pisanje magistarskog

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#76 Re: pisanje magistarskog

Post by muhanata »

dzejkej wrote: 07/09/2021 13:40
muhanata wrote: 06/09/2021 11:38 Vidim da je zadnji post bio poodavno, zanima me da li je ovaj Hafiz aktivan, jer nema mogućnost slanja pp

Treba mi pomoć vezano za master, voljela bih da mi se jave ljudi koji se bave pisanjem istih ili raja koja su radila sama rad, da mi kažu gdje bih sve mogla da nađem naučne radove (tema je vezana za migrantsku populaciju), ili ja ne znam naći ili generalno nije puno radova uopšte pisano na ovu temu :roll:
Preporucujem ti: https://www.sciencedirect.com/
Tu imas veliki broj naucnih radova iz razlicitih oblasti. Ako imate licencu (raspitaj se na fakultetu da li je obezbjedjena licenca) mozes skidati radove. Druga opcija zamoli mentora da ti snimi radove koji te interesuju. Treca opcija - piratske stranice pa opleti.
Registruj se na researchgate - tu mozes pretrazivati naucne radove i projekte. Jako puno radova je free za pregled i skidanje a autori znaju slati na PP neke radove koje inace moras placati.
Sretno.

Hvala ti! :thumbup:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#77 Re: pisanje magistarskog

Post by bh.tornjak »

Elokventni wrote: 18/07/2014 23:09 Nije stvar u broju izvora nego njihovoj kvaliteti. Nije isto citirati rad iz npr. science/naturea i nekog lijevog casopisa. Tako da u biti govoriti o kvaliteti na osnovu izvora je po meni glupost. Ali da postoji taj neki minimum to definitivno. Ukoliko uzmemo da su izvori relevantni, kvalitetni i sta sve ne, onda je definitivno bolje imati vise. Eh sada ovisi opet o polju istrazivanja, ali i o tipu rada, recimo za diplomski rad je glupost po meni da ima 50 izvora. Jedino ako ti diplomski ima 100 strana. S obzirom da je prosjecan diplomski 20-30 stranica mislim da je brojka od 50 izvora glupost. :kafa1:

jbt...maturski rad moje kcerke je imao 30 stranica.... :shock:
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#78 Re: pisanje magistarskog

Post by dzejkej »

bh.tornjak wrote: 19/09/2021 19:09
Elokventni wrote: 18/07/2014 23:09 Nije stvar u broju izvora nego njihovoj kvaliteti. Nije isto citirati rad iz npr. science/naturea i nekog lijevog casopisa. Tako da u biti govoriti o kvaliteti na osnovu izvora je po meni glupost. Ali da postoji taj neki minimum to definitivno. Ukoliko uzmemo da su izvori relevantni, kvalitetni i sta sve ne, onda je definitivno bolje imati vise. Eh sada ovisi opet o polju istrazivanja, ali i o tipu rada, recimo za diplomski rad je glupost po meni da ima 50 izvora. Jedino ako ti diplomski ima 100 strana. S obzirom da je prosjecan diplomski 20-30 stranica mislim da je brojka od 50 izvora glupost. :kafa1:

jbt...maturski rad moje kcerke je imao 30 stranica.... :shock:
30 stranica za diplomski rad je nedovoljno. Dok napise uvod, pregled literature, metodologiju, izlozi rezultate, haloo. Ne treba ni pretjerivati sa brojem stranica ali to je zaista premalo.
Broj literaturnih izvora moze da varira. Jedan kolega je diplomski rad zavrsio sa 71 literaturnim izvorom i sve je bilo u skladu sa temom i smjesteno u odgovarajuci kontekst. U nekim situacijama je 20 literaturnih izvora taman. Slazem se da je bitan kvalitet izvora i da je zastupljeno sto vise naucnih radova i knjiga a sto manje web stranica i ''lijevih'' casopisa.
Post Reply