Piramida Bosanske Prevare

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#101

Post by Murat Sabanovic »

hajmo ba znanje ...sta se nadrko?
u cemu je problem ...dobro je ba ...znamo , iso si u skolu,smiri malo hormone ,trebat ce ti
jeste, semir je doktoriro ...sta je sad? je li ti to predstavlja neki problem?
da ti nije nesta u rodu ono dvoje iz sarajeva? ono dvoje, koji ismijavaju covjeka bez ijednog argumenta.
budi covjece cool?
ne podcjenjuj covjeka,pa makar i "hobi- areholog"bio.
jabat ga,tvrdi da ima nesta ,pa cemo vidjeti....
ako karinu pronadje ,onda cemo mu doktorat uzeti....
vozdra
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#102

Post by znanje »

Murat Sabanovic wrote:jeste, semir je doktoriro
Gluposti.
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#103

Post by hamza1 »

Sto bolan Znanje ne odgovoris na post sto ti ga je Koop napisao??
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#104

Post by Murat Sabanovic »

znanje wrote:
Murat Sabanovic wrote:jeste, semir je doktoriro
Gluposti.
ha, dobar je memo, ha dobar je ,od prve pogodi ...
ma neka ga.... trebat ce nama hecima ,narod da lijeci od neznanja..
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#105

Post by znanje »

hamza1 wrote:Sto bolan Znanje ne odgovoris na post sto ti ga je Koop napisao??
Bih, da razumijem šta je htio reći.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#106

Post by Sarafcina »

znanje wrote:3. Nisu kamene lopte nikakve "energetske èakre" nego municija drevnog oruða katapult.
Izvoli daj nam naucni dokaz.
Naravno ;) pitanje je da li uopste znas sta je naucni dokaz ;)
;)
kao i da lu znas sta je naucni dokaz, a sta naucni metod ;)
pa da onda vidimo mjesto onoga sto ti pricas u svemu tome ;)
najlakse je galamiti i pisati besmislene postove nanovo i opet iznova ;)
kreativnost ;)
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#107

Post by car-x »

znanje wrote:
hamza1 wrote:Sto bolan Znanje ne odgovoris na post sto ti ga je Koop napisao??
Bih, da razumijem šta je htio reći.

tako i konju moras jedno pet puta reci da bi stao, mada je mazga nekako pogodnija za ovaj slucaj..
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#108

Post by koop »

eto sam si super sumirao svoje znanje,...znanje.

Kao sto rekoh, arogantan si, pretenciozan, iza anonimnosti koju pruza ovaj vid komunikacije prezentujes se kao vrhunski autoritet u milion stvari, napadas i dovodis u pitanje strucnost ljudi. Iako Semira Osmanagica ne smatram strucnjakom kakvim se prezentira, zbog cega mislis da bih tebe trebao neko shvatiti ozbiljno?

koliko je moguce da jesi i sam neki cijenjeni akademik, toliko je moguce da si sesnaetogodisnji kompleksas s puno slobodnog' vremena i pristupu internetu (i dobrobitima search engine-a).
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#109

Post by znanje »

koop wrote:znanje... koliko je moguce da jesi i sam neki cijenjeni akademik, toliko je moguce da si sesnaetogodisnji kompleksas s puno slobodnog' vremena i pristupu internetu (i dobrobitima search engine-a).
Eto, sad te shvatih - još jedna teorija zavjere. Tako brate, drži se ti svog prepoznatljivog stila, da te narod razumije!
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#110

Post by hamza1 »

Kakva bolan zavjera. Covjek prica o cinjenicama. Sve je moguce, sve je u igri. Sta se bolan lozis. Kada ti neko napise nesto, onda ko ne kontas! Najbolje se praviti lud!! Istina boli, pa se preskace i ne prica o njoj!

Odgovori na Koop-ov post.
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#111

Post by koop »

nikakva teorija zavjere nije u pitanju, jednostavno kada ti sebi uzimas za pravo da se postavljas kao uber-autoritet za sve zivo, onda dozvoli ostalima da te smatraju taman toliko (ne)kompetentnim koliko ti smatras "piramidologa".

"Tako brate, drži se ti svog prepoznatljivog stila, da te narod razumije!" stvarno nemam rijeci za tebe, prosvjetli me molim te kakvog mog prepoznatljivog stila?
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#112

Post by znanje »

hamza1 wrote:Kakva bolan zavjera. Covjek prica o cinjenicama. Sve je moguce, sve je u igri. Sta se bolan lozis. Kada ti neko napise nesto, onda ko ne kontas! Najbolje se praviti lud!! Istina boli, pa se preskace i ne prica o njoj!

Odgovori na Koop-ov post.
Bih, da ga razumijem.
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#113

Post by hamza1 »

znanje wrote:
hamza1 wrote:Kakva bolan zavjera. Covjek prica o cinjenicama. Sve je moguce, sve je u igri. Sta se bolan lozis. Kada ti neko napise nesto, onda ko ne kontas! Najbolje se praviti lud!! Istina boli, pa se preskace i ne prica o njoj!

Odgovori na Koop-ov post.
Bih, da ga razumijem.
Pa ne pricaj onda sa odraslima. Nije ovaj forum za tebe!
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#114

Post by znanje »

hamza1 wrote:
znanje wrote:
hamza1 wrote:Kakva bolan zavjera. Covjek prica o cinjenicama. Sve je moguce, sve je u igri. Sta se bolan lozis. Kada ti neko napise nesto, onda ko ne kontas! Najbolje se praviti lud!! Istina boli, pa se preskace i ne prica o njoj!

Odgovori na Koop-ov post.
Bih, da ga razumijem.
Pa ne pricaj onda sa odraslima. Nije ovaj forum za tebe!
Ja ne vidim, gdje su ti ti odrasli (ili dorasli)?
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#115

Post by znanje »

O IRACIONALNOM NASUPROT RACIONALNOM (O neobrazovanom nasuprot obrazovanom)

Logika sljedbenika kulta bosanske piramide je iracionalna. Isto kao i amaterova: "ono vam na grani nije ptica nego krokodil koji još nije prošao kroz evoluciju, ja to znam sto posto a to vam je već i opšte poznata stvar u nauci u kojoj ja nemam ni jedan dan obrazovanja ali to nije važno jer ja znam da je to tako i vi meni sad dajte milione u obliku fondacije da ja imam za sljedećih 5 godina da se bavim svojim istraživanjima o kojima nemam pojma kako to drugi rade a nije ni važno pošto sam ja putopisac s referencom koje nema ni na Amazon.com međutim ni to nije važno jer sam ja svoju knjigu na koju sam dodo 'disertacija' stavio na svoju web stranicu pa prema tome ja sam bolji naućnik od tih vaših u Bosni na koje se ufatila prašina jer oni nemaju svoje web stranice sa svoim disertacijama koje jest da su objavljene u relevantnim naučnim institucijama ali to nema veze jer je ta sva nauka ionako pogrešna a moje otkriće ruši cjelokupnu dosadašnju nauku kao što su japanski podvodni gradovi već srušili svjetsku nauku jer nije bilo tektonskih poremećaja u zadnjih 12000 godina iako zvanična nauka tvrdi suprotno ali oni ne znaju jer ja znam pošto sam ja na osnovu onih malih križića u pravcu četiri glavne strane svijeta na geodetskim mapama te satelistkih snimaka koji pokazuju petostrano brdo jednakopovršinskih strana koje odstupa od pravca glavnih strana svijeta za 40 stepeni što nema veze jer geofizičke bušotine pokazuju geološke anomalije za koje pustite vi šta vam Imamović i muzejuša prićaju da su neke nadgrobne ploće međutim ja znam sto posto da je to stepenica piramide pošto pomenuta geodetska mapa tj njeni križići jasno dokazuju istok-zapad čime sam ja otkrio prvu piramidu u Evropi koja je u Visokom a poznato je da kad stavite tup žilet u piramidu da se on sam naoštri a kad stavite kilu mesa da se ono nikad ne pokvari jer su vam piramide energetske ćakre iz ćega zaključujem da su drevne civilizacije kao npr. Maje koje sam ja već proglasio civilizacijom u svojoj neobjavljenoj disertaciji bez referenci bile na višem stupnju razvoja od današnje takozvane savremene civilizacije koja jest da mi je napravila avione da ja mogu ić lećat po dunjaluku i kameru da mogu slikat piramide i još svašta nješta drugo kao npr ovaj moj šešir i čizmice od krokodilske kože što vam sve skupa dokazuje moju hipotezu da je ptica koju vidite na grani zapravo krokodil kako sam ja u mom naučnom radu i pretpostavio".
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#116

Post by hamza1 »

znanje wrote:
hamza1 wrote:
znanje wrote: Bih, da ga razumijem.
Pa ne pricaj onda sa odraslima. Nije ovaj forum za tebe!
Ja ne vidim, gdje su ti ti odrasli (ili dorasli)?
Lako se bolan hvaliti preko computera, hajde skeniraj diplome pa da ih vidimo!!
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#117

Post by znanje »

O IRACIONALNOM NASUPROT RACIONALNOM (O neobrazovanom nasuprot obrazovanom)

Logika sljedbenika kulta bosanske piramide je iracionalna. Isto kao i amaterova: "ono vam na grani nije ptica nego krokodil koji još nije prošao kroz evoluciju, ja to znam sto posto a to vam je već i opšte poznata stvar u nauci u kojoj ja nemam ni jedan dan obrazovanja ali to nije važno jer ja znam da je to tako i vi meni sad dajte milione u obliku fondacije da ja imam za sljedećih 5 godina da se bavim svojim istraživanjima o kojima nemam pojma kako to drugi rade a nije ni važno pošto sam ja putopisac s referencom koje nema ni na Amazon.com međutim ni to nije važno jer sam ja svoju knjigu na koju sam dodo 'disertacija' stavio na svoju web stranicu pa prema tome ja sam bolji naućnik od tih vaših u Bosni na koje se ufatila prašina jer oni nemaju svoje web stranice sa svoim disertacijama koje jest da su objavljene u relevantnim naučnim institucijama ali to nema veze jer je ta sva nauka ionako pogrešna a moje otkriće ruši cjelokupnu dosadašnju nauku kao što su japanski podvodni gradovi već srušili svjetsku nauku jer nije bilo tektonskih poremećaja u zadnjih 12000 godina iako zvanična nauka tvrdi suprotno ali oni ne znaju jer ja znam pošto sam ja na osnovu onih malih križića u pravcu četiri glavne strane svijeta na geodetskim mapama te satelistkih snimaka koji pokazuju petostrano brdo jednakopovršinskih strana koje odstupa od pravca glavnih strana svijeta za 40 stepeni što nema veze jer geofizičke bušotine pokazuju geološke anomalije za koje pustite vi šta vam Imamović i muzejuša prićaju da su neke nadgrobne ploće međutim ja znam sto posto da je to stepenica piramide pošto pomenuta geodetska mapa tj njeni križići jasno dokazuju istok-zapad čime sam ja otkrio prvu piramidu u Evropi koja je u Visokom a poznato je da kad stavite tup žilet u piramidu da se on sam naoštri a kad stavite kilu mesa da se ono nikad ne pokvari jer su vam piramide energetske ćakre iz ćega zaključujem da su drevne civilizacije kao npr. Maje koje sam ja već proglasio civilizacijom u svojoj neobjavljenoj disertaciji bez referenci bile na višem stupnju razvoja od današnje takozvane savremene civilizacije koja jest da mi je napravila avione da ja mogu ić lećat po dunjaluku i kameru da mogu slikat piramide i još svašta nješta drugo kao npr ovaj moj šešir i čizmice od krokodilske kože što vam sve skupa dokazuje moju hipotezu da je ptica koju vidite na grani zapravo krokodil kako sam ja u mom naučnom radu i pretpostavio".
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#118

Post by car-x »

ne znam samo cemu treba doprinijeti kopiranje jednog posta po par puta, pri tom se praveci budala, ignorisati par konkretnih pitanja pod izgovorom: ne razumijem..

mislim, akademski, al do jaja..
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#119

Post by Sarafcina »

Sarafcina wrote:
znanje wrote:3. Nisu kamene lopte nikakve "energetske èakre" nego municija drevnog oruða katapult.
Izvoli daj nam naucni dokaz.
Naravno ;) pitanje je da li uopste znas sta je naucni dokaz ;)
;)
kao i da lu znas sta je naucni dokaz, a sta naucni metod ;)
pa da onda vidimo mjesto onoga sto ti pricas u svemu tome ;)
najlakse je galamiti i pisati besmislene postove nanovo i opet iznova ;)
kreativnost ;)
I koji je naucni dokza? :D
Tu bi trebao da objasnis mehanizam i nacin obrade kamenog bloka od 25T...kako ga podignu, kako ga dovedu do oblika kugle i kako ga ispale. Mozes krenuti od energija E=mgh (ovaj blok na metar visine ima 25000*9,81*1=250000J)... pa ti racunaj koji je rad potreban da to uradis, pa onda objasni kako je to izvedeno.... to bi vec licilo na naucni dokaz.
Nisam imaonamjeru da ulazim u ovo.... ali kada neko zeli da prica o nauci i naucnim dokazima, ovo ga ceka. Palamudjenje izmedju je samo onako... za raju ;) :D, to radi i Semir...
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#120

Post by Sarafcina »

car-x wrote:ne znam samo cemu treba doprinijeti kopiranje jednog posta po par puta, pri tom se praveci budala, ignorisati par konkretnih pitanja pod izgovorom: ne razumijem..

mislim, akademski, al do jaja..

Care, istorija nije nauka i svaka tvrdnja se uzima sa debelom rezervom.
Znanje supljira i pokusava da drzi lekcije, iako je vrlo upitno da li zna o cemu prica.
Istoricari interpoliraju funkciju na osnovu nekog broja uzoraka (matematicki receno :D ;)), samo sto to nije isto sto i rekonstrukcija iz uzoraka (jer uslovi na uzorke nisu jednoznacno definisani). To sto se on slepa za egzaktnim naukama kada se poziva na "naucne dokaze" je demagoska prica, jer raja vidi rezultate prave nauke (egzaktne). Ovaj sad samo pokusava da se utrpa pod taj plast i dobije kredibilitet (koji ne zasluzuje) za neke nesuvisle tvrdnje.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#121

Post by car-x »

Sarafcina wrote: Care, istorija nije nauka i svaka tvrdnja se uzima sa debelom rezervom.
Znanje supljira i pokusava da drzi lekcije, iako je vrlo upitno da li zna o cemu prica.
Istoricari interpoliraju funkciju na osnovu nekog broja uzoraka (matematicki receno :D ;)), samo sto to nije isto sto i rekonstrukcija iz uzoraka (jer uslovi na uzorke nisu jednoznacno definisani). To sto se on slepa za egzaktnim naukama kada se poziva na "naucne dokaze" je demagoska prica, jer raja vidi rezultate prave nauke (egzaktne). Ovaj sad samo pokusava da se utrpa pod taj plast i dobije kredibilitet (koji ne zasluzuje) za neke nesuvisle tvrdnje.
ovo podebljano je jedina stvar u koju vjerujem glede istorije.. barem mi je to poslije ovog rata itekako jasno, kad se u udzbenicima istorije za osnovnu skolu precrtavalo ono sto djeca "ne bi trebala uciti"... znaci, nema veze, istina ili ne, gdje ces govorit kako je SDS cetnicka partija koja je u biti i pokrenula klanje nesrba u BiH, kad ti ja taj isti SDS trenutno u koalicionoj vladi.. i takve stvari..

i onda kad premotas film unazad, koliko je redova i knjiga uopste precrtano crnim flomasterom, samo zato sto nekome nisu odgovarale u to vrijeme, a koje se danas serviraju kao jedina i samo jedina istina??

zato, kad neki tamo arheolog turista koji usput ima i neku tamo ekonomsku titulu, naidje na brdo, izvali kamen i veli da je to od piramide i da ce to on dokazati, onda ne vjerujem onom drugom koji taj kamen nije ni dotako, ali nako iz daleko i prepotentno govori, halo ba, nije to od piramide, to je ba groblje..

uzmi kamen i prouci ga i onda reci, ok, star je toliko i toliko, obradjen je tako i tako, i po svemu sudeci, sa prilicnom tacnoscu se moze tvrdi da je to dio neke nekropole.. a vako, mlatiti praznu slamu i ponavaljati svoje kvazi-naucne postove... ima puno boljih nacina da se potrosi visak energije i vremena.. za jednog naucnika pogotovu.. u ciju naucnost isto tako sumnjam ko i u postojanje piramide..
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#122

Post by znanje »

Sarafcina wrote:Istoricari interpoliraju funkciju na osnovu nekog broja uzoraka (matematicki receno :D ;)), samo sto to nije isto sto i rekonstrukcija iz uzoraka (jer uslovi na uzorke nisu jednoznacno definisani).
Pokušaj brice da od (svoje) guzice napravi lice. :P
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#123

Post by znanje »

car-x wrote:uzmi kamen i prouci ga i onda reci, ok, star je toliko i toliko, obradjen je tako i tako, i po svemu sudeci, sa prilicnom tacnoscu se moze tvrdi da je to dio neke nekropole.. a vako, mlatiti praznu slamu i ponavaljati svoje kvazi-naucne postove... ima puno boljih nacina da se potrosi visak energije i vremena.. za jednog naucnika pogotovu.. u ciju naucnost isto tako sumnjam ko i u postojanje piramide..
Autentični debil.
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#124

Post by wels »

znanje wrote:
Sarafcina wrote:Istoricari interpoliraju funkciju na osnovu nekog broja uzoraka (matematicki receno :D ;)), samo sto to nije isto sto i rekonstrukcija iz uzoraka (jer uslovi na uzorke nisu jednoznacno definisani).
Pokušaj brice da od (svoje) guzice napravi lice. :P
A kako si ti uspio ?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#125

Post by car-x »

znanje wrote:
car-x wrote:uzmi kamen i prouci ga i onda reci, ok, star je toliko i toliko, obradjen je tako i tako, i po svemu sudeci, sa prilicnom tacnoscu se moze tvrdi da je to dio neke nekropole.. a vako, mlatiti praznu slamu i ponavaljati svoje kvazi-naucne postove... ima puno boljih nacina da se potrosi visak energije i vremena.. za jednog naucnika pogotovu.. u ciju naucnost isto tako sumnjam ko i u postojanje piramide..
Autentični debil.
kako si glup
kako si ohol dragi moj
sudiš o mojim osjećajima
kako si ružan
u svojoj nezrelosti dragi moj
izvještačen
bijesan
neshvaćen
na tvome licu praznuje veliko ništa
i da živiš tisuću godina nećeš uspjeti
daleko si ti od istine "

Ne shvataš kako je meni.
Ne daješ mi ništa zauzvrat.
Ne znaš ništa o mojim osjećajima.
Ne znaš što mislim o tvom izgledu.
Da - nezreo si, izvještačen, bijesan.
Ali potpuno shvaćen s moje strane.
Čak i previše, pročitam svaku tvoju sljedeću misao...

predaleko si ti od istine..
Post Reply