim; i pratim tvoj miris mio i prolijevam ti sunce, mjesec i zvijezde sve; i mirišem, željom za tobom mirišem; laku noć, noćas gledam i dišem stihovima i riječima...i molim vjetar da uzleti i na uho ganuto da ti svira
Post Reply