pisanje po PDF dokumnetu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Post Reply
abs

#1 pisanje po PDF dokumnetu

Post by abs » 18/11/2011 10:17

ako netko zna free program za pisanje po PDF dokumnetu, tj imam skeniran obrazac u PDF formatu i da ga popunim.
ja sam bio našao neke programe,ali kad ga popunim i probam da snimim , on mi prekocjele strane dokumenta ispiše "nšeto svoje" tj. napiše mi da obraascu kao su povrjedjena autorska prava itd..

s toga, ako netko zna neki link da se moze pisati u PF formatu i snimiti bez programskog dodavanja gore navedenih, bio bih muzahvalan

jOFLA

#2 Re: pisanje po PDF dokumnetu

Post by jOFLA » 18/11/2011 10:38

abs wrote:ako netko zna free program za pisanje po PDF dokumnetu, tj imam skeniran obrazac u PDF formatu i da ga popunim.
ja sam bio našao neke programe,ali kad ga popunim i probam da snimim , on mi prekocjele strane dokumenta ispiše "nšeto svoje" tj. napiše mi da obraascu kao su povrjedjena autorska prava itd..

s toga, ako netko zna neki link da se moze pisati u PF formatu i snimiti bez programskog dodavanja gore navedenih, bio bih muzahvalan

PDFedit je odličan upravo za editiranje PDF dokumenata, kad treba na primjer popuniti prazna polja, ili nešto dopisati, dopuniti tekst, ili izbrisati, itd. Samo naravno neće dozvoliti obradu onih pdf dokumenata koji su zaključani zbog autorskih prava. Ako si ti napravio svoj PDF, i nisi ih zaključao, onda će ići bez problema.

flpsed također za editiranje pdf-a, doduše samo za popunjavanje praznih polja, na primjer popunjavanje formulara, ne može se brisati. Prebaci se u postscript format i onda on obradi, a poslije prebaci opet u pdf, mada to sve ide automatski. Mnogo manji i manje mogućnosti od pdfedit-a ali jako brz.

Isto to može čak i sa GIMP, samo stranicu po stranicu, ali može. A onda izmjenjene stranice pdf filea treba snimiti u XCF i otvoriti u Krita iz kojeg se zatim eksport u novi PDF.

Sva tri opensouorce i free...

jOFLA

#3 Re: pisanje po PDF dokumnetu

Post by jOFLA » 18/11/2011 11:34

abs wrote:on mi prekocjele strane dokumenta ispiše "nšeto svoje" tj. napiše mi da obraascu kao su povrjedjena autorska prava itd..

A vrlo je moguće ako dokument nije tvoj već ga napravio neko drugi, da mu je stavio zaštitu, i to se radi pogotovo ako su u pitanju neki dokumenti pravne prirode, ugovori i slično, da ti ne bi mogao mjenjati njihov tekst.

Takvi dokumenti se samo distribuiraju u pdf formatu, a namjenjeni su printanju i onda popunjavanju olovkom na papiru.

Post Reply